DS SUIT DIGITAL SIGNAGE YAZILIMI

Uzaktan içerik yayını yapmak, yayının zaman planlı yönetimini yapmak, dağıtık yapıdaki yüzlerce ekranı tek bir merkezden izlemek, yayın ve cihaz durumlarını raporlamak İnnova bünyesinde geliştirilmiş olan Digital Signage yazılım çözümü DS Suit ile mümkün.
DS Suit paketi, Digital Signage sistemlerinde merkezi yayın yönetimine imkân tanıyor.

Dijital Signage uygulamalarında en değerli varlığınız sunduğunuz içeriklerinizdir. Hazırlanan metinlerin görsel destekli olarak, saniyeler mertebesinde etkili bir şekilde izleyenlere sunulabilmesi gerekir. DS Suit, sahip olduğu zengin içerik yönetim desteğiyle bu varlıklarınızı doğru şekilde yapılandırmanızı sağlarken, zengin multimedya desteğiyle benzersiz bir sunum yapabilmenizin yolunu açar.

İnnova bünyesinde geliştirilmiş olan Digital Signage yazılım çözümü DS Suit, güncel teknolojilere göre sürekli yenilenen bir yazılım paketi. Paket; klasik medya oynatıcı bilgisayarların kullanıldığı Digital Signage sistemlerinin yanında SoC (System on Chip) teknolojisine sahip ekranlarda da merkezi yayın yönetimi yapılmasına imkân verir.

Bu özellik sayesinde, SoC teknolojisine sahip bir ekrana medya oynatıcı PC bağlamaksızın, ekranda uzaktan içerik yayını yapmak, yayının zaman planlı yönetimini yapmak, dağıtık yapıdaki yüzlerce ekranı tek bir merkezden izlemek, yayın ve cihaz durumlarını raporlamak mümkün hale gelir.

Coğrafi olarak çok sayıda ekranın devrede olduğu bir sistemde tek bir merkezden, tek bir komutla aynı anda tüm ekranlarda aynı içeriğin gösterilebilmesine olanak tanıyan DS Suit yazılımı, özellikle çok sayıda şubesi bulunan bankalara ve perakende zincirlerine çok büyük bir esneklik ve kolaylık sağlar.

Kolay, Esnek ve Uygun Maliyetli İçerik Yönetimi
DS Suit, sahip olduğu yeteneklerle içerik yönetiminde optimum faydayı elde etmeniz için size rehberlik eder. İçerik yönetim ekranları ile uç noktalarda oynatılacak içerik listelerinin oluşturulması için gerekli video, resim, ses ve RSS gibi medya ve kaynakların sisteme yüklenmesi son derece basitleştirilmiştir. Hazırlanan tabloya bir içeriği ekleyebilir, sürükle – bırak yöntemi ile sıralamasını değiştirebilir ya da seçilen bir içeriği silebilirsiniz. Bu tablo, medyanın küçük bir önizleme görüntüsünü vererek yanlış yüklenebilecek medyaların önüne geçerken, içerik ismi, tipi, geçerlilik tarihi, çözünürlük bilgileri, boyut ve konum gibi detayları tek bir ekranda görüntüleyebilmenizi sağlar.

Basitleştirilmiş İçerik Bazlı Kontrol Sistemi
DS Suit ile her içeriğin dilediğiniz koşullarda yayınlanmasını düzenlemek mümkündür. Oynatma listesinde yer alacak içerikler eklenirken tarih ve saat bazlı koşullar girilerek planlama yapmak ve örneğin süreli bir kampanyaya ait içeriğin kampanya bitiminde yayından otomatik olarak kaldırılması sağlanabilir.

DS SUIT YAZILIMININ AVANTAJLARI
  • Tek bir merkezden, dağıtık yapıda tüm ekranların 7/24 yönetimi
  • Windows, Android ve SoC sistemlerin desteklenmesi.
  • Ekranların yönetimi için birden fazla kullanıcı tanımlanması
  • Her bir kullanıcıya farklı yetkiler atanması
  • Farklı tipteki dosya ve medya formatlarının desteklemesi
  • İçerikler için farklı şablon alternatifleri ya da özel HTML kullanılması
  • RSS yoluyla harici kaynaklardan güncel verilerin aktarılması
  • İçerikler için zaman planı oluşturma, seçilen içeriklerin yayına gireceği ve çıkacağı tarihleri gün ve saat bazlı olarak ayarlama
  • Ekranları gruplandırabilme, her gruba farklı oynatma listeleri atayarak farklı lokasyonlar için farklı içerikler gösterme
  • Ekranlarda yayınlanan içerikler ile izlenme istatistiklerini raporlama.
DS SUIT'İN ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLERİ
Hedef bölge ve yayın noktaları belirleyin

Sisteme yüklenen medyaların hangi uç, lokasyon ve gruplarda yayına gireceği gibi bilgileri tek bir ekrandan yönetmek mümkündür. Böylece hazırlanan bir içeriği coğrafi alanlara göre sınırlayabilir, düzenlediğiniz lokal bilgilendirme ve kampanyaların doğru hedef kitleye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.
DS Suit’in zengin özelleştirme yetenekleri yalnızca coğrafi kriterlerle sınırlı değildir. Zamanlama ekranında, atanan oynatma listesinin ne zaman yayına alınacağı belirlenebilirken, bu planlamayı saat, gün ya da ay bazında yapmak mümkündür.

Özel şablonlarla çok katmanlı içerik sunumu

DS Suit, özel şablonlar ile daha fazla içeriği tek bir ekrandan izletebilmenize de olanak tanır. Bu özel şablonlar, çerçeve yapısı ile ya da ayrıca hazırlanabilecek HTML yapıları ile oluşturulabilir. Bu sayede ekranda sürekli değişen medyalarınız haricinde firma logonuz, saat, takvim ve o lokasyona ait hava durumu gibi bilgileri de sunabilmek olanaklı hale gelir.
Aynı şekilde ekranlara kayan yazı formatında metinler eklemek de seçenekler arasında yer alır. Bu metinler eklenirken başlık, açıklama, akış yönü, başlangıç, bitiş tarihi ve süresi gibi görsel detaylar da belirlenebilmektedir.

Zengin platform ve format desteği

Digital Signage sistemlerini kullanışlı hale getiren unsurlardan biri de desteklediği formatlar ve uygulanabilirliktir. İnnova DS Suit yazılımı, Windows ve Android işletim sistemlerini desteklemenin yanında SoC platformları ile uyumlu olarak çalışır.
DS Suit, bu platformlarda kullanılmak üzere farklı dosya ve içerik formatlarını da destekler. Yazılıma içerik olarak video, resim, RSS linki ve düz metin formatında eklenebilirken, medya tiplerine göre birden fazla ekleme butonuna ara yüzden erişilebilir. Video formatı olarak MP4 destekleyen DS Suit, resim formatı olarak PNG ve JPEG, ses formatı olarak ise MP3 ve WAV dosya formatlarındaki dosyaların kullanımına izin verir.

Sistem yönetimi & raporlama

DS Suit, içerik yönetimini kolaylaştırmakla kalmaz, aynı zamanda ihtiyaç duyulan dosya yönetimi ve raporların hazırlanması için de gerekli altyapıyı sunar. Bu kapsamda Grup Yönetimi ekranında bir grup oluşturma, grubu silme ya da güncelleme işlemleri yapılabilirken, sisteme eklenen uçlar isteğe bağlı olarak bir veya daha fazla gruba dahil edilebilir. Gruplar bununla birlikte uç listeleme ekranında filtreleme amaçlı olarak da kullanılabilir.

Tüm uçları kolayca yönetin

İnnova DS Suit, çok sayıda farklı lokasyonda yayın yapan kurumlar için yayın yapılan ekranların aktif olup olmadığının kontrolünü anlık olarak gerçekleştirebilme yeteneğine sahiptir. Ana sayfada sisteme kayıtlı bulunan lokasyon ve uç sayıları ile bu uç ekranlardan ne kadarının online, ne kadarının offline olduğunu görebilmek mümkündür. İstenildiği takdirde uç listesinin bulunduğu sayfa üzerinde online/offline durumuna göre filtreleme yapılarak bu uçlar kolayca listelenebilir. Yine aynı şekilde bu listelere ait tablo ve raporları görüntüleme ve MS Excel formatında çıktısı alınabilmektedir.
Bununla birlikte aktif uçların çalışma saatleri kolayca izlenebilir. Sabah 09:00, akşam 22:00 arasındaki tüm saat dilimlerinin sıralandığı tabloda her bir nokta için saat bazında online ya da offline durum takibi yapma olanağı bulunmaktadır.

Tüm ekranları tek merkezden yönetin

Başarılı bir Digital Signage çözümünün vazgeçilmezi olan merkezden tüm noktaları yönetebilme olanağı DS Suit’te gelişmiş bir şekilde sunulmaktadır. Yazılımın ilgili sayfasına ait ara yüzde bu uçlar anlık olarak kapatılabilir ya da yeniden başlatılabilir. Sistem, yalnızca açma/kapama işlemlerinin kontrolünü sağlamakla kalmaz, aynı zamanda ekran sesleri ve kumandaların kullanım dışı bırakılıp yeniden devreye alınmasına da olanak tanır.
DS Suit yazılımı, bu yeteneklerinin haricinde her bir uçtaki cihazın üretici bilgileri, donanım, yazılım ve SDK (yazılım geliştirme kiti) versiyonu ile model ve seri numaralarının görüntülenmesini de sağlar. Bu sayede farklı markalara ait ekranların kullanılması durumunda müdahale edilmesi gereken cihazların kim tarafından üretilip sunulduğunu da görmek olanaklı hale gelir.

Video: DS Suit Digital Signage Yazılımı

DEMO TALEBİ
Demo talepleriniz için bizimle iletişime geçin.
YUKARI