Alternatif ödeme çözümleri müşterilerin alışveriş deneyimini geliştiriyor

E-ticaretin ve dijital alışveriş çözümlerinin hızla arttığı günümüzde müşterilerin ödeme seçenekleri konusunda beklentileri giderek değişiyor.

Alternatif ödeme çözümleri müşterilerin alışveriş deneyimini geliştiriyor

19 Ara 2023

E-ticaretin ve dijital alışveriş çözümlerinin hızla arttığı günümüzde müşterilerin ödeme seçenekleri konusunda beklentileri giderek değişiyor. Geleneksel ödeme yöntemleri halen sıklıkla tercih edilse de müşteriler ihtiyaçlarına göre daha hızlı ve esnek bir alışveriş deneyimi için alternatif ödeme çözümlerine yöneliyor. 

Alternatif ödeme çözümleri nedir?

Alternatif ödeme çözümleri geleneksel kredi kartları ve nakit ödemelerin dışında kalan elektronik ve dijital ödeme yöntemlerini ifade ediyor. Mobil cüzdanlar, kripto paralar, QR kod ödemeleri, dijital ve sanal kartlar, tüketici kredisi ve biyometrik ödemeler gibi yöntemleri içeren alternatif ödeme yöntemleri tüketicilerin ödeme esnekliğini artırmak ve güvenliğini sağlamak amacıyla kullanılıyor. 

Mobil cüzdanlar kullanıcıların akıllı telefon uygulamaları üzerinden ödeme yapmalarına olanak tanırken kripto paralar ise şifrelenmiş dijital varlıklar aracılığıyla gerçekleştirilen ödemeleri tanımlıyor. QR kod ile yapılan ödemeler hızlı ve kolay bir ödeme süreci sunarken anında tüketici kredisi çözümleri de kullanıcılara büyük hacimli alışverişlerinde anında kredi kullanma imkanı sunuyor. Biyometrik ödemeler ise kullanıcıların biyometrik verilerini kullanarak güvenli bir şekilde ödeme yapmalarına imkan tanıyor. Tüm bu çözümler ödeme aşamasında çeşitlilik ve konfor sağlıyor.

Alteratif ödeme çözümlerinin işletmelere kazandırdığı avantajlar nelerdir?

Daha geniş müşteri kitlesi

İşletmeler alternatif ödeme çözümleri sayesinde daha yenilikçi çözümler kullanılarak alışveriş yapılabilmesine imkan tanıyor. Böylelikle daha çok müşteriye erişme fırsatı bulunan kurumlar, müşteri tabanlarını genişleterek rekabette avantaj kazanıyor.

Daha hızlı ödeme ve işlem süreçleri

Alternatif ödeme çözümleri kullanıcıların daha hızlı ve kolay bir biçimde ödeme yapmasını sağlıyor. Örneğin tüketici kredisi kullanmak isteyen bir müşteri, bankaların sunduğu seçeneklerini alışveriş sayfasında anında görüntüleyebiliyor ve ilave bir başvuru ya da evrak süreci olmadan birkaç tıklamayla tüketici kredisinden yararlanabiliyor. 

Müşteri memnuniyeti

Alternatif ödeme çözümleri tüketicilerin geleneksel ödeme çözümlerinden bağımsız olarak ödeme yapabilmelerini mümkün kılıyor. Bu sayede işletmeler ödeme aşamasında kullanıcılara daha fazla alternatif sunarak alışverişin en uygun biçimde tamamlanmasına yardımcı oluyor. Bu durum müşteri memnuniyetine de katkı sağlıyor. 

İnnova PayFlex OKP ile müşteriler alışverişlerini alternatif ödeme çözümleriyle tamamlıyor

İnnova’nın yerli ve milli alternatif ödeme yöntemi çözümü PayFlex Ortak Kredi Platformu (OKP), geleneksel ödeme yöntemlerini kullanmadan satın alma işlemlerinin kolayca tamamlanmasını sağlıyor. İster çevim içi ister çevrim dışı satış yapıyor olsun her ölçekteki işletme PayFlex OKP sayesinde bankalardan anında kredilendirme fırsatı sunuyor.

Herhangi bir ekstra altyapıya ihtiyaç duymadan bankaların kredilendirme seçeneklerini tek bir platform üzerinden kullanıcılarla buluşturan PayFlex OKP’nin portföyünde; Garanti BBVA, Yapı Kredi, ING Bank, Fibabanka, Türkiye İş Bankası, DenizBank ve Akbank yer alıyor. İşletmeler PayFlex OKP sayesinde bankalarla tek tek görüşmek zorunda kalmadan tüketici kredisi çözümlerini müşteriyle anında paylaşabiliyor. Müşteriler ise sadece birkaç tıklamayla dilediği bankadan anında tüketici kredisi kullanma imkanına kavuşuyor.

Alışveriş sırasında havale, EFT veya kredi kartı kullanamayan ya da taksitlendirmeye uygun olmayan bir ürün almak isteyen müşteriler için 750 TL ile 25.000 TL arasındaki alışverişlere tüketici kredisi seçenekleri sunan PayFlex OKP, satın alma işleminin kolayca gerçekleşmesini sağlıyor.

İnnova’nın uzman kadrosu tarafından geliştirilen mobil ve tablet uyumlu PayFlex OKP, işletmelere ek bir maliyet ya da iş yükü getirmeden bankaların kredilendirme altyapılarına tek bir platform üzerinden erişilmesini mümkün kılıyor. Bankacılık mevzuatındaki değişikliklere anında uyum sağlayan PayFlex OKP, kredi başvuru süreçlerinin anlık ve otomatik olarak tamamlanmasını sağlıyor.

İlgili Postlar

İşletmeler ortak banka platformuna neden ihtiyaç duyuyor?

İşletmeler ortak banka platformuna neden ihtiyaç duyuyor?

19 Şub 2024

Fintek

İşletmeler faturalarını tek merkezden tahsil ediyor

İşletmeler faturalarını tek merkezden tahsil ediyor

19 Şub 2024

Fintek

İşletmeler anında tüketici kredisiyle satışlarını artırıyor

İşletmeler anında tüketici kredisiyle satışlarını artırıyor

14 Şub 2024

Fintek

2024 yılında izlenmesi gereken 10 ödeme trendi

2024 yılında izlenmesi gereken 10 ödeme trendi

8 Şub 2024

Fintek

Üretken yapay zekâ fintek sektöründe nasıl kullanılabilir

Üretken yapay zekâ fintek sektöründe nasıl kullanılabilir?

5 Şub 2024

Fintek

Alternatif ödeme çözümleri müşterilerin alışveriş deneyimini geliştiriyor

Alternatif ödeme çözümleri müşterilerin alışveriş deneyimini geliştiriyor

19 Ara 2023

Fintek

Blokzincir tabanlı mikro kredilendirme çözümleri

Blokzincir tabanlı mikro kredilendirme çözümleri

16 Kas 2023

Fintek

Fintech çözümlerinin finans sektöründeki yükselişi

Fintech Çözümlerinin Finans Sektöründeki Yükselişi

26 Tem 2023

Fintek

fintek-alaninda-gelecegin-trendleri

Fintek Alanında Geleceğin Trendleri

6 Kas 2018

Fintek

on-odemeli-kartlarin-egitim-sektorundeki-gelecegi

Ön Ödemeli Kartların Eğitim Sektöründeki Geleceği

13 Ara 2018

Fintek

Başarı Hikayeleri
Teknik Destek ‍
444 5INV
444 5 468 ‍
info@innova.com.tr