PayFlex Ödeme Çözümleri

İnnova, PayFlex platformu altında sunduğu PayFlex Payment ürünleri ile mobil ve kredi kartı ile gerçekleştirilebilen yenilikçi ödeme yöntemleri için çözüm sunuyor.

PayFlex Payment ürünleri mobil ve kredi kartı ile gerçekleştirilebilen yenilikçi ödeme yöntemleri için çözümler sunar. PayFlex Payment sistemleri banka ve GSM operatörleri ile entegre olarak abone hesabından üye işyeri hesabına para geçişte tüm kontrolü sağlayan bir iş modeli içerir ve geleneksel ödeme yöntemlerinin önüne geçerek yenilikçi çözümleri hizmete sunar.

PayFlex Payment grubu altında sunulan ödeme ürünleri:

PayFlex Mobil Ödeme Sistemi

Mobil cihazları kredi kartı, banka kartı veya POS cihazına benzer şekilde konumlandırıp baştan uca tüm sistemin mobil altyapı çerçevesinde gerçekleştirilebilmesini sağlayan bu ürün banka entegrasyonu ile ödemelerin mobil ortamda gerçekleşmesini sağlar. Bu sayede konum ve zamandan bağımsız çözümlerle hızlı ve güvenli iş süreçleri aynı potada buluşturulmuş olur. Oluşturulan ortamda bütün işlemler gerçek zamanlı olarak gerçekleşir ve alışveriş işlemlerine dair bilgiler süreçte yer alan tüm birimlere canlı olarak anında iletilir. Detaylı bilgi için...

Payflex Mikro Ödeme sistemi

Kullanıcıların hayatını kolaylaştıracak çözümler arayan operatörler için geliştirilmiş PayFlex Mikro Ödeme Sistemi’yle küçük harcamalar abonelerin iletişim faturalarına eklenebiliyor, abonelere kredi kartına göre daha pratik ve güvenli bir ödeme imkanı tanınıyor. Detaylı bilgi için...

PayFlex Sanal Pos Yönetimi

Hızın ve güvenliğin ön plana çıktığı internet ortamında sanal POS uygulamaları, banka/kredi kartları ile yapılan ödemelerde bilgi hırsızlığının önüne geçerken tahsilatın belirtilen yönde en hızlı şekilde gerçekleştirilmesini hedefler. Bunun arka planındaysa ödeme alınacak karttan bankanın provizyon sistemine uzanan karmaşık bir yol vardır. Tüm işlemlerin hızlı ve sorunsuz gerçekleşmesi, güvenlik aşamalarının eksiksiz bir şekilde uygulanması gerekir. Tüm bu süreçleri başarıyla yöneterek en kısa sürede sonuca ulaştıran PayFlex VPOS, kurum için en uygun şekilde yapılandırılır ve tahsilat sürecinin getirdiği maliyetleri düşürür.

Payflex Mobil Ödeme Sistemi

İnnova'nın bankalar ve operatörler için sağladığı bu çözüm, mobil cihazları kredi kartı, banka kartı veya POS cihazına benzer şekilde konumlandırıp uçtan uca tüm sistemin mobil altyapı çerçevesinde gerçekleştirilebilmesini sağlar. Banka entegrasyonu sayesinde ödemeler mobil cihazlarla kolayca gerçekleşir. 

Üye işyeri ve abone tanımlamaları PayFlex Mobile Payment merkezi sisteminde tutulmaktadır. Mobil cihazdan başlatılan işlemler öncelikle PayFlex sunucularına, oradan da banka entegrasyonu bank hosta iletilir. Aboneler sisteme mobil cihaz uygulaması, SMS, Web-WAP, USSD, IVR veya çağrı merkezi kanallarından erişebilmektedir.

Sistemin diğer özellikleri:

 • Abonelerin tek seferlik kayıt işlemi gerçekleştirmesi yeterlidir.

 • Kayıt esnasında kullanılacak ödeme kaynakları (kredi kartı, banka hesabı...) ibraz edilir, birden fazla ödeme kaynağı tanımlıysa farklı periyotlara göre bu ödeme kaynakları arasında önceliklendirme yapılabilir.

 • İşlem tutarında bir limit yoktur. Ancak istenirse banka, üye işyerleri veya abonenin kendisi tarafından limitler belirlenebilir.

 • Üye işyerleri ve aboneler her ödeme işlemi sonrası anında bilgilendirilir, web ara yüzlerinden de gerçek zamanlı olarak raporlara erişebilmeleri sağlanır.

 • Ödeme dönemi sonunda ödeme işlemlerine dair toplam tutarlar bankalardan üye işyerlerinin ve hizmet sağlayıcı kurumların hesaplarına otomatik olarak iletilir.

Mobile Payment Uygulamaları

 • Ön ödemeli yüklemeler

 • Fatura ödemeleri

 • Fatura ödemeleri ve ön ödemeli yüklemeler için talimatlar

 • Yüz yüze alışveriş (üye işyerinde cep telefonu ile alışveriş)

 • E-ticaret

 • Katalogdan alışveriş

 • Bilet satışı

 • Parkmetre uygulamaları

 • Katma Değer Servisleri (melodi, duvar kağıdı, vb.)

 

FAYDALAR

 • Esneklik: Sistemdeki tanımlamaların herhangi birisi üzerine limit tanımlamak mümkündür: Abone, Bayi, Kanal, Hizmet Tipi, Ürün Tipi...
 • Kontrol: Tüm operasyonlar sistemin sahibi olan kurumun yetkisi dahilinde gerçekleştirilir.
 • Maliyeti Düşük Ödeme Kanalı: POS, Kart, vb. yatırımlar gerektirmez. SMS, Web-Wap arayüzü entegrasyonu veya ortak ödeme sayfası ile çalışır.
 • Hesap/Kart Bağımsız: Herhangi tipteki kredi kartları veya banka hesapları ödeme kaynağı olarak kullanılabilir. Birden fazla ödeme kaynağı tanımlandığında farklı dönemler için farklı ödeme kaynakları önceliklendirilebilir.
 • Operatör Bağımsız: Abone açısından herhangi bir GSM operatör sınırlaması yoktur. Kurum tarafından ise SMS gönderme işlemlerinde PayFlex modem havuzundaki numaralar kullanılarak bir GSM operatör ile anlaşma ve entegre olma gerekliliği ortadan kaldırılabilir.
 • Güvenlik: Ödeme sırasında mobil ödeme güvenlik PIN'i dışında herhangi bir kart, hesap veya özlük bilgisinin kullanımına gerek yoktur. İhtiyaç olan tüm ödeme bilgileri sadece PayFlex Mobile Payment ve sisteme kayıtlı bankalarda saklanır.

PayFlex Mikro Ödeme Sistemleri

İnnova'nın operatörler için sağladığı bu çözüm, küçük tutarlı harcamaların abonelerin iletişim faturalarına eklenebilmesini ve abonelerin, kredi kartına göre daha pratik ve güvenli bir ödeme imkânına sahip olmasını sağlar. İnnova'nın sunduğu bu çözümün devamındaysa ürün/hizmet sunan mağazalar için entegrasyon desteği, sadece operatörlerle anlaşması bulunan aracı firmalar tarafından sağlanır.

Farklı bir ödeme kanalı

Mobil operatörler ve internet servis sağlayıcıların katma değerli servisler sunma hedefine yönelik olarak geliştirilmiş olan PayFlex Mikro Ödeme sistemi, mobil ve sabit hat abonelerinin, küçük harcamalarını mobil cihazları aracılığıyla gerçekleştirebilmesini sağlar. Ön ödemeli ve faturalı hat kullanıcılarının yararlanabildiği çözümde abonelik hesabı esas alındığından, banka sistemleriyle herhangi bir entegrasyon yapılmasına gerek kalmaz. Bu da müşteri açısından sistemin bağımsız ve esnek kullanım sağlaması dışında, operatörlerin müşterilerine katma değerli hizmetleri düşük işletme maliyetleriyle sunabilmelerini kolaylaştırır.

Çözümü siz şekillendirin

Mikro ödeme konusunda esnek bir çözüm sunan PayFlex Mikro Ödeme ile operatörler ihtiyaç duydukları çözümü kendileri belirler. Aboneler ise sisteme; mobil cihaz uygulamaları SMS, Web-WAP, USSD, IVR veya çağrı merkezi kanallarından erişebilir ve tüm bu seçenekler operatörlerin ihtiyaç ve taleplerine göre şekillendirilebilir. Ayrıca sistem yöneticileri tarafından abone bazında tanımlanabilecek günlük ve aylık limitler ile mikro ödeme hizmetinin sınırı ihtiyaçlara göre belirlenebilir.

 

Kredi kartı ve POS cihazı yok

Milyonlarca aboneye ulaşabilecek tek bir kanal oluşturarak operatörlerin hizmet kalitesini artıran PayFlex Mikro Ödeme Sistemi’nin doğal sürecinde banka ile ilgili herhangi bir aşama yoktur. Dolayısıyla faturalı abonelerde işlemler faturaya eklenir, ön ödemeli abonelerde ise işlemler ön ödemeli krediden anında düşülür. Ödeme periyodu sonunda toplam tutarlar operatör hesaplarından üye işyerlerinin hesaplarına otomatik olarak transfer edilir. Tüm bu süreçte kredi kartı veya POS cihazı üzerinden herhangi bir işlem yapılmadığından çözümün yatırım maliyeti düşüktür.

Yönetimi kolay mikro finansman çözümü

PayFlex Mikro Ödeme Sistemi, bir taraftan aboneler için bankasız ödeme imkânı sağlarken diğer taraftan; işlem tipi, zaman periyodu, anlaşmalı kurum veya abone bazında tanımlanabilen limitleri ile de en üst seviyede sistem yönetimi imkânı sunar. Özellikle online ortamdaki ödemelerin kolaylıkla ve doğrudan yapılabilmesi sayesinde ödeme süreçlerindeki güvenlik ve dolandırıcılık risklerinin azalması sağlanır.

İzleme ve Raporlama: Sistemdeki işlem değerleri, sistem dahilindeki alarm mekanizmaları ile sürekli olarak izlenir ve değerler eşiğe ulaştığında daha önceden belirlenen iletişim noktalarına otomatik uyarılar gönderilebilir. Bunun yanı sıra sistem başarımı, işlem eğilimleri, farklı işlem değerleri gibi anahtar performans değerleri de istenildiği zaman raporlar halinde elde edilebilir.

Maliyetsiz Ödeme Kanalı: POS, Kart, vb. ödeme kanalı yatırımları gerektirmeyen PayFlex Mikro Ödeme Sistemi; SMS, Web-WAP arayüzü veya ortak ödeme sayfası kanallarını kullanır. Bu, hem satın alma hem de işletme maliyetlerini önemli ölçüde azaltan bir özelliktir. Herhangi bir banka hesabı veya kredi kartı gerektirmediğinden, sistem sadece maliyetleri düşürmekle kalmaz, esnek bir çözüm sunmaya da yardımcı olur.

Güvenlik: Ödeme işlemi hiçbir müşteri özlük bilgisi gerektirmeden, doğrudan abonelik kanalı üzerinden yapıldığından dolayı son kullanıcıların güvenlik konusundaki kaygılarının büyük oranda önüne geçilir. Talebe bağlı olarak, işlemler için PIN kullanımı da eklenerek güvenlik bir üst seviyeye yükseltilebilir.

FAYDALARI

 • Esneklik: Sistemdeki tanımlamaların herhangi birisi üzerine limit tanımlamak mümkündür: Abone, Bayi, Kanal, Hizmet Tipi, Ürün Tipi...

 • Kontrol: Tüm operasyonlar sistemin sahibi olan kurumun yetkisi dahilinde gerçekleştirilir.

 • Maliyeti Düşük Ödeme Kanalı: POS, Kart, vb. yatırımlar gerektirmez. SMS, Web-Wap Ara yüzü Entegrasyonu veya Ortak Ödeme Sayfası ile çalışır.

 • Hesap/Kart Bağımsız: Herhangi tipteki kredi kartları veya banka hesapları ödeme kaynağı olarak kullanılabilir. Birden fazla ödeme kaynağı tanımlandığında farklı dönemler için farklı ödeme kaynakları önceliklendirilebilir.

 • Operatör Bağımsız: Abone açısından herhangi bir GSM operatör sınırlaması yoktur. Kurum tarafından ise SMS gönderme işlemlerinde PayFlex modem havuzundaki numaralar kullanılarak bir GSM operatör ile anlaşma ve entegre olma gerekliliği ortadan kaldırılabilir.

 • Güvenlik: Ödeme sırasında mobil ödeme güvenlik PIN’i dışında herhangi bir kart, hesap veya özlük bilgisinin kullanımına gerek yoktur. İhtiyaç olan tüm ödeme bilgileri sadece PayFlex Mobile Payment ve sisteme kayıtlı bankalarda saklanır.

ÖRNEK PROJE

Kredi kartından daha pratik, daha güvenli: Mobil Ödeme Sistemi

Türkiye'nin lider GSM operatörü Avea'nın PayFlex teknolojisiyle hayata geçirdiği Mobil Ödeme Sistemi ilk 3 ayında 100 binden fazla kişi tarafından kullanıldı. Yüzlerce firmanın dahil olduğu bu sistemde, alışveriş yapılan tutar abonenin faturasına yansıtılıyor ya da hattında var olan önceden satın alınmış dakikalarından düşülüyor. Kısacası mobil aboneler internetten kredi kartı kullanmaksızın kolaylıkla ve güvenli bir şekilde alışveriş yapabiliyor. Mobil Ödeme sistemi sadece internetin yanı sıra, anlaşmalı firmaların gerçek mağazalarında da kullanılabiliyor.

Güvenli ve anında tahsilat

Hızın ve güvenliğin ön plana çıktığı internet ortamında sanal POS uygulamaları, banka/kredi kartları ile yapılan ödemelerde bilgi hırsızlığının önüne geçerken tahsilatın belirtilen yönde en hızlı şekilde gerçekleştirilmesini hedefler. Bunun arka planındaysa ödeme alınacak karttan bankanın provizyon sistemine uzanan karmaşık bir yol vardır. Tüm işlemlerin hızlı ve sorunsuz gerçekleşmesi, güvenlik aşamalarının eksiksiz bir şekilde uygulanması gerekir. Tüm bu süreçleri başarıyla yöneterek en kısa sürede sonuca ulaştıran PayFlex VPOS, kurum için en uygun şekilde yapılandırılır ve tahsilat sürecindeki maliyetleri düşürür.

Güvenli ve anında tahsilat

Hızın ve güvenliğin ön plana çıktığı internet ortamında sanal POS uygulamaları, banka/kredi kartları ile yapılan ödemelerde bilgi hırsızlığının önüne geçerken tahsilatın belirtilen yönde en hızlı şekilde gerçekleştirilmesini hedefler. Bunun arka planındaysa ödeme alınacak karttan bankanın provizyon sistemine uzanan karmaşık bir yol vardır. Tüm işlemlerin hızlı ve sorunsuz gerçekleşmesi, güvenlik aşamalarının eksiksiz bir şekilde uygulanması gerekir. Tüm bu süreçleri başarıyla yöneterek en kısa sürede sonuca ulaştıran PayFlex VPOS, kurum için en uygun şekilde yapılandırılır ve tahsilat sürecindeki maliyetleri düşürür.

Ödemeler güvenle bulut üzerinden…

İnnova’nın ödeme sistemleri konusundaki bilgi birikimi ve tecrübesi sayesinde PayFlex VPOS, kredi kartı provizyon hizmeti sağlayan kurumlar ve bankaların ihtiyaçlarını kapsayan bir çözüm haline geldi. İnnova, çözümü yerleşik bir kullanım arayan kurumlara lisans olarak sunabilmesinin yanı sıra SaaS (servis olarak sunulan yazılım) altyapısıyla dış kaynak kullanımı hizmetine de dönüştürebilir. Kurumun ölçeğine ve çalışma koşullarına göre şekillendirilebilen çözümün bulut altyapısıyla sunulabilmesinin en büyük yararıysa kurumların bu yazılımı kullanmak için yatırım yapması zorunluluğunu ortadan kaldırması olarak karşımıza çıkıyor. Bulut üzerinde en yüksek düzyede güvenliği sağlaması açısından PCI DSS 3.0 güvenlik standardı için testlerden başarıyla geçen PayFlex VPOS bu sayede maliyetleri bulut üzerinden verilen hizmetle düşürürken güvenliği en üst düzeye çıkartıyor.

PayFlex VPOS dolandırıcılık önleme sistemi

İnnova, PayFlex VPOS çözümünde, bankaların ve bankaların bu hizmeti sunduğu üye kuruluşların ortak güvenlik kaygılarını azaltmaya yönelik çözümler sunar. İçerisindeki ‘fraud’ mekanizması, dolandırıcılık belirtilerini formüle eden kuralların üye veya banka tarafından belirlenebilmesini sağlar. İşlemler, öncelikle bankanın belirlediği kurallara ve daha sonra varsa ilgili üyenin kurallarına göre dolandırıcılık riski açısından değerlendirilir. Risk tespit edildiğindeyse PayFlex VPOS riskin seviyesine göre, ilgili noktalara uyarı gönderir veya talebe ‘ret’ mesajıyla döner.

Esneklik ve güven için PayFlex

Ödeme sistemleri projeleriyle Türkiye’deki ve dünyadaki birçok büyük finans kuruluşunu referansları arasına katan İnnova, bu alandaki tüm çözümlerinin temelinde yer alan PayFlex platformunun zengin özelliklerini ve esnek entegrasyon yapısını VPOS ürününde de müşterilerinin hizmetine sunar. Güvenlik konusunda ise süreç tamamen PayFlex VPOS kontrolü altında gerçekleşir. Kredi/banka kartından tutarın düşülmesi ve paranın hesaba geçirilmesine kadar uzanan süreçte, en temeldeki SSL 128 bit şifreleme şartından başlayarak Visa, Verfied by Visa ve MasterCard SecureCode sertifikalarının gerektirdiği güvenlik süreçleri ele alınır ve işlem uluslararası standartların belirlediği güvenlik düzeyinde başarıyla tamamlanır. En üst düzey ödeme sistemi güvenlik seviyesi olarak bilinen ve uluslararası ödeme kuruluşları tarafından belirlenen PCI DSS standardının en üst sürümlerinden biri olan PCI DSS 3.0 sertifikasyonunu başarıyla tamamlayan İnnova PayFlex VPOS, bulut üzerinden alınan hizmetin en güvenli şekilde tamamlanmasını sağlar.

Farklı altyapılarla sorunsuz entegrasyon

Uluslararası standartlara uygun güvenlik seviyesi sağlayan PayFlex VPOS, sunduğu entegrasyon bileşenleri ile farklı platformları kullanan sanal mağazaların entegrasyonunu kolaylaştırır. Sanal mağazaların kullandığı; Windows, Linux ve Unix tabanlı tüm platformların ve yaygın kullanılan tüm WEB sunucularının desteklendiği çözümde, .NET, Java, PHP, ASP entegrasyon bileşenleri bulunurken, tüm entegrasyon bileşenleri kod örnekleri ve dokümantasyonu ile beraber sunulur.

AVANTAJLAR

 • Gerçek zamanlı ödeme: Bankalara fiziksel POS kanalına ilave olarak internet üzerinde kredi kartı provizyonu olanağı sağlar.
 • Güvenli ödeme süreci: Visa, Verifed by Visa, MasterCard SecureCode ve PCI DSS 3.0 sertifikalı sistem internet üzerinde yapılan işlemlerde uluslararası düzeyde güvenlik sağlar.
 • Barındırma zorunluluğu olmaması: PCI DSS 3.0 sertifikasyonuyla birlikte bulut üzerinde güvenle kullanılabilen PayFlex VPOS maliyetleri düşürür.
 • Kolay entegrasyon: Üye işyerleri için sağlanan .NET, Java, PHP ve Presta platformlarındaki bileşenler entegrasyonu kolaylaştırır.
 • Ortak ödeme modülü: Merkezi bir modül ile sağlanan provizyon sayesinde kart bilgilerinin güvenliği bir kat daha artar.
 • Üyelerin maliyetleri azalır: PayFlex VPOS, üyelerine PCI DSS 3.0 uyumluluğu için ek maliyet getirmediğinden daha fazla üyenin ilgisini çeker.
 • Performans optimizasyonu: Yük dağılımını dengelemek ve sürekli erişimi sağlamak için PayFlex VPOS birden fazla sunucu üzerinde çalıştırılabilir.

PCI-DSS Nedir?

Ödeme sistemlerinin internet üzerinden sorunsuz şekilde çalışabilmesi, hizmet olarak sunulabilmesi ve aksamadan kullanılabilmesi için zorlu güvenlik testlerinden başarılı şekilde geçmeleri gerekir. PCI-DSS (Ödeme kartları Endüstrisi Veri Güvenliği Standardı) bir sertifikasyon sistemi olarak American Express, Discover Financial Services, JCB International MasterCard Worldwide ve Visa Inc. tarafından, kartlı ödeme ekosistemindeki güvenliği en üst düzeye taşımak ve ortak paydayı belirlemek için oluşturulmuş bir standarttır. PayFlex Sanal POS, kartlı ödeme sistemlerinde kullanılan ve tüm ödeme işlemlerinde zorunlu olan PCI-DSS uyumluluğu için en üst düzey sertifikalardan biri olan PCI-DSS 3.0 sertifikasına sahiptir.

 

Ülke dışında yaşayan kişilerin ziyaretleri sırasında yaptıkları alışverişlerde vergi iade imkânı bulunur. Vergi iade hizmeti sunan kurumların anlaşmalı olduğu noktalarda yapılan belli tutarın üzerindeki alışverişlerde alınan KDV tutarı kesintiler sonrası turiste iade edilir. PayFlex Tax Free çözümü vergi iade alanında hizmet veren kurumların anlaşmalı kurum ağını kontrol eden ve bu noktalarda yapılan alışverişler sonucu iade edilecek tutarı otomatik olarak hesaplayan ve geniş raporlamaya yeteneklerine sahip bir çözüm. Vergi iade alanında hizmet veren tüm kurumlar PayFlex Tax Free çözümünü kullanabilir.

Havaalanında yapılan vergi iade işlemlerinin komplike olması ve uzun sürmesi nedeniyle yolcular iade işlemleriyle ilgilenemiyor. PayFlex Tax Free sayesinde kurumlar işlemleri otomatik olarak yürütüp, zaman alan hesaplamaları saniyeler içinde çözebiliyor. PayFlex Tax Free sayesinde kurumlar yolcuların hangi anlaşmalı noktalarda daha sık alışveriş yaptığını, hangi ürünleri daha çok tercih ettiğini, ülkeye hangi ülkelerden ziyaretçi geldiğini raporlayabilirler ve bu değerli bilgiler üzerine anlaşmalı iş ortaklıkları planlayabilirler. PayFlex Tax Free çözümü aynı zamanda PayFlex ürün ailesinde yer alan e-fatura, e-arşiv, akıllı satış asistanı ve sadakat çözümleriyle entegre olması sayesinde perakende alanında hizmet sunan ve vergi iade hizmeti veren şirketlerle anlaşmak isteyen perakende satış noktalarına da altyapı hizmeti sağlamaktadır.

Bu çözüm ile;

 • Vergi iade sürecinin karmaşık yapısı basite indirgenir

 • İşlemler çok kısa sürede tamamlanır ve yolcular uçak kaçırma derdi olmadan vergi iade işlemlerini sonuçlandır,

 • Vergi iade faturalarında yer alan değerli bilgilerin toplanması ve raporlanması sayesinde bu bilgiler anlaşmalı iş ortaklıklarına dönüşebilir.

PayFlex Tax Free sayesinde son kullanıcılar anlaşmalı noktalarda yaptıkları alışverişler sonucu vergi alacaklarını zaman kaybetmeden nakit olarak ya da kredi kartına iade şeklinde alabiliyorlar. Bu çözümün e-Fatura ve yeni nesil ödeme kaydedici cihazlara entegre edilmesiyle vergi iade işlerine özel faturaların basılması ve dağıtımı gibi süreçlerin ortadan kalkmasıyla kaynak tasarrufu sağlanacak. Kâğıt kullanımının azalmasıyla sosyal sorumluluk kapsamında ağaçların kesilmesinin önüne geçilecek.

KAZANIMLAR

 • Yolcular için zaman kaybı ve karmaşık bir süreç olarak görülen vergi iade sürecini minimum zamanda tamamlamayı sağlar.

 • Vergi iade işlemleri havaalanında, gümrük kapılarında ya da şehir içi iade ofislerinde yapılabilir.

 • PayFlex Tax Free uygulaması üzerinden firma ve mağaza yönetimi yapılabilir ve satış noktası bazlı raporlama alınabilir.

 • Tax Free firmaları kullanıcı bazlı kasa yönetimi yaparak, kasa hareketlerini raporlayabilir.

 • Tax Free firması ile firmalar arasındaki mutabakat alınan icmal raporu ile sağlanabilir.

 • Çözüm farklı döviz desteği ile tüm döviz kurlarında veri iadesi alımını destekler.

 • Yolcular için zaman kaybı ve karmaşık süreç olarak görülen vergi iade sürecini minimum zamanda tamamlamayı sağlar.

 • Vergi iade işlemleri havaalanında, gümrük kapılarında ya da şehir içi iade ofislerinde yapılabilir.

 

 

 

 

Güvenli ve anında tahsilat

Hızın ve güvenliğin ön plana çıktığı internet ortamında sanal POS uygulamaları, banka/kredi kartları ile yapılan ödemelerde bilgi hırsızlığının önüne geçerken tahsilatın belirtilen yönde en hızlı şekilde gerçekleştirilmesini hedefler. Bunun arka planındaysa ödeme alınacak karttan bankanın provizyon sistemine uzanan karmaşık bir yol vardır. Tüm işlemlerin hızlı ve sorunsuz gerçekleşmesi, güvenlik aşamalarının eksiksiz bir şekilde uygulanması gerekir. Tüm bu süreçleri başarıyla yöneterek en kısa sürede sonuca ulaştıran PayFlex VPOS, kurum için en uygun şekilde yapılandırılır ve tahsilat sürecindeki maliyetleri düşürür.

Ödemeler güvenle bulut üzerinden…

İnnova’nın ödeme sistemleri konusundaki bilgi birikimi ve tecrübesi sayesinde PayFlex VPOS, kredi kartı provizyon hizmeti sağlayan kurumlar ve bankaların ihtiyaçlarını kapsayan bir çözüm haline geldi. İnnova, çözümü yerleşik bir kullanım arayan kurumlara lisans olarak sunabilmesinin yanı sıra SaaS (servis olarak sunulan yazılım) altyapısıyla dış kaynak kullanımı hizmetine de dönüştürebilir. Kurumun ölçeğine ve çalışma koşullarına göre şekillendirilebilen çözümün bulut altyapısıyla sunulabilmesinin en büyük yararıysa kurumların bu yazılımı kullanmak için yatırım yapması zorunluluğunu ortadan kaldırması olarak karşımıza çıkıyor. Bulut üzerinde en yüksek düzyede güvenliği sağlaması açısından PCI DSS 3.0 güvenlik standardı için testlerden başarıyla geçen PayFlex VPOS bu sayede maliyetleri bulut üzerinden verilen hizmetle düşürürken güvenliği en üst düzeye çıkartıyor.

PayFlex VPOS dolandırıcılık önleme sistemi

İnnova, PayFlex VPOS çözümünde, bankaların ve bankaların bu hizmeti sunduğu üye kuruluşların ortak güvenlik kaygılarını azaltmaya yönelik çözümler sunar. İçerisindeki ‘fraud’ mekanizması, dolandırıcılık belirtilerini formüle eden kuralların üye veya banka tarafından belirlenebilmesini sağlar. İşlemler, öncelikle bankanın belirlediği kurallara ve daha sonra varsa ilgili üyenin kurallarına göre dolandırıcılık riski açısından değerlendirilir. Risk tespit edildiğindeyse PayFlex VPOS riskin seviyesine göre, ilgili noktalara uyarı gönderir veya talebe ‘ret’ mesajıyla döner.

Esneklik ve güven için PayFlex

Ödeme sistemleri projeleriyle Türkiye’deki ve dünyadaki birçok büyük finans kuruluşunu referansları arasına katan İnnova, bu alandaki tüm çözümlerinin temelinde yer alan PayFlex platformunun zengin özelliklerini ve esnek entegrasyon yapısını VPOS ürününde de müşterilerinin hizmetine sunar. Güvenlik konusunda ise süreç tamamen PayFlex VPOS kontrolü altında gerçekleşir. Kredi/banka kartından tutarın düşülmesi ve paranın hesaba geçirilmesine kadar uzanan süreçte, en temeldeki SSL 128 bit şifreleme şartından başlayarak Visa, Verfied by Visa ve MasterCard SecureCode sertifikalarının gerektirdiği güvenlik süreçleri ele alınır ve işlem uluslararası standartların belirlediği güvenlik düzeyinde başarıyla tamamlanır.

En üst düzey ödeme sistemi güvenlik seviyesi olarak bilinen ve uluslararası ödeme kuruluşları tarafından belirlenen PCI DSS standardının en üst sürümlerinden biri olan PCI DSS 3.0 sertifikasyonunu başarıyla tamamlayan İnnova PayFlex VPOS, bulut üzerinden alınan hizmetin en güvenli şekilde tamamlanmasını sağlar.

Farklı altyapılarla sorunsuz entegrasyon

Uluslararası standartlara uygun güvenlik seviyesi sağlayan PayFlex VPOS, sunduğu entegrasyon bileşenleri ile farklı platformları kullanan sanal mağazaların entegrasyonunu kolaylaştırır. Sanal mağazaların kullandığı; Windows, Linux ve Unix tabanlı tüm platformların ve yaygın kullanılan tüm WEB sunucularının desteklendiği çözümde, .NET, Java, PHP, ASP entegrasyon bileşenleri bulunurken, tüm entegrasyon bileşenleri kod örnekleri ve dokümantasyonu ile beraber sunulur.

AVANTAJLAR

Gerçek zamanlı ödeme: Bankalara fiziksel POS kanalına ilave olarak internet üzerinde kredi kartı provizyonu olanağı sağlar.

Güvenli ödeme süreci: Visa, Verifed by Visa, MasterCard SecureCode ve PCI DSS 3.0 sertifikalı sistem internet üzerinde yapılan işlemlerde uluslararası düzeyde güvenlik sağlar.

Barındırma zorunluluğu olmaması: PCI DSS 3.0 sertifikasyonuyla birlikte bulut üzerinde güvenle kullanılabilen PayFlex VPOS maliyetleri düşürür.

Kolay entegrasyon: Üye işyerleri için sağlanan .NET, Java, PHP ve Presta platformlarındaki bileşenler entegrasyonu kolaylaştırır.

Ortak ödeme modülü: Merkezi bir modül ile sağlanan provizyon sayesinde kart bilgilerinin güvenliği bir kat daha artar.

Üyelerin maliyetleri azalır: PayFlex VPOS, üyelerine PCI DSS 3.0 uyumluluğu için ek maliyet getirmediğinden daha fazla üyenin ilgisini çeker.

Performans optimizasyonu: Yük dağılımını dengelemek ve sürekli erişimi sağlamak için PayFlex VPOS birden fazla sunucu üzerinde çalıştırılabilir.

PCI-DSS Nedir?

Ödeme sistemlerinin internet üzerinden sorunsuz şekilde çalışabilmesi, hizmet olarak sunulabilmesi ve aksamadan kullanılabilmesi için zorlu güvenlik testlerinden başarılı şekilde geçmeleri gerekir. PCI-DSS (Ödeme kartları Endüstrisi Veri Güvenliği Standardı) bir sertifikasyon sistemi olarak American Express, Discover Financial Services, JCB International MasterCard Worldwide ve Visa Inc. tarafından, kartlı ödeme ekosistemindeki güvenliği en üst düzeye taşımak ve ortak paydayı belirlemek için oluşturulmuş bir standarttır. PayFlex Sanal POS, kartlı ödeme sistemlerinde kullanılan ve tüm ödeme işlemlerinde zorunlu olan PCI-DSS uyumluluğu için en üst düzey sertifikalardan biri olan PCI-DSS 3.0 sertifikasına sahiptir.

 

contact
Bize Ulaşın
Şirketinize ve ihtiyacınıza en uygun ürün ve çözümlerimiz hakkında bilgi almak için formumuzu doldurun.
Sözleşmeyi, KVKK aydınlatma metnini ve iletişim formu sürecine ilişkin aydınlatma metnini okudum kabul ediyorum. İnnova’nın sunacağı fırsat ve avantajlardan haberdar olmak amacıyla, paylaştığım iletişim bilgilerinin (e-mail adresi ve telefon) pazarlama iletişimi amaçlı kullanılmasına onay veriyorum.(*)
Bize Ulaşın