Envanter Yönetimi

BT’ye ait varlıkların yönetilmesi konusunu tümüyle kapsayan bu çözüm sayesinde BT kaynaklarının verimli kullanılması ve korunması sağlanırken, aynı zamanda güvenlik de dikkate alınır. Sunuculardan masaüstü bilgisayarlara, şirket mobil telefonlarından işletim sistemlerine, ağ cihazlarından iş yazılımlarına kadar geniş bir etki alanına sahip olan varlık yönetimi, tüm bu kaynakların kuruma kazanç olarak geri dönüşünü sağlayan önemli bir araçtır.

Modüller

  • AM Browser ile kolay arama: HP AM 9.6 versiyonu sayesinde kolayca arama yapma imkânı sunarken tüm varlık türlerini görüntülemek için Asset arama motorunu kullanılır.
  • Donanım yazılım varlık yönetimi: Varlık izleme ve güçlü raporlama özelliği sayesinde teknik takip ile operasyonel faaliyete katkı sağlarken daha az iş gücü kullanımına imkân verir.
  • Merkezi sözleşme yönetimi: Sözleşmelerin, hakların, lisansların ve şartların anlaşmaya uyumunu yönetmek için etkin bir yöntem sağlar.
  • Her varlığa dair finansal takip: Finansal takip ile bütçe ve harcama hesaplamalarının kolay bir şekilde yapılmasını ve BT varlık alımına ve yönetim eğitimlerine dair maliyetleri düşürmeyi amaçlar.
  • Envanter portföy yönetimi: Envanter portföyünü kapsamlı ve dengeli bir şekilde yöneterek, BT süreçlerini olgunlaştırır ve geliştirir. Böylece kişi; sözleşmeler, satın alma bilgileri, varlık teknik bilgileri, finans bilgileri ve bulut kullanım durumları hakkındaki bilgileri birleşik olarak gözlemler ve daha iyi kararlar alır.

Neden Envanter Yönetimi?

IT varlıklarına dair toplam maliyeti düşürmeyi, donanım ve yazılım varlıklarında tasarruf etmeyi ve birimlere gerekli olan miktarda varlık alınmasını sağlar. Tedarikçi firmalar arasında kıyaslama ve notlama sistemi ile en uygun ve doğru firmadan alım yapılmasına olanak verir. İnsan gücüne fayda sağlayarak daha az insan gücü kullanılmasını ve enerjiden tasarruf edilmesini sağlar.

 

 

contact
Bize Ulaşın
Şirketinize ve ihtiyacınıza en uygun ürün ve çözümlerimiz hakkında bilgi almak için formumuzu doldurun.
Sözleşmeyi, KVKK aydınlatma metnini ve iletişim formu sürecine ilişkin aydınlatma metnini okudum kabul ediyorum. İnnova’nın sunacağı fırsat ve avantajlardan haberdar olmak amacıyla, paylaştığım iletişim bilgilerinin (e-mail adresi ve telefon) pazarlama iletişimi amaçlı kullanılmasına onay veriyorum.(*)
Bize Ulaşın