SAP İş Zekası (SAP BI)

SAP'den, işinize yetenek ve başarı kazandıran iş zekası araçları... İnnova'nın danışmanlığında sunulan SAP BI'yı yakından tanıyın.

İşinizi geleceğe göre planlayın: Veriniz kurumunuzun geleceğine ışık tutsun

 

Tüm veri kaynaklarından veriyi toplayıp görselleştirmek, analizleri hızlı ve etkili şekilde yapabilmek ve en iyi şekilde sunabilmek önemli... SAP İş Zekası çözümleri sayesinde uçtan uca kapsamlı bir çözüme kavuşabilir, iş süreçlerinizi hızlı ve verimli hale getirebilirsiniz.

 

İş analizi, doğru verinin en hızlı ve doğru biçimde değerlendirilmesi ve kolayca görselleştirilebilmesini gerektirir. İş süreçleriniz için en verimli şekilde yönetmenin yanı sıra yeni potansiyel değerleri keşfederek basit optimizasyonların çok ötesine geçmeniz için gerekli deneyimi yakalamanız SAP İş Zekâsı (Business Intelligence) ile çok daha kolaylaşıyor. İş süreçlerinizde aradığınız her şeyi SAP’nin yetenekleri ve İnnova’nın deneyimiyle kısa sürede bulun, yönetin ve geleceğe yönelik en doğru kararları verin.

 

Gelişmiş veri analizi araçlarını sunan SAP İş Zekâsı (SAP BI), işlenmiş veriye kolay biçimde erişmeyi sağlıyor ve bir arada çalışma yeteneklerinin artmasını sağlıyor. Süreçlerin daha ‘zeki’ hale gelmesini sağlayan SAP İş Zekâsı çözümleri genel olarak performansı artırıyor ve çalışanların iş süreçlerinde kaybolmasını engellerken tahminsel analiz ve performans yönetimi gibi temel verimlilik odaklı iş süreçleri için de sağlam temeller atılmasını sağlıyor.

 

SAP İş Zekâsı Neye Yarar?

Büyük veri içinde madencilik yapmayı kolay hale getiren ve kullanıcı dostu arayüzlerle her kademedeki çalışanlarınıza sunabileceğiniz İş Zekâsı çözümü daha hızlı ve akılcı kararların verilerek harekete geçilmesini sağlıyor. Özellikle mobil erişimin altın çağını yaşadığı günümüzde neredeyse tüm görselleştirme ve adanmış raporlama araçlarına mobil olarak erişimin sağlanabilmesi sahadaki ekibinizin de verimini artırmasını temin ediyor.

 

Veriniz hızınızı yakalıyor mu?

İşinizle ilgili sorularınızı SAP İş Zekâsı sayesinde cevaplayabilir ve bu şekilde işinizde iş gücü bütünlüğünüzü oluşturan parçaların koordinasyonunu sağlayabilirsiniz. Karar süreçlerinde aradığınız hızı yakalayabilirsiniz. Her ne kadar elinizdeki veri havuzu aynı olsa da tüm çalışanlarınız bu veriye farklı açılardan bakmayı tercih edebilir ve işlerine yarayacak kısımlarından geçmiş, şimdi ve geleceğe yönelik özelleştirilmiş analizlerini yapabilirler.

 

SAP BI’ın avantajları

 • Gelişmiş kullanıcı adaptasyonuyla tüm kurum çapında ve her kademede iş zekâsı kullanımını sağlayın,
 • Anlık karar mekanizmalarıyla dünün ve bugünün göstergelerine bakarak kararlarınızı verin,
 • Tepkisel değil, önlemsel iş zekâsı ile iş analizini bir adım ödeye taşıyın: Geleceği ellerinizde hissedin,
 • Self servis analiz araçlarıyla kullanıcılarınızı elinizdeki veriyi keşfetmesi için motive edin,
 • Tüm ekibin ‘tek bir doğru veriye’ hızlı şekilde ulaşmasını sağlayın,
 • Karmaşık hesap tablolarından kurtulup kullanıcılarınıza etkileşimli arayüzler sunarak etkileşimlerini üst düzeye çıkartın.
 • Farklı kaynaklardan verileri aynı arayüzde sunarak farklı tablolarda işlem yapılma zorunluluğunu ortadan kaldırın.
 • Arayüzlerinize her türlü cihazdan ve her konumdan erişilmeisni sağlayarak en doğru ve güncel bilgiye erişimi kolaylaştırın.
 • Tahminsel ve farklı senaryolara uygun veri analizleri yaparak olası değişikliklerin sonuçlarını anında görüntüleyin.
 • Arayüzlerinize kendizine uygun eklentiler hazırlayın ve tamamen özelleştirerek deneyiminizi kendi istediğiniz biçimde şekillendirin.

Daha fazla avantaj için tıklayın.

SAP İş Zekâsı araçlarından beklediğiniz verimi mümkün olan en üst seviyede alabilmeniz için iş ortaklarınızı iyi seçmelisiniz. SAP alanında güvenebileceğiniz iş ortağını bulmak için size yardımcı olacak 5 altın kurala mutlaka göz atın:

 

İş Ortağınız;

 • 1. Sınırlı araçlarla kısıtlanmamış olmalı, özgürlük sunabilmeli,
 • 2. SAP bileşenlerini iyi bilmesi dışında kurumunuzdaki entegrasyon süreçlerine de hakim olmalı.
 • 3. Kullanılması muhtemel araç, ürün ve süreçler konusunda detaylı bilgi ve deneyim sahibi olmalı.
 • 4. Güncel SAP BI yeteneklerinden haberdar olmalı.
 • 5. Entegrasyon ve geçiş süreçleri için doğru yol haritaları hazırlamanıza yardımcı olmalı.

Farklı sektörlerde 15 yılı aşkın süre içinde elde ettiği deneyim ile İnnova SAP İş Zekâsı araçlarını kurgulamada ve geleceğe yönelik en iyi çözümleri tasarlamanızda yanınızda. SAP uzmanlarımızla hemen temasa geçmek için tıklayın.

 

SAP Business Warehouse

SAP İş Zekâsı’nın temel taşlarından olan SAP Business Warehouse, gerekli tüm verinin hızlı şekilde erişilebilir kalmasını sağlayan veritabanı sistemidir. Endüstri standardı ilişkisel veri tabanı yönetim sistemi olarak çalışan ve hızlı tepki için SAP tarafından geliştirilen HANA in-memory DBMS (bellek üzerinde çalışan veri tabanı) sisteminden destek alan SAP Business Warehouse tüm iş analizi ve karar sistemlerinizin merkezi haline geliyor.

 

SAP Business Objects

İş Zekâsı sisteminin vazgeçilmez bir parçası olan SAP BusinessObjects, elinizdeki iş zekâsı verileri için hazır ve özelleştirilebilir, raporlama, görselleştirme ve erişim araçları sunuyor. Kurumsal veri yönetimi (EIM), kurumsal performans yönetimi (EPM), InfoView web portalı, Excel kullanıcıları için Office Analysis ve BO Planning and Consolidation gibi önemli araçlara sahip olan SAP BusinessObjects, SAP İş Zekâsı’nın önemli bir tamamlayıcısı konumunda.

 

SAP Business Planning and Consolidation

Business Planning and Consolidation, şirketiniz için önemli etkinlikleri otomatik ve sürekli hale getirir. Bu yetenekler arasında kritik işlerden bütçe planlama, kurumsal planlama, geleceğe yönelik tahmin ve konsolidasyon işleri için kullanabileceğiniz yetenekler daha yönetilebilir iş döngüleri olarak size zaman kazandıracak.

 

Işık hızında analiz

 • Kullanıcıların ilgili bakış açılarını otomatik olarak keşfetmesini ve bağımsız hareket etmesini sağlar.
 • Kullanıcılarınızın bağlantıları keşfetmelerini ve eğilimleri görebilmesine olanak yaratır.
 • Farklı araçlara dağılmadan tüm bilgiye erişim sistemi verimliliğini artırır.
 • Büyük resmi görmenizi sağlar ve karar mekanizmalarındaki bilgi boşluklarını doldurur.
 • Yatırım dönüşünü kısaltır ve var olan sistemlerin verimli kullanılmasını sağlar.

Tepkisel değil, önlemsel iş zekası ile iş analizini bir adım öteye taşıyın: Geleceği ellerinizde hissedin

 

SAP iş zekası neler getirir?

Veri keşfi ve görselleştirme: Elinizdeki veriyi keşfedip en iyi biçimde kullanmanızı sağlayan SAP İş Zekâsı çözümleri sayesinde gücünüze güç katın. İstediğiniz yerde istediğiniz veriyle infografikler hazırlayın ve sunumlarda elinizi güçlendirin.

 

Gelişmiş raporlama: Gelişmiş iş zekâsı raporlama sistemiyle elinizdekine daha kesin şekilde bakın ve hiçbir ayrıntıyı kaçırmayın. Çalışan, iş ortakları ve müşterilerinize en doğru ve hızlı şekilde görselleştirilmiş verileri sunun ve bu sayede ciddi bir katma değer oluşturun.

 

Esnek platform: SAP İş Zekâsı platformu ile karar mekanizmalarınızı güçlendiren esnek iş analizi yapısına kavuşun. Esnek yapı sayesinde tüm organizasyonunuzun karar mekanizmalarını iyileştirirken tepki hızınızı iyileştirir ve maliyetleri azaltır.

 

Yönetim arayüzleri ve iş zekâsı uygulamaları: Kullanıcı dostu iş zekâsı araçları ile karar mekanizmalarında görev alan herkes için ayrı ayrı özelleştirilmiş yönetim panelleri hazırlayabilir ve bu şekilde BI entegrasyonuna geçişi kurum çapında hızlandırır.

 

Mobil İş Zekâsı: Zamandan ve mekandan bağımsız olarak tüm kritik verilere mobil analiz uygulaması kullanılan erişim sağlayabilir, gerektiği anda karar vericilerin en doğru, güncel ve etkili analizlere ulaşması sağlanarak teknik hızı ve üretkenliği iyileştirir.

1. Tahminlere bel bağlamayın

Her ne kadar içinde bulunduğunuz sektörü ve dinamiklari tanıdıkça altıncı hissiniz size doğruyu söylemeye başlasa da aslında arka planda zihniniz çok fazla veriyi yorumlayıp size bir karar verdiriyor. Her türlü kaynaktan gelen verileri size derleyerek sunan SAP İş Zekâsı çözümlerinin yüksek tarihsel doğruluk, gerçek zamanlılık ve çapraz veri sentezleriyle sunduğu geleceğe yönelik eğilimler daha hızlı ve doğru karar vermenizi sağlar.

 

2. Daha hızlı yanıt alın

Yüksek hacimli veri, ucu bucağı belli olmayan hesap tabloları ve istediğiniz değişkenlerin farklı departmandan gelecek veriye bağlı kalması gibi zaman kayıplarına uğramadan verebileceğiniz kararlar ve sorulara alabileceğiniz cevaplar süreçlerinizi kısaltır.

 

3. Her an her yerden değerlendirmeleri görün

SAP İş Zekâsı ile hazırladığınız raporları, görselleştirilmiş sunumları ve canlı verileri her an her yerden erişilebilir hale getirebilirsiniz. Ofiste neyi görüyorsanız mobil bilgisayar veya cihazınızda da aynı veriye aynı şekilde ulaşabilir, en güncel verilere ulaşabilirsiniz. Raporu birilerinin e-postayla göndermesine gerek kalmaz

 

4. Müşterileri eğilimlerini fark edin

Basit bir ne sattık ne satmadık hesabından öteye geçen SAP İş Zekâsı çözümü, müşterileriniz davranışlarını, sipariş veya satın alma hareketlerinin yoğunlaştığı bölgeleri veya ürünleri en iyi şekilde değerlendirerek örneğin üretim bandı veya sipariş sisteminde en yüksek verimliliği elde etmenizi sağlayarak karlılığınızı artırmaya yönelik adımlar atmanızı temin eder.

 

5. Yeni imkânları keşfedin

Doğrudan veya dolaylı pazarlama operasyonlarınızın etkilerini hemen ölçüp ilerleyişini takip edebileceğiniz raporlarınız sayesinde anlık müdahalelerin sonuçlarını da hemen görebilir ve duruma göre farklı kıstaslarla ölçüm yaparak ince ayar şanslarını artırabilirsiniz.

 

6. Operasyona ince ayar yapın

Tüm operasyonel faaliyetlerin performans verilerini değerlendirerek iş akış kurallarını yeniden yazın, en verimli organizasyonel yapı ve iş prosedürlerine sahip olun.

 

7. Verimliliği artırın

Farklı kaynaklardan gelen veri ve farklı departmanlardan gelen analiz sonuçlarını bir araya getirerek birkaç gün öncenin anlamlı hale getirilmiş verileri üzerinde çalışmak çok hızlı sayılmaz. En doğru analize hemen SAP İş Zekâsı ile değerli iş gücünü israf etmeden erişin.

 

8. Operasyonel maliyetleri görün

İşinizle ilgili sürdürülebilirliğin en temel noktalarından bir tanesi olan operasyonel maliyetleri en iyi haline çekebilmek için atik davranma şansını yakalayın; müşterilerle aranızdaki akışları en doğru biçimde yönetin.

 

9. Çevik hale gelin

Sahadaki çalışmalar, üretim tesisinizin performansı ve arz-talep dengelerini en ince ayrıntısına kadar görün ve çevik müdahalelerde bulunarak hızlı karar verin ve karlılığınızı artırın.

 

10. Geleceğinizi kendiniz şekillendirin

Dünden bugüne iş iş değerlendirmeleriniz yapın, performansınızı ölçün ve kurumunuzun yarın, sonraki ay, hatta sonraki yıl nerede olacağını şimdiden görün; büyümeye giden adımı en sağlam şekilde atın.

 

Daha fazlası için…

SAP iş Zekâsı platformuna geçişle birlikte çok katmanlı iş analizi ve veri madenciliğinin temellerini atmış oluyorsunuz. Bundan sonrası için doğru iş için doğru aracı seçmek en önemli adım haline geliyor. SAP BW, SAP HANA, ilişkisel veri tabanları, Excel hesap tabloları ve OLAP kaynaklarından alınan verinin keşfi, analizi, görselleştirilmesi ve raporlanması için birçok araç hizmetinize giriyor.

contact
Bize Ulaşın
Şirketinize ve ihtiyacınıza en uygun ürün ve çözümlerimiz hakkında bilgi almak için formumuzu doldurun.
Sözleşmeyi, KVKK aydınlatma metnini ve iletişim formu sürecine ilişkin aydınlatma metnini okudum kabul ediyorum. İnnova’nın sunacağı fırsat ve avantajlardan haberdar olmak amacıyla, paylaştığım iletişim bilgilerinin (e-mail adresi ve telefon) pazarlama iletişimi amaçlı kullanılmasına onay veriyorum.(*)
Bize Ulaşın