hicamp

HICAMP Ürün Ailesi

Sağlık tesisleri için bilgi yönetim sistemleri ve çözüm platformları

Sektörlere özel dijital dönüşüm çözümleri geliştiren İnnova, hastanelerin spesifik ihtiyaçlarını HICAMP ile eksiksiz şekilde karşılıyor.

hicamp1

İçerisinde hastaneler ve sağlık tesislerine yönelik birçok sistemi barındıran HICAMP Çözüm Platformu, klinik ve idari süreçlerin yanı sıra entegre sağlık tesislerinin yürüttüğü güvenlikten atık yönetimine, temizlikten laboratuvara kadar tüm süreçlerin zengin teknolojik kabiliyetlerle merkezi şekilde yönetilmesini sağlıyor.

Hasta ve sağlık profesyonellerinin deneyimlerini iyileştirmeye odaklanan HICAMP, web tabanlı yapısı ve sahip olduğu kolay kullanılabilir klinik ve idari modülleriyle entegre sağlık tesislerinin yürüttüğü süreçleri kolaylaştırıyor ve sundukları tüm hizmetlerin kalitesini artırıyor. HICAMP ile uçtan uca hizmetler sunan İnnova, anahtar teslim projelerle ülkemize dünya standartlarında hastaneler kazandırılmasına destek oluyor.

HICAMP Ürün Ailesi, hastane bilgi yönetim platformunun yanı sıra laboratuvarlar ve yoğun bakım servisleri için özelleştirilmiş uzman sistemlere sahip.

HICAMP LAB, laboratuvar süreçlerinin dijital dönüşümünü yüksek güvenlik, entegrasyon ve hızla gerçekleştirirken,

HICAMP ARC ise yoğun bakım süreçlerinin zamandan ve mekandan bağımsız olarak gerçek zamanlı verilerle yönetilmesini, öğrenen ve kendini geliştiren yapay zeka modelleriyle sağlık profesyonellerine veri ışığında daha hızlı ve doğru kararlar alma şansı sağlıyor.

Sektörlere özel dijital dönüşüm çözümleri geliştiren İnnova, hastanelerin spesifik ihtiyaçlarını HICAMP ile eksiksiz şekilde karşılıyor.

HICAMP standard HBYS’lerden hangi yönleriyle ayrılır?

HICAMP Çözüm Platformu, standart HBYS özelliklerinin ötesinde yeteneklere sahip. Standart HBYS çözümleri tek bir hastanenin idari ve klinik süreçlerinin yönetimine yardımcı olurken, hasta odaklılık, hasta güvenliği ve kaliteyi ön plana çıkarmayı hedefleyen İnnova, HICAMP ile birlikte geleneksel yaklaşım tarzından farklılaşarak, sağlık sektörüne yenilikçi ve zenginleştirilmiş içerikle yeni bir hizmet sunuyor.

HICAMP ayrıca; web tabanlı altyapısı ve kullanıcı dostu ara yüzleri, entegrasyonları yöneten orta katman anlayışı, bütünleşik raporlama araçları, mobil ürünler, KIOSK’lar, hastane içi bilgilendirme sistemleri gibi farklı erişim araçlarıyla yeni nesil Hastane Bilgi Yönetim Platformu Hizmeti veriyor.

hicamp-

Hizmetlerimiz

İnnova, HICAMP ile hastanelere uçtan uca anahtar teslim hizmetler sunuyor. Hastanelerin sadece proje tasarım aşamasında değil, kurulum ve operasyon süreçlerinde de konusunda uzman profesyonel kadrosuyla destek veriyor. İnnova, hastaneler henüz inşaat aşamasındayken gereksinimlere göre yaptığı tasarım çalışmalarıyla projeye dahil oluyor.

Hastanelerin gereksinim duyduğu bilgi teknolojileri servisleri için Kaynak Planlama ve Yönetim Tasarımı, Bilgi Teknolojileri, Kapasite Planlama ve Süreç Tasarımı hizmetleri İnnova’nın konusunda uzman kadrosuyla sağlanıyor. Veri merkezinin dünya standartlarına göre inşaatı, kurulumu ve operasyonu İnnova’nın yetkin olduğu konular arasında yer alıyor. Hastanenin tüm sistem, donanım ve güvenlik altyapısı ile bu sistemlerin üzerinde çalışacak klinik ve idari uygulamalar, bu uygulamaların çalışacağı kullanıcı cihazları İnnova tarafından sağlanıyor.

HICAMP’in Faydaları

 • Gelişmiş Mimari

İnnova, %100 web tabanlı hastane bilgi yönetim sistemi HICAMP Hbys ile kurumlara kullanımı kolay, altyapısı güçlü bir platform sunuyor. Kullanıcıların bilgisayarlarına hiçbir kurulum gerektirmeden sadece bir web tarayıcısı kullanarak HICAMP Hbys’e erişmesi mümkün oluyor. Tüm kullanıcılar güncellemeleri eş zamanlı olarak alıyor. Kullanıcılar, hastanede oluşan bilgiye yetkileri çerçevesinde ve yüksek güvenlik ortamında diledikleri yerden ulaşıyor.

 • Ölçeklenebilir Yapı

HICAMP Hbys, ölçeklenebilir ve esnek yapısı sayesinde farklı ölçekteki hastanelere kolayca uyarlanıyor.

 • Hızlı Adaptasyon

HICAMP Hbys’nin benzersiz yapısı, sağlık kampüsü ya da şehir hastanesi içinde olabilecek ekleme ve değişikliklere hızlı geçiş olanağı sunuyor. İleride eklenebilecek bir hastane ya da poliklinik için ihtiyaç duyulan donanım ve yazılım altyapısı HICAMP ile planlama aşamasından itibaren hazır durumda bulunuyor.

 • Gelişmiş Orkestrasyon

Farklı büyüklüklerdeki hastanelerin etkin yönetiminde kritik unsur, tüm bileşenlerin ortak bir platform üzerinden işletilebilmesi ve merkezi bir çatı altında buluşturulup kontrol edilebilmesidir. HICAMP, farklı işletmeler tarafından sunulan hizmetlerin bir ara katman yazılım sayesinde sisteme entegre olmasını ve uyumlu çalışmasını sağlıyor.

 • Uyarı ve Alarm Mekanizmaları

Arızaların önlenmesi ya da hızla giderilmesi, her işletme açısından en önemli konulardan biri... Fakat sağlık hizmetleri söz konusu oluğunda her türlü arıza ve aksaklık daha da kritik hale geliyor. HICAMP, rutin süreçlerde çıkabilecek arıza ve aksaklıklara karşı hızlı ve otomatik bilgilendirmeler yapıyor.

 • Sürdürülebilir ve Kesintisiz Hizmet

HICAMP’in mimari yapısı ile iş sürekliliğini sağlayacak şekilde sürdürülebilir ve kesintisiz hizmet sunuluyor.

 • Mevzuat Değişikliklerine Uyum

HICAMP, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu da dahil olmak üzere ilgili yasal prosedürlere tam uyum sağlıyor. İnnova, sağlık mevzuatını dikkatli ve sürekli takip ederek ilgili güncelleştirmeleri en kısa sürede gerçekleştirerek, sistemin her zaman güncel ve mevzuata uyumlu olmasını sağlıyor.

 • Mobil Uygulama Altyapısı

Hastanelerin Kemoterapi, Diyaliz, Yatan Hasta vb. servislerinde bulunan hastalar için ilaçların doğru personel tarafından, doğru hastaya ve doğru dozda uygulanması kritik önem taşıyor. HICAMP kapsamında sunulan mobil çözümlerle ilacı hastane eczanesinden teslim alan taşıyıcı personel, taşıyıcıdan teslim alan sağlık çalışanı, hastaya uygulayan hemşire ve hasta bilekliği üzerindeki bilgiler ilaç üzerindeki kare kodla eşleştiriliyor. Bu sayede uçtan uca ilaç kullanım güvenliği sağlanıyor.

 • Loglama ve Kayıt

Hasta trafiğinin yoğun olduğu sağlık tesislerinde kayıtların ve verilerin doğruluğu hem sistemin güvenilirliği hem de Sağlık Bakanlığı mevzuatına uyum açısından büyük önem taşıyor. HICAMP, tüm veri trafiğini kayıt altına alarak, sistemlerin bir başka sistemle olan etkileşim zamanına ve talebine ait tüm kayıtları tutuyor.

 • Kullanımı Kolay, Özelleştirilebilen Arayüzler

HICAMP Hbys’nin sunduğu en önemli kolaylıklar arasında kişiselleştirilebilen ve kullanımı kolay arayüzler bulunuyor. HICAMP ekranları ilgili birimler ve kullanıcı isteklerine göre özelleşebiliyor.

Türkiye’de bir ilk olarak sektöre özel “Sağlık Kioskları” geliştirip üreten İnnova, bu ürünle gelen hastaların hastane içindeki en önemli yardımcılarından birini sunuyor.Yalnızca yazılım değil donanım olarak da standart kiosklardan farklılaşan bu cihazlar, engelli hastaların kolay kullanabilmesi için ayarlanabilir bir ekrana sahip. MHRS üzerinden randevu alan vatandaşlar, İnnova’nın hastanelere özgü ürettiği Sağlık Kiosklarından check-in yaparak kayıt kabul işlemlerini doğru, etkin ve hızlı bir şekilde tamamlıyor. Bununla birlikte hastalar, doktor muayenesi sonrası yaptırdığı laboratuvar işlemleri ile ilgili sonuçlarının hazır olup olmadığını da bu kioskların ekranlarından kontrol ederek, rapor çıktısı alabiliyor. Sağlık Kioskları aynı zamanda hastalara yer-yön bulma, öneri/şikayet/teşekkür bildirme gibi hizmetler de sunuyor.

sağlık-kiosk

İnnova Farkı

İnnova’nın hastanelere özgü bütünleşik çözüm platformu HICAMP’i tercih etmeniz için oldukça fazla nedeniniz var. Bunlar:

circle

Finansal Güç

circle

Sürdürülebilirlik

circle

Uçtan Uca Çözümler

circle

Entegrasyon Gücü

circle

Uzman İnsan Kaynağı

circle

Sektörel Bilgi Birikimi

circle

Kamu-Özel Sektör İş Birliği Projelerinde Deneyim

circle

Sağlık Bakanlığı İhtiyaç ve Süreçlerine Hâkimiyet

circle

Ar-Ge Gücü

circle

Sektörel Bilgi Birikimi

circle

Hasta Odaklı Yaklaşım

circle

Yenilikçi ve Kalite Odaklı Vizyon

Deneyim

İnnova birçok farklı sektördeki oluşturduğu dijital dönüşüm deneyimini HICAMP ile sağlık sektörüne aktarıyor.

Teknik Cihaz Yönetimi

İnnova, hastanelerdeki dijital dönüşümde yazılımların yanı sıra bilişim altyapısının da yönetimini üstleniyor. Bilgisayarlar, yazıcılar ve barkod okuyucular gibi çevre birimleri, bilgilendirme ekranları, kiosk’lar ve mobil uygulamalar için gerekli yazılım ve donanım altyapısı İnnova tarafından sağlanıyor.

Network Yönetimi

Çok sayıda binaya ait veri iletişimi ve network altyapısı, İnnova’nın tecrübesiyle hızlı ve kolay bir şekilde sunuluyor. İnnova, tasarım, kurulum ve yönetim süreçlerinin tümünde kurumlarda yerleşik görevlendirmiş olduğu personeliyle network süreçlerinin hızlı, yüksek güvenlikli ve kesintisiz bir şekilde işletilmesini sağlıyor.

Kimlik Yönetimi ve Kullanıcı Kontrolleri

İnnova, binlerce çalışana sahip olan entegre sağlık kampüslerinde kullanıcı yönetimi ve yetkilendirme için gerekli altyapıyı da sunuyor. Tüm kullanıcıların, ekran ve ara yüzlere erişimi denetim altına alınıp, bilgi güvenliği sağlanıyor.

Entegrasyon

İnnova’nın fark yarattığı alanlardan biri de sistemler ve servisler arası entegrasyonların orkestrasyonu... İnnova, hastane içindeki hizmet sağlayıcıların kullandığı sistemlerin HICAMP orta katman sistemi üzerinden entegre olması için gerekli ortamı sağlıyor. Bu ortam aynı zamanda Sosyal Güvenlik Kurumu’nun MEDULA Sistemi, Sağlık Bakanlığı’nın e-Nabız Sistemi gibi dış entegrasyon gerektiren uygulamaları da kapsıyor.

Referanslar

İnnova hastanelere özgü bütünleşik çözüm platformu HICAMP’i tercih etmeniz için oldukça fazla neden sunuyor. Bunlar:

Ankara Şehir Hastanesi - Bilkent

Türkiye’nin sağlık alanındaki büyük kamu özel ortaklığı projesi olan Ankara Şehir Hastanesi–Bilkent, 2018 yılında hayata geçirildi. Dünyanın bir kampüs içinde tek seferde inşa edilmiş en büyük hastanesi olan 3.804 yatak kapasiteli Ankara Şehir Hastanesi–Bilkent, 1,3 milyon m2 alanda günde 35.000 poliklinik hastasına sağlık hizmet veriyor. Sağlık Bakanlığı ve tüm servis sağlayıcılarla birlikte yapılan tüm süreç çalışmaları sonucunda hastalara en kaliteli hizmeti sunmak, sağlık çalışanlarının iş süreçlerini kolaylaştırmak ve merkezi yapısıyla hastane yöneticilerinin idari süreçleri daha da sağlıklı yürütmesini sağlamak amacıyla HICAMP, projeye uygun uyarlandı.

bilkent-şehir hastanesi

Açılışı sonrasında sadece Türkiye’nin değil, sahip olduğu olanaklarla sağlık turizmi için de çok önemli merkez olan Ankara Şehir Hastanesi–Bilkent, İnnova’nın sunduğu güçlü teknolojik altyapı ve hasta odaklı kaliteli hizmet anlayışı ile dijital çağın gereklerini en üst seviyede yerine getirmeyi hedefliyor.

Sayılarla Ankara Şehir Hastanesi - Bilkent

1 milyon 312 bin 349 metrekare kapalı alana sahip, 9 Hastane ve 6 Kuleden oluşan dev kompleks (Genel, Kalp Damar, Nöroloji, Çocuk, Kadın Doğum, Onkoloji Hastaneleri, Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanesi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi ve Ana Kütle)

 • Toplam 3.704 yatak kapasiteli
 • 904 poliklinik
 • 726 yataklı yoğun bakım ünitesi
 • 133 ameliyathane
 • 38 yataklı diyaliz merkezi
 • 127 yataklı kemoterapi ünitesi
 • 10 yataklı iyot tedavisi servisi
 • 65 tedavi kabinli FTR merkezi
 • 224 yataklı acil arenası
 • 19 acil izolasyon odası
 • 24 travma ünitesi
 • 7.650 metrekare laboratuvar
 • 1.627 metrekare çamaşırhane
 • 11.330 metrekare sterilizasyon hizmetleri alanı
 • 17.420 metrekare görüntüleme hizmetleri alanı
 • 18.000 metrekare yemekhane
 • 6.918 kapasiteli araç otoparkı
 • 13.500.000 yılık beklenen hasta
Başarı Hikayeleri
Teknik Destek ‍
444 5INV
444 5 468 ‍
info@innova.com.tr