nova

Nova

Otomatik optimizasyon kabiliyetli hizmet kalitesi yönetimi aracı

TM Forum TAM uyumlu fonksiyonlarla internet hizmet kalitesini otomatik olarak ölçen NOVA, hizmet kalitesinin izlenebilmesini ve iyileştirilebilmesini sağlıyor.

Yüksek kaliteli hizmet deneyimi ve güvenilirlik sunan NOVA, kullanıcıların internet bant genişliğini kendiliğinden optimize ederek müşteri memnuniyetini artırırken operasyon maliyetlerini düşürüyor.

Nova

Ölçülebilir Hizmet Kalitesi

Günümüzde internet sağlayıcılarının hızlı ve güvenilir hizmetler sağlaması bekleniyor. Son dönemde kullanımı artan video konferans ve masaüstü paylaşımı gibi dijital ihtiyaçlar, internet hizmetinin kalitesini düşüren sorunlar ortaya çıkarabiliyor.

Bağlantı hızının ve kalitesinin beklenen seviyede olması, internet servis sağlayıcıları için sürekli izlenmesi ve iyileştirilmesi gereken önemli bir noktadır. 100'den fazla farklı ağ parametresini izleyebilen ve ölçümleyebilen NOVA, hizmet kalitesini korumayı ve SLA ihlallerini önlemeyi kolaylaştırıyor.

Analiz

NOVA, ölçtüğü parametrelerle sektör çapında kabul gören KPI’ları hesaplayıp eşik değerlerle karşılaştırarak, bakır ve fiber hatların kalitesini işaretliyor.

Tespit ettiği hataların kök nedenleri belirleyerek sunduğu önerilerle hata sayısının azalmasına yardımcı olan NOVA, portlar üzerinde yapılmasına olanak tanıdığı anlık testlerle internet hizmetinin güncel durumuna ulaşılmasını ve kalitesinin test edilmesini sağlıyor.

Optimizasyon

NOVA hat kalitesini ölçmenin yanı sıra hız optimizasyonu özelliğiyle her müşteriye altyapının el verdiği ölçüde alabileceği en iyi kaliteli hizmetini ve yüksek bağlantı hızını otomatik olarak sunuyor. Böylece hizmet kalitesi özelinde müşteri memnuniyetini otomasyona bağlıyor.

Aynı zamanda sahada kullanılan cihazların kapasiteleri ile ilgili öneriler sunarak cihaz kapasite optimizasyonu yapılabilmesine olanak sağlıyor.

Faydalar

  • Periyodik ve Anlık Veri Toplayabilme
  • Periyodik ve Anlık Veri Toplayabilme
  • Raporlama ve Dashboard
  • Topoloji Ağacı
Nova
Başarı Hikayeleri
Teknik Destek ‍
444 5INV
444 5 468 ‍
info@innova.com.tr