Portal ve İşbirliği Platformları

SharePoint altyapısına dayanan portal çözümleriyle kurum içi iletişimi güçlendirin, sunduğunuz hizmetleri üst seviyeye yükseltin.

Çözümün içeriğinde neler var?

 • Kurumsal içerik yönetimi
 • Web içeriği yönetimi
 • Doküman yönetimi
 • Kayıt yönetim sistemi
 • Arama (gelişmiş arama, kişi arama)
 • FAST for SharePoint
 • Sosyal ağlar
 • Formlar ve iş akışları
 • Ortak çalışma
 • İş zekâsı
 • KPI listeleri
 • Göstergeler ve raporlama servisleri

Kurumların farklı şubelerinde çalışanları, bayileri, iş ortaklarını ve müşterileri bir noktada buluşturan etkin çalışma ortamı İnnova’nın portal çözümlerinde… Çözümlerin kapsamında, kurum içinde ve dışında üretilen veya iş akışlarında aktif olarak kullanılan verinin yönetilmesi, içeriklerin ortaya çıkarılması, belgelerin düzenlenmesi ve erişiminin kolaylaştırılması gibi konular var.

 

Microsoft SharePoint altyapısı

Micosoft’un Türkiye’deki en önemli iş ortaklarından biri olan İnnova tarafından sunulan bu çözüm kapsamında kurumların internet sitelerinin içerikleri de Microsoft SharePoint portal altyapısı ile güçlenir. Yine kurumsal içerik yönetiminin sağlanması konusunda da SharePoint altyapısı üzerine kurulu çözümler bu paket ile beraber gelir. Çözüm paketi, Documentum ve SAP gibi diğer iş uygulamalarıyla tamamen uyumludur.

 

Tüm süreçler tek çözümde

Portal ve İşbirliği Platformları çözümleri, kurumların; iç iletişim, ortak çalışma, veri akışı ve web içerikleri konularındaki tüm ihtiyaçlarını karşılamayı hedefler. İnnova’nın çözümleriyle, intranet portali oluşturulur, kurum içi iletişim platformu kolay erişilebilir ve etkin bir yapıya bürünür. Takım siteleri kurularak mekândan bağımsız, ortak bir çalışıma alanı oluşturulur. Bu çözüm aynı zamanda belge yönetimi kapsamında, formların ve iş akışlarının düzenlenmesini de içerir. Kurum içi arama hizmetiyle bilgi kaynağını erişilebilir ve kullanılabilir hale gelir, iş zekâsı çözümlerinden de yararlanılarak kurumun çok daha verimli bir hale gelmesi mümkün olur.

 

FARKIMIZ

 

Türkiye’deki ilk SharePoint projeleri

Portal çözümleri konusundaki 15 yıllık tecrübesiyle SharePoint 2016 projelerini gerçekleştirmeye devam eden İnnova, portal ve işbirliği platformu geliştirme alanındaki uzmanlığı ve birikimi sayesinde kurum içi portal projelerinizin oluşturulmasında görsel tasarımdan başlayarak kurulum ve destek aşamalarına kadar uçtan uca çözüm sağlıyor.

 

Her biri en az 3 yıl geliştirme tecrübesine sahip olan uzmanlardan oluşan geliştirme ekibini destekleyen tasarım ve arayüz ekipleri, projelerde ergonomi ve kolaylık gibi temel kuralları ön planda tutuyor. Her şey, sistem başarısını ve kullanım rahatlığını üst seviye taşımak, kurum iletişimi ve içerik yönetimini güçlendirmek için...

 

AVANTAJLAR

 • Daima doğru ve güncel bilgi
 • Ortak çalışma ortamı
 • Güçlü bir iç iletişim
 • İş zekâsı sayesinde artan verim
 • Kaynak tasarrufu
 • Bilgi güvenliği
 • Kişiselleştirilebilir ekranlar
 • Kağıtsız ofis
 • Entegrasyon yeteneği

Kurum içi portaller

Hızlı iletişim imkanlarıyla çalışanların iş hayatını kolaylaştıran, kurum verimliliğini artıran ve aranan bilgiye hızla ulaşılmasını sağlayan kurum içi iletişim portalleri sayesinde kurumuza ait bilgiler sürekli güncel kaldığı gibi ve bu bilgilere ihtiyaç anında hızla ulaşılabilmesi de sağlanır. İnnova, portal konusunda platform bağımsız çözüm geliştirebilen deneyimli yazılım kadrosu sayesinde ihtiyaçlarınıza yönelik çözümleri mevcut altyapınıza entegre çalışacak şekilde geliştirir. Kurum içi portal çözümleri, eksiksiz ve hızlı iletişim imkânları sayesinde çalışanların iş hayatını kolaylaştırır, kurum verimliliğini artırır ve aranan bilgiye hızla ulaşılmasını sağlar.

 

İnnova'nın deneyimi, profesyonelliği ve iş disiplini sayesinde başarılı, verimli ve keyifli bir çalışma gerçekleştirdik.

Can Sevinç

Otokar Bilgi İşlem Müdürü

 

Finans Portalı

Banka ve aracı kurumların, internet üzerinden kişiye özel hizmet verebilmelerini ve birebir pazarlama ve satış yapabilmelerini sağlamak amacıyla geliştirilen i-Invest Finans Portali çözümü, müşterilerinize kişiselleştirilmiş içerik hizmeti, kişiye özel kampanya ve teklifler, anında alım satım gibi pekçok avantajı hızlı ve pratik bir şekilde sunabileceğiniz yeni nesil iletişim platformu sunmaktadır.

 

Bayi İletişim Portalları

İnternet dünyasında beraber iş yaptığınız bayileriniz ya da iş ortaklarınız en güncel, doğru ve güvenilir bilgiye anlık olarak ulaşma ihtiyacı duyuyorlar. İnnova'nın bayi portali çözümü ile iş ortaklarınızla yüksek maliyetli VPN çözümlerine ihtiyaç duymaksızın en efektif yoldan en verimli iletişim kanalını oluşturabilirsiniz. Bayilerinizin ya da şubelerinizin sayısı arttıkça iş süreçlerine ve güncel bilgilere internet üzerinden ulaşabilme ihtiyacı başarılı bir iş modeli için vazgeçilmez bir ihtiyaç haline gelecektir.

İletişimi kolaylaştıran portal projeleriyle bilginin paylaşımı artarken çalışma verimi yükselir.

 

Kişiselleştirilebilir ekranlar

Farklı departmanlarda çalışan kişilerin farklı bilgilere ihtiyaç duyacağı kesin. Bu yüzden kurumiçi portaller tasarlanırken herkesin anasayfasında kendi ihtiyaçlarına göre özelleştirilmiş farklı bilgilerin yer alması sağlanır. Ayrıca çalışanların yetki derecesine göre, erişebileceği ve müdahale edebileceği bilgiler de sınıflandırılır ve kullanıcıların hakları bu sınıflandırmaya göre belirlenir.

 

Sosyal

Günümüzde kurum içi portaller, çok sayıda çalışana sahip şirketlerdeki çalışanların birbiriyle iletişimini ve etkileşimini artırmaktadır. Bu kapsamda tıpkı küresel ölçekte yüz milyonlarca kullanıcıya ulaşan sosyal ağlardaki kullanım alışkanlıkları bu özellik ile kurum içinde de kullanılır hale gelir. Sunulan ‘NewsFeed’ özelliği kişilere özel sayfalara ileti yazma, fotoğraf ve video paylaşıp yorum yapma gibi alışkın olunan niteliklere erişim konusunda destek olurken, benzer bir görev #hashtag’ler ile de yürütülebilmektedir. Bu özellik aynı zamanda çok sayıda içerik arasında anahtar kelimelere göre filtreleme kolaylığı da sağlar. Yine her sosyal medya kullanıcısının aşina olduğu etkileşim içinse ‘@mention’ özelliği devreye girer.

 

Farklı lokasyonlarda, hatta uluslararası kapsama sahip kurumlar portaller ile belki de asla yüzyüze karşılaşamayacak çalışanların birbiriyle iletişime geçmesine yardımcı olur. Kurum içi sinerjinin artmasına yardımcı olan diğer portal özellikleri arasında gruplar oluşturma, oluşturulan bu gruplar içinde duyurular yapma ve anket düzenleme de bulunur. İnnova’nın sunduğu portal ve işbirliği platformları aynı zamanda kullanıcıları ödüllendirme noktasında da çalışmalar yapmanızı sağlar. Gamification – oyunlaştırma temelli bu çalışmalar ile çalışanların başarılarını madalya ve ödüllerle taçlandırmanız mümkündür.

 

Teknoloji ve marka bağımsız

İhtiyaçlarınıza yönelik şekilde hazırlanacak portallerde şirketinizin bilişim altyapısında kullanılan mevcut standartlara göre hareket edilir. İnnova, geliştirdiği portalleri şirketinizin veya çalışma grubunun sahip olduğu mevcut altyapıya göre tasarlar ve alanında lider uygulama platformlarının tümüne destek verir.

 

Tüm hizmetlerinde teknoloji ve marka bağımsız çözümler sunabilen İnnova, portal konusunda da dünyada en çok kabul gören IBM WebSphere ve Microsoft Office SharePoint Server platformlarında gerçekleştirdiği sayısız proje ile kurumların her platformdaki portal ihtiyacına çözüm getirebilecek deneyimli firmalardan biridir. İnnova’nın farklı teknolojilerde uzmanlıklara sahip deneyimli ekibi, sizin için en uygun platformu kullanarak geliştirilen portalin mevcut uygulamalar ile entegrasyonunda sorunsuz bir yapı sağlar. Sunduğu çözümle iç iletişim konusunda ciddi iyileştirmeler sağlar.

 

Kağıtsız ofis yapısı

Yazılım altyapısı sayesinde, doküman yönetimi özelliğine ek olarak kağıtsız ortama geçiş sağlanarak kurum maliyetleri azaltılır. Şirketinizde kullanılan bütün form süreçleri, portal üzerinden dijital ortamda gerçekleştirilecek şekilde planlanarak hem iletişim süresi hızlandırılırken, hem de maliyetlerinizin düşmesi sağlanır. Kurumsal bilgiler kişilerden bağımsız kılınarak bilgilerin her koşulda kuruma miras kalması sağlanır. Örneğin şirketten ayrılan bir çalışanla birlikte bilgileriniz de yok olup gitmez.

 

Kaynak tasarrufu

Kaynaklar üzerinde merkezi ve daha etkin bir denetim ortamı oluşturulur. Gereksiz kaynak tüketimi minimuma indirilir, içerik üretimi birimlere dağıtılır ve üretilen içeriğin anında istenilen çalışma gruplarının hizmetine sunulması sağlanır. Portaller ve işbirliği platformları, ortak bir bilgi sunmayı amaçladığı için, aynı bilginin birden fazla kez farklı kişiler için gönderilmesine izin vermez.

 

Örneğin üretim raporlarının kurumun farklı bölümlerine her vardiya sonunda e-posta ile gönderilmesi yerine, sadece portal üzerinde yayınlanması hem zamandan hem de kaynak kullanımından önemli bir tasarruf fırsatı doğurur. Ya da sizinle çalışacak olan yeni bayiniz, yapılacak yetkilendirmeler sayesinde ihtiyacı olan bütün içeriklere erişebilir hale gelecektir. Kısacası, tüm kurumsal içerikler, yetkilendirmeler dahilinde, ilgili birimlerin elinin altında bulunur.

 

Gelişmiş arama ve indeksleme

Portal platformu tarafından sağlanan gelişmiş arama özelliği, portal ile entegre şirket kaynakları üzerinden arama yapılarak gerekli bilgiyi en kısa zamanda erişilebilir hale getirir. Hatta hazırlanan yardımcı uygulamalar ile portale aktarılmamış bilgiler dahi indekslenebilir ve bu bilgilerin arandığında kolayca bulunması sağlanabilir.

 

Doküman yönetimi

Portalin doküman yönetimi özellikleri sayesinde form, prosedür vb. dokümanlar tüm kullanıcıların kolayca erişimine sunulabilir ve herkesin daima en güncel kopyaya erişimi sağlanabilir. Kullanıcılar, konumları ne olursa olsun 7/24 içeriklere erişebilir ve bu da çalışmadaki verimi artırır. Aynı zamanda doküman yönetimi özelliği, kurumsal belge ve bilginin standart bir şekilde erişilebilmesini sağladığı için ileriye dönük ve çok yönlü bir iyileştirme olarak da değerlendirilebilir.

 

Tek şifre, tek giriş..

Farklı departmanlarda çalışan kişilerin farklı bilgilere ihtiyaç duyacağı kesin. Bu yüzden kurumiçi portaller tasarlanırken herkesin anasayfasında kendi ihtiyaçlarına göre özelleştirilmiş farklı bilgilerin yer alması sağlanır. Ayrıca çalışanların yetki derecesine göre, erişebileceği ve müdahale edebileceği bilgiler de sınıflandırılır ve kullanıcıların hakları bu sınıflandırmaya göre belirlenir. Çalışanlar kurumiçi portalin “single sign-on” özelliği sayesinde tek bir şifre ve tek bir giriş ekranı ile tüm uygulamalara güvenli ve hızlı bir şekilde erişebilir. Böylece uygulama tarafında yapılan değişiklikler ve güncellemeler en hızlı yoldan çalışanlara da aktarılmış olur.

 

HİZMETLERİMİZ

Kullanıcı Deneyimi Tasarımı

İnnova, kurum içi portal projelerinin ve işbirliği platformlarının oluşturulmasında müşterilerine görsel tasarımdan başlayarak, kurulum ve destek aşamalarına kadar anahtar teslim projeler sunar. Projenin ilk aşaması ergonomi danışmanlığıyla başlar. Bu süreçte, iç iletişim platformlarında kullanıcı deneyimini daha iyi hale getirmek için; kullanıcılara portal aracılığıyla sunulacak bilgi ve işlevselliğin, şirket kültürü ve yapısı, kullanıcı profili gibi etkenler de göz önüne alınarak en uygun şekilde organize edilmesi sağlanır.

 

İnnova Görsel Tasarım Ekibi

Analiz çalışmalarında firmanızın ihtiyaçları belirlenir ve bu ihtiyaçlar doğrultusunda sunulan çözüm önerileri detaylı bir rapor halinde sunulur. Kullanıcı deneyimi tasarımı kapsamında yapılan çalışmalara paralel olarak görsel tasarım danışmanlığı hizmeti de İnnova Görsel Tasarım Ekibi tarafından yürütülür. Bu aşama kurum kimliğini portal ortamında en iyi şekilde yansıtacak görsel yapının oluşturulması çalışmasını içermektedir. Geliştirilecek portalın kullanıcılar tarafından benimsenmesi açısından önemli öğelerden birisi olan kullanıcı arayüzü bu aşamada müşteri ile karşılıklı görüşmelerle şekillendirilir. Portal mimarisinin oluşturulması ve portalın kullanılabilmesi için gerekli tüm uygulama geliştirme çalışmaları tamamlandıktan sonra sırasıyla test, kabul ve gerçek kullanıma geçiş süreçleri tamamlanır.

Şimdi kurum içinde çok daha etkin bir iletişim var, yeni portalımız eskisine göre çok daha kullanışlı çok daha modern... Attığımız her adımda İnnova bize güven verdi

İlker Çetiner

Brisa Bilgi Sistemleri Yöneticisi

 

Brisa; Kurumiçi İletişim Portali Briport'u kurarak, hem zamandan hem de haberleşme maliyetlerinden tasarruf elde etti. Brisa, projede SharePoint 2010 sürümünü tercih etti ve operasyonel mükemmelliği artırdı.

 

 

Türkiye'nin en büyük yasal dijital müzik arşivini İnnova kurdu. Milyonlarca TTNET abonesi, yüzbinlerce şarkının bir arada bulunduğu eşsiz arşive, TTNET MÜZİK portali sayesinde kavuştu.

 

 

 

Türk Telekom İleTTişim Portalı adı verilen bu projede iç iletişim faaliyetlerinin yanında çalışanların ihtiyaç duydukları bilgilere hızla ulaşabilecekleri verimli bir çalışma ortamı oluşturuldu.

 

 

 

 

İdeal iç iletişim ortamına Portokar ile ulaşan Otokar; iş süreçlerini iyileştirmek, çalışan verimliliğini artırmak ve maliyetlerini düşürmek konularında önemli avantajlar yakaladı.

 

 

 

T-BANK İnsan Kaynakları, İnnova’nın gerçekleştirdiği SharePoint altyapısı ile geliştirilen kurum içi portal sayesinde haber ve duyuruları çok daha kolay ve hızlı bir şekilde iletebiliyor.

 

 

 

 

Portal ve İşbirliği Platformları
BİZİM İÇİN NE DEDİLER?

BUNDAN 30 SENE ÖNCE YAPILMIŞ BİR BESTENİN SAHİBİ, TTNET MÜZİK PLATFORMU SAYESİNDE BUGÜN BİLE EMEĞİNİN KARŞILIĞINI ALABİLİYOR. İŞTE YASAL MÜZİĞİN GÜZELLİĞİ BU...

contact
Bize Ulaşın
Şirketinize ve ihtiyacınıza en uygun ürün ve çözümlerimiz hakkında bilgi almak için formumuzu doldurun.
Sözleşmeyi, KVKK aydınlatma metnini ve iletişim formu sürecine ilişkin aydınlatma metnini okudum kabul ediyorum. İnnova’nın sunacağı fırsat ve avantajlardan haberdar olmak amacıyla, paylaştığım iletişim bilgilerinin (e-mail adresi ve telefon) pazarlama iletişimi amaçlı kullanılmasına onay veriyorum.(*)
Bize Ulaşın