En hızlı büyüyen IoT kategorisi Digital Signage oldu
5.11.2020
Sosyal Medya

En hızlı büyüyen IoT kategorisi Digital Signage oldu

Araştırma şirketi IDC’nin verilerine göre, 2020 yılında 1,7 trilyon dolar büyüklüğe ulaşacak IoT pazarında son 3 yılın en hızlı büyüyen kategorisi Digital Signage olarak gösteriliyor.

 

Yenilikçi kurumlar ve teknoloji meraklısı tüketiciler, potansiyel uygulamalarını gördükçe, IoT  de değer kazanmayı sürdürüyor. IDC verilerine göre 2014 yılında 655,8 milyar dolar büyüklüğe sahip olan Nesnelerin İnterneti pazarı, 2020 yılında 1,7 trilyon doları bulacak. Pazarın yüzde %16,9 yıllık bileşik büyüme oranında etkili olan sektörlerin başında toplu taşıma, sağlık, akıllı taşıtlar, havacılık ve BT yönetimi faaliyetleri geliyor.

 

IoT pazarında en hızlı büyüyen üç uygulama ise Digital Signage, akıllı taşıtlar ve üretim operasyonları olarak değerlendiriliyor.

 

IDC'ye göre, cihazlar, bağlanabilirlik ve çevresindeki BT hizmetleri 2020 yılına kadar dünya çapında IoT pazarının ağırlıklı kısmını oluşturacak. Cihazlar ve sensörler tek başına toplam piyasa değerinin %31,8'ini temsil edecek.

 

IoT’nin geleceği konusundaki öngörüler, bugüne kadar giyilebilir cihazlarla tüketici yüzünü oluşturan Nesnelerin İnterneti teknolojisinde gerçek fırsatın kurumlar ve kamu sektöründe olduğunu işaret ediyor. Ayrıca amaca yönelik platformlar, uygulama yazılımları ve Hizmet Olarak IoT’nin (IoTaaS) doğuşu gibi faktörlerin de büyümeye katkısı olacak.

 

DS Suit ile uçtan uca Digital Signage yönetimi

İnnova’nın kuruma özel sunucu ve bulut ortamında kullanım sağlayan ve uçtan uca Digital Signage sistemlerinin içerik yönetimini gerçekleştiren DS Suit yazılımı, Windows, Android ve SoC sistemlerde merkezi yayın yönetimi yapabiliyor.

 

Digital Signage uygulamaları, teknik imkanlar kadar sundukları içerikle de fark yaratabilir. DS Suit, sahip olduğu zengin içerik yönetim özellikleri sayesinde, varlıkların doğru yapılandırılmasını sağlar. Kapsamlı multimedya desteğiyle eşsiz sunumlar ortaya çıkartır.

 

DS Suit özellikleri

  • Tek bir merkezden, dağıtık yapıda tüm ekranlar 7/ 24 yönetilebilir
  • Windows, Android ve SoC sistemleri destekler
  • SoC teknolojisi sayesinde medya oynatıcı bilgisayarlara gerek kalmaz
  • Ekranların yönetimi için birden fazla kullanıcı oluşturulabilir, her kullanıcıya farklı yetkiler atanabilir
  • DS Suit'in desteklediği geniş format seçeneği ile oynatma listeleri oluşturulabilir
  • Arayüz tasarımları, yapıları ve içerikleri özel olarak hazırlanabilir
  • Harici kaynaklardan güncel veriler aktarılabilir
  • İçerikler için zaman planı oluşturulabilir, seçilen içeriklerin yayına gireceği ve çıkacağı tarihler gün/saat bazlı olarak ayarlanabilir
  • Ekranlar gruplandırılabilir, her gruba farklı oynatma listesi atanabilir
  • Ekranlarda yayımlanan içerikler ve izleme istatistikleri raporlanabilir

 

Kolay, esnek ve uygun maliyetli içerik yönetimi için Digital Signage çözümü İnnova DS Suit hakkında daha fazla bilgi almak için burayı ziyaret edebilirsiniz.