SkywaveCity

Akıllı şehirler artık nesnelerin interneti ile çözüm üretiyor.

Problemleri önceden görebilen bir şehir hayal edin

İnnova’nın SkywaveIoT platformu, sunduğu nesnelerin interneti altyapısıyla şehrin ve şehirde yaşayanların ihtiyaçlarının sürekli takip edilebilmesini sağlıyor. Sistem sadece sorunları tespit etmekle kalmıyor, sunduğu analitik süreçlerle ortaya çıkabilecek sorunların henüz sorun oluşmadan tespit edilebilmesini ve önlem alınmasını sağlıyor.

SkywaveIoT ile kurgulanan akıllı şehirler, trafikten sağlığa, kamu hizmetlerinden enerji tasarrufuna kadar şehrin tüm ihtiyaçların merkezi bir sistem üzerinden yönetilebileceği ideal bir altyapı sunuyor. Böylece şehir, vatandaşlar için daha yaşanabilir hale gelirken, ekonomik ve çevresel olarak büyük kazançlar sağlıyor.

 

Türkiye’nin İlk Entegre Akıllı Şehri: Karaman

Türk Telekom, Akıllı Şehirler alanındaki öncülüğünü Türkiye’nin ilk entegre akıllı şehir projesini Karaman’da hayata geçirerek sürdürüyor.

Akıllı Şehirler projesinin; entegre biçimde yönetimi, sensörler ve nesneler arası haberleşme teknolojisi, kiosklar, dokunmatik ekranlar, veri merkezi, destek hizmetleri ve operasyon merkezi çözüm ve hizmetleri İnnova’nın SkywaveIoT platformu üzerinden sağlanıyor.

 

Dijital dönüşümde hedefler belirlendi

Türk Telekom’un başlattığı entegre akıllı şehirlerle dijital dönüşüm hareketi çerçevesinde, güvenlik, verimlilik, ekonomi, yaşam kalitesi ve çevresel duyarlılık gibi önemli başlıca hedefler mevcut. Bunlardan bazıları şöyle:

  • Güvenlik: Acil durumlarda daha hızlı reaksiyon verilebilmesi, suç oranının ve trafik kaza sayılarının azaltılması,
  • Verimlilik: Su, enerji ve iş gücü gibi kaynakların etkin ve verimli kullanılmasıyla maliyetlerin azaltılması, bulut hizmetleri ile yatırım maliyetlerinin azaltılması, birimler arası koordinasyonun merkezileştirilmesi,
  • Ekonomi: Akıllı şehir uygulamasıyla yeni gelir alanları oluşturulması, istihdamın artırılması, şehrin cazibe merkezi haline getirilmesiyle yatırımcıların, uygulama geliştiricilerin dikkatinin şehre çekilmesi, yerel çözümlerin yeni pazarlara sunulması,
  • Yaşam Kalitesi ve Çevre: Vatandaşlara yeni ve inovatif hizmetler sunulması, mevcut hizmetlerin kalitesinin artırılması, şehrin sürdürülebilirliğinin sağlanması ve CO2 emisyonunun azaltılması

Benzer Ürün ve Çözümler

contact
Bize Ulaşın
Şirketinize ve ihtiyacınıza en uygun ürün ve çözümlerimiz hakkında bilgi almak için formumuzu doldurun.
Sözleşmeyi, KVKK aydınlatma metnini ve iletişim formu sürecine ilişkin aydınlatma metnini okudum kabul ediyorum. İnnova’nın sunacağı fırsat ve avantajlardan haberdar olmak amacıyla, paylaştığım iletişim bilgilerinin (e-mail adresi ve telefon) pazarlama iletişimi amaçlı kullanılmasına onay veriyorum.(*)
Bize Ulaşın