SAP FS-PER

SAP FS-PER ile kârlılığınızı etkileyen tüm unsurları farklı senaryolar çerçevesinde ve kullanıcı dostu bir arayüzle analiz ederek, her zaman en doğru adımı atmayı garanti altına alabilirsiniz.

SAP'nin finansal servislere ilişkin performans yönetimi sağlayan web tabanlı, kullanıcı dostu stratejik kârlılık çözümü SAP FS-PER, büyük veriye sahip kurumların kârlılığı etkileyen her türlü unsuru analiz edip, farklı senaryolara göre simülasyonlar yapmasını kolaylaştırıyor. Kârlılık analizlerinin yüksek performanslı bir sistem üzerine taşınması, iş profesyonellerinin daha az efor ve hata payı ile çalışmalarını sağlıyor.
 


 

FS-PER ile Üç Adımda Uçtan Uca Kârlılık Analizi

 

İş Verisi Derleyici (Business Data Aggregator)

FS-PER çözümünün ihtiyaç duyduğu veriyi mevcut veri tabanlarından hızlıca çekmesini sağlayacak bağlantıyı kuruyor. İş Verisi Derleyici ile büyük veri, hiçbir replikasyona ihtiyaç duyulmaksızın saniyeler mertebesinde FS-PER'e aktarılıyor. Bu esnek fonksiyon ile sadece SAP HANA'dan değil, Oracle, IBM ve MSQL Server gibi diğer veri tabanlarıyla da FS-PER arasında doğrudan bağlantı kurulabiliyor.
 

Finansman ve Risk Hesaplama Motoru (Finance and Risk Calculation Engine)

FS-PER'e aktarılan büyük veri, Finansman ve Risk Hesaplama Motoru ile dağıtım, türetme ve hesaplama gibi işlemlerden geçirilerek, zenginleştirilmiş veriye (enrich data) dönüşüyor. Bu motorun doğrudan HANA veri tabanı üzerinde çalışması ve SQL Script yapısı, çok büyük hacimlerde verinin çok kısa süreler içinde verimli bir şekilde işlenmesini mümkün kılıyor. FS-PER üzerinde doğrudan kullanılabilen, farklı dağıtım ve hesaplama senaryolarının yürütülmesini sağlayan pek çok önceden tanımlı fonksiyon bulunuyor. Ayrıca kurumlar diledikleri yeni hesaplama ve dağıtım fonksiyonlarını da basit SQL kodlarıyla hazırlayabiliyor.
 

Simülasyon Uygulaması (Simulation Application)

Veri tabanından alınarak FS-PER içinde zenginleştirilen veri, Simülasyon Uygulaması aracılığıyla çeşitli olasılık (what-if) simülasyonlarına ve analizlerine tabi tutuluyor. Hesaplama Motoru yapısında kurgulanan girdi, çıktı ve çalışma verilerini doğrudan kullanma olanağı sunan bu uygulama, verinin değiştirilmesiyle elde edilen farklı senaryoların çok kısa sürede simule edilmesini sağlıyor. Üretilen her fonksiyonda veri, kaynağa kadar izlenebiliyor. Böylelikle elde edilen sonuçlar, kalem bazında detaya kadar kolaylıkla inceleniyor.

contact
Bize Ulaşın
Şirketinize ve ihtiyacınıza en uygun ürün ve çözümlerimiz hakkında bilgi almak için formumuzu doldurun.
Sözleşmeyi, KVKK aydınlatma metnini ve iletişim formu sürecine ilişkin aydınlatma metnini okudum kabul ediyorum. İnnova’nın sunacağı fırsat ve avantajlardan haberdar olmak amacıyla, paylaştığım iletişim bilgilerinin (e-mail adresi ve telefon) pazarlama iletişimi amaçlı kullanılmasına onay veriyorum.(*)
Bize Ulaşın