İçerik Yönetim Hizmetleri

Kiosk İnnova’nın Digital Signage konusundaki uzmanlığı, uçtan uca çözüm sunmanın ve yetkin bir teknik destek sağlamanın ötesinde içerik yönetimi, hatta içeriğin tasarlanması ve oluşturulması konularını da kapsıyor. İhtiyacın belirlenmesi, sistemin tasarlanarak çözümün kurgulanması, gerekli donanım üretiminin yapılması ve kurulumun gerçekleştirilmesinin ardından Kiosk İnnova, işletmenin sağladığı bilgiler doğrultusunda; içeriğin tasarlanması, oluşturulması ve yönetilmesini sağlıyor.

 

Sunucu üzerinden uç nokta çözümü

İnnova’nın Digital Signage çözümü IP tabanlı bir çözüm olması sayesinde içeriğin yönetimi, internet ağının eriştiği her noktayı kapsayacak biçimde yapılandırılabiliyor ve herhangi bir uç noktada (mağaza, restoran, şube, bayi, vb.) içeriğin gösterimi yapılabiliyor. Merkezi içerik yönetim yazılımını çalıştıracak sunucu, söz konusu projenin boyutuna göre şekillendiriliyor ve uygulamaya dahil edilecek ekranlara yayınları aktaracak olan bilgisayarlar ağ üzerinden bu sunucuya bağlı çalışıyor.

Temalı panellerle hedefi 12’den vurun

Kiosk İnnova’nın Digital Signage çözümü, temel işlevlerinin yanı sıra, hedef kitleye yönelik mağaza atmosferini yakalamanıza yardımcı olacak şekilde yapılandırılabilir. Çocuklara yönelik bir restorandaki animasyonlu menülerin gösterimi, eğlenceli çizgi karakterler şeklinde giydirilen ekranlarla sunulabilir.

 

İçeriğin yönetimi emin ellerde

Digital Signage sisteminin en önemli noktası sistemin kurulmasının da amacı olan ‘içerik’tir ve etkin bir geri dönüş için profesyonel bir şekilde yönetilmesi gerekir. İnnova çözümündeki içerik yönetiminin temelinde dünyanın alanında lider içerik yönetim yazılımlarından biri olan Scala kullanılıyor. Video, fotoğraf, yazı vb. malzemelerden oluşan içerik, ekranların boyut ve çözünürlüğüne göre uyarlanarak planlanan program doğrultusunda ekranlarda gösteriliyor. Yayınlanacak içeriğin ekranlarda ne şekilde yer alacağına dair yerleşimlerin, fon ve şablon tasarımlarının, yayın programının genel yönetiminin yapıldığı yazılım paketi, merkezi sunucuda çalışan bir merkezi yönetim yazılımından ve farklı noktalarda konumlanan bilgisayarlarda buna bağlı çalışan yazılım bileşenlerinden oluşuyor. Bu yazılım paketi, farklı kaynaklardan gelen içeriklerin aynı yayın programı içine dahil edilebilmesini sağladığı gibi yayının her konumdaki şube, restoran veya mağaza için özelleştirilebilmesini de sağlıyor.

 

Merkezi yönetimle enerji tasarrufu

İnnova’nın Digital Signage çözümü merkezi bir yapıdan yönetilebildiği için görüntüleme panellerinin parlaklık ayarları ve ses ayarları tek noktadan yapılabiliyor, açma-kapama işlevleri de belli saatlere programlanabiliyor. Bu da işletme maliyetlerini aşağı çekiyor.