İnsan Kaynakları Çözümü | SAP SuccessFactors

Hangi sektörde olusanız olun, başarılı olmak için insan kaynağınızı daha verimli ve hatasız biçimde yönetmeye ihtiyacınız var. SAP SuccessFactors insan kaynakları çözümü ile çalışan deneyimini en üst seviyeye çıkarın.

SAP SuccessFactors ile İnsan Kaynaklarında Dijital Dönüşüm

SAP SuccessFactors, çalışan performansını en üst seviyeye çıkaracak kusursuz bir deneyim sağlamanın yanı sıra; potansiyel çalışanları sisteme aday olarak almaktan, performans ve iş gücü takibine, süreç analizlerinden, şirket içi iletişim yönetimine kadar tüm ihtiyaçlarınız için çözümler sunuyor. Yüksek iş gücü verimliğine erişmenizde size kılavuzluk ederek, insan kaynakları (İK) süreçlerini tutan uca yönetmenize olanak tanıyor.

 

 

Çalışanların kurumlardan beklentileriyle kurumların çalışanlardan beklentilerini bir araya getirmek, işten verim elde etmek için anahtar bir rol oynuyor. Kurumların bu konudaki beklentilerini doğru bir bakış açısıyla çözmek önemli avantajlar sağlıyor. Dünya üzerinde milyonlarca çalışanın kullandığı SAP SuccessFactors daha iyi iş kararları verilmesine yardımcı oluyor. 168 ülkede 60 iş kolundaki binlerce müşteri tarafından tercih edilen SAP SuccessFactors, insan kaynakları (İK) süreçlerinde başarılı sonuçlar elde etmeyi kolaylaştırıyor. İnnova’nın SAP alanındaki uzman kadrosu ile sunduğu SAP SuccessFactors çözümleri, diğer SAP çözümlerindeki İnnova tecrübesini insan kaynakları yönetimi alanına da güçlendirilmiş şekilde taşıyor.

20 milyondan fazla kullanıcıya sahip SAP SuccessFactors, dünyadaki en büyük bulut platformlarından biri...

 

Stratejilerinize güç katın

 

Doğru İK stratejileri belirlemek işin sadece başlangıcıdır. Önemli olan bu stratejilerin etkin şekilde uygulanması ve iş sonuçlarına olumlu olarak etki etmesidir. SAP SuccessFactors çalışanların verimliliği ve kârlılık gibi anahtar konularda önemli katkılar sunuyor. SAP SuccessFactors ile strateji ve uygulama arasındaki farklılıklar ortadan kalkıyor. Dünyadaki en iyi uygulamaların tecrübesini yeni kullanıcılarına da taşıyan SAP SuccessFactors, büyük kurumlar için olduğu gibi orta ve küçük ölçekteki kurumlara da hitap ediyor.

 

Gözle görülür performans artışı

Birçok strateji kurumların potansiyelini hayata geçirmek için yetersiz kalıyor. Kaynakların etkin şekilde kullanılabilmesi için birlikte çalışma, işbirliği ve ölçümleme gibi başlıklar önem kazanıyor. SAP SuccessFactors tüm bu başlıkları içeren çözümleriyle kurumların strateji oluşturma süreçlerine dahil olarak uygulanabilir çözümlerle sonuca taşıyor.

 

Bulut Tabanlı İnsan Kaynakları Yönetimi

SAP, bugünün bulut uygulamaları anlayışını çok iyi biliyor. Çünkü zaten bulut kavramı ortaya atıldığından beri buna yatırım yapıyor. Özellikle, bulut tabanlı uygulamalar arasında en fazla rağbet gören insan kaynakları yönetimine yönelik çalışmalarını sürdüren SAP’nin SAP SuccessFactors ile sunduğu avantajlar çok fazla…

İnnova danışmanlığında, geleneksel İK yönetimi yaklaşımını dijitale ve bulut ortamına taşıyarak, dönüşümü yakalayabilir ve çalışanlarınızın verimliliğini artırabilirsiniz. Dijitalleşen süreçlerle birlikte, sistemin sunduğu gelişmiş raporlar sayesinde ihtiyacı ve kaynağı doğru tespit ederek maliyetlerinizi azaltabilir; özlük yönetiminden, çalışan taleplerine kadar tüm süreçleri tamamen dijital ortamda yönetip zamandan ve nakitten tasarruf edebilirsiniz. 

Böylece;

 • İşe alım süreçleriniz kısalır.
 • İşe alım maliyetleriniz düşer.
 • Sosyal ağlarla entegre çalıştığından, işveren markanızın etkileşimi artar.
 • Bulut tabanlı olduğundan, sisteme her zaman ve her yerden erişilebilir. 
 • Bulut depolama ve veri yönetimiyle verimliliğiniz yükselir.
 • Analitik yaklaşımla hata oranı en aza iner.

 

SAP SuccessFactors’u cazip kılan 5 NEDEN

 • Hızlı implementasyon

Tamamen bulut altyapısında olduğu için hızla hayata geçer. Herkes kolayca yönetebilir, verim almaya hemen başlanır.

 • Değişen ihtiyaçlara uyumlu

Kaç çalışanınız olduğu önemli değil. Çünkü sistem tamamen ölçeklenebilir ve esnektir.

 • Otomatik güncelleme

Yılda 4 kez kez, otomatik olarak... Hep en yüksek performans ve güvenlik seviyesinde çalışırsınız.

 • Tamamen güvenli

Güvenlik sektör standartlarındadır. Hâttâ daha fazlası: Veriniz SAP güvenceli veri merkezinde tutulur.

 • Kötü sürprizler yok

Donanım satın alımı, onarım, kiralama, bakım gerektirmez. Sadece kullandığınızı ödersiniz.
 

Performans Yönetimi ve Ölçümleme

İnsan kaynaklarının en önemli unsuru olan ölçümleme konusunda zengin yeteneklere sahip olan SAP SuccessFactors, ihtiyaçları iş gücü analitikleriyle değerlendirerek, kapsamlı bir çözümü ve yüksek performansı beraberinde getiriyor. İnnova olarak, alanında uzman danışmanlarımızın yönlendirmeleriyle, size özel somut ve ölçümlenebilir çözümler sunarak performans yönetimini en doğru şekilde yapmanızı sağlıyoruz. Kurulum aşamasından itibaren, tüm raporlama ihtiyaçlarınız için sizinle birlikte çalışıyor, beklentilerinizi anlayıp onlara yanıt verecek verileri elde etmenize yarayacak sistemi oluşturuyoruz.
 

Modüler Yapı ve İhtiyaca Özel İK Çözümü

Bulut tabanlı bir çözüm olarak uygun maliyet ve tüm süreçlerde verimlilik sağlayan SAP SuccessFactors modüler bir yapıya sahip. Bu modüller:

 • SAP SuccessFactors İş Gücü Planlama
 • SAP SuccessFactors İşe Alım ve Oryantasyon
 • SAP SuccessFactors Kariyer, Gelişim ve Yedekleme
 • SAP SuccessFactors Performans ve Hedef Yönetimi
 • SAP SuccessFactors Ücretlendirme
 • SAP SuccessFactors Çalışan (Özlük) Merkezi
 • SAP SuccessFactors Eğitim Yönetim Sistemi
 • SAP SuccessFactors JAM (Kurum İçi Sosyalleşme Platformu)
 • SAP SuccessFactors İş Gücü Analitikleri

Doğru pozisyon için doğru çalışan

Dünyanın en yetenekli çalışanlarına sahip olabilirsiniz. Ancak bunu tespit edip değerlendirecek (yetenek yönetimi) mekanizmaları doğru şekilde işletemedikçe kurumunuza faydasını tam olarak görmüş sayılmazsınız. İş tanımlarını gerçekleştiren; Performans kriterlerini ve başarı hedeflerini tam olarak tanımlayan SAP SuccessFactors, kurum içindeki yetenek havuzundan doğru pozisyon için doğru isimleri seçmeye yardımcı oluyor. Kurumu geleceğe taşıyacak lider kadroların şekillenmesini sağlayan yetenek yönetimi özellikleriyle SAP SuccessFactors, odaklanma, şeffaflık ve ‘hesap verilebilirlik’ kriterlerini başarıyla yerine getirmiş oluyor.

 

İnsan kaynakları için doğru çözümler

İş hayatı uzun soluklu bir maraton... Motivasyonun sağlanması ve sürdürülmesi için deneyimli bir çözüm ortağına ihtiyacınız olabilir. SAP SuccessFactors, çalışanların kariyerlerini doğru biçimde yönetmelerini sağlıyor. İhtiyaç duyulan yetenek ve bilgileri kazanmalarını sağlayan sistem aynı zamanda, elde edilen başarıların ve kaydedilen ilerlemelerin ödüllendirilmesini de öngörüyor.

Kurumlar için sürdürülebilir rekabeti sağlayan SAP SuccessFactors bunu mobil cihazlar için geliştirdiği araçlarla da destekliyor. İnsan kaynaklarıyla ilgili içgörüleri SAP SuccessFactors Workforce Analytics ve SAP Jam çözümleriyle entegre ederek kurumsal performası önemli ölçüde artırmak mümkün.

 

Onlar başardı

Dünyanın farklı ülkelerinde operasyonları bulunan bir satış ağı, gelirlerinin yüzde 90’ını merkezi olan ABD’nin dışından elde ediyor. Küresel insan kaynakları operasyonları için 50’den fazla yönetim aracı kullanan şirket, bu İK araçlarını SAP SuccessFactors’e taşıyarak sade ve verimli bir insan kaynakları yönetimine kavuştu bile… Şirket yetkilileri, insan kaynakları yönetiminin karmaşık parametrelerden oluştuğunu bildiklerini, bu zorlukların üstesinden SAP SuccessFactors’ün geldiğini ve kendilerine ihtiyaçlarını çözen kapsamlı bir çözüm sunduğunu belirtiyor.

 

 

SAP SuccessFactors bir SAP şirketidir.
 

Ne sunuyoruz?

 • Çalışanların bilgi ve becerilerinin doğru tanımlanmasını sağlar
 • İhtiyaç duyulan insan kaynağı için önce kurum içine başvurur
 • Çalışanların kariyer planlarını güçlendirir
 • Kurum hedefleriyle kişisel hedefleri birleştirir
 • Hedef ve ödül mekanizmalarını güçlendirerir, kurumsal aidiyeti pekiştirir
 • Strateji ve performans arasındaki farkları azaltır
 • ‘Doğru pozisyon için doğru insan’ gücünü sağlar
 • Farklı platformlardaki uygulamaları etkin hale getirir

Modüler yapı sayesinde, dijital dönüşüm sürecinde İK çözümlerini tam da ihtiyacınız olan biçimde şekillendirmeniz için sizinle birlikte çalışıyor, süreçlerinizi analiz ediyor ve sistemi ihtiyaçlarına özel hale getiriyoruz. Hangi sektörde faaliyet gösterirseniz gösterin, başarının olmazsa olmazı insan kaynağınızı daha verimli ve hatasız biçimde yönetmenize destek oluyoruz ve SAP SuccessFactors İnsan Kaynakları Çözümü ile çalışan deneyimini en üst seviyeye çıkarıyoruz.

 

Çalışan Merkezi ve Bordrolama

Yeni nesil teknoloji altyapısıyla İK operasyonlarını kolaylaştırmayı hedefleyen Employee Central, tüm önemli işlemlerinizi otomatik hale getirebilmenize imkân tanır. Ayrıca SAP’nin bordrolama uygulaması Payroll da Employee Central kullanıcılarının hizmetinde… Bulut tabanlı (SaaS) olarak tercih edilebilen çözüm, kullanıcılara önemli bir maliyet avantajı sağlar.

 

İşe Alım (Recruiting)

Kurumların en fazla efor sarf ettikleri alanlardan biri olan işe alımda SAP SuccessFactors etkili bir çözümdür. Genç yetenekleri bünyenize katmak konusundaki başarısıyla çözüm, en doğru adayları seçmenizi ve zaman kazanmanızı mümkün kılar.

 

Oryantasyon (Onboarding)

Hızlı başlangıçlar ve kolay adaptasyon, verimli bir organizasyonun anahtarı… Yeni çalışanların ortama kolay entegre olabilmesine; Kurumu, çalışma yapısını ve çalışma arkadaşlarını kısa sürede tanıyabilmesine yardımcı olur.

 

Performans & Hedefler (Performance & Goals)

Çalışan performansının değerlendirilmesi, ödüllendirilmesi ve doğru hedeflerin belirlenebilmesine yardımcı olan bu çözüm, hem çalışanların gelişimini, hem de kurumsal gelişimi güçlendirmek için araçlar sunar.

 

Ücret (Compensation)

Çalışan ücretlendirmelerinin yönetimi çoğu kurum için en maliyetli işlerden biri... En verimli çalışanlar ile beklentileri karşılayamayanları kolayca ayırabilmenizi, bütçeleri yönetebilmenizi ve hataları en aza indirebilmenizi sağlayan bu çözüm SAP SuccessFactors’un içinde var.

 

Yedekleme ve Gelişim Planlama

Kurumlarda, günümüzün iş hedeflerine uygun yeteneklerin yetişmesini sağlamak, bu yetenekleri kurumsal gelişim sürecinde en verimli şekilde değerlendirmek için bu çözüme güvenin.

 

İşgücü Analitiği (Workforce Analytics)

İşgücü ile ilgili tüm sorunların ortaya konabilmesini sağlayan İşgücü Analitiği çözümü, bu sorunların en kolay ve kesin yolla çözüme kavuşmasını mümkün hale getirir. İşgücünden elde edilen verimin artırılmasında bu modülün avantajı büyüktür.

 

İşgücü Planlama (Workforce Planning)

İşgücünün planlanması, kurumunuzun çalışan eksenli risklerini en aza indirebilmenize olanak tanır. Her zaman en yetenekli insanların, doğru zamanda doğru işlere kanalize edilebilmesini sağlar.

 

Birlikte Çalışma (SAP Jam)

Müşterilerinizi, iş ortaklarınızı ve çalışanlarınızı birbirine bağlayan SAP Jam, bilgi paylaşımı özellikleriyle iş açısından kritik olan tüm işlemlerde birlikte çalışma ortamı oluşturur. Sorunlara birlikte çözüm arayabilir, sonuçları hem SAP Jam üzerinden, hem de mobil cihazlarınız üzerinden takip edebilirsiniz.

 

 

contact
Bize Ulaşın
Şirketinize ve ihtiyacınıza en uygun ürün ve çözümlerimiz hakkında bilgi almak için formumuzu doldurun.
Sözleşmeyi, KVKK aydınlatma metnini ve iletişim formu sürecine ilişkin aydınlatma metnini okudum kabul ediyorum. İnnova’nın sunacağı fırsat ve avantajlardan haberdar olmak amacıyla, paylaştığım iletişim bilgilerinin (e-mail adresi ve telefon) pazarlama iletişimi amaçlı kullanılmasına onay veriyorum.(*)
Bize Ulaşın