inMapper Wayfinding Dijital Yönlendirme Çözümü

Kiosk İnnova'nın inMapper Wayfinding dijital yönlendirme çözümü; alışveriş merkezleri, hastaneler, kampüsler gibi büyük ölçekli yapılarda, ziyaretçilerin gitmek istedikleri yeri mobil cihazlar ve kiosklar aracılığıyla kolayca bulmalarını sağlıyor. Bu çözümü devreye alan işletmeler, böylece müşteri memnuniyetini ve gelir potansiyelini artırıyor.

Alışveriş merkezleri, tatil köyleri, oteller, hastaneler, kampüsler ve havaalanları gibi büyük ve karmaşık tesislerde, ziyaretçilerin aradıkları yeri bulmaları her zaman kolay olmuyor. Kiosk İnnova, çoğu zaman yönlendirme levhalarından ya da tesis görevlilerinden destek almak zorunda kalan ziyaretçilerin deneyimini iyileştirecek bir dijital yönlendirme çözümü sunuyor: inMapper Wayfinding. Mobil cihazlar ya da inMapper kioskları üzerinden kullanılan bu çözüm sayesinde ziyaretçiler aradıkları yeri kolayca bulurken, tesis sahipleri de ziyaretçi memnuniyetini, dolayısıyla da gelir potansiyelini önemli ölçüde artırıyor.

Sistem nasıl işliyor?

Hedeflenen noktaya kolayca ulaşmak için, ziyaretçilerin mekandaki inMapper Wayfinding QR kodunu mobil cihazlarına taratmaları ya da mekanda bulunan inMapper kiosklarında arama yapmaları yeterli oluyor. Çözümün akıllı arama özelliği sayesinde, anahtar kelime üzerinden yönlendirme yapılıyor. Yemek, alışveriş, danışma, ATM, otopark gibi kategorilerle de kolay arama yapılabiliyor. Arama sonucunda inMapper Wayfinding, hedef noktaya giden en kolay yolu buluyor, katlar arasındaki geçiş noktalarını da göstererek ziyaretçilerin aradıkları yere rahatça ulaşmalarını sağlıyor.

Web tabanlı çalışan ve mobil cihazlardan alışkın olduğumuz tarzda bir arama arayüzünden yararlanan inMapper Wayfinding, interaktif navigasyon özelliği sayesinde, kullanıcının bakış açısına göre rota oluşturuyor ve hedefe giden yolu animasyon üzerinden gösteriyor. Bu sırada bebek arabası kullanan ebeveynler, tekerlekli sandalyedeki ziyaretçiler veya yaşlılar gibi farklı ihtiyaçları olan ziyaretçiler için de özel rotalar sunuyor. Acil durumlarda da inMapper Wayfinding çözümü, binadaki kişileri gerekli yerlere yönlendiriyor ve uyarı mesajlarıyla bilgilendiriyor. Çözümün çoklu dil özelliği ise yabancı misafirlerin de kendi dillerinde hizmet almalarını sağlıyor.

Kısacası, inMapper Wayfinding ile ziyaretçiler daha iyi bir mekan deneyimi yaşarken, işletme sahipleri ya da yöneticileri de marka güvenilirliğini artırma yönünde önemli bir adım atmış oluyor.

Merkezi yönetimle kontrol sizde

inMapper Wayfinding çözümü, web tabanlı yapısı sayesinde hem ziyaretçiler hem de işletmeler açısından pratik kullanım sağlıyor. Merkezi yapıdaki bu çözüm, tesisin farklı noktalarındaki kioskları tek noktadan yönetebilmeyi sağlıyor. Ayrıca tesiste kullanılan diğer çözümlerle entegre edilebiliyor ve böylece self servis uygulamalarda kapsamlı bir ekosistemin parçası olarak da kullanılabiliyor.

Ekranları reklam alanlarına dönüştürün

inMapper Wayfinding aynı zamanda gerek mobil cihazlarda gerekse kiosklarda, hedefe odaklı reklamcılık için ideal bir mecra olarak da kullanılabiliyor. Kiosklarda ya da mobil cihaz ekranlarında reklam görsellerini ya da filmlerini yayınlamak mümkün olabiliyor.

Buna ek olarak, ziyaretçilere bulundukları konuma ve girdikleri anahtar kelimelere göre özel promosyonlar ve indirimler sunulabiliyor. Sözgelimi, bir alışveriş merkezinde restoran arayan kişilere, anahtar kelimeyle bağlantılı restoranlar için promosyon ya da indirim kodları verilebiliyor. Böylece müşteri memnuniyetiyle birlikte satış potansiyeli de artırılabiliyor.

Diğer yandan, inMapper Wayfinding çözümündeki analiz ekranlarıyla, işletmeler en sık yapılan aramalar, en çok tercih edilen noktalar gibi verileri takip edip detaylı şekilde raporlayabiliyor. Bu veriler de müşteri deneyimini daha da iyileştirmekte kullanılıyor.

Referanslar