Network 360

İnnova tarafından geliştirilen yerli ve milli ağ yönetim sistemi Network 360 ile ağınıza bağlı tüm ekipmanları gerçek zamanlı izleyebilir ve yönetebilirsiniz. Ağa bağlı yönlendirici, anahtar, erişim noktası, Linux ve Windows sunucuların performansını gerçek zamanlı takip eden Network 360, ağ ekipmanların verimini, bellek kullanımını, disk alanını ve ICMP, SNMP veya WMI protokolleriyle algılanabilen tüm verilerini raporlar.

Network 360 NMS ile küçük ya da büyük tüm ağlar üzerinde tam kontrol sahibi olmak için üst düzey ağ bilgisine ihtiyaç duymazsınız. Tüm modüllerinde ihtiyaç duyulması halinde başvurulabilecek yardım açıklamaları bulunur. İnnova’nın alanında uzman mühendislerinin kapsamlı destek hizmetini de içeren hedef odaklı çözüm, her ağa hızla uygulanabilir bir yapıdadır. 


FAYDALAR

  • Tüm ağın tek bir noktadan izlenmesini ve yönetilmesini sağlayan Network 360, ağ cihazlarının durumlarını ve kullanımlarını anlık olarak raporlar. 
  • Beklenmedik trafik artışları karşısında yaşanan sorunların anında fark edilmesini ve çözülmesini sağlar. 
  • Ağ yöneticileri Network 360 aracılığıyla cihazlara uzaktan konfigürasyonlar tanımlayabilir. 
  • Network 360 ile cihazlara özel tanımlanabilen alarm mekanizmaları sayesinde beklenmedik durumlar yaşandığında ilgili ekipler otomatik olarak bilgilendirilir.


ÖZELLİKLER
 

Özelleştirilebilir Gösterge Paneli

Her kurumun ihtiyaçları doğrultusunda özelleştirilebilen gösterge panolarına sahiptir. Operasyonlar ve ağ performansı için önemli cihazlara dair bilgi bileşenleri, genel ağ özet bilgileri, alarmlar, topoloji haritası, olay kayıtları ve en önemli 10 performans rapor göstergesi bu panoda görüntülenebilir. 

Ağ Keşfi

Keşif Modülü, ağ ekipmanlarına dair verilere isteğe bağlı tarama işlemleri yapılmasına, IP blokları tanımlanarak taramaların otomasyona bağlanmasına ve bunların düzenli aralıklarla gerçekleştirilecek şekilde programlanmasına olanak tanır. Keşif işleminin odağının daraltılmak istendiği durumlarda, ağ cihazları marka ve modele göre gruplanarak hariç tutulabilir, seçilen IP blokları taramaların dışında tutulabilir.


Haritalama

Sahaya yayılmış ağ cihazları bulunan kurumlar, sahadaki cihazlarını harita üzerinden görsel olarak takip edebilir. Görselleştirme üzerinden filtrelemeler yapılarak cihazlar ve ağlar hakkında detaylı raporlamalar alınabilir. Harita üzerinden seçilen her bir cihazla ilgili sorgulama sonuçları, konfigürasyon geçmişi ve varsa entegre ürün verileri gibi tüm bilgiler görüntülenebilir.

Alarmlar

Ağ yöneticileri alarm modülü aracılığıyla dinamik alarm kurguları tanımlayabilir. Tanımlanan alarmlar Network 360 tarafından aktif olarak takip edilir ve raporlanır. Dinamik alarmlar, belirli ekipleri SMS ve e-posta üzerinden bilgilendirecek şekilde kurgulanabilir.

Raporlama 

Network 360 tüm ağa dair detaylı raporlar oluşturabilir. Kullanıcılar raporları filtreleyebilir, sıralayabilir, paylaşmak veya üzerinde çalışmak için dışarı aktarabilir. Kurumların özel ihtiyaçları ve hassasiyetleri doğrultusunda raporlar zamanlanabilir ve ilgili alıcılara otomatik olarak iletilebilir. Ağ yöneticileri diğer ürünlerden toplanan entegre verilerle ilgili raporlamalar da düzenleyebilir.

Arıza Bildirimi

Ağ yapısının ya da ona bağlı ekipmanlardan birinin arızalanması durumunda, sorunların etkili şekilde giderilmesi için arıza bildirim kayıtları oluşturulabilir, arıza bilgisi ve durumu belirtilebilir, giderilen arızaların bildirimi kaldırılabilir.

Konfigürasyon Yönetimi

Ağ yöneticileri Network 360’ın Konfigürasyon Yönetimi panelinden zamanlanmış tüm konfigürasyonları görüntüleyebilir.

Yönetim Bilgi Tabanı

Ağ cihazlarından alınan Basit Ağ Yönetim Protokolü (SNMP) verileri, Yönetim Bilgi Tabanına (MIB) göre derlenir. MIB’lerin cihazlara eklenmesi mümkündür ve cihazlardan alınan tüm veriler tek bir bilgi tabanında görüntülenebilir. 

Pollers 

SNMP ile ağ cihazlarından toplanabilen performans verilerinin anlık olarak takip edilebilmesi için kurallar oluşturulabilir. Ağ yöneticileri oluşturdukları kuralları diğer cihazlara şablon olarak atayabilir.
 

URL İzleme

URL performansı izlenerek olası performans tehditlerine karşı önlem alınması ve gerekli durumlarda alarmlar oluşturulması mümkündür.

WMI Takibi

Windows sunucuları, Windows WMI izleme protokolü aracılığıyla düzenli takip edilerek, 7 gün 24 saat azami performansla çalıştıklarından emin olunabilir.

Kullanıcı Yönetimi

Ağ yöneticileri ağa bağlı tüm kullanıcılara dair bilgilere tek bir ekrandan ulaşabilir, yeni kullanıcı ekleyebilir, kullanıcıların ağdaki hareketlerini takip edebilir ve kullanıcı kayıtlarını silebilir.

contact
Bize Ulaşın
Şirketinize ve ihtiyacınıza en uygun ürün ve çözümlerimiz hakkında bilgi almak için formumuzu doldurun.
Sözleşmeyi, KVKK aydınlatma metnini ve iletişim formu sürecine ilişkin aydınlatma metnini okudum kabul ediyorum. İnnova’nın sunacağı fırsat ve avantajlardan haberdar olmak amacıyla, paylaştığım iletişim bilgilerinin (e-mail adresi ve telefon) pazarlama iletişimi amaçlı kullanılmasına onay veriyorum.(*)
Bize Ulaşın