Dava ve icra yönetimini
bir arada sunan
Etkin hukuk otomasyonu
Kurum içindeki avukatlarınızı ve
sözleşmeli hukuk bürolarınızı tek
merkezden kolayca yönetme fırsatı
LEGA LITE'da...
ÖNCEKİ
SONRAKİ

LEGA LITE

Gerek borçların tahsilatı, gerekse rutin iş süreçlerinde karşınıza çıkan hukuki süreçlerin takibinde daha verimli ve hızlı hareket etmek için gerekli olan en iyi otomasyon LEGA LITE'da.


LEGA LITE, İnnova'nın yaklaşık 10 yıldır farklı sektörlerde edindiği hukuk süreçleri tecrübesini aktardığı kullanım kolaylığı sunan hukuk otomasyon sistemidir.

Verilerini kendi sistemlerinde tutmak isteyen kurumlarda, yüksek performanslı ve "özel bulut" bir ürün olarak ön plana çıkan LEGA LITE, kurumların mevcut sistemleriyle entegre olabiliyor ve kullanıcıların ihtiyaçlarına göre kişiselleştirilebiliyor. Kurumun kadrolu avukatlarının ve sözleşmeli hukuk bürolarının zamandan ve mekândan bağımsız çalışabilmelerini sağlar.
BAŞLICASEKTÖRLER
Kurumsal Bankalar, Leasing, Faktoring, Finansman, Emeklilik Şirketleri
Üniversiteler
Belediyeler
Filo Kiralama Şirketleri
Holdingler ve Grup Şirketleri
LEGA LITE'IN AVANTAJLARI

LEGA LITE, verileri işletmelerin kendi sistemleri üzerinde tutan, ihtiyaç duyulan tüm işlevleri barındıran, kişiselleştirme ve entegrasyon ihtiyaçlarını karşılayan optimum maliyetli ürün hedefleyen kurumlar için geliştirildi.

İnnova, kurulduğu 1999 yılından bu yana Türkiye'nin dev kurumlarında iş süreçlerini daha verimli hale getirmek için çalışıyor. İnnova'nın hukuk yazılımları alanındaki bilgi birikimi ve farklı sektörlerde edindiği uzmanlığının en yeni ürünlerinden biri olan LEGA LITE, güvenlik, performans ve mobilite özellikleriyle kurumların ihtiyacına eksiksiz yanıt veriyor. Sunduğu ayrıcalıklı mobil uygulama ile sistem üzerinde işlem yapmak için ofisinize gitmenize gerek kalmıyor.

GERÇEK UYAP ENTEGRASYONU

UYAP'tan alınan tahsilat, masraf, harç ve safahat bilgilerini dosyaya otomatik olarak aktaran LEGA LITE ciddi bir zaman ve efor tasarrufu sağlar. Ayrıca UYAP formatına uygun XML dosyasını hazırlar.

WEB TABANLI ARAYÜZ

Gelişmiş bir kullanıcı deneyimi sunarak oryantasyon süreçlerini kısaltmak üzere geliştirilmiş LEGA LITE, web tabanlı yapısının getirdiği yüksek performansıyla süreçleri kolaylaştıran ve hızlandıran tüm işlemlerde en yüksek verimi alabilmenizi sağlayan bir ürün. Tüm web tarayıcıları ile her an ve her yerden erişilebilir.

TÜM DOSYA TİPLERİ

Lehe-aleyhe tüm icra ve dava dosyalarının yönetimi İnnova'nın LEGA LITE hukuk otomasyon çözümüyle uçtan uca sağlanıyor. Mevcut bir dosyaya bağlı icra ve davalar ortak bir dosya silsilesi üzerinden takip edilebiliyor.Web tabanlı yapısıyla LEGA LITEesnek ve güvenilir bir hukuk otomasyon çözümüdür.


LEGA LITE'IN ÖZELLİKLERİ
EN İYİ KULLANICI DENEYİMİ

Tüm ekranlar gerçek dava sürecine göre tasarlanmış ve size yol göstermekte.

İCRA SÜREÇ TAKİBİ

Lehe ve aleyhe icra dosyalarında, tahsilat ve aleyhe ödeme süreçleri takip edilebilir.

DAVA SÜREÇ TAKİBİ

Lehe veya aleyhe açılmış davaların yargıdaki aşamaları LEGA LITE üzerinden takip edilebilir.

ÇOKLU ŞİRKET YÖNETİMİ

Bir holding veya şirketler grubu içerisindeki tüm şirketler ayrı hesaplarla yönetilebilir.

ÇOKLU PARA BİRİMİ DESTEĞİ

Alacaklı hesaplardaki tahsilatlar, TL dışındaki para birimleri bazında da takip edilebilir.

HATIRLATMALAR

Sistem üzerinden uyarılara ek olarak, SMS ve E-posta üzerinden hatırlatma ve bildirim özelliğiyle zaman en verimli şekilde yönetilir.

OTOMATİK FAİZ HESABI

Bir dosya ile ilgili faiz ve bakiyenin ilerideki bir tarihte ne durumda olacağı görüntülenebilir.

DÖKÜM EDİTÖRÜ

Yüzlerce döküm şablonu sayesinde yeni başlayan avukatlar bile kolayca döküm alabilir.

OUTLOOK SENKRONİZASYONU

Sistem üzerinde tutulan ajandanın Microsoft Outlook üzerinden takip edilmesi mümkündür.

TAHSİL HARCI HESAPLAMA

Tahsil harcının oranı, dosyanın aşamasına, tahsilat kanalına ve icra takip tipine göre otomatik hesaplanabilir.

BAĞLI DOSYA TAKİBİ

Birbirine bağlı icra ve dava dosyalarının takibi, sistem üzerinden sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilebilir.

UYAP XML VE UDF OLUŞTURMA

UYAP üzerinden takibi yapılacak kişiye ait bir dosya, yine UYAP uyumlu XML ve UDF formatlarında dosyalar olarak hazırlanır ve ilgili kişiyle ilgili süreç kolayca başlatılabilir.

OTOMATİK DAĞILIM

Tahsilatların borç gruplarının sırasına (önce takibe esas alacak, sonra faiz ve masraf vb.) göre dağılımı otomatik olarak yapılırken, geriye dönük faiz ve bakiye hesaplanır.

SMS SERVİSİ

T.C Kimlik Numarası veya doğrudan GSM numarası üzerinden borçlulara SMS gönderebilir. Ayrıca sistem avukata, ajandasındaki toplantı ve duruşmaları SMS ile hatırlatabilir.

ÖZEL BULUT MİMARİSİ

Verilerini kendi sunucuları üzerinde "özel bulut" mimarisinde tutulmasını isteyen kurumlara uygun olarak geliştirilen LEGA LITE, veri güvenliği, ölçeklenebilirlik ve performans açısından ideal çözümdür.

 
LEHE VE ALEYHE TÜM İCRA VE DAVA DOSYALARI
 • - İlamlı Takip
 • - İlamsız Takip
 • - İpoteğin Paraya Çevrilmesi Yoluyla Takip
 • - Rehnin Paraya Çevrilmesi Yoluyla Takip
 • - Kambiyo Senetlerine Özgü Haciz Yoluyla Takip
 • - Adî Kira ve Hasılat Kiralarına İlişkin Takip
 • - Adli Hukuk Davaları
 • - Adli Ceza Davaları
 • - İdari Yargı Davaları
 • - Aleyhe Tüketici Şikayetleri
 • - Sigorta Tahkim Komisyonu
ENTEGRASYON
KURUM İÇİ SİSTEMLER İLE ENTEGRASYON

LEGA LITE, büyük kurumların ihtiyaç duydukları kurum içi entegrasyonların tamamını karşılayabilecek geniş entegrasyon seçenekleri sunar.

CRM

LEGA LITE, kurum içerisinde kullanılmakta olan CRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi) sistemi üzerinden veri alabilir, bu veriyi kullanabilir.

Doküman Yönetim Sistemi

LEGA LITE, kurumda kullanılan Doküman Yönetim Sistemi ile karşılıklı olarak doküman paylaşabilir.

Kara Liste

LEGA LITE, kurumsal kara/gri liste uygulamalarıyla entegre olabilir. Sistemde borçlu görünen dosyaları listeye alırken, borcu sıfırlanan dosyalar için listeden çıkarma bilgisi iletebilir.

E-Fatura&E-Arşiv

E-Fatura kullanan mükelleflerin sistemlerine kolayca entegre olur. Üstelik altyapının mükellefe ait olduğu durumların dışında, 'özel entegratör' yöntemini tercih edenler de bu özellikten faydalanabilir.

Muhasebe / Finans

LEGA LITE üzerindeki tüm finansal işlemlerin kurumun muhasebe ve finans sistemlerine iletilmesi sağlanır.

Kullanıcı Yetkilendirme Sistemi

Tam güvenlikli bir erişim ortamı sağlayabilmek amacıyla LEGA LITE, kullanıcı yetkilendirme sistemine entegre olarak kullanıcıların kimlik doğrulamasının gerçekleştirilmesini sağlar.

E-Posta Entegrasyonu

Kayıtlı kullanıcılara otomatik e-posta gönderilebilir, toplu e-posta gönderimleri yapılabilir.

Ajanda Entegrasyonu

Avukatların ajandasında bulunan toplantı, dava gibi tüm etkinliklerin takvimlerinde de görünmesi sağlanabilir.

 
KURUM DIŞI SİSTEMLER İLE ENTEGRASYON

Kurumlar arası entegrasyonlar konusunda en yetenekli çözümlerden biri olarak LEGA LITE veri akışını her zaman güvenli ve kesintisiz bir şekilde sağlar.

Online UYAP Entegrasyonu (*)

Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi (UYAP) ile online entegrasyon sağlayabilen LEGA LITE, UYAP'tan dosyaya bilgi aktarımı yapabilme ve XML formatında dosya oluşturabilme yetenekleriyle ön plana çıkıyor.

Mernis Entegrasyonu

Borçluların ad, soyad, doğum yılı ve T.C. Kimlik Numarası bilgileri ile MERNİS üzerinden T.C. Kimlik Numarası doğrulaması yapabilir.

SMS Entegrasyonu

T.C. Kimlik Numarası veya doğrudan GSM numarası üzerinden borçlulara SMS gönderebilir. Ayrıca sistem avukata, ajandasındaki toplantı ve duruşmaları SMS ile hatırlatabilir.

PTT Entegrasyonu

LEGA LITE, gönderilen tüm tebligatların durumlarını anlık olarak sorgulayabilir. Bunun için tebligat bazında PTT tarafından üretilen barkodun sisteme girilmesi yeterlidir.

T.C.M.B Entegrasyonu

LEGA LITE, hesaplamalar için gerekli olan güncel döviz kurlarını T.C. Merkez Bankası üzerinden otomatik olarak alabilir. Bu sayede o gün, borcun döviz cinsinden tam tutarı şeffaf ve adil biçimde hesaplanabilir.

 

* UYAP entegrasyonunun kullanılabilmesi için kurumun Adalet Bakanlığı ile protokol imzalaması ve bakanlığın talep ettiği gereksinimleri yerine getirmesi gerekmektedir.

EKRAN GÖRÜNTÜLERİ
YUKARI