İnnova, Beetech 2016 Ödülleri Ulusal Uluslararası Destekler kategorisi birincisi

İTÜ Arı Teknokent tarafından düzenlenen ‘BEETECH 2016 Ödülleri’ kapsamında, İnnova, ‘Ulusal-Uluslararası Destekler’ kategorisinde birincilik ödülü aldı.

İnnova, Beetech 2016 Ödülleri Ulusal Uluslararası Destekler kategorisi birincisi

İnnova, Beetech 2016 Ödülleri Ulusal Uluslararası Destekler kategorisi birincisi

12.07.2017

BEETECH 2016 ödülleri sahiplerini buldu… Türk Telekom, iştirakleri İnnova ve Argela ile ödüllere damgasını vurdu… İTÜ Arı Teknokent tarafından düzenlenen ‘BEETECH 2016 Ödülleri’ kapsamında, İnnova, ‘Ulusal-Uluslararası Destekler’ kategorisi ödülünü alırken, Argela ‘Üniversite-Sanayi İş Birliği’ kategorisindeki birincilik ödülünün sahibi oldu. Argela CEO’su Bülent Kaytaz ise “Ar-Ge Öncüleri” özel ödülüne layık görüldü.

BEETECH 2016 Ödülleri kapsamında yaptığı konuşmada İTÜ Arı Teknokent gibi oluşumların, Türkiye’nin Ar-Ge alanındaki potansiyelini gerçekleştirmesindeki önemini vurgulayan Telekom CEO’su Dr. Paul Doany, “Sürdürülebilir büyümenin tek yolu, yeni teknolojiler üretmek ve yenilikçilikten geçiyor. Bu anlamda Türk Telekom olarak, Ar-Ge yatırımlarına ve geleceğe yön verecek uygulamalar geliştirmeye odaklanıyoruz. Özellikle teknoparklar; üniversitelerin araştırma ve eğitim gücünün bilgi teknolojileri ve iletişim sektörüne aktarılmasında ve üniversite-sanayi ilişkilerinin geliştirilmesinde önemli rol oynuyor. Bu bakış açısı ile İTÜ Arı Teknokent’te yer alan iştiraklerimiz Argela ve İnnova’nın ulusal ve uluslararası çapta yürüttüğü Ar-Ge çalışmalarının ödüllendirilmesi bizi gururlandırıyor” dedi.

Türk Telekom iştirakleri İnnova ve Argela, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Arı Teknokent tarafından 12 Temmuz’da düzenlenen ‘BEETECH 2016 Ödülleri’ etkinliğinden üç ödülle birden döndü. Türkiye’nin öncü sistem entegratörü İnnova, “Ulusal-Uluslararası Destekler” kategorisi birincisi olurken; yeni nesil teknolojiler üzerine Ar-Ge ve inovasyon faaliyetleri yürüten Argela ise “Üniversite-Sanayi İş Birliği” kategorisindeki büyük ödülün sahibi oldu. Ayrıca Argela CEO’su Bülent Kaytaz ise sektöre sağladığı katkılardan ötürü “Ar-Ge Öncüleri” özel ödülüne layık görüldü.

 

''Türk Telekom CEO'su Dr. Paul Doany:''Teknoparklar, üniversite-sanayi iş birliklerinin gelişmesinde büyük rol oynuyor''

Etkinlikte yaptığı konuşmada, teknoparkların bölgesel kalkınma ve ülkenin ileri teknoloji ürünleri ihtiyacının dışarıdan karşılanmasının azaltılmasında önemli bir role sahip olduğunu belirten Türk Telekom CEO’su Dr. Paul Doany ; “Türkiye, girişimcilik cenneti olma yolunda hızla ilerliyor. Özellikle teknoparklar, üniversitelerin araştırma ve eğitim gücünün bilgi teknolojileri ve iletişimi sektörüne aktarılmasında ve üniversite-sanayi ilişkilerinin geliştirilmesinde önemli rol oynuyor. Bu bakış açısı ile İTÜ Arı Teknokent’te yer alan iştiraklerimiz Argela ve İnnova’nın ulusal ve uluslararası çapta yürüttüğü Ar-Ge çalışmalarının ödüllendirilmesi bizi gururlandırıyor” dedi.

Türk Telekom’un Ar-Ge ve girişimcilik alanlarındaki vizyonuna ilişkin de bilgi veren Doany, konuşmasına şöyle devam etti; “Türk Telekom olarak sürdürülebilir büyümenin tek yolunun yeni teknolojiler üretmek ve yenilikçi olmaktan geçtiğini düşünüyoruz. Türkiye’nin öncü iletişim teknolojileri şirketi olma misyonuyla Ar-Ge yatırımlarına ve geleceğe yön verecek uygulamalar geliştirmeye devam ediyoruz. Türk Telekom Ar-Ge Merkezi’mizde gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımızda geleceğin inovasyon standardını belirleyen teknolojileri geliştirmeye öncelik veriyoruz. Türk Telekom olarak paylaşılan bilginin gücüne inanıyoruz ve bu doğrultuda Türk Telekom Ar-Ge Merkezi’miz ile 2016’da 15 üniversite, 12 KOBİ ve 7 Ar-Ge merkezinin yanı sıra AB ve TÜBİTAK ile de farklı alanlarda iş birlikleri gerçekleştirdik. Geçen yıl 116 patent başvurusu ve 25 akademik yayına imza attık. Üç yıldır sürdürdüğümüz MIT iş birliğimiz ile müşterilerimizin hayatına doğrudan dokunan Google gözlük ve nesnelerin interneti (IoT) tabanlı akıllı ev/şehir uygulamaları gibi birçok alanda çalışmalar yürütüyoruz.“

 

''Milli teknolojileri üretme yolunda iş birliklerimiz ve faaliyetlerimiz devam edecek''

Doany, “Argela, 5G teknolojilerini yerli kaynaklar ve Türk mühendisliği ile geliştiriyor; bu alanda 5G standartlarını belirleyen küresel konsorsiyumlarda Türkiye’yi temsil ediyor. Bugüne kadar kendi geliştirdiği teknolojisi ProgRAN dahil 5G ve 5G’yi etkinleştiren teknolojilerle ABD Marka ve Patent Ofisi’ne 28 patent başvurusunda bulundu. Ayrıca Türkiye’nin teknolojiyi sadece tüketen değil aynı zamanda üreten bir ülke olması vizyonundan hareketle hayata geçirdiğimiz Türkiye’nin ilk 5G Mükemmeliyet Merkezi’nde üniversite iş birliklerimizle milli teknolojileri üretme ve geliştirme faaliyetlerimiz devam ediyor.”

 

''İnnova 37 ülkeye bilgi teknolojileri ihraç ediyor''

Doany, “Diğer taraftan Deloitte Teknoloji Hızlı 50 Türkiye Programında 11 yıl boyunca üst üste yer alan tek şirket unvanına sahip olan İnnova, geliştirdiği yenilikçi yazılım çözümlerini dört kıtada 37 ülkede yer alan müşterilerine sunarak, Türkiye’nin Ar-Ge ihracatına önemli katkılarda bulunuyor” dedi.

İTÜ’nün Türk Telekom’un uzun yıllardan beri uzun soluklu ve sağlam ilişkiler geliştirdiği çok saygın ve önemli kurumlardan biri olduğunun altını çizen Doany, “Bilgi ekonomisinde, Ar-Ge ve inovasyon çalışmalarının kilit rol oynadığına inanıyoruz. Bu anlamda üniversitelerle yakın ilişkilerin oluşturulması ve açık inovasyonun desteklenmesi gerekiyor. İTÜ ile birlikte bugüne dek sosyal sorumluluk projelerinden 5G’nin akıllı uygulamalarına kadar pek çok alanda başarılı iş birliğine imza attık ve bu iş birliklerimiz gelecekte de devam edecek” dedi.


İnnova’ya Deloitte Teknoloji Fast 50’de “Big Star” Ödülü
İnnova’ya Deloitte Teknoloji Fast 50’de “Big Star” Ödülü
9.02.2022

Detaylı İncele
İnnova, Bilişim 500’de bir kez daha zirvede!
İnnova, Bilişim 500’de bir kez daha zirvede!
4.08.2022

Detaylı İncele
Bilişim 500’den İnnova’ya 4 Büyük Ödül…
Bilişim 500’den İnnova’ya 4 Büyük Ödül…
9.09.2021

Detaylı İncele
İnnova Yerli ve Milli Çözümlerini Integrated Systems Europe'da Tanıttı
İnnova Yerli ve Milli Çözümlerini Integrated Systems Europe'da Tanıttı
8.02.2019

İnnova, yenilikçi donanım, yazılım, içerik yönetimi çözümlerini, Amsterdam'da gerçekleşen Integrated Systems Europe Fuarı'nda tanıttı. Sistem entegrasyonu konusunda Avrupa’nın en büyük fuarlarından biri olan etkinlikte İnnova'nın ürün ve çözümleri fuar ziyaretçileri tarafından büyük ilgi gördü.

Detaylı İncele
ASO’nun 55. Yılında İnnova’ya Özel Ödül
ASO’nun 55. Yılında İnnova’ya Özel Ödül
13.02.2019

İnnova, teknoloji ve Ar-Ge alanında yaptığı çalışmalar sonucu “Ankara Sanayi Odası 55. Yıl Ödülleri” kapsamında özel ödüle layık bulundu.

Detaylı İncele
İnnova, Fintek Çözümleri ile BtVizyon Etkinliklerinde
İnnova, Fintek Çözümleri ile BtVizyon Etkinliklerinde
27.02.2019

İnnova, Türkiye’nin farklı illerinde gerçekleştirilecek BtVizyon etkinliklerinde ziyaretçilerle buluşmaya hazırlanıyor.

Detaylı İncele
Huawei’den İnnova’ya Büyük Ödül
Huawei’den İnnova’ya Büyük Ödül
21.03.2019

İnnova, Huawei’nin “The Consistent Leading Partner” ödülünün sahibi oldu.

Detaylı İncele
PayFlex Loyalty 3 Farklı Kategoride Birden Finalist
PayFlex Loyalty 3 Farklı Kategoride Birden Finalist
29.03.2019

İnnova’nın ödüllü sadakat çözümü PayFlex Loyalty, İngiltere’de düzenlenen The Loyalty Magazine Awards organizasyonunda 3 farklı kategoride birden finalist oldu.

Detaylı İncele
IDC Türkiye’den İnnova’nın PayFlex Ortak Banka Platformu Çözümüne Birincilik Ödülü
IDC Türkiye’den İnnova’nın PayFlex Ortak Banka Platformu Çözümüne Birincilik Ödülü
27.03.2019

İnnova’nın geliştirdiği PayFlex Ortak Banka Platformu çözümü, IDC Türkiye Bulut Bilişim Ödülleri “SaaS” kategorisinde birincilik ödülüne layık görüldü.

Detaylı İncele
Ankara Şehir Hastanesi’nin Teknoloji Altyapısında İnnova İmzası
Ankara Şehir Hastanesi’nin Teknoloji Altyapısında İnnova İmzası
16.03.2019

Türkiye’nin sağlık alanındaki en büyük ‘kamu-özel işbirliği’ projesi olan Ankara Şehir Hastanesi’nin tüm bilgi teknolojileri alt yapısı, İnnova’nın deneyimli kadrosu tarafından tamamlandı. Hastanenin veri merkezi, bilgisayar ve çevre birimleri, bilişim güvenliği alt yapısının yanı sıra Hastane Bilgi Yönetim Sistemi (HBYS) de İnnova tarafından sağlandı.

Detaylı İncele