SAP Esnek Yan Haklar

İnnova, SAP çözümlerindeki uzmanlığını SAP İnsan Kaynakları uygulamalarındaki yenilikçi yaklaşımıyla birleştirerek Esnek Yan Haklar Çözümü’nü işletmelerin hizmetine sunuyor.

SAP’nin Gold Partner seviyesindeki iş ortağı İnnova, SAP HCM (İnsan Kaynakları Yönetimi) ve SAP Portal Teknolojileri üzerinde geliştirdiği Esnek Yan Haklar Çözümü’yle işletmelerde çalışan memnuniyetini artırma konusunda etkili bir araç sunuyor.

Şirketlerde mevcut insan kaynağını korumak ve başarılı çalışanları cezbetmek açısından yemek/yol/eğitim gibi destekler, sosyal aktiviteler ve benzeri imkanlar sunmak büyük önem taşıyor. İnnova Esnek Yan Haklar Çözümü, bu imkanların planlanmasından yönetimine dek her noktada standardizasyon ve otomasyon sunarak çalışan memnuniyetini sağlama sürecini kolaylaştırıyor. İnnova’nın insan kaynakları çözümlerindeki deneyimiyle oluşturulan bu çözüm hem çalışanları hem de şirketleri mutlu ediyor.

 

Çalışan tercihlerine göre yapılandırılabilen yan haklar

 

Çalışanların faydalanabileceği yan hakların sınırlarının katı bir şekilde çizilmesi, bu hakları bir avantajdan ziyade gereksiz bir masrafa dönüştürme riski barındırıyor. Çalışanların yararlanmadığı ya da ihtiyaç duymadığı yan haklar, hedeflenenin aksine, çalışan memnuniyetsizliğine yol açabiliyor.

 

İnnova Esnek Yan Haklar Çözümü, işletmelere ve çalışanlara esneklik sunuyor. Çalışanlar, ihtiyaç duymadıkları yan haklar yerine, tercih ettikleri başka hakları şirket portali üzerinden seçebiliyor. Örneğin, spor salonu yerine dans kursuna gitmeyi tercih eden bir çalışan, hakkını bu yönde değiştirebiliyor ya da evi yakın olduğu için servise ihtiyaç duymayan bir kişi bunun yerine bireysel emeklilik desteğinden yararlanmayı seçebiliyor.

 

Daha sosyal çalışanlar, daha güçlü bir takım ruhu

 

Yoğun bir iş hayatı, motivasyon kaybını da beraberinde getirebiliyor. Çalışan motivasyonunu güçlendirmek ve şirket içinde takım ruhunu geliştirmek açısından sosyal aktiviteler büyük fayda sağlıyor.

 

SAP HCM üzerinde uygulanan İnnova Esnek Yan Haklar Çözümü kapsamındaki seçenek havuzunda hobiler, atölyeler, eğitimler gibi etkinlikler de yer alıyor. Çalışanlar, Esnek Yan Haklar havuzundaki avantajlardan kendi profillerine uygun hobileri kolayca seçebiliyor.

 

Şirket kaynaklarının verimli kullanımı

 

Diğer taraftan, İnnova Esnek Yan Haklar Çözümü sayesinde işletmeler de bu işe ayırdıkları bütçeyi çok daha verimli kullanabiliyor. Çalışanların ilgi göstermediği yan haklara kaynak ayırmak yerine, talep edilen ya da büyük ilgi gören bir yan hakkın bütçesini artırmak işletmeler açısından daha olumlu sonuçlar doğuruyor. Kaynakları daha dengeli bir biçimde dağıtmak, bu sayede de çalışanların beklentilerini karşılayarak memnuniyetlerini artırmak mümkün oluyor.

 

Hangi yan hakkın ne kadar tercih edildiğine bakılarak buna göre talep yönetimi yapmak ve bu hakların temin edileceği tedarikçilerle bu doğrultuda pazarlık etmek ise İnnova Esnek Yan Haklar Çözümü’nün sağladığı bir başka avantaj olarak işletmelere fayda sağlıyor.

contact
Bize Ulaşın
Şirketinize ve ihtiyacınıza en uygun ürün ve çözümlerimiz hakkında bilgi almak için formumuzu doldurun.
Sözleşmeyi, KVKK aydınlatma metnini ve iletişim formu sürecine ilişkin aydınlatma metnini okudum kabul ediyorum. İnnova’nın sunacağı fırsat ve avantajlardan haberdar olmak amacıyla, paylaştığım iletişim bilgilerinin (e-mail adresi ve telefon) pazarlama iletişimi amaçlı kullanılmasına onay veriyorum.(*)
Bize Ulaşın