Mobil Uygulama Geliştirme

Android ve iOS için güvenli ve yüksek uyumluluk sunan mobil uygulamalar

Android ve iOS gibi en çok kullanılan mobil platformlar üzerinde her türlü ihtiyaca özel akıllı telefon uygulamaları.

mobil uygulama gelistirme

İnsanlığın teknoloji çağından beklentisi: Kolaylık ve hız. Kurumların, ürün ve hizmetlerini müşteri kitlesine en kolay yoldan ulaştırabilmesi ise önemli bir ihtiyaç olarak karşımıza çıkıyor. Bu nedenle mobil teknolojiler ve akıllı cihazlar online dünyada kolay erişimin anahtarı haline geliyor. IDC’nin (International Data Corporation) verilerine göre 2011 yılında 916 milyon akıllı cihaz piyasaya sürüldü.

2012 yılının sadece ikinci çeyreğinde piyasaya sürülen akıllı cihaz sayısı ise 267.3 milyon olarak kaydedildi. IDC bu sayının 2016 yılında 2 milyarın üzerine çıkmasının beklendiğini belirtiyor. Bu, önümüzdeki yıllarda daha çok insanın mobil akıllı cihazlara yöneleceğini açıkça ortaya koyuyor.

İşte bu gerçekler ışığında uçtan uca çözümler konusunda bugüne kadar elde etmiş olduğu tecrübe ve birikimleri mobil uygulamalar ile tüm sektörler için alternatif bir kanala dönüştüren İnnova, kurumların ürün ve hizmetlerini dış ve iç müşterilerine her zaman, yer yerde, daha hızlı ve daha kolay biçimde ulaştırabilmelerine yardımcı olmayı hedefliyor.

Mobil Uygulama

Hızlı ve yenilikçi bir kanal

Mobil uygulamalar, kurumların kullanıcılarına erişmesine yardımcı olan yeni bir kanal oluşturuyor. Kurumların verdiği hizmetlerin tamamının veya belirli bir kısmının alternatif bir kanaldan sağlanması mümkün hale geliyor. Mobil bankacılık çözümleri bunun en belirgin örneği olarak öne çıkıyor.

Mobil ödeme gibi sistemlerle, hedef kitlenin almakta olduğu hizmetlere alternatif bir kanalla ulaşması sağlanıyor.

Kullanılmakta olan gişe, bayi veya web uygulamalarına alternatif oluşturur. Üstelik birçok hizmet aynı uygulama üzerinde bir araya getirilerek erişim kolaylığı artırılıyor.

Farklı platformlar, tek çözüm

İnnova, mobil uygulama geliştirme hizmetleriyle kurumlara yenilikçi ve uzun vadeli çözümler sunmayı hedefliyor. Mobil uygulama geliştirme ekibinin uzmanlığı ve tecrübesiyle Android ve iOS gibi en çok kullanılan mobil platformlar üzerinde, herhangi bir sektör farkı gözetmeksizin ihtiyaçları karşılayacak her türlü uygulama geliştirebiliyor.

Ne sunuluyor?

  • Esnek ve güvenilir uygulamalar

İnnova’nın geliştirdiği mobil uygulamalar, güvenliğin her katmanda ön planda tutulduğu yedekli, yük paylaşımlı kurulumlara imkan veren uygulamaları içeriyor. Tüm uygulamalar felaket kurtarma senaryolarına uygun tasarlanıyor. Aynı zamanda gelişmiş entegrasyon yetenekleri sayesinde kurumların iç ve dış sistemleri ile bir bütün halinde çalışabiliyor. Değişen koşullara kolayca adapte edilebilip gerektiğinde güncellenerek, ek özelliklerle donatılıyor.

  • Hibrit Altyapı

İnnova’nın mobil uygulama geliştirme ekibi, hem uygulama tabanlı hem mobil web tabanlı istemci uygulaması geliştirme yeteneğine sahip. Bu sayede kurumların farklı tercihleri için esnek bir yapı sağlanması mümkün oluyor. Ayrıca veritabanı yönetim sistemi bağımsız (Oracle, Sybase, MSSQL, MYSQL vb.) çalışabilir nitelikte olması, uygulamaların kurum tarafındaki işlevselliğini de önemli ölçüde artırıyor. Devreye alım süreçleri kolaylaşıyor.

  • Çoklu dil desteği

Çoklu dil desteği sayesinde Türkiye dışında faaliyet gösterilen pazarlar için hızlı entegrasyon sağlanması mümkün kılınıyor. Türkiye’ye gelen yabancı turistler için de katma değerli hizmetler esnek şekilde üretilebiliyor. Türkçe’nin yanı sıra İngilizce, Arapça ve Rusça dil desteği ile daha geniş kullanıcı kitlesine ulaşılabiliyor.

  • Her cihazla uyumlu altyapı

İnnova’nın geliştirdiği mobil uygulamalar; GPRS, EDGE, 3G, 4G, LTE ya da Wi-Fi (kablosuz ağ) bağlantılarını destekleyen teknolojik altyapıya sahip. Bu sayede geniş yelpazedeki kullanıcıların rahatlıkla kullanabileceği bir platform sunuluyor. Sadece akıllı telefonlarla değil farklı özelliklerdeki cep telefonlarında da kullanılması mümkün. İnnova mobil uygulama geliştirme ekibi, en yeni teknolojilere sahip gelişmiş tablet bilgisayarlardan kısıtlı özelliklere sahip mobil telefonlara kadar birçok cihazda kullanımı sorunsuz uygulamalar ortaya koyuyor.

  • Her cihazla uyumlu altyapı

İnnova’nın kendi geliştirdiği mesajlaşma protokolü sayesinde, son kullanıcı cihazlarına fazladan yük getirmeyen uygulamalar ortaya çıkarılıyor. Halihazırda kullanılan endüstri standartlarının haricinde müşteri isteğine göre uygulama tabanlı yazılımda çok çeşitli güvenlik katmanları eklenebiliyor. Kişiye özel sertifikalandırma, SSL, çift yönlü doğrulama, phishing engellemeleri, soft OTP, v.b. yöntemlerle en yüksek seviyede işlem güvenliği sağlanıyor.

Teknik Özellikler

  • Mobil Uygulama Geliştirme hizmetleri sunucu uygulaması, veriabanı ve platform bağımsızdır. Her türlü ilişkisel veritabanı (RDBMS) ile entegre olup, Unix, Linux, Windows gibi yaygın işletim sistemlerinin tümü üzerinde çalışabiliyor.
  • Mobil Uygulama Geliştirme Hizmetleri; Android ve iOS gibi farklı ortamlarda mobil işletim sistemlerine uygun olarak tasarlanabiliyor.
  • Gerçekleşmeden müdahale edilebilecek arızaların yaşanması engellenip operasyonu sekteye uğratan arıza sayısı azalıyor.
  • Hem uygulama, hem web tabanlı hem de hybrid (yarı uygulama, yarı web tabanlı) uygulamalar geliştirilebiliyor.
  • Özel mesajlaşma protokolleri ile yüksek işlem hızı sağlanarak güvenlik artıyor. Endüstri standardı şifreleme ve özel güvenlik yöntemleri ile en yüksek seviyede işlem güvenliği sağlanıyor. (kişiye özel sertifikalandırma, SSL, iki yönlü doğrulama, phishing engellemeleri, soft OTP vb.)
mobil uygulama gelistirme

Avantajlar

app

Mobil cihazlarla ürün ve hizmetlere kesintisiz erişimi

app

OS, Android ve HTML5 desteği

app

Çoklu dil ve çoklu karakter kodlaması desteği

app

GPRS, EDGE ve 3G, 4G, LTE ağlarda sorunsuz çalışabilme

app

Çok katmanlı güvenlik altyapısı

Başarı Hikayeleri
Teknik Destek ‍
444 5INV
444 5 468 ‍
info@innova.com.tr