SAP PI/PO

İnnova'nın SAP uzmanlığı ve deneyimiyle sunduğu PI/PO (Process Integration-Process Orchestration) çözümleriyle sistemler arası iletişimi güçlendirin.

Onlarca farklı müzik aleti, farklı yetenekte çok sayıda müzisyen ve ortaya çıkması muhtemel küçük çaplı bir kaos. Bu kaosu durdurup bir esere, başarıya ulaştıransa kuşkusuz deneyimli bir orkestra şefi. İnnova, uzun yıllara dayanan SAP deneyimi ile sunduğu PI/PO (Process Integration-Process Orchestration) çözümleri ile işinizi tıpkı bir orkestra şefi gibi yönetmenizi sağlayarak başarıya giden yolda size yardımcı oluyor.

 

Bir konser salonu ya da büyük bir şirketin yönetim merkezi. İlk başta birbirinden tamamen farklı gibi görünseler de pek çok ortak yönleri var. Örneğin konser salonundaki orkestranın yerleşimi, ortaya güzel ve güçlü bir sesin çıkması için son derece önemlidir. Benzer bir durum, şirketinizin birimlerinin dijital ortamdaki yakınlıkları ve iletişimi için de geçerli.

 

SAP’nin 2003 yılında ilk olarak Exchange Infrastructure – XI adıyla sunduğu, 2005 yılından itibaren de Process Integration (PI) ve 2011’den itibaren de Process Orchestration (PO) adıyla devam ettirdiği ara katman çözümleri, farklı yazılım sistemleri arasındaki iletişim sorununu ortadan kaldırarak avantaj sağlıyor.

 

Veri karmaşasına son verin

Bu çözümlerden SAP PI, adeta dijital bir çevirmen edasıyla farklı veri yapıları ile çalışan sistemlerin sağlıklı bir veri alışverişi yapmasına olanak tanır. Bu sayede, daha önce şirketinizde kurulu farklı sistemler tek bir çatı altında, düzgün bir iletişim olanağına kavuşarak verimliliğinizi yükselterek çıkabilecek veri kaynaklı hataların önüne geçilmesini sağlar.

 

SAP PI çözümünü, istendiği takdirde yalnızca Java temelli sistemlerde çalıştırmak da mümkündür. Böyle bir ortam varsa SAP PO bileşenlerinin de etkinleştirilmesi artı değer katacaktır.

 

İşinizi bir orkestra şefi gibi yönetmek ister misiniz? Enstrümanlarınızı en doğru şekilde kullanabilmek için gereken her şey..

 

Sisteminizin yeteneğini artırın

SAP Process Orchestration (PO) uygulaması ise, kurumlar içindeki süreçlerde rol alan farklı sistemlerin haberleşmesini sağlamanın yanında, süreçler içindeki görevlerin de otomatik olarak yönetilebilmesini ve süreçlerin otomasyonunu sağlayan bir ara katman çözümü olarak öne çıkıyor.

 

Her iki çözüm de veri iletişiminden optimum faydanın elde edilmesini sağlarken, bu iki sistemin birlikte kullanılması durumunda pek çok ek avantaj da sağlanması mümkündür. Bu geçişi, aynı zamanda bir ara katman görünümünü iyileştirme süreci olarak da ele almak doğru bir yaklaşım olacaktır.

 

İnnova’nın SAP uzmanlığı

İnnova, SAP çözümlerinde uzun yıllara dayanan deneyimini şimdi de PI/PO uygulamaları için sunuyor. Şirketinizin iç süreçlerindeki akış ve entegrasyonu optimum seviyeye yükseltecek çözümlerle sizi buluştan İnnova, SAP’nin Gold Partner’i olarak ERP, CRM ve iş zekası uygulamalarıyla işinize değer kattığı çözümleri zenginleştirmeye devam ediyor.

 

PI/PO Entegrasyonunun Kazanımları

 • SAP PO ile SAP B2B uygulamaları ve ticari partnerlere sunulan hizmetleri çeşitlendirmek mümkündür. Bu çözüm, tedarikçileriniz ve müşterilerinizle düzenli veri iletişiminin sorunsuz ilerlemesini sağlarken, üçüncü parti çözümleri kullanma zorunluluğunuzu da ortadan kaldırır.
 • Basitleştirilmiş BT yönetimi elde ederiniz. Yalnızca SAP Java dizinleriyle BT sisteminizi yönetmeniz son derece kolaylaşır.
 • Uygulama sonrası sade bir mimariye sahip olmanızla birlikte performans verimliliğinde yüksek oranlı bir artış elde edebilirsiniz.
 • İş akışlarınızda fayda sağlarsınız. PO ile SAP BPM’e erişim sağlanması ile entegrasyonlar otomatikleştirilir ve insan hataları kaynaklı zararların önüne geçilmiş olur.
 • Yerelleştirilmiş iş kuralları ile kullanıcılara esneklik sağlamak mümkündür. Bu esneklik, size iş süreçlerinde hızlanma olarak geri dönecektir.
 • Modern bir kullanıcı deneyimi sunmaya başlayabilirsiniz. SAP Fiori’nin de sürece dahil olmasıyla masaüstü haricinde tablet, telefon ve akıllı saatlerde çalışabilen HTML5 arayüzlü uygulamalar sunmak mümkün hale gelir.
 • Geliştirme süreçlerinde kolaylık elde edersiniz. PO’da yer alan tüm araçları tek bir kutuda toplayarak komple çözümler geliştirmek çok daha kolaydır.
 • İlgili araçların tek bir platformda bulunması ve üzerinde çalışılan tek bir uygulama sunucusu olması sayesinde bir PO sistemini, bir PI sistemine göre yapılandırmak, izlemek ve ayarlamak oldukça kolaydır.
 • Value Help – Değer Yardımı ile başvurularınızda kullanmak isteyebileceğiniz referans verilerle etkileşim kolaylaşır. Şirket kodları, tesisler, müşteri grupları vb. verilerin bulunduğu sistemlerle kolay entegrasyonun yolu açılmış olur.
 • Java Gateway / Rest Adaptörü gibi teknik araçlar ile SAP Fiori hizmetleri ve diğer modern mimarilerle hızlı entegrasyon sağlanır.
 • Bulut için hazır bir yapı. PO sisteminde kullanılan iFlow’ları HANA Bulut Entegrasyonu ürünlerinde de kullanabilirsiniz.
 • SAP HANA’ya hazırlanın. PO ile sistemde bulunan katmanları HANA üzerinde çalıştırabilmek mümkündür. Bu sayede standart senaryolardan yüksek hacimli IoT süreçlerine giden yolda hazır bir platform sahibi olabilirsiniz.

SAP PI/PO’nun sunduğu avantajları daha yakından tanımak ve kurumunuza sağlayacağı faydaları öğrenmek için İnnova ekibiyle irtibata geçin.

Benzer Ürün ve Çözümler

contact
Bize Ulaşın
Şirketinize ve ihtiyacınıza en uygun ürün ve çözümlerimiz hakkında bilgi almak için formumuzu doldurun.
Sözleşmeyi, KVKK aydınlatma metnini ve iletişim formu sürecine ilişkin aydınlatma metnini okudum kabul ediyorum. İnnova’nın sunacağı fırsat ve avantajlardan haberdar olmak amacıyla, paylaştığım iletişim bilgilerinin (e-mail adresi ve telefon) pazarlama iletişimi amaçlı kullanılmasına onay veriyorum.(*)
Bize Ulaşın