PayFlex Sanal POS Yönetimi

İnnova'nın PayFlex Sanal POS Yönetimi, bulut altyapısıyla finans kurumlarına düşük maliyetli bir tahsilat kanalı sunarken onların güvenlik ve hız beklentilerine de cevap veriyor.

Mehmet Murat Han
Proje Yöneticisi Fintek

Bu konuda daha fazla bilgi almak için doğrudan çözüm danışmanımızla temasa geçebilirsiniz.

E-POSTA GÖNDER

 

Tereddütsüz ve anında tahsilat

Hızın ve güvenliğin ön plana çıktığı internet ortamında sanal POS uygulamaları, banka/kredi kartları ile yapılan ödemelerde bilgi hırsızlığının önüne geçerken tahsilatın belirtilen yönde en hızlı şekilde gerçekleştirilmesini hedefler. Bunun arka planındaysa ödeme alınacak karttan bankanın provizyon sistemine uzanan karmaşık bir yol vardır. Tüm işlemlerin hızlı ve sorunsuz gerçekleşmesi, güvenlik aşamalarının eksiksiz bir şekilde uygulanması gerekir. Tüm bu süreçleri başarıyla yöneterek en kısa sürede sonuca ulaştıran PayFlex Sanal POS, kurum için en uygun şekilde yapılandırılır ve tahsilat sürecinin getirdiği maliyetleri düşürür.
 

Farklı altyapılarla sorunsuz entegrasyon

Uluslararası standartlara uygun PayFlex Sanal POS, sunduğu entegrasyon bileşenleri ile farklı platformları kullanan sanal mağazaların entegrasyonunu kolaylaştırır. Sanal mağazaların kullandığı; Windows, Linux ve Unix tabanlı tüm platformların ve yaygın kullanılan tüm WEB sunucularının desteklendiği çözümde, .NET, Java, PHP, ASP entegrasyon bileşenleri bulunurken, tüm entegrasyon bileşenleri kod örnekleri ve dokümantasyonu ile beraber sunulur.
 

Ödemeler bulut üzerinden…

İnnova’nın ödeme sistemleri konusundaki bilgi birikimi ve tecrübesi sayesinde PayFlex Sanal POS, kredi kartı provizyon hizmeti sağlayan kurumlar ve bankaların ihtiyaçlarını kapsayan bir çözüm haline geldi. İnnova, çözümü yerleşik bir kullanım arayan kurumlara lisans olarak sunabilmesinin yanı sıra SaaS (servis olarak sunulan yazılım) altyapısıyla dış kaynak kullanımı hizmetine de dönüştürebilir. Kurumun ölçeğine ve çalışma koşullarına göre şekillendirilebilen çözümün bulut altyapısıyla sunulabilmesinin en büyük yararıysa kurumların bu yazılımı kullanmak için yatırım yapması zorunluluğunu ortadan kaldırması. Bu sayede sanal ortamdan kabul ettiği tahsilatlarda maliyetlerini düşüren kurumlar kazançlarını artırır.
 

Sadece bankalara özel

İnnova, PayFlex Sanal POS çözümünde, bankaların ve bankaların bu hizmeti sunduğu üye kuruluşların ortak güvenlik kaygılarını azaltmaya yönelik çözümler sunar. İçerisindeki ‘fraud’ mekanizması, dolandırıcılık belirtilerini formüle eden kuralların üye veya banka tarafından belirlenebilmesini sağlar. İşlemler, öncelikle bankanın belirlediği kurallara ve daha sonra varsa ilgili üyenin kurallarına göre dolandırıcılık riski açısından değerlendirilir. Risk tespit edildiğindeyse PayFlex Sanal POS riskin seviyesine göre, ilgili noktalara uyarı gönderir veya talebe ‘ret’ mesajıyla döner.
 

Esneklik için PayFlex

Ödeme sistemleri projeleriyle Türkiye’deki ve dünyadaki birçok büyük finans kuruluşunu referansları arasına katan İnnova, bu alandaki tüm çözümlerinin temelinde yer alan PayFlex platformunun zengin özelliklerini ve esnek entegrasyon yapısını Sanal POS ürününde de müşterilerinin hizmetine sunar. Güvenlik konusunda ise süreç tamamen PayFlex Sanal POS kontrolü altında gerçekleşir. Kredi/banka kartından tutarın düşülmesi ve paranın hesaba geçirilmesine kadar uzanan süreçte, en temeldeki SSL 128 bit şifreleme şartından başlayarak Visa, Verfied by Visa ve MasterCard SecureCode sertifikalarının gerektirdiği güvenlik süreçleri ele alınır ve işlem uluslararası standartların belirlediği güvenlik düzeyinde başarıyla tamamlanır. İnsan hatasından kaynaklanan veri kaybı riskini en aza indiren sistem tüm kurumlar için en güvenli çözümü sunar.
 

Süreç tamamen PayFlex Sanal POS kontrolü altında gerçekleşir. Kredi/banka kartından tutarın düşülmesi ve paranın hesaba geçirilmesine kadar uzanan süreçte, en temeldeki SSL 128 bit şifreleme şartından başlayarak Visa, Verfied by Visa ve MasterCard SecureCode sertifikalarının gerektirdiği güvenlik süreçleri ele alınır ve işlem uluslararası standartların belirlediği güvenlik düzeyinde başarıyla tamamlanır. İnsan hatasından kaynaklanan veri kaybı riskini en aza indiren sistem tüm kurumlar için en güvenli çözümü sunar.
 

AVANTAJLAR

  • Gerçek zamanlı ödeme: Bankalara fiziksel POS kanalına ilave olarak internet üzerinde kredi kartı provizyonu olanağı sağlar.

  • Güvenli ödeme süreci: Visa, Verifed by Visa, MasterCard SecureCode sertifikalı sistem, internet üzerinde uluslararası düzeyde güvenlik sağlar.

  • Kolay entegrasyon: Üye işyerleri için sağlanan .NET, Java, PHP ve Presta platformlarında entegrasyon bileşenleri entegrasyonu kolaylaştırır.

  • Ortak ödeme modülü: Merkezi bir modül ile sağlanan provizyon sayesinde kart bilgilerinin güvenliği bir kat daha artar.

  • Üyelerin maliyetleri azalır: PayFlex Sanal POS, üyelerine PCI DSS uyumluluğu için ek maliyet getirmediğinden daha fazla üyenin ilgisini çeker.

  • Performans optimizasyonu: Yük dağılımını dengelemek ve sürekli erişimi sağlamak için PayFlex Sanal POS birden fazla sunucu üzerinde çalıştırılabilir.

Daha Fazla bilgi için: PayFlex Ödeme Sistemleri