MNG Kargo Akıllı Kabin Projesi

mng-kargo-akilli-kabin-projesi

17 Mar 2022

MNG Kargo, aktarma merkezlerini Huawei Akıllı Kabinler ile güçlendirdi.

 

Covid-19 ile birlikte hız kazanan dijitalleşme, şirketlerin iş süreçlerinde önemli değişimlere yol açtı. E-ticaretteki iş hacmine paralel olarak, talebin ve dolayısıyla iş yoğunluğunun arttığı lojistik sektöründe bu dönüşüme ayak uydurmak adına önemli teknoloji yatırımları ve iş birlikleri gerçekleştiriliyor. MNG Kargo da, bu konuda öne çıkan örneklerden biri olarak yakın zamanda Türkiye genelinde yer alan aktarma merkezlerinin altyapısını güçlendirmek üzere, yeni nesil veri merkezi çözümlerinden Huawei Akıllı Kabinleri bünyesine kattı. İlk etapta en büyük beş aktarma merkezi için Fusion 800 serisi Huawei Akıllı Kabini konumlandırılacak olan MNG Kargo, bu yatırım ile hem süreç yönetimini kolaylaştırmayı hem de verimliliği artırmayı amaçlıyor.

 

MNG Kargo Bilgi Teknolojileri Direktörü Cengiz Yılmaz, İnnova çözüm ortaklığıyla hayata geçirdikleri bu çözümü tercih etme nedenlerini ve projenin hayata geçme sürecini şöyle detaylandırdı: “Tüm Türkiye’de 27 lokasyona dağılmış olan aktarma merkezlerimizde 7/24 iş modeli ile çalışıyoruz. Kesintisiz olarak işleyişimizi hızlı bir şekilde sürdürmemiz gerekiyor. Dağıtık yapıda bulunan bu lokasyonlarımızda dış faktörlerden dolayı oluşan olumsuzlukları minimum seviyeye indirerek yönetilebilir bir sistem odasına ihtiyacımız vardı. Geleneksel veri merkezi anlayışının dışında, hızlı bir şekilde modüler olarak kurulabilen, içinde hava kanalları, güç kaynağı, klima, yangın söndürme, ısı ve nem sensörleri bulunan kamera ve kapı sensörleri sayesinde güvenliği sağladığımız bütünleşik bir yapı oluşturan Huawei bütünleşik kabinleri kullanmaya karar verdik. Akıllı yönetim sistemi sayesinde işletme ve bakım aktivitelerini zamanında yaparak parça ve işçilik maliyetlerinde tasarruf etmemizi sağladı. Bütünleşik yapıdan dolayı bina içinde alan kazanımlarımız oldu. Dışarıdan sadece elektrik vererek tak çalıştır mantığında kurulan bütünleşik kabinler; kolay kullanılabilir tek ekran üzerinden tüm bileşenleri uzaktan yönetilebilir bir yapıya sahip olması, oluşabilecek sıkıntıları sensörler sayesinde uyarı mekanizması ile önceden farkederek sorunlar oluşmadan müdahale etmemizi sağlıyor." diye ifade etti.

 

Fusion Module 800’ün yeni jenerasyon akıllı, küçük ve ortam izleme sisteminin tek bir kabin içinde bulunduğu esnek büyüme imkanı tanıyan bir sistem olduğunun altını çizen, İnnova Kurumsal Satış Direktörü Emre Özdal ise, “MNG Kargo’ya pandemi sürecinde iş çözümlerimizle destek olmak bizi oldukça mutlu etti. Geçmişten bugüne telekomünikasyon, finans, üretim, kamu ve hizmet sektörleri başta olmak üzere her sektördeki kuruluşlara platform bağımsız çözümler sunuyoruz. Biliyoruz ki yeni teknolojilerin hayatımıza girmesiyle eş zamanlı olarak dijital dönüşüm yolculuğu da devam edecek. İnnova olarak ürün ve hizmetlerimiz ile iş ortaklarımız ve müşterilerimizin yanında yer almak en büyük motivasyon kaynağımız. Projede tercih edilen; Fusion 800 serisi Huawei Akıllı kabinler yarının iş ihtiyaçlarına cevap verebilen esneklik özelliği ile öne çıkıyor” dedi.

İlgili Postlar

mng-kargo-akilli-kabin-projesi

Mng Kargo Akıllı Kabin Projesi

17 Mar 2022

Üretim Ve Hizmet
dhmi-ag-sistemleri-yenileme-projesi

Dhmi̇ Ağ Sistemleri Yenileme Projesi

basari oykusu

Türk Hava Yolları Entegre Operasyon Kontrol Merkezi (Iocc)

Başarı Hikayeleri
Teknik Destek ‍
444 5INV
444 5 468 ‍
info@innova.com.tr