English

SORUNLU ALACAKLARIN TAHSİLATINDA YENİ DÖNEM

Müşteri gruplarınıza özel süreçler geliştirin ve yapay zeka destekli simülasyonlarla karar destek sistemlerinizi güçlendirin.


ULUSLARARASI DENEYİM, YEREL GÜÇ

İnnova’nın 1200’ün üzerindeki uzmanının farklı sektörlere yönelik tecrübesiyle hayat bulan ve risk yönetim yazılımı sektörünün global liderlerinden GDS Link’in katkılarıyla yeniden şekillenen PayFlex SmartCollect, işletmenizin sorunlu alacaklarının takip süreçlerine yenilikçi ve sürdürülebilir bir yaklaşım getiriyor.

MİLYONLARCA MÜŞTERİ TEK PLATFORMDA

Bir finansal kurum ya da milyonlarca aboneye sahip bir şirket olun. PayFlex SmartCollect, müşterilerinizi dilediğiniz şekilde segmente etmenizi, veriniz üzerinden simülasyon yapmanızı, süreçlerinizi kolayca yönetmenizi ve tahsilat başarınıza göre süreçlerinizi yeniden tasarlamanızı sağlar.

YAPAY ZEKA DESTEKLİ TAHSİLAT ÇÖZÜMÜ

PayFlex SmartCollect, GDS Decision Engine üzerinden sunduğu otomatik segmentasyon desteği ve PMML gibi yapay zeka destekli analitik servisleriyle tahsilat başarınızı artırıyor. Oluşturulan istatistik modellerle tahsilat süreçlerinizi etkin bir şekilde yönetirken, mevcut veriniz üzerinden yüksek doğruluk oranına sahip hedefler belirleyebilirsiniz.

SEKTÖRLERE ÖZEL YAKLAŞIM

PayFlex SmartCollect, firma ve sektör bazında özelleştirilebilen ölçeklenebilir bir yapıya sahiptir. Bu sayede gerçek anlamda size özel bir çözüme kavuşmuş olur, gelecek planlarınıza ait resmi daha net bir şekilde çizebilirsiniz. Bir holding veya grup şirketiyseniz, birden fazla kurumunuza ait verilerinizi tek bir sunucu kümesinde yönetebilirsiniz.

BAŞLICA SEKTÖRLER

 • Bireysel müşterilere hizmet veren
  Bankalar

 • Belirli bir ürünün satın alınabilmesi için özel destek sunan
  Tüketici Finansman Şirketleri

 • Her ay milyonlarca fatuar üreten
  Elektrik, Doğal Gaz ve Su Dağıtım Şirketleri

 • Alternatif ödeme seçeneklerine sahip
  Perakende Zincirleri

 • Geniş bir portföy için tahsilat süreçleri yöneten
  Varlık Yönetim Şirketleri

 • Geniş kitlelere hizmet sunan
  Telekom Operatörleri

 • Abonelik sistemi ile hizmet veren
  Kablo TV Şirketleri ve İnternet Sağlayıcıları

PAYFLEX SMARTCOLLECT'İN YETENEKLERİYLE TANIŞIN

 • KOLAY YÖNETİLEN KARAR DESTEK SİSTEMİ

  Çok sayıda karar destek sistemi kullanan şirketlerin bile tek kişiyle tam kontrol sağlayabileceği kolay kullanım.

 • ÖLÇEKLENEBİLİR YAPI

  Farklı sektörlerden farklı büyüklükteki kurumlara kolayca uyarlanarak ölçeklendirilebilir.

 • KENDİ SÜREÇLERİNİZE GÖRE KİŞİSELLEŞTİRME OLANAĞI

  Sunulan ürün ve hizmet çeşitliliğine göre uyarlanabilen, her kurumun kendi tahsilat stratejilerine göre kendi ekipleri tarafından kolayca şekillendirip yönetebildiği iş süreçleri.

 • MÜŞTERİ PROFİLİNE GÖRE GRUPLAMA

  Müşteriler dilediğiniz şekilde segmente edilebilir, yapılan işleme ve ödemeye bağlı olarak farklı risk gruplarına otomatik olarak dahil edilebilir.

 • GÜÇLÜ ANALİTİK MODELLEME

  Belirlemiş olduğunuz müşteri profillerini yüzlerce farklı kategori altında inceleyerek analiz edebilme ve bunlarla ilgili simülasyonlar oluşturabilme yeteneği. GDS Link’in küresel tecrübesi ile analitik danışmanlık edinme olanağı.

 • YÜKSEK VERİ KALİTESİ

  Müşterilerinizden gelen ve sürekli değişim gösteren veriler üzerinde yapılan doğruluk payı yüksek analizlerle sahip olduğunuz verilerin kalitesini yükseltebilme olanağı. GDS Link’in uzmanlığı ile veri kalitesi yükseltme konusunda danışmanlık hizmeti alma olanağı.

 • İDARİ TAKİP KOLAYLIĞI

  İdari takip sırasında müşterileri risk profillerine göre segmente ederek etkin bir yönetim sağlama. Müşterileri borçları hakkında bilgilendirilme ve ödeme kolaylıkları sunulması sonucu tahsilat başarısını yükseltme.

 • ALACAK TAKİBİ HARİCİ KULLANABİLME

  PayFlex SmartCollect’in zengin analitik ve segmentasyon özelliği sayesinde çözümü yalnızca alacak takibinde değil, kampanya yönetimi için de üstelik sistem altyapısında herhangi bir değişiklik yapmadan kullanabilme.

 • SÜREÇLERE MANUEL OLARAK MÜDAHALE EDEBİLME

  Müşterilerin bulunduğu bölgelerde yaşanabilecek afet ya da benzer olağanüstü durumlarda dinamik olarak filtreleme yapabilme kolaylığı. Bu sayede ilgili müşterileri belirleyerek farklı iletişim kanallarından iletişim kurabilme ve ayrıcalıklar tanımlayabilme. Önceden tasarlanan süreçler dışında yönetici onayıyla manuel yaptırım ve işlemler gerçekleştirebilme.

 • YAZILIMLA SINIRLANDIRILMAYAN HİZMET ANLAYIŞI

  PayFlex SmartCollect, İnnova’nın müşterilerini ön planda tutan yaklaşımıyla sunulur. PayFlex SmartCollect kullanıcısı olarak lisans dışında cihaz ve ekipman gereksinimleri, network kurulumu, sistem yönetimi hizmeti ve operasyonel desteğe de sahip olabilme avantajı.

PAYFLEX SMARTCOLLECT İLE SUNULANBAZI HİZMETLER
 • VERİ KALİTESİ ANALİZİ

 • VERİ ZENGİNLEŞTİRME

 • İSTATİSTİKSEL MODELLEME

 • SCORECARD GELİŞTİRME

 • SEGMENTASYON STRATEJİSİ GELİŞTİRME

 • SİMÜLASYON

 • OPTİMİZASYON

 • CHAMPION CHALLENGER UYGULAMALARI

 • KAMPANYA UYGULAMALARI

ENTEGRASYON

İLETİŞİM ENTEGRASYONLARI

Belirlediğiniz bütçe kapsamında istediğiniz müşteri segmentleri için iletişim stratejinizi dizayn edebilir, iletim durumlarına göre sonraki aksiyonları otomatik belirleyebilir ve birçok kanal üzerinde müşterinize ulaşabilirsiniz.

 

 

KURUM İÇİ SİSTEMLERLE ENTEGRASYON

PayFlex SmartCollect kurumların ihtiyaç duyduğu kurum içi entegrasyonların tamamını karşılarken, kurumlar arası entegrasyonda veri akışını her zaman güvenli ve kesintisiz bir şekilde sağlar.

 

KULLANICI YETKİLENDİRME SİSTEMİ

Tam güvenlikli bir erişim ortamı sağlayabilmek amacıyla PayFlex SmartCollect, kullanıcı yetkilendirme sistemine entegre olarak kullanıcıların kimlik doğrulamasının gerçekleştirilmesini sağlar.

CRM

PayFlex SmartCollect, kurum içerisinde kullanılmakta olan CRM sistemi üzerinden veri alabilir, bu veriyi segmentasyonda ve süreç tasarımında kullanabilir. Süreç içerisinde alınan kararların CRM sistemi üzerinden uygulanmasını sağlar.

TAHSİLAT ve TAHAKKUK

Tahsilat ve tahakkuk sistemleri üzerinden anlık olarak bilgi alır ve karar aşamalarında bu bilgileri kullanır.

YASAL TAKİP SİSTEMİ

Hangi müşteri segmentinin hangi aşamada yasal takip sürecine gireceğini belirleyerek, yasal takip sistemine bu bilgiyi aktarır.

KARA LİSTE

PayFlex SmartCollect, kurumsal kara/gri liste uygulamalarıyla entegre olabilir. Müşterinin hangi aşamada kara/gri listeye girip hangi aşamada çıkacağının kararını vererek bu bilgiyi kara/gri liste sistemine iletir.

GERİ BİLDİRİM TAKİP SİSTEMİ

PayFlex SmartCollect, müşteri deneyimini artırmaya yönelik olarak müşterinin ilettiği geri bildirimlerin süreç içerisinde dikkate alınması ve uygun aksiyonların belirlenirken kullanılmasını sağlar.

İnnova sahip olduğu TS EN ISO 9001, ISO/IEC 20000, ISO/IEC 27001 ve ISO/IEC 15504 sertifikalarıyla tüm kurumların ihtiyacı olan bakım ve destek hizmetlerini dünya standartlarına uygun ve üstün kaliteyle sunar. Finans kurumlarına sunduğu hizmetler, BDDK yönetmeliklerine uygun olarak sağlanmaktadır.

BİZE ULAŞIN

PayFlex SmartCollect ile ilgili tüm sorularınız ve demo talepleriniz için aşağıdaki formdan bize ulaşabilirsiniz.


BİZE ULAŞIN

FORMU DOLDURUN

Güvenlik Kodu: