İşletmeler anında tüketici kredisiyle satışlarını artırıyor

Günümüzde hangi sektörde olursa olsun işletmeler arasındaki rekabet artarak büyüyor. Kurumlar dahil oldukları pazarlarda başarılı olmak ve büyümek için farklı satış stratejileri geliştiriyor.

İşletmeler anında tüketici kredisiyle satışlarını artırıyor

14 Şub 2024

Günümüzde hangi sektörde olursa olsun işletmeler arasındaki rekabet artarak büyüyor. Kurumlar dahil oldukları pazarlarda başarılı olmak ve büyümek için farklı satış stratejileri geliştiriyor. Bu stratejilerden biri de anında tüketici kredisi sunarak satışları artırmaktan geçiyor. İşletmelerin müşterilerine satın alma anında hızlı ve kolay finansman imkânı sağlaması sayesinde ihtiyaç duyulan ürünlere erişimle birlikte satışlar da artıyor.

Geleneksel yöntemlerden farklı olarak anında tüketici kredisiyle müşterilerin satın alma üst limiti önemli ölçüde yükseliyor. İhtiyaç duyulan ürün ve hizmetler anında satın alınarak uzun vadeli taksit veya faiz ödemeleriyle uğraşmadan hemen kullanılabiliyor. Böylece işletmeler daha hızlı gelir artışı elde ediyor.

Anında kredilendirme nedir?

Tüketicilere başvuru anında hızla sonuçlanabilen bir finansman çeşidi sunan anında kredilendirme, müşterilere daha kolay ve erişilebilir bir alışveriş deneyimi vadediyor. Günümüzde hem fiziksel mağazalarda hem de e-ticaret sitelerinde tüketicilere çeşitli anlarda kredilendirme teklifleri sunuluyor. Bankalar tüketicinin kredi geçmişi ve risk profiline yönelik değerlendirmelerin ardından başvuruları anında sonuçlandırıyor ve onaylanan krediler belirli bir ürün veya hizmet satın almak için kullanılabilir hale geliyor.

Anında tüketici kredisiyle satış yapmak aynı zamanda müşteri sadakatini artırma açısından da önemli rol oynuyor. Tüketiciler, kolay ve hızlı bir biçimde finanse edilmiş alışveriş deneyimi yaşadıkları işletmeleri daha sonra da tercih etme eğilimi gösteriyor. Alışveriş deneyiminde sorun yaşamayan ve mutlu ayrılan müşterilerin gelecekte de aynı yerden alışveriş yapma olasılığı artıyor. Bu da işletmelere uzun vadeli müşteri ilişkileri kurma ve gelirlerini sürekli olarak artırma potansiyeli vadediyor.

Anında tüketici kredisi olanağı sunmak işletmeler için hem kısa hem de uzun vadede önemli avantajlar sağlıyor. Tüketicilerin alım güçlerini artıran ve tekrar satın alma oranlarını yükselten anında tüketici kredisi, müşteri sadakatini geliştirerek kurumların rekabet avantajı elde etmelerine yardımcı oluyor. Bu nedenle işletmelerin satış stratejilerinde anında krediye yer vermeleri, rekabetçi kalmaları ve sürdürülebilir bir büyüme için büyük değer taşıyor.

PayFlex Ortak Kredi Platformu ile işletmeler kârlılıklarını artırıyor

İnnova tarafından yerli kaynaklarla geliştirilen PayFlex Ortak Kredi Platformu (OKP) işletmelerin; Garanti BBVA, Yapı Kredi, ING Bank, Fibabanka, Türkiye İş Bankası, DenizBank ve Akbank gibi büyük bankaların anında kredi tekliflerini müşterilerine sunmalarına imkan tanıyor. PayFlex OKP müşterilerin alışveriş deneyimini kesintiye uğratmadan ihtiyaç duydukları finansmandan yararlanmalarını sağlıyor. 

Bankacılık mevzuatındaki değişiklikleri yazılım geliştirme veya ek bir efor sarf etmeye gerek kalmadan sürece dahil eden PayFlex OKP, ister çevim içi ister çevrim dışı satış yapıyor olsun her ölçekteki işletmeye katkı sağlıyor. İnnova'nın alanında uzman kadrosu tarafından geliştirilen PayFlex OKP, müşterilere anında kredilendirme imkânı sunarken aynı zamanda işletmelere hangi bankaların tekliflerini sunacaklarını özelleştirme olanağı da tanıyor. Alışveriş sırasında havale, EFT veya kredi kartı kullanamayan ya da taksitlendirmeye uygun olmayan bir ürün ya da hizmet almak isteyen müşteriler için 750 TL ile 25.000 TL arasındaki alışverişlerde tüketici kredisi sunan PayFlex OKP, hem satın alma işleminin kolayca tamamlanmasını hem de müşterinin süreçten mutlu ayrılmasına yardımcı oluyor. Müşteri sadakatini geliştiren PayFlex OKP böylelikle tekrarlayan satışların oranını da artırıyor. 

Mobil ve tablet uyumluluğuna da sahip olan PayFlex OKP, işletmelere ekstra bir iş yükü ya da yatırım maliyeti gerektirmeden bankaların birbirlerinden farklı kredilendirme altyapılarına tek bir platform üzerinden erişmeyi mümkün kılıyor. Müşteriler PayFlex OKP sayesinde alışverişlerini kolayca tamamlarken işletmeler de kârlılıklarını artırma fırsatı yakalıyor.

İlgili Postlar

İşletmeler ortak banka platformuna neden ihtiyaç duyuyor?

İşletmeler ortak banka platformuna neden ihtiyaç duyuyor?

19 Şub 2024

Fintek

İşletmeler faturalarını tek merkezden tahsil ediyor

İşletmeler faturalarını tek merkezden tahsil ediyor

19 Şub 2024

Fintek

İşletmeler anında tüketici kredisiyle satışlarını artırıyor

İşletmeler anında tüketici kredisiyle satışlarını artırıyor

14 Şub 2024

Fintek

2024 yılında izlenmesi gereken 10 ödeme trendi

2024 yılında izlenmesi gereken 10 ödeme trendi

8 Şub 2024

Fintek

Üretken yapay zekâ fintek sektöründe nasıl kullanılabilir

Üretken yapay zekâ fintek sektöründe nasıl kullanılabilir?

5 Şub 2024

Fintek

Alternatif ödeme çözümleri müşterilerin alışveriş deneyimini geliştiriyor

Alternatif ödeme çözümleri müşterilerin alışveriş deneyimini geliştiriyor

19 Ara 2023

Fintek

Blokzincir tabanlı mikro kredilendirme çözümleri

Blokzincir tabanlı mikro kredilendirme çözümleri

16 Kas 2023

Fintek

Fintech çözümlerinin finans sektöründeki yükselişi

Fintech Çözümlerinin Finans Sektöründeki Yükselişi

26 Tem 2023

Fintek

fintek-alaninda-gelecegin-trendleri

Fintek Alanında Geleceğin Trendleri

6 Kas 2018

Fintek

on-odemeli-kartlarin-egitim-sektorundeki-gelecegi

Ön Ödemeli Kartların Eğitim Sektöründeki Geleceği

13 Ara 2018

Fintek

Başarı Hikayeleri
Teknik Destek ‍
444 5INV
444 5 468 ‍
info@innova.com.tr