Erzurum Universiade 2011

Erzurum Universiade 2011

11 Ara 2003

Erzurum'da düzenlenen 25.Dünya Üniversiteler Kış Oyunları (Universiade) için Doğu Anadolu'nun en büyük bilişim projesine imza atan İnnova, organizasyonun tüm bilişim altyapı ve çözümlerini tek elden sağladı.

Tüm dünyanın yakından takip ettiği ve kış olimpiyatları için adeta bir prova niteliğinde olan Universiade – Üniversiteler Kış Oyunları 2011 yılında Erzurum’un ev sahipliğinde yapıldı. 56 ülkeden 3 bin sporcuya ev sahipliği yapan bu organizasyonun mükemmel biçimde işletilebilmesi bilişim teknolojileri tarafında da oldukça kapsamlı bir hazırlık gerekiyordu. Yapılan ihale sonucunda 25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları (Universiade) Yönetimi, tüm bilişim altyapısını İnnova’nın çözüm ve hizmetleri ile yapılandırdı.

 

Uçtan uca eksiksiz altyapı

Universiade oyunlarının BT altyapısı, IP tabanlı full HD yayıncılıktan skor sonuç sistemlerine, IP telefon, güvenlik, bilgi paylaşımı ve yönetim otomasyon sistemlerinden yüksek kapasiteli internet, digital signage ve kiosk ile dev görüntüleme sistemlerine (LED) kadar İnnova tarafından gerçekleştirilerek organizasyon eksiksiz bir altyapıyla sunuldu.

 

Universiade’ın bilişim altyapısı için İnnova ve alt yüklenicilerinden toplamda 250 kişilik bir ekip görev aldı. Erzurum’daki kayak pistleri, atlama kuleleri gibi çeşitli lokasyonlarda 8 bine yakın donanım cihazı kuruldu. 114 noktaya yerleştirilen 300’ün üzerinde özel skor/zaman ölçüm sensörü sayesinde 11 dalda gerçekleştirilen müsabakaların skorları başarıyla ölçüldü. Ayrıca, Universiade tesislerinde bilgi akışının sağlanması için 300 adetin üzerinde kiosk ve digital signage cihazı ile toplamı 500 metrekare büyüklüğe ulaşan LED ekranlar şehrin çeşitli noktalarına yerleştirildi.

 

25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları kapsamında Innova tarafından gerçekleştirilen teknolojik altyapı çalışmaları, yalnızca mevcut durumu değil, gelecekte olası benzer etkinlikler için de kapsamlı ve güçlü bilişim ve teknolojik altyapı çözümleri sunmayı başardı. Süreç boyunca sarf ettiği çaba ile gelecek etkinliklere de zemin hazırlayan Innova, geliştirdiği sistemlerle ilklere imza atarken, teknoloji alanındaki yetkinliğini ortaya koydu.

 

Tüm dünyanın yakından takip ettiği ve kış olimpiyatları için adeta bir prova niteliğinde olan Universiade – Üniversiteler Kış Oyunları 2011 yılında Erzurum’un ev sahipliğinde yapıldı. Türkiye’de bugüne kadar gerçekleştirilen en kapsamlı kış sporları organizasyonu olan Universiade için toplamda 600 milyon dolar harcanarak, tüm şehir adeta baştan inşa edildi. 56 ülkeden 3 bin sporcuya ev sahipliği yapan bu organizasyonun mükemmel biçimde işletilebilmesi bilişim teknlolojileri tarafında da oldukça kapsamlı bir hazırlık gerekiyordu. Yapılan ihale sonucunda 25. Universiade oyunlarının BT altyapısı, IP tabanlı full HD yayıncılıktan skor sonuç sistemlerine, IP telefon, güvenlik, bilgi paylaşımı ve yönetim otomasyon sistemlerinden yüksek kapasiteli internet, digital signage ve kiosk ile dev görüntüleme sistemlerine (LED) kadar İnnova tarafından gerçekleştirildi.

 

 

İlgili Postlar

burulas-electronik-bilet-sistemi-ve-satis-kiosk-projesi

Burulaş Elektronik Bilet Sistemi Ve Satış Kiosk Projesi

20 Kas 2020

Kamu
kredi-yurtlar-kurumu-kablosuz-ag-projesi

Kredi Yurtlar Kurumu Kablosuz Ağ Projesi

20 Ara 2020

Kamu
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Elektronik Doküman, Arşiv ve Süreç Yönetim Sistemi

Bilim Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı Elektronik Doküman, Arşiv Ve Süreç Yönetim Sistemi

11 Ara 2003

Kamu
KGM Elektronik Belge ve Arşiv Yönetim Sistemi

Kgm Elektronik Belge Ve Arşiv Yönetim Sistemi

11 Ara 2003

Kamu
Türk Patent Enstitüsü Elektronik Doküman, Arşiv ve Süreç Yönetim Sistemi

Türk Patent Enstitüsü Elektronik Doküman, Arşiv Ve Süreç Yönetim Sistemi

11 Ara 2003

Kamu
Spor Genel Müdürlüğü Sportal Projesi

Spor Genel Müdürlüğü Sportal Projesi

11 Ara 2003

Kamu
Erzurum Universiade 2011

Erzurum Universiade 2011

11 Ara 2003

Kamu
ÖSYM Tahsilat Sistemi

Ösym Tahsilat Sistemi

11 Ara 2003

Kamu
Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Self Servis Ödeme Kiosku

Ankara Su Ve Kanalizasyon İdaresi Self Servis Ödeme Kiosku

11 Ara 2003

Kamu
DNRD Self Servis Vize Başvuru Kiosku

Dnrd Self Servis Vize Başvuru Kiosku

11 Ara 2003

Kamu
Başarı Hikayeleri
Teknik Destek ‍
444 5INV
444 5 468 ‍
info@innova.com.tr