SAP Sistem Yönetimi Hizmetleri

SAP danışmanlığı hizmetiyle bütünleşen SAP sistem yönetimi hizmetleriyle her zaman en verimli altyapı.

SİSTEM YÖNETİMİ

1. Kurulum: İhtiyaçların belirlenmesi, sistem altyapısı tasarımı ve sistemlerin kurulum ve konfigürasyonun yapılması.

2. Sistem Kopyalama: Eşit donanım kaynaklarına sahip sistemlerin yazılımsal olarak kopyalanması.

3. Sürüm Yükseltme: Support package/ Web as kernel / Enhancement Package seviyelerinin yükseltilmesi, teknik yükseltme, veritabanı yükseltme.

4. Yedekleme ve Kurtarma: Veritabanına ve işletim sistemine uygun yedekleme ve kurtarma prosedürü hazırlanması, yedekleme işleminin gerçekleştirilmesi.

5. Bilgi G. ve Kullanıcı Yetkilendirme: Profile Generator ile yetki rol ve profillerinin oluşturulması, CUA (Central User Administration) modelinin oluşturulması, mevcut yetki profil/ rollerinin analizi ve yetki açıklarının tespiti.

6. SAP Quality Check: Yeni SAP implementasyon projelerinizde, SAP Sistemlerinizin teknik altyapısının proje ihtiyaçlarına uygunluğunun incelenmesi, SAP ve veritabanı performans ayarları, güvenlik açıklarının ve performans sorunlarının tespit edilmesi.

7. Üst Birim Yönetimi: SAP sistem üst birimlerinin oluşturulması, kalite/güvence testleri, eğitim vb. ihtiyaçlar doğrultusunda üst birim kopyalama yapılması.

8. Harici Sis. ile SAP Entegrasyonları: İhtiyaca uygun yapının belirlenmesi ve konfigürasyon sağlanması. Sistemlerin SAP ile entegre edilmesi.

9. TMS (Transport Management System): Geliştirme sistemlerinde yapılan geliştirmelerin test edilip canlı sisteme taşınması için uygun mimarinin konfigürasyonu ve yönetimin sağlanması.

 

Hosting ve Altyapı

Hosting&IT altyapı hizmetlerinin yanı sıra donanım tedariği ve sistem güvenliği de bu hizmet içerisinde yer alan diğer başlıklardır. Yedekleme, onarım ve iyileştirme hizmetlerinin sunulduğu Hosting ve Altyapı hizmeti sayesinde SAP uygulamaları kesintisiz bir şekilde çalışmaya devam eder.

 

Sistem İzleme Hizmetleri

Kurumlar için kesintisizlik ve süreklilik hayati önem taşıyor. Bu nedenle SAP hizmetleri içerisinde sunulan 7x24 aktif sistem kontrol hizmeti, tüm arayüzlerin ve programların kontrolünü kapsıyor.

 

Uzaktan izleme, yönetim ve raporlama gibi hizmetlerin bulunduğu Sistem İzleme Hizmetleri içerisinde verimin korunması için sistem optimizasyonu da (performans, depolama, vb.) yer alıyor.

 

SAP Healthcheck

Güvenlik açıklarının ve performans sorunlarının tespiti, detaylı log incelemesi, hata ayıklama, yedekleme prosedürünün ve yedeklemenin prosedüre uygunluğunun incelenmesi, SAP ve veritabanı performans ayarlarının yapılması.

contact
Bize Ulaşın
Şirketinize ve ihtiyacınıza en uygun ürün ve çözümlerimiz hakkında bilgi almak için formumuzu doldurun.
Sözleşmeyi, KVKK aydınlatma metnini ve iletişim formu sürecine ilişkin aydınlatma metnini okudum kabul ediyorum. İnnova’nın sunacağı fırsat ve avantajlardan haberdar olmak amacıyla, paylaştığım iletişim bilgilerinin (e-mail adresi ve telefon) pazarlama iletişimi amaçlı kullanılmasına onay veriyorum.(*)
Bize Ulaşın