SAP IBO (Intelligent Business Operations)

Geleceği tahmin etmek zor değil.

SAP IBO (Intelligent Business Operations), içerdiği araçlar sayesinde büyük veriyi anında analiz ederek geleceğe yönelik en isabetli tahminleri yapabilmenize olanak tanıyor. İş süreçlerinin ürettiği veriyi SAP HANA’nın gücüyle analiz eden SAP IBO, KPI’ların tehlikeye girmesini engelleyecek her türlü aksiyonu zamanında alabilmenize olanak tanıyor.

 

İş süreçlerinin IBO sistemi üzerinde modellenmesi ve yönetilmesi

Operasyonel süreçlerin IBO çözümü üzerine taşınması ile hem kullanıcı dostu arayüzü hem de güçlü BPM motoru ile çok daha kolay ve güvenilir yönetilmesi sağlanır. Kullanıcılar işlerini görselliği artırılmış ve basit görünümlü arayüzlerle gerçekleştiriyor. Bu da kullanıcıların hata oranını önemli ölçüde düşürüyor. Sistemin tabanında çalışan BPM motoru ise süreçlerin son derece güvenilir bir şekilde yönlendirmesini yapabiliyor. Bu sayede IBO çözümünü kullanan kurumlar için süreçler daha kolay ve hatasız yönetebilir hale geliyor.

 

Uçtan uca izlenebilirlik

IBO çözümünün en önemli bileşeni olan OPrint ile kurumlar süreçlerini anlık olarak takip edebilir. Hangi sürecin hangi aşamada olduğunu, hangi aşamada ne kadar zaman harcadığını ve harcanan zamanların modellenen süreçler için tanımlı SLA’lere uygunluğu gibi birçok veriyi OPrint bileşeninin kullanıcı dostu arayüzlerinde kolayca görebilir. Bu sayede kurumlar, süreçlerini çok daha kolay izleyebilir.

 

Bir Bakışta SAP IBO

  • SAP HANA Veritabanı: HANA veritabanı sistemi, InMemory veritabanı sistemlerinden SAP’nin geliştirmiş olduğu çözümdür. Veriyi sunucunun belleğinde sakladığından dolayı çok daha hızlı erişim sağlanır.
  • Business Rule Management: Bu bileşen ile süreçler içerisinde dışarıdan müdahale olmadan daha önceden tanımlanan iş kuralları çerçevesinde sürecin gidişatına karar verilebilir.
  • Business Process Management: Bu bileşen ile süreçlerin takibi ve yönetimi yapılabilir.
  • Process Integration: Bu bileşen ile SAP ve Non-SAP sistemler arasında entegrasyon sağlanabiliyor.
  • Oprint: Bu bileşen, sistemi anlık olarak izlemeye olanak sağlayan bir rapor ekranı.

 

Intelligent Business Operations içerisindeki SAP Ürünleri:

  • PowerDesigner
  • Process Orchestration (SAP PO)
  • The Event Stream Processor
  • Operational Process Intelligence
contact
Bize Ulaşın
Şirketinize ve ihtiyacınıza en uygun ürün ve çözümlerimiz hakkında bilgi almak için formumuzu doldurun.
Sözleşmeyi, KVKK aydınlatma metnini ve iletişim formu sürecine ilişkin aydınlatma metnini okudum kabul ediyorum. İnnova’nın sunacağı fırsat ve avantajlardan haberdar olmak amacıyla, paylaştığım iletişim bilgilerinin (e-mail adresi ve telefon) pazarlama iletişimi amaçlı kullanılmasına onay veriyorum.(*)
Bize Ulaşın