Veri Merkezi Otomasyonu

İş süreçlerinin uçtan uca otomasyonuyla, hizmet seviyelerinin gerçek zamanlı izlenebildiği, operasyonel giderlerde maliyeti azaltan Veri Merkezi Otomasyonu çözümü...

Veri merkezi otomasyonu uygulamaları, iş süreçlerinizi kısaltırken masraflarınızın azalmasını sağlıyor, iş süreçlerinizin uçtan uca otomasyonuyla, hizmet seviyeleri gerçek zamanlı izlenebiliyor, operasyonel giderlerde önemli bir oranda düşüş kaydediliyor.

Kurumunuzdaki BT hizmetlerinin kalitesini artırmak için yaptığınız yatırımlar, aynı zamanda sürekli karmaşıklaşan bir veri merkezine sahip olmanıza neden oluyor. Veri merkezindeki sistemler karmaşıklaştıkça maliyetleri kontrol etmek imkansız hale geliyor. Bu karmaşıklığı gidermenizi sağlayacak çözüm ise Veri Merkezi Otomasyonu...

Mevcut BT varlıklarını verimli kullanarak insan eliyle yapılan birçok işi otomatikleştiren ve kontrol altında tutan otomasyon sistemleri sayesinde, ağ ekipmanlarından veri merkezinizdeki klimalara, depolama cihazlarından, enerji hatlarına kadar tüm bileşenlerin hata, konfigürasyon, sürüm ve değişim yönetimlerini otomatik olarak sağlayabilirsiniz. Bu sayede veri merkezinizin teknoloji politikalarınızla uyumluluğu sağlanır, operasyonel hatalar en aza indirgenir, hizmet kalitesi artar, karmaşıklık ve büyüme yönetilebilir hale getirilir.

Veri merkezi otomasyonu uygulamaları, iş süreçlerinizi kısaltırken masraflarınızın azalmasını sağlıyor...

AVANTAJLAR

  • Daha az maliyet: Enerjinin optimum düzeyde kullanımının sağlanması. Ayrıca IT yöneticileri üzerindeki günlük operasyonel yüklerin kaldırılması, değerli kaynakların verimli kullanılabilmesi.

  • Daha fazla uyumluluk: Yasal denetimler ve SOX ve ITIL gibi denetim mekanizmalarına uyumlu raporları her an üretebilme imkanı.

  • Felaket sonrası: Her bir yazılımın konfigurasyonundan, veri merkezinizin genel yapısına kadar tüm altyapının güncel modelinin her an elinizin altında bulunması, bu sayede ihtiyaç anında veri merkezinin hızlıca yeniden yapılandırılabilmesi.

  • Yönetilebilirlik: En iyi uygulama örnekleri sayesinde ağ, sunucu ve uygulamalarınızın kullanılabilirilik oranının yükselmesi ve karmaşık ortamın çok daha kolay yönetilebilmesi.

Çevreye ve bütçeye duyarlı

Amacımız bugünün ortamında düşük maliyet odaklı IT operasyonları için, otomasyon ile yönetilen optimize ve verimli veri merkezi alt yapıları oluşturabilmek. Hem şirketinizin operasyonel giderlerinin hem de çevreye verilen zararın azalmasında katkı sağlayacak bir veri merkezi için İnnova’nın yenilikçi ve platform bağımsız çözümleri ile tüm kaynaklarınızı kontrol altında tutabilirsiniz.

Konsolidasyon, sanallaştırma ve yedekleme

Otomasyonla bağlantılı olarak veri merkezlerindeki altyapının konsolidasyonu, sanallaştırma ve yedekleme teknolojileri de İnnova’nın uzmanlık alanları arasında...

Dünya standartlarındaki veri merkezi proje referanslarıyla Türkiye’nin en yetkin ekiplerinden biri konumunda olan İnnova Teknoloji Çözümleri kadrosu, planlamadan, kuruluma, bakım onarımdan, danışmanlık ve eğitime kadar Veri Merkezleri konusunda uzmanlığını sizin iş süreçlerinize de yansıtmaya hazır...

ETKİLİ OTOMASYON İÇİN 5 HEDEF:

1) Derinlemesine bakış: Altyapı seviyesinden, uygulama seviyesine ve hatta iş servisleri seviyesine kadar görünüm.

2) Otomasyon ve yönetişim: Enerji, ağ, sunucu, depolama ve güvenlik sistemlerinin otomasyonu, denetimlere uyumluluk için her eylemin loglanması.

3) Veri ve süreç entegrasyonu: Otomasyonun sağlanması için altyapının tüm seviyelerinde CMDB ile tam entegre bir süreç yapılandırması.

4) Esnek süreç modellemesi: Kullanıcı dostu görsel arayüzlere sahip esnek iş akışı motoru.

5) Raporlama: Tüm servislerin etkin ve detaylı biçimde hem çalışanlara hem de müşterilere raporlanabilmesi.

contact
Bize Ulaşın
Şirketinize ve ihtiyacınıza en uygun ürün ve çözümlerimiz hakkında bilgi almak için formumuzu doldurun.
Sözleşmeyi, KVKK aydınlatma metnini ve iletişim formu sürecine ilişkin aydınlatma metnini okudum kabul ediyorum. İnnova’nın sunacağı fırsat ve avantajlardan haberdar olmak amacıyla, paylaştığım iletişim bilgilerinin (e-mail adresi ve telefon) pazarlama iletişimi amaçlı kullanılmasına onay veriyorum.(*)
Bize Ulaşın