Ağ Güvenliği

İşiniz kritik, zamanınınz dar ve kaynaklarınız çok değerli.. Maksimum güvenlik için herşey İnnova’da…

 • Doğru ürünü bulmakta zorlanıyor musunuz?
 • Yenilikleri yakalamak için fazla zaman mı harcıyorsunuz?
 • Gerçek uzmanlarla çalıştığınızdan emin olmak mı istiyorsunuz?

Bilişim güvenliği alanında Türkiye’nin en güvenilir ekiplerinden birine sahip olan İnnova, dünyadaki üreticilerin birçoğuyla yakın iş birliği neticesinde sizin için en doğru ürünleri seçer ve size özel çözümlere dönüştürür.

 

İşinizi şansa bırakır mısınız?

Günümüzde kötü amaçlı saldırıların büyük bölümü kritik veriler bulunduran kurumlara ve hacimli online işlemler yapan ticaret firmalarına karşı gerçekleştiriliyor. Dolayısıyla artık güvenlik yatırımlarınızın hedefi 12’den vurması eskisinden çok daha kritik… İnnova’nın uçtan uca güvenlik anlayışı, kendini çok sayıda başarılı projeyle kanıtlamış olan ekibi ve birikiminden ileri gelen üstün iş ortaklıkları, size en iyi çözümü sağlamak için gerekli olan her şeyi sunuyor.

 

Neden İnnova?

Bugüne kadar gerçekleştirdiği sistem ve altyapı projeleriyle adından söz ettiren İnnova, bu projeleri tamamlayıcı güvenlik çözümleri sunabildiği gibi, güvenliğe yönelik uçtan uca çözümler hazırlayabiliyor. Üstelik güvenlik konusunda uzman bir ekip bulundurma zorunluluğunu ortadan kaldırarak güvenliğinizi uçtan uca yönetiyor.

 • Ürünlerin lisans alımları
 • Donanım seçim ve satın almaları
 • Ürünlerin kurulumları ve gerekiyorsa eğitimleri
 • Yazılım ve donanımlar için bakım destekleri
 • Uzaktan izleme ve yerinde yönetim işlemleri
 • Ağ güvenliği (network security) alanında uzman desteği
 • HP Security ve Juniper gibi sayısız ürünün tedarik edilmesi konusunda destek

Gerçek güvenlik için süreklilik

Güvenlik çok hassas bir konu… İnnova’nın güvenlik anlayışına göre, sürekliliği sağlanmayan hiçbir güvenlik ürün ve çözüm gerçek bir koruma sağlayamaz. Yenilikler sürekli takip edilmeli, gerekli güncellemeler işin uzmanları tarafından yapılmalı, gerekiyorsa ürünler farklılaştırılarak savunma kalkanı her zaman güçlendirilmelidir.
Bunu yaparken örneğin, bir ürün veya çözüme neden gerek olduğu, faydalarının neler olacağı, sistemin hangi yatırımlarla canlı tutulabileceği gibi tüm noktalar açıklığa kavuşturulmalıdır. Proje öncesinde tüm çözümler, ISO 27001 ve PCI DSS gibi standartlara uyum açısından değerlendirilmeli, Pentest (Penetration Test - Sızma Testi) yapılarak gerçek gereksinimler.

 

Ağ güvenliği alanındaki tecrübemizle ürün ekseninde değil,ihtiyaçlarınız ekseninde çözümler üretiyoruz.


Her zaman en iyi iş ortağı

Üst düzey motivasyon ve efor gerektiren kritik güvenlik projelerinde İnnova’nın geniş kadro yapısı, büyük ölçekteki kurumlar için önemli bir güven kaynağı... Ürün çeşitliliğinin yanı sıra marka bağımsız çözüm geliştirme yaklaşımı, İnnova’nın en önemli avantajlarından biri... Gerek duyulduğunda projede kullanılan işgücünü artırma ve azaltma gibi esnek çalışma modelleriyle İnnova her zaman en iyi iş ortağınız olmak için çalışıyor. İnnova’yı tercih eden tüm kurumlar, 7x24 hizmet alabilecekleri destek hattı sayesinde işlerini güvenle sürdürüyor.
 

Güvenlik süreçlerinin etkin yönetimi

İnnova’nın marka bağımsız çözüm yaklaşımı ve geniş iş ortağı ağı, güvenlik projelerinin etkin yönetimini sağlamaya yönelik bir avantaj oluşturuyor. İnnova sayesinde kurumlar, güvenlik projeleri için satın alma, danışmanlık, implementasyon, eğitim vb. tüm süreçleri ayrı ayrı yönetmek zorunda kalmıyor. Tüm yönetim, İnnova uzmanlarınca gerçekleştiriliyor.

Marka bağımsız çözümler ve seçkin ürünlerden örnekler: 

Virüslerin kurumsal alanda uğrattıkları zararlar parayla ölçülebilir türden değil... En başta bilgi güvenliğini riske atan ve iş gücü kayıplarına neden olan virüslere karşı en etkili koruma, kuruma en uygun ürünlerin seçilerek uygulanması ve güncelliğinin sürekli yönetilmesiyle sağlanır.


İnnova’nın zararlı yazılımlara karşı yaklaşımı, işin yalnızca bir antivirüs yazılımı seçmekten daha fazlası olduğu yönündedir. ‘Korunma’ bir süreçtir ve İnnova bu süreci, ürün seçiminden kurulumuna, yönetiminden raporlamaya kadar uçtan uca ele alır.

 

Örnek ürünler:

 • Symantec Endpoint Protection

Her gün işlerini yüzlerce e-posta ile gerçekleştiren kurumlar açısından istenmeyen (spam) e-postaların engellenmesi çok önemli. Bu hem e-postalar üzerinden dağılan zararlı yazılımların ve tuzakları, hem de kurumsal iletişimdeki karmaşayı engelleyerek çalışma verimini artırmayı sağlar.

 

Örnek ürünler:

 • Symantec Brightmail
 • Symantec Mail Secuirty For Exchange
 • Cisco IronPort   

Konu kurumsal BT güvenliği olduğunda, kurum sistemleri üzerinde yapılan tüm hareketlerin kayıt altına alınması bir zorunluluktur. Bunu yapabilmek için İnnova uygun ürünü önererek kurulumu gerçekleştirir. Belirli dönemlerde raporlar alınabilmesini sağlar. HP Security ürün ailesi bu alanda en çok tercih edilen ürünleri kapsar.

 

Örnek ürünler:

 • HP ArcSight

Gün geçtikçe kişisel alandan profesyonel dünyaya doğru geçiş yapan mobil cihazlar, gerek veri güvenliği riskleri, gerekse zararlı yazılım tehditleri açısından kontrol edilmesi en kritik unsurların başında…
Kurumsal kullanıcı hesaplarını, kurumsal bilgileri ve giriş yetkilerini üzerinde barındıran cihazların güvenlik riski oluşturmaması için BT birimlerinin en iyi yardımcısı bu alandaki profesyonel yönetim ürünleridir.

 

Örnek ürünler:

 • AirWatch Mobile Device Management
 • Cisco Meraki Mobile Device Management

Ağ (network) üzerindeki tüm trafiği kontrol altında tutarak, iş süreçlerine dâhil olan uygulamaların güvenli ve hızlı bir şekilde çalışmasını sağlamaya odaklanır. Ağ güvenliğinde (network security) Juniper ve Riverbed gibi önde gelen ürünler ile yapılan izlemelerde elde edilen veriler, açıkların kapatılması ve güvenliğin artırılabilmesi amacıyla kullanılır.

 

Örnek ürünler:

 • Riverbed ürünleri
 • EMC RSA NetWitness
 • WebSense
 • JunipeR

Verinin tartışılmaz değeri, onların ne kadar güvenli bir ortamda işlendiği, saklandığı ve onlara hangi güvenlik ölçüsünde erişilebildiğine bağlıdır. İnnova’nın sunduğu bilgi güvenliği çözümleri, iş akışı içerisinde verinin katma değerli kullanımını desteklediği gibi, tehditlere karşı sürekli en iyi şekilde korunmasını sağlar.

 

Örnek ürünler:

 • Symantec Encryption Desktop Professional
 • WebSense

Kurumların en değerli varlıkları olan veri, iş süreçleri içerisindeki kullanıcı hataları, sistem hataları, depolama donanım arızaları, ağ sorunları (ağ güvenliği/network security açıkları, ) vb. pek çok nedenle kaybediliyor. Bunlar hem parasal kayıplar, hem de itibar kaybı olarak kuruma geri dönüyor.
İnnova’nın sunduğu çözümler, kayıpları en aza indirerek özellikle iş süreçlerinde önemli değere sahip olan veriyi koruma altına alır.

 

Örnek ürünler:

 • Symantec Data Loss Prevention (DLP) Software
 • TITUS Document Classification (İnnova tarafından sunuluyor)
 • WebSense

Çok sayıda kullanıcının giriş yaptığı ve her gün binlerce işlemin gerçekleştiği ortamlarda, yetkisiz girişler her ne kadar engellense de, zararlı yazılım ihtimali hiçbir zaman göz ardı edilmez. İnnova’nın bu alandaki tüm çözümleri, bulut hizmeti veren veri merkezlerinden kurumsal sunuculara ve PC’lere kadar her alanda gerekli güvenlik önlemlerini almayı hedefler.

 

Örnek ürünler:

 • Symantec Protection Engine for Cloud Services
 • Cisco güvenlik ürünleri

Notlar:

 • İnnova, Symantec yazılımları iş ortağıdır.
 • İnnova, HP Security ürünlerinin “Gold Partner” seviyesindeki iş ortağıdır.
 • Yukarıda belirtilen ürünler seçkin ve çok tercih edilen örneklerdir. İnnova her alanda marka bağımsız çözüm anlayışıyla hareket eder.

 

Bilgi Güvenliği alanındaki diğer referanslarımız için tıklayın.

contact
Bize Ulaşın
Şirketinize ve ihtiyacınıza en uygun ürün ve çözümlerimiz hakkında bilgi almak için formumuzu doldurun.
Sözleşmeyi, KVKK aydınlatma metnini ve iletişim formu sürecine ilişkin aydınlatma metnini okudum kabul ediyorum. İnnova’nın sunacağı fırsat ve avantajlardan haberdar olmak amacıyla, paylaştığım iletişim bilgilerinin (e-mail adresi ve telefon) pazarlama iletişimi amaçlı kullanılmasına onay veriyorum.(*)
Bize Ulaşın