Kredi Yurtlar Kurumu Kablosuz Ağ Projesi

kredi-yurtlar-kurumu-kablosuz-ag-projesi

20 Ara 2020

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu yurtlarındaki öğrenciler, İnnova’nın hayata geçirdiği proje ile hızlı, güvenli ve ücretsiz internet erişimine sahip oldular. Cisco Wireless çözümleri ile hayat bulan proje, kurulum süresi ve erişim noktası sayısı olarak Türkiye’de bugüne kadar gerçekleştirilmiş, 81 ili kapsayan en büyük kablosuz ağ projesi oldu.

Türkiye’de eğitime destek vermek amacıyla başlatılan Türk Telekom - Kredi Yurtlar Kurumu Wi-Fi projesi, güvenli ve hızlı kablosuz interneti 310 bin öğrencinin ücretsiz kullanımına sundu. Açılışı dönemin Başbakan’ı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Haziran 2013’te yapılan kablosuz ağ hizmeti Türkiye’nin 81 ilindeki 1.240 yurt binasında kullanılır durumda.

Şubat 2013’te başlatılan proje, yurt çapında 310 bin öğrencinin hizmet aldığı 347 KYK yurdunun toplam 1.240 yurt binasına 3 aydan kısa bir sürede ulaştı. Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından yeni açılan ya da yenilenen yurtlarla devam eden proje ile 2016 sonu titibariyle 600’e yakın yurtta 500 bine yakın öğrenciye kablosuz internet erişim hizmeti sunuldu.

Gerçekleştirilmiş En Büyük Wi-Fi Projesi

Türk Telekom – Kredi Yurtlar Kurumu Wi-Fi projesi, kurulum süresi ve erişim noktası sayısı olarak Türkiye’de bugüne kadar gerçekleştirilmiş 81 ili kapsayan en büyük kablosuz internet projesi oldu.

Cisco ürünlerinin uluslararası standartları karşılayan, yüksek kalitedeki ürünlerinin kullanıldığı proje ile ileride çıkabilecek arıza ve sorunlar da minimuma indirilirken, aynı zamanda uzun ömürlü ve sürdürülebilir bir ağ altyapısı kurulmuş oldu.

Kurulan altyapı ile yurtlarda kalan yüzbinlerce öğrencinin güvenli bir şekilde internete erişmesi de sağlandı. İnnova ekiplerin gerçekleştirdiği kurulum süreci Cisco’nun ağ optimizasyon çözümleriyle desteklenerek her bir yurt için yüksek optimizasyona sahip bir sistem oluşturuldu. Ürünlerin otomatik optimizasyon desteği ve hızlandırıcı etkileri ise öğrencilere daha verimli bir internet erişimi sağladı.

Öğrencilerin kablosuz ağa giriş ve üyelik bilgilerine dair süreç ise Cisco Intelligence Services Gateway (ISG) üzerinden yönetildi. Bu çözüm yine Cisco’nun ağ teknolojilerindeki uzmanlığını kanıtlayan ASR-1000 serisi yönlendiriciler ile kontrol edildi. ASR-1000 serisinin sürekli gelişen bu tip projelerde yükseltme sırasında kesintiye gerek bırakmaması sayesinde, yüzbinlerce öğrencinin sorunsuz bir şekilde kablosuz erişim hizmetinden faydalanması ve merkezi ağa bağlanabilmesi sağlandı.

İlgili Postlar

burulas-electronik-bilet-sistemi-ve-satis-kiosk-projesi

Burulaş Elektronik Bilet Sistemi Ve Satış Kiosk Projesi

20 Kas 2020

Kamu
kredi-yurtlar-kurumu-kablosuz-ag-projesi

Kredi Yurtlar Kurumu Kablosuz Ağ Projesi

20 Ara 2020

Kamu
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Elektronik Doküman, Arşiv ve Süreç Yönetim Sistemi

Bilim Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı Elektronik Doküman, Arşiv Ve Süreç Yönetim Sistemi

11 Ara 2003

Kamu
KGM Elektronik Belge ve Arşiv Yönetim Sistemi

Kgm Elektronik Belge Ve Arşiv Yönetim Sistemi

11 Ara 2003

Kamu
Türk Patent Enstitüsü Elektronik Doküman, Arşiv ve Süreç Yönetim Sistemi

Türk Patent Enstitüsü Elektronik Doküman, Arşiv Ve Süreç Yönetim Sistemi

11 Ara 2003

Kamu
Spor Genel Müdürlüğü Sportal Projesi

Spor Genel Müdürlüğü Sportal Projesi

11 Ara 2003

Kamu
Erzurum Universiade 2011

Erzurum Universiade 2011

11 Ara 2003

Kamu
ÖSYM Tahsilat Sistemi

Ösym Tahsilat Sistemi

11 Ara 2003

Kamu
Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Self Servis Ödeme Kiosku

Ankara Su Ve Kanalizasyon İdaresi Self Servis Ödeme Kiosku

11 Ara 2003

Kamu
DNRD Self Servis Vize Başvuru Kiosku

Dnrd Self Servis Vize Başvuru Kiosku

11 Ara 2003

Kamu
Başarı Hikayeleri
Teknik Destek ‍
444 5INV
444 5 468 ‍
info@innova.com.tr