BT Servis Yönetimi (ITSM)

ITILve ISO 20000 uyum süreçlerini kapsayan bu hizmet sayesinde, BT departmanları şirket içi uygulamalarda uluslararası standartları yakalar.

HP Service Manager

IT birimlerinin iç ve dış müşterileri için sağladığı sorun, talep ve değişiklik yönetimi süreçleri; Efor, zaman ve maliyet gerektiren zorlu süreçler olarak biliniyor. Bugün dünyada pek çok firma, servis yönetimi süreçlerinde verimi artırırken yüklerini hafifletmek yoluna gidiyor. HP Service Manager’ın (HP SM) gelişmiş yardım masası özellikleri sayesinde her ölçekteki firmanın değişen ihtiyaçlarına en iyi yanıtı veriyor.

 

Sistematik ve ölçülebilir çağrı yönetimi

Talep ve sorunlar için son kullanıcıdan gelen çağrıların sistematik olarak ele alınması sayesinde çağrının önceliği belirlenebiliyor, çağrılar kategorize edilebiliyor, sorunun giderilmesi veya talebin karşılanabilmesi için kaynakların planlanması mümkün hale geliyor. En önemlisi de yardım masası verilerinin anlamlı raporlara dönüştürülebilmesi... Firmalar özellikle büyüme süreçlerinde bu raporlardan faydalanarak IT hizmetlerini çok daha sağlıklı planlama şansına sahip oluyor.

HP Service Manager (servis yönetimi), değişiklik ve konfigürasyon yönetimi ile firmaların konfigürasyon öğelerinin yaşam döngüsü kayıt altına alınıyor. Böylece bir konfigürasyon öğesinin verimliliği ölçülebiliyor ve takip edilebilir hale geliyor.

 

ITIL® (ITIL® 2011 Edition)

BT bileşenlerinin tek tek yönetilmesi neredeyse imkânsız... Tüm bileşenler farklı uzmanlıklar gerektirirken, bu bileşenlerin pek çoğu birbiri ile entegre biçimde çalışıyor. Bu yüzden günümüz BT dünyasında servislerin kesintisiz ve sorunsuz çalışabilmesi için en kritik kural, bunların birer yaşam döngüsü içerisinde yönetilmesi. İşte bu noktada devreye giren ‘ITIL®' bilgi işlem birimlerinin BT servislerini yönetirken kullandıkları süreçler bütününü ifade eder. Bu süreçler bağımsız danışmanlar ve BT çalışanları tarafından oluşturulur. Dünyada binlerce kurum tarafından kullanılan ve ISO 20000 sertifikasyonu için baz teşkil eden ITIL® süreçleriyle siz de yakından ilgileniyorsanız, İnnova'nın yönetim sistemleri danışmanları size bu konuda yardımcı olmaya hazır. 


İnnova, danışmanlık kapsamında sunduğu hizmetlerde, BT servisleriniz ile iş süreçlerinizin mükemmel uyumu yakalaması gerektiğinin farkında... Bu yüzden taktiksel ve stratejik yaklaşımların benimsenmesi için çaba sarf etmenin ötesinde, kurumunuzda yüksek kalitede, tutarlı ve öngörülebilir servisler sunulabilmesi için gerekli teknolojik altyapıyı da karşılar.

 

ÖRNEK PROJELER

Yoğun talebe sağlıklı cevap verebilmek için profesyonel bir yazılıma ihtiyacımız vardı.Bunun için profesyonel bir çözüm ortağı ile birlikte profesyonel bir uygulama satın alma yolunu seçtik.

Önder Kaplancık

Teknosa Bilgi Sistemleri Eski Genel Müdür Yardımcısı

 

ITIL® ve ISO 20000 konularında ne sunuyoruz?

 • Süreç Danışmanlığı

 • Sertifikasyon Danışmanlığı

 • Farkındalık Eğitimleri

 • Uygulama Eğitim Hizmetleri

 • İç Denetim Hizmetleri
   

ISO 20000 Servis Yönetim Sistemi (SYS)

Hizmet/servis sağlayıcı kurumların/birimlerin ISO 20000 standardına uyumlu bir Servis Yönetim Sistemi'ne (SYS) sahip olmasını hedefleyen bu hizmet, servisin tasarlanması; ulaştırılması, dönüşümü ve iyileştirilmesi süreçlerinde ihtiyaçları tam olarak karşılayabilmesini sağlar. İnnova'nın yetkin yönetim sistemleri danışmanlığı kadrosuyla sağlanan uyum süreci sonunda elde edilen dinamik servis yönetimi, artık sürekli gelişim ve iyileştirme çalışmalarıyla kendini yenileyen bir sistem niteliğindedir. Kurum çizilen bu yolda hizmetlerini daha üst seviyelere taşır.

 

PEOPLECERT SERTİFİKALI 
ITIL® FOUNDATION EĞİTİMİ

İnnova’nın; ITIL® süreçlerini tanıtmak, süreçlere yönelik gereklilikleri anlatmak ve katılımcıların, kurumlarında BT Servis Yönetim Süreçlerini ITIL® uyumlu olacak şekilde yönetmelerini sağlamayı amaçlayan eğitimi artık Peoplecert sertifikalı!

 

ITIL 2011 Edition hakkında

Son güncellemesi 2007 yılında yapılan ITIL v3 (Bilgi Teknolojileri Altyapı Kütüphanesi) 29 Temmuz 2011 tarihinde güncellenerek ITIL 2011 Edition adını aldı. Bu ITIL güncellemesinin temel amacı; ITIL'ın sürekli gelişmesini ve iyileşmesini sağlamak için bir araya getirilen Change Control Log'dan toplanan önerilerin daha detaylı biçimde ele alınması ve ITIL üzerinde yapılacak değişikliklere sağlıklı ve kesin bir şekilde yer verilebilmesi amacıyla İngiltere'deki kamu kuruluşu hükümet Ticaret Ofisi'nin (OGC) görevlendirdiği Change Advisory Board (CAB), her bir önerinin ITIL üzerindeki etkisinin nasıl olacağını tanımladı ve 2011 Edition ortaya çıktı. ITIL v1 neredeyse hiç kullanılmaz hale geldi. ITIL v2 ise kullanımdan kaldırılmaya başladı. bu nedenle artık ITIL yayınlarının sürüm bilgisi ile anılmamasına karar verildi.

 

 

Türkiye’nin bulut tabanlı ilk servis yönetimi çözümü İnnova ‘da

HP’nin yazılım alanındaki ‘Platinum’ İş Ortağı olan İnnova, HP Service Manager ürünündeki tecrübesini artık bulut ortamına taşıyarak, kurumların hiçbir altyapı maliyetine katlanmadan servis yönetim süreçlerini bu gelişmiş araçlarla iyileştirebilmelerine olanak tanıyor. HP Service Manager SaaS (Software as a Service) adıyla bulut ortamında sunulan HP SM’i, firmalar sadece ihtiyaç duydukları özelliklerle, diledikleri süre kullanabiliyor ve kullandıkları süre bazında ücret ödüyor. Tamamen İnnova güvencesi altındaki HP Service Manager SaaS’ta opsiyon çok, 7/24 kesintisiz servis yönetimi standart...

 

Service Manager SaaS nedir?

HP Service Manager’ın tüm özelliklerinden, hiçbir altyapı yatırımı yapmadan yararlanabilmenizi sağlayan bir bulut (cloud) çözümüdür. HP Service Manager’ın; Talep yönetimi, problem yönetimi, değişiklik yönetimi, çağrı yönetimi gibi tüm yeteneklerinden tüm firmalar yatırım yapmaksızın yararlanabiliyor. IT operasyonlarında maksimum ölçeklenebilirlik, tasarruf ve verimi yakalanması kolaylaşıyor.

 

Otomatik süreçlere geçiş...

Bugüne kadar manuel sistemler ile sağlanan servis yönetiminin bu alanda başarısını kanıtlamış HP Service Manager SaaS üzerine aktarılması, BT hizmetlerinin kalitesini önemli ölçüde artırmaya yardımcı oluyor. HP Service Manager SaaS ile sunulan Service Desk & Incident Management (yardım masası), Problem Management ve Change Management modüllerinin sağladığı tüm özelliklere bulut ortamında kavuşan firmalarda BT birimleri, kendilerinden beklenen taleplere daha hızlı cevap verilebilmeye, operasyon için ayrılan iş gücünü azaltmaya başlıyor.

 

ÖZELLİKLER

 • Microsoft Azure platformu üzerine geliştirilmiştir.

 • Son kullanıcılar (firma çalışanlarının) için son kullanıcı arayüzü bulunur.

 • Firmaların kendi uygulama ve/veya portalleri ile çalışabilecek çağrı/talep web servisi vardır.

 • Çağrı, talep ve değişikliklerin yönetilmesini sağlayan operatör arayüzleri bulunur.

 • Çağrı ve değişiklik yönetimi için zaman yönetimi sağlanır.
   

5 ADIMDA SERVİS YÖNETİMİ

Otomatik stok sorgulama ekranı açılmıyor ve bu yüzden satış işlemlerinde sorun yaşanıyor.

 • HP Service Manager SaaS’ın kategorilendirilmiş çağrı sistemi sayesinde sorun, sadece birkaç adımda sisteme (yardım masası) bildiriliyor.

 • HP Service Manager SaaS, sorunu IT ekibinize anında tüm detaylarıyla iletiyor (yardım masası), sorunun analiz süresini kısaltıyor.

 • IT ekibinizden doğru uzmanlar, sorunu uzaktan veya yerinde gidererek operasyondaki aksaklığı gideriyor.

 • Ölçülebilir zaman yönetimi sayesinde çözüm süreleri raporlanabiliyor ve bu sayede servis seviyesi geliştirilebiliyor.

 

Herkes için daha fazla esneklik...

HP Service Manager’ı satın almak, uygun donanımlar ve donanım altyapıları üzerine kurgulamak, geliştirme, güncelleme ve raporlama gibi süreçleriyle ilgilenmek için daha fazla personele ihtiyacınız yok. Bulut tabanlı HP Service Manager çözümüyle KOBİ’lerde ortaya çıkabilecek heri türlü hizmet sorunu, sistematik bir şekilde ele alınıyor, doğru analiz imkânı ve ölçülebilir zaman yönetimi ile çözüm sürelerinde iyileşmeler kısa sürede gözleniyor.

"T-Bank'taki kullanıcı memnuniyetini yükseltmenin yanı sıra, bankamızı yasal denetimlere tamamen hazır hale getiren bir projeyi başarıyla tamamladık."

Mustafa Çiçek
T-Bank Veritabanı Yönetimi
Birim Yöneticisi

 

Brisa Servis Yönetimi Projesi

Dünyanın en büyük lastik üreticisi Bridgestone ile Sabancı Holding’in ortak kuruluşu olan Brisa, servis yönetimi süreçlerini HP Service Manager ürününe aktardı. Service Desk & Incident Management, Problem Management ve Change Management modüllerinin hayata geçirilmesindeki tüm süreçler İnnova danışmanlığında gerçekleştirildi.

T-Bank Servis Yönetimi Projesi

T-Bank, iç ve dış müşterileri için sunduğu hizmet kalitesini artırabilmek amacıyla BT servis yönetimi projesini İnnova danışmanlığında hayata geçirdi. HP Service Manager sayesinde servis yönetiminde daha hızlı ve verimli bir döneme geçiş yapan aynı zamanda, BDDK’nın COBIT ve ITIL® standartlarını kapsayan denetimlerine de hazır hale geldi.

Teknosa Yardım Masası

Türkiye’nin en büyük teknoloji mağazası zincirlerinden biri olan Teknosa, İnnova’nın HP’nin Service Manager çözümü ile gerçekleştirdiği Yardım Masası uygulamasını kullanıyor. Proje sayesinde BT ve diğer departmanların ihtiyaç duyduğu tüm servislerin yönetimi daha sağlıklı işleyen bir altyapı ve süreçleri ölçümlenebilir bir sistemle sağlanmaya başladı.

 

contact
Bize Ulaşın
Şirketinize ve ihtiyacınıza en uygun ürün ve çözümlerimiz hakkında bilgi almak için formumuzu doldurun.
Sözleşmeyi, KVKK aydınlatma metnini ve iletişim formu sürecine ilişkin aydınlatma metnini okudum kabul ediyorum. İnnova’nın sunacağı fırsat ve avantajlardan haberdar olmak amacıyla, paylaştığım iletişim bilgilerinin (e-mail adresi ve telefon) pazarlama iletişimi amaçlı kullanılmasına onay veriyorum.(*)
Bize Ulaşın