Altyapı Çözümleri

Performanslı, güvenli ve yarının ihtiyaçlarına yönelik  olarak  yapılandırılabilen esnek altyapılar İnnova’nın  altyapı çözümlerinde.

Güvenlik başta olmak üzere altyapının çeşitli alanlarında dünyanın en iyi ürünlerini uçtan uca çözümlere dönüştüren İnnova, müşteri ihtiyaçlarına; en güvenli, en hızlı ve en verimli yanıtı vermek için deneyimli ve yetkin kadrosuyla çalışıyor. En küçük işletmeden en büyük kurumsal yapıya kadar her ölçekte, uluslararası standartlara tam uyumlu altyapılar tasarlayabilen İnnova, sürecin tamamında üst düzey danışmanlık hizmetiyle yanınızda.

 

Güvenilir iş ortağıyla büyük altyapı dönüşümü

Kurumun teknoloji altyapısına yapacağı yatırım her zaman önemini koruyor. Yatırımın geri dönüşünün hızı, kullanılacak üründen çözümün niteliğine kadar pek çok parametreye bağlıyken, güvenlik ve güvenilirlik gibi konular, güvenilir bir çözüm sağlayıcıya duyulan ihtiyacı artırıyor. Yıllardır her sektörden yüzlerce müşterisine uçtan uca altyapı çözümleri sunan İnnova, ön analizden çözümün tasarlanmasına, uygulamadan sürekli desteğe kadar her aşamada yetkin sağlayıcı kimliğiyle güven veriyor.

 

Kurumsallaşmada veriyi merkeze alan anlayış

Sektörden bağımsız bir bakış açısıyla, dünyada altyapı ihtiyaçlarının; bu ihtiyaçlara yönelik çözümlerin ve bu çözümlere olan ilginin gittikçe arttığı görülebilir. Kurumsallaşma sürecinin en önemli ayaklarından biri olan teknolojik altyapı dönüşümü sadece daha yüksek hız ve verimlilik değil, kurumun en değerli varlığı olan bilginin güvenliği açısından da son derece önemli. Araştırmalar, siber suç kavramının ciddiyetinin arttığı bu günlerde altyapı yatırımlarının hız kazandığını da ortaya koyuyor. Çünkü ölçeği fark etmeksizin tüm kurumların en değerli varlıkları olan bilgiyi iş süreçlerine verimli ve güvenli bir şekilde dahil etmeleri gerekiyor...

 

Microsoft SQL Server PDW

Microsoft SQL Server Paralel Veri Ambarı (PDW), düşük maliyette kurumsal sınıf performans ve yüzlerce terabaytlık ölçeklenebilirlik sağlayan MPP teknolojisi üzerine kurulmuştur. Microsoft ile gerçekleştirdiği iş birliği neticesinde SQL Server Paralel Veri Ambarı'nın Türkiye’deki tek yetkili sağlayıcısı olan İnnova, ürünün her sektörden ihtiyaçlara cevap verecek şekilde uyarlanması ve uçtan uca çözümlere dönüştürülmesi konusunda önemli bir role sahiptir.

 

Yetkin saha ekibiyle üstün başarı getiren projeler

Alanında dünya lideri ürün sağlayıcılarla kurduğu işbirliği neticesinde İnnova, önem derecesi yüksek bilgilerinizin gizliliğini, bütünlüğünü ve erişilebilirliğini sağlamak için koruma, önleme ve yayınlama süreçlerinin tüm aşamalarında yer alır. Uluslararası standartlara uygun, bağımsız sertifikalara sahip deneyimli ve uzman kadrosu, iş birimlerini ve işleyişleri derinlemesine inceleyerek kurumun mevcut yapısındaki zafiyetlerini tespit eder ve size en uygun çözümü önerir. Tasarımdan uygulamaya her aşamada güvenilir ve sürekli danışmanlık hizmetleri sağlar.

 

Eksiksiz ve modern teknoloji altyapısına kavuşun

Bilgiye ve uygulamalara; güvenli olduğu kadar hızlı, kolay erişilebilir olduğu kadar da kontrollü bir erişim sağlamak isteyen kurumlar, altyapı konusunda her zaman en iyi ürünleri en güvenilir sağlayıcılarla çözüme dönüştürmeyi ve işletme maliyetlerini aşağı çekmeyi hedefler. İnnova bu noktada, müşterinin ihtiyacını doğru analiz ederek uygun ürünü en doğru şekilde entegre etmeyi, ardından yaşanabilecek tüm problemlerin çözümünü sağlayarak katma değeri yüksek ve güvenilir projelere imza atar.

 

ALTYAPI HİZMETLERİ

 • Kimlik Yönetimi 
 • Log Yönetimi 
 • Firewall&IPS
 • Antivirüs
 • Antispam
 • Veri Kaybı Önleme
 • Şifreleme
 • Tek Seferlik Şifre
 • VPN (Virtual Private Network)
 • Ağ Giriş Kontrolü
 • LAN / WAN ve WLAN
 • WAN Optimizasyonu
 • Yük Dengeleyici
 • Sunucu Çözümleri
 • Veri Depolama Çözümleri
 • Veritabanı ve Ortakatman Çözümleri
 • Backup ve Restore Çözümleri
 • Felaket Kurtarma Merkezi Çözümleri

Altyapı hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi için tıklayın.

 

Gerçek zamanlı veri analizi

SAP HANA (High-Performance Analytic Appliance), temelindeki ‘bellek içi teknolojisi’ (In Memory Technology) sayesinde milyonlarca megabaytlık veri yığınlarını gerçek zamanlı olarak analiz etmeyi kolaylaştırır. Büyük bir hızla anlam kazanan veri, iş süreçleriniz için bir katma değere dönüşmeye hazırdır.
SAP'nin donanım tarafındaki güvenilir iş ortaklarıyla beraber ortaya çıkardığı SAP HANA ürün ailesi, bellek içi teknolojisi (In Memory Technology) ile bugüne kadar saatler, günler süren veri işleme görevlerini çok daha hızlı gerçekleştirebilmenize olanak tanır.

SAP HANA hakkında daha detaylı bilgi için tıklayın.

 • Kimlik Yönetimi: İşletmelerin büyümesiyle beraber kullanıcı hesaplarının kontrolden çıkması, kimlik yönetimini daha önemli hale getirir. Kimlik yönetimi, yetkilerin belirlenmesi, kullanıcıya göre sınırlamaların getirilmesi, kullanıcıların doğrulanması ve yetkilerinin denetlenmesi gibi işlemlerin tümünü içerir. İnnova bu hizmeti, dünyanın en iyi ürünlerinden Oracle Identity Management ve Microsoft Active Directory ile sunar.
 • Log Yönetimi: Bilgi güvenliği yönetim sistemlerinin standartlarını belirleyen ISO 27001’e göre Log yönetiminin önemi çok fazladır. İşletim sistemleri veya farklı kaynaklardan alınan log’ların belli bir düzende tutulması ve gerektiğinde kullanılabilmesi gerekir.
 • Firewall&IPS: Port, Protokol, IP ve uygulama bazlı olarak tüm trafiği inceleyerek önceden tanımlanmış kurallar dahilinde kurum kaynaklarının güvenliğini sağlar. Bu sayede internet tarafından kurumsal alana ulaşmanın önüne geçilir.
 • Antivirüs: Her gün binlerce zararlı yazılım türünün ortaya çıktığı internet ortamına 7/24 bağlı olan sunucu ve istemcilerin virüs, Truva atı ve benzeri tehditlere karşı korunması sağlanır. Kötü niyetli kişilerin değerli veriye ulaşmasının ve iş sürekliliğinin aksamasının önüne geçilir.
 • Antispam: Bir şirkette yer alan yüzlerce e-posta hesabı internet ortamındaki para avcıları için değerlidir. İstenmeyen e-postaların posta sunucularını meşgul etmesi ve posta kutularını doldurması engellenir.
 • Veri Kaybı Önleme: Bilginin sınıflandırılmasıyla başlayan bu süreçte kişiler de bu sınıflara göre yetkilendirilir. Böylece yetkisi olmayan kişilerin bilgiye erişmesi, onu değiştirmesi veya ortadan kaldırması engellenir. Symantec Data Loss Prevention ürününyle sağlanan bu hizmet sayesinde bilgi sermayesi garanti altına alınır.
 • Şifreleme: Bazen kurumlarda yetkilendirmeye ek olarak, bilginin daha da güvenli hale getirilmesi gerekir. Şifreleme sayesinde depolama birimleri, e-posta yazılımları ve klasörler şifrelenerek izinsiz erişim engellenir.
 • Tek Seferlik Şifre: Özellikle mobil ofis uygulamalarında, fiziksel ofisin dışından bilgiye erişilmesi gereken durumlarda kişiye özel ve tek sefer geçerli olan şifreler gönderilebilir. Bir şifre bir girişe izin verdiği için kaynağın güvenliği çok daha üst düzeye çıkar.
 • VPN: (Virtual Private Network) sayesinde şirket kaynaklarına internet üzerinden güvenli bir şekilde bağlantı sağlanır. Mobil ofis uygulamaları ile kazanılan zamanı güvenli bir bağlantıyla desteklemek buradaki ana amaçtır.
 • Ağ Giriş Kontrolü: İstemcilerin belirlenmiş kriterlere uygunluğu incelenerek ağa güvenli ve kontrollü bir şekilde dahil olunması sağlanır. Böylece şirket ağına şüpheli kişilerin bağlanması engellenir, risk azalır.
 • LAN / WAN ve WLAN: En temel altyapı çalışması olarak, belirli bir alan içindeki bilgisayarların ve cihazların birbirine bağlanmasından kablosuz veri aktarım sisteminin hayata geçirilmesine kadar tüm aşamalar İnnova kontrolündedir.
 • WAN Optimizasyonu: WAN üzerindeki veri trafiğinin kullanılan hatlar üzerinde daha az iş gücü yaratmasını sağlar. Bu da bir anlamda yükün dengelenerek ağın sürekli erişilebilir olmasını kolaylaştırır. Sonuç olarak, veriye ve uygulamalara 7/24 kesintisiz erişim mümkün olur.
 • Yük Dengeleyici: Kurumun altyapısı üzerindeki yükün dengelenmesi, çalışanın kaynaklara erişimini kolaylaştırdığı gibi iş sürekliliğinin sağlanması açısından da önemlidir. Yükün dengelenmesi BT yönetiminin kolaylaşmasına ve riskin azalmasına yardımcı olur.
 • Sunucu Çözümleri: Uygulamaların çalışması için gerekli işlem gücünü sağlayan altyapı, işin devamlılığı açısından hayati öneme sahiptir. Bu noktada, projenin teslim edilmesinden sonra kurumun güçlü bir servis desteğine sahip olması da en az yüksek performans ve verimlilik konusu kadar önemlidir. İnnova çözümlerinde özellikle uygulama kesintisizliği için yüksek erişilebilirlik, yedeklilik ve performans gibi özellikler öne çıkar.
 • Veri Depolama Çözümleri: ‘Big Data’ kavramının ortaya çıkmasıyla yığınlar halinde tutulan verinin dönüşümü önem kazandı. Modern veri depolama çözümleri, kurumların farklı değer ve önceliklere sahip olan bütün verilerinin ‘konsolide’ edilerek tutulmasını sağlayan çözümlerdir. Bu çözümlerin kurumların verilerine değer katması, çok hızlı erişim ve yedekleme ihtiyaçlarına cevap vermesi beklenir.
 • Veritabanı ve Ortakatman Çözümleri: Günümüz veri toplumunun ihtiyaçlarına hizmet veren uygulamalar için veritabanı ve ortakatman çözümleri iş uygulamalarının en temel ihtiyaçlarındandır. Bu ihtiyaçların en optimum ve kesintisiz sağlanabilmesi iş birimlerinin en temel hedeflerindendir.
 • Backup ve Restore Çözümleri: Bilgi toplumunda en kritik süreçlerden birisi de veri kaybının engelleyecek çözümlere ihtiyaç olduğudur. Veri kaybı durumlarının iş kaybını minimuma indirecek tasarımların sağlanması sunduğumuz en kritik hizmetlerden birisidir.
 • Felaket Kurtarma Merkezi Çözümleri: Felaket durumları tüm kurumların nadir karşılaşacağı ancak oluşması durumunda önlem alınmaması halinde geri dönüşü olmayabilecek oranda iş, itibar ve gelir kaybına yol açabilecek olaylardır. Tasarlanan Felaket Kurtarma Merkezi çözümleri ile kurumlar felaket durumlarında çok az bir kayıp ile iş birimlerinin çalıştırabilmektedirler.
   

İnnova ekibinin gerçekleştirdiği sayısız projede tümüyle veya kısmen yer alan Altyapı Çözümleri, Türkiye’de ilklerin gerçekleştirildiği bazı projelerde uçtan uca çözüm sunarak başarısını kanıtlamıştır. Tüm Altyapı Çözümleri projelerinden en önemlileri şunlar:

 

SAĞLIK BAKANLIĞI MHRS

Bu projelerden biri şu anda Sağlık Bakanlığı tarafından ülke çapında kullanılan Merkezi Hasta Randevu Sistemi (MHRS)’dir. MHRS’nin ilk fazını oluşturan Merkezi Randevu Yönetim Sistemi, doktorların ve hastaların kaybettikleri zamanı azaltmayı, hizmet kalitesini yükseltirken kaynakların mantıklı bir şekilde kullanılmasını sağlar. T.C. Sağlık Bakanlığı bünyesindeki, 2’nci ve 3’üncü basamak hastanelerde kullanılmakta olan sistem, Türkiye’nin en büyük ve en başarılı kamu projelerinden biri olmasının yanı sıra, uluslararası alanda da eşine az rastlanır bir çözümdür. Vatandaşların, diledikleri devlet hastanesinden veya sağlık kuruluşundan randevu almak için 182 nolu telefon numarasını çevirmeleri yeterli...

 

UNIVERSIADE 2011

Erzurum’da düzenlenen 25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları (Universiade) için Doğu Anadolu’nun en büyük bilişim projesine imza atan İnnova, organizasyonun tüm bilişim altyapısı çözümlerini tek elden sağladı. 27 Ocak - 6 Şubat tarihleri arasında 56 ülkeden 3 bin sporcuya ev sahipliği yapan 25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları için İnnova’dan toplam 250 kişilik bir ekip görev aldı. 8 bin parça donanımın kullanıldığı altyapı projesinde, online kayıt ve akreditasyon sisteminden müsabaka yönetimine kadar geniş yelpazede çözümler sunan İnnova, bunların yönetildiği merkezde; sunucular, güvenlik cihazları ve ağ altyapı cihazlarıyla tam teşekküllü çözümler üretti.

 

EYOF 2011

Trabzon’da Gençlik Olimpiyatları’nın tüm bilişim ve altyapı çözümlerini sağladı. 23 - 30 Temmuz tarihleri arasında 49 ülkeden yaklaşık 4 bin sporcuya ev sahipliği yapan Trabzon Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları’nın (EYOF 2011) tüm bilişim altyapı ve çözümlerinde İnnova imzası yer aldı. 1500 adet donanımın Trabzon’da çalışır halde kullanılmasını sağlayan İnnova, Erzurum Universiade’dan farklı olarak, Trabzon EYOF 2011’de mobil uygulamaları da devreye almak için özel altyapı çalışmaları yürüttü. 1.500 bin parça donanımın kullanıldığı altyapı projesinde İnnova, online kayıt ve akreditasyon sisteminden müsabaka yönetimine kadar geniş yelpazede çözümler sundu.

Altyapı Çözümleri
Müşteri Görüşü

Bizi ve projemizi doğru anlayan İnnova, uygulamalarını başarıyla hayata geçirecek olimpiyat seviyesinde bir teknoloji altyapısı kurmayı başardı.

contact
Bize Ulaşın
Şirketinize ve ihtiyacınıza en uygun ürün ve çözümlerimiz hakkında bilgi almak için formumuzu doldurun.
Sözleşmeyi, KVKK aydınlatma metnini ve iletişim formu sürecine ilişkin aydınlatma metnini okudum kabul ediyorum. İnnova’nın sunacağı fırsat ve avantajlardan haberdar olmak amacıyla, paylaştığım iletişim bilgilerinin (e-mail adresi ve telefon) pazarlama iletişimi amaçlı kullanılmasına onay veriyorum.(*)
Bize Ulaşın