Sunucu Sistemleri Çözümü

İşlem gücünüzün kaynağını oluşturan sunucularınız, performanstan güvenliğe kadar uçtan uca İnnova güvencesi altında.

Uygulamaların çalışması için gerekli işlem gücünü sağlayan sunucular, işin devamlılığı açısından hayati öneme sahip. Bir projenin teslim edilmesinden sonra kurumun güçlü bir servis desteğine sahip olması da en az yüksek performans ve verimlilik konusu kadar önemli. İnnova’nın sunucu yönetimi odaklı çözüm ve hizmetleri, özellikle uygulama kesintisizliği için yüksek erişilebilirlik, yedeklilik ve performans ihtiyacı bulunan kurumlara önemli özellikler sunuyor.

 

Sunucu İşletim Sistemi Yönetimi

İşletim sistemi yönetimi ile sunucu üzerinde çalışan işletim sistemlerinin (Windows, Linux, Unix) sağlıklı olarak hizmet verebilmesi için gerekli güncellemelerin, yama geçişlerinin yapılması, güvenlik açıklarının kapatılması, kaynaklarının yönetilmesi, gerekli durumlarda işletim sisteminin yeniden kurulması, sunucu servislerinin 7x24 hizmet verebilmesi sağlanır.

 

Sunucu Yedeklilik Yönetimi

Yedeklilik yönetimi, işletim sistemi seviyesinde aktif/pasif veya aktif/aktif olarak uygulanabilir. Bu yapılarla hizmet veren en az iki sunucu ile kesintilerin minimuma indirilmesi sağlanır.

Sunucu imaj ve/veya dosya sisteminin yeniden yapılanması/yüklenmesi kapsamında geri yükleme işlemleri sunulan diğer hizmetlerdir.

 

Sunucu Performans Yönetimi

Performans yönetimi, BT hizmetinde süreklilik sağlanması amacıyla, tüm sunucuların sistem kaynaklarının ve servislerinin izlenmesi ve bu kapsamda bildirim yapılmasını içerir. Sunucu performans yönetimi kapsamında, eşik değerleri düzenleme ve otomatik izleme, sunucu problemlerini otomatik raporlama, Otomatik Hizmet Masası bildirimleri ve Seviye 1/2/3 bildirimleri bulunur.

 

Sunucu Vendor Yönetimi

Sunucu ürünleriyle alakalı olarak ortaya çıkan sorunlarda üretici firmalarla olan ilişkilerin yönetilmesi bir hizmet olarak sunulur. Firma ile satıcı ilişkileri yönetiminin yapıldığı servis kapsamında, sözleşmeler ve bakım anlaşmaları yenilenir, lisans uyumu yönetimi sağlanır.

 

Neden İnnova Sunucu Yönetimi?

  • Sistem odalarındaki tüm operasyonlar tek elden yönetilir
  • Sunucu yönetiminde uzman personeller 7x24 görev başındadır
  • Kurumsal uygulamalar her zaman erişilebilirdir, iş süreçleri hızlıdır
  • Süreklilik ve kesintisizlik garanti altına alınır
  • Maliyetler düşerken hizmet kalitesi artar
contact
Bize Ulaşın
Şirketinize ve ihtiyacınıza en uygun ürün ve çözümlerimiz hakkında bilgi almak için formumuzu doldurun.
Sözleşmeyi, KVKK aydınlatma metnini ve iletişim formu sürecine ilişkin aydınlatma metnini okudum kabul ediyorum. İnnova’nın sunacağı fırsat ve avantajlardan haberdar olmak amacıyla, paylaştığım iletişim bilgilerinin (e-mail adresi ve telefon) pazarlama iletişimi amaçlı kullanılmasına onay veriyorum.(*)
Bize Ulaşın