SLAM

İnnova tarafından geliştirilen yerli ve milli hizmet seviyesi yönetimi çözümü SLAM, servis sağlayıcılar ile müşterileri arasındaki hizmet seviyesi anlaşmalarına (SLA) dair tüm süreçleri TM Forum standartlarında ve tek bir uygulamayla yönetilmesini sağlar.

Hizmet seviyesi anlaşmalarını ve taahhütleri proaktif olarak izleyen İnnova SLAM, raporlama ve izleme süreçlerini otomasyona bağlar, sağladığı yüksek kaliteli ve verimli bir süreç yönetimi ile müşterilere sunulan hizmetlerin kalitesini artırır. 

İnnova SLAM’ın uçtan uca SLA yönetimi yaklaşımı sayesinde, servis sağlayıcıları müşterilerine sundukları tüm hizmetlerinin seviye yönetimini tek bir uygulama üzerinden gerçekleştirebiliyor ve ihlalleri daha meydana gelmeden tespit edebiliyor. İnnova SLAM ile sorunun takibi, çözümü, müşteri bilgilendirmesi gibi hizmet seviyesi anlaşması ihlali meydana geldikten sonra devreye girecek adımlardan oluşan özel süreçler oluşturulabiliyor. 


 

İnnova SLAM, taahhütleri ölçer, ihlalleri tespit eder, gerekli aksiyonların alınmasını ve raporlanmasını sağlar. Uçtan uca SLA yönetimi yaklaşımı kapsamında, alt yüklenici anlaşmalarının yönetimi de gerçekleştirir. 

Jeopardy yönetimi sayesinde erken önlem mekanizmalarının kurulmasına olanak sağlar ve servis sağlayıcılarının problemleri daha meydana gelmeden önlemelerini mümkün kılar. Dinamik Metrik adaptasyon modülü üzerindense herhangi bir metrik sisteme kolayca eklenerek hizmetlerin devreye sokulma süresi kısaltılabilir. 

Kişiselleştirilebilir dashboard, kurumların değişen ihtiyaçlarına göre tamamen kendilerine özel grafik arayüzler oluşturabilmelerini ve istedikleri verilerin anlık olarak takip etmelerini sağlar. 

​​Faydalar


İnnova SLAM servis sağlayıcılara aşağıdaki faydaları sunar:
 

 Raporlama Maliyetlerinden Tasarruf
Geleneksel anlaşma ve sözleşme takibine doğru orantılı olarak raporlama maliyetleri düşer ve verimlilik artar.

 Proaktif İhlal Önleme
Anlık izleme mekanizması sayesinde ihlaller oluşmadan tespit edilir ve önlenir.

 Özel Teklifler
Müşterilere farklı SLA paketleri sunulabilir ve izlenebilir.

 Merkezileştirme
Tüm hizmetler tek noktadan izlenebilmesi sayesinde üst seviye SLA takibi kolaylaşır. 

 Hızlı Hizmet Uyarlama
Hızlı hizmet uyarlama kabiliyetleriyle pazara çıkış süreci kısalır.

 Proaktif İzleme
SLA ihlali oluşmadan önce tespit edilir ve aksiyon alınabilir.

 Sürekli İyileştirme
Ölçümlemelerin ve raporlamaların uçtan uca, anlık ve tutarlı yapılabilmesiyle iyileşme fırsatları daha net ortaya çıkar.Temel Fonksiyonlar
 

 Jeopardy Yönetimi/Proaktif Müdahale
Problem oluşmadan önlenmesi sayesinde ceza maliyetlerini azaltır ve hizmet kalitesini artırır.

 Raporlama ve Dashboard
Otomatik raporlama maliyetleri azaltır ve kişiselleştirilebilir gösterge paneli gerçek zamanlı veriler sunar.

 Uçtan Uca İzleme
Hizmetin tedarikçiden müşteriye ulaştırılmasına kadarki değer zincirini uçtan uca takip ederek, anlaşma taahhütleri üzerinde etki analizinin daha doğru yapılabilmesini sağlar.

 

 SLA Süreç Takibi
Müşterinin SLA ile ilgili şikayetlerini süreç bazlı yöneterek tüm süreci otomasyona bağlar.

 Müşteriye Özel SLA
Doğru SLA ölçümü ve raporlaması sayesinde müşterilere özel SLA paketleri sunma kabiliyeti sağlar.


Hizmet seviyesi yönetimi (SLA) nedir?

Servis sağlayıcıları abonelerine sundukları hizmetleri belirli bir sürede kurmayı, arızalarını gidermeyi ve kabul edilebilir bir kalite standardı sağlamayı taahhüt eder. İnnova SLAM hizmet seviyesi yönetimi çözümü, servis sağlayıcılarının hem aboneleri hem de üçüncü taraflarla yapacağı anlaşmaların hizmet sözleşmelerinin oluşturulmasını, takibini, izlenmesini, ihlallerin tespit edilmesini ve buna bağlı aksiyonların alınmasını sağlar. SLA yönetimi ayrıca, servis sağlayıcıların tedarikçiler aracılığıyla sundukları hizmetlere dair alt anlaşmaları (subcontracts) da takip eder, potansiyel sorunları önler ve müşterilere kaliteli bir hizmet sunulduğundan emin olunmasını garantiler. 

İnnova SLAM, sözleşme şartlarına uyumluluğu kontrol etmenin ötesinde, “Jeopardy Yönetimi” olarak adlandırılan proaktif izleme süreci sayesinde, herhangi bir taahhüt ihlali meydana gelmeden ilgili birimleri uygulama içi alarmlar ve e-posta ile SMS kanallarıyla bilgilendirir. Bu sayede ihlallerin müşteriye yansımadan önce önlenmesi mümkün olur.

 

Forrester araştırma şirketi tarafından yapılan bir araştırma, SLA yönetim sistemi için gerçekleştirilen yatırım maliyetinin, sistemin sadece raporlama alanında sunduğu tasarruflarla yalnızca 20 ay gibi kısa bir sürede çıkartıldığını ortaya koymuştur.

 

contact
Bize Ulaşın
Şirketinize ve ihtiyacınıza en uygun ürün ve çözümlerimiz hakkında bilgi almak için formumuzu doldurun.
Sözleşmeyi, KVKK aydınlatma metnini ve iletişim formu sürecine ilişkin aydınlatma metnini okudum kabul ediyorum. İnnova’nın sunacağı fırsat ve avantajlardan haberdar olmak amacıyla, paylaştığım iletişim bilgilerinin (e-mail adresi ve telefon) pazarlama iletişimi amaçlı kullanılmasına onay veriyorum.(*)
Bize Ulaşın