Odeabank şubeleri İnnova çözümleri ile teknoloji üssüne dönüşüyor

İnnova işbirliği ile Odeabank, Türkiye’de bir ilke imza atarak, başka hiçbir bankada bulunmayan üstün teknolojik alt yapı sistemleri ile hizmet veriyor.

Odeabank şubeleri İnnova çözümleri ile teknoloji üssüne dönüşüyor

Odeabank şubeleri İnnova çözümleri ile teknoloji üssüne dönüşüyor

30.04.2013

Kişiye özel bankacılık hizmeti sunan Odeabank, şubelerini, müşterilerini ayrıcalıklı hissettirecek yeni nesil teknolojilerle donatmaya devam ediyor. İnnova Bilişim Çözümleri'nden yazılım, donanım ve danışmanlık hizmetleri alan Odeabank'ın şubeleri, dokunmatik bilgi ekranları, Self servis kioskları ve her biri konumuna göre farklı amaçlara hizmet eden Digital Signage ürünleri ile adeta teknoloji üssü gibi hizmet veriyor.

 

"Geleceğin bankasını kurduk..."

Düzenlenen basın buluşmasında konuşan Odeabank Direkt Bankacılık, İşlem Bankacılığı ve İş Çözümleri'nden Sorumlu Genel Müdür Yardımcı Tayfun Küçük, İnnova ile yaptıkları işbirliğinden büyük memnuniyet duyduklarını dile getirerek "Odeabank olarak biz, düne ait bankacılık anlayışını bırakıp, geleceğin bankasını kurduk. Bu yolda şubelerimizi ve dağıtım kanallarımızı, müşterilerimizin memnuniyetine hizmet edecek üstün teknolojik alt yapı ile donattık. Kullandığımız entegre sistemler, dokunmatik ekranlar ve kablosuz altyapıya sahip son teknolojik iş alanlarıyla müşterilerimize ve çalışanlarımıza kendilerini özel hissettirecek koşulları sağladık. Odeabank müşterisi olunduğu anda sahip olunabilecek banka kartı ile kullanabilecek İnternet Bankacılığı, tümü -dokunmatik ve TL-USD-EUR para yatırma ve çekme imkanı sunan ATM'ler ve iletişim merkezi üzerinden görüntülü konuşma hizmetine kadar teknolojinin son gelişmelerini ürün ve hizmetlerimizde kullanıyoruz. Müşterilerimizi çağdaş, ileri teknoloji bankacılık sistemleriyle tanıştırmaya devam edeceğiz" dedi.

İnnova Genel Müdürü Aydın Ersöz ise "İnnova olarak Türkiye'de ve dünyada onlarca bankanın güvenini farklı çözümlerle kazanmayı başarmış bir firmayız. Şimdi bu alandaki en genç ve inovatif oyunculardan biri olan Odeabank ile gerçekleştirdiğimiz işbirliği ile Odeabank'ın müşterilerine sunduğu yeni nesil bankacılık hizmetlerine katkıda bulunmayı hedefledik. Gerçekleştirdiğimiz işbirliği sonucunda hayata geçirilen müşteri deneyimi tasarımı ile yeni nesil bankacılık anlayışına ortak olmanın gururunu yaşıyoruz" dedi.

 

"İnnova çözümler bütünü" ilk kez Odeabank'ta

Odeabank şubeleri için İnnova tarafından gerçekleştirilen projede, donanım ve yazılım tarafında güçlü bileşenler içeren bir çözümler bütünü hayata geçirildi. Bankanın tüm şubelerine yerleştirilen çok sayıda ekran, müşterilere ürün ve hizmetleri ile ilgili bilgi akışı sağlıyor. Bazı ekranlar ise interaktif uygulamalar için hazırlanan, dokunmatik özellikleriyle şubenin vitrinlerini renklendiriyor. Dokunmatik ekranlarda bulunan kredi ve mevduat hesaplama araçları sayesinde müşteriler, mesai saatleri dışında daürünlerimiz konusunda detaylı bilgi alabiliyor, hesaplama yapabiliyor.

Odeabank şubeleri aynı zamanda çevreci yaklaşımıyla da rakiplerinden sıyrılıyor. Ülkemizde, bugüne kadar hiçbir bankanın sunmadığı bir uygulama olan 'Zorunlu Evrak Ekranı' ile Odeabank şubelerde kâğıt tüketimini azaltmayı hedefliyor. Bankanın sıramatik sistemi ile yapılan entegrasyon sayesinde, Digital Signage ekranlarında müşteriler, sıraları geldiğinde yönelmeleri gereken gişe bilgisini görebiliyor. Yine bu sayede, CNBC-e’den güncel haberler ve ekonomi bilgileri ekranlara yansıyor. Ayrıca bu ekranlar Odeabank'ın kapalı devre yayınlarının gösterimi için de kullanılıyor.

 

Çağrı merkeziyle görüntülü görüşme

İnnova Bilişim Çözümleri işbirliği ile Odeabank müşterileri, şubelerde bulunan self servis kiosklar aracılığıyla - 444 8 444 İletişim merkeziyle doğrudan iletişim kurarak görüntülü görüşme yapabiliyor. - Tüm Odeabank şubelerinde bulunan Self servis kioskları ayrıca tüm internet bankacılığı işlevini şube içerisine taşıyor. Bu sistemle, müşteriler zaman kaybetmeden bankacılık işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar.

Odeabank, şube içerisinde misafir edilen müşteriler için de üstün bankacılık deneyimi sağlıyor. 40 inç büyüklüğündeki dokunmatik masalar da şubelerdeki diğer dokunmatik ekranların tüm işlevlerini yerine getirebiliyor. Yine şubelerde bulunan tabletler üzerinde ise tüm kredi işlemleri kolaylıkla gerçekleştirilebiliyor.

Odeabank şubelerini teknoloji üssüne dönüştüren proje hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın.


25 Ekim'de SAP Now'da Buluşalım
25 Ekim'de SAP Now'da Buluşalım
18.10.2018

SAP Now bu yıl İnnova'nın ana sponsorluğunda 25 Ekim tarihinde İstanbul Kongre Merkezi’nde ziyaretçilere kapılarını açıyor.

Detaylı İncele
İnnova’dan, İTÜ Çekirdek girişimlerine ‘Nesnelerin İnterneti’ alanında büyük destek
İnnova’dan, İTÜ Çekirdek girişimlerine ‘Nesnelerin İnterneti’ alanında büyük destek
3.10.2018

İnnova, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ARI Teknokent girişimci platformu olan İTÜ Çekirdek’in destekçileri arasına katıldı.

Detaylı İncele
İnnova’nın Arena Çözümü %100 Yerlilik Onayı Aldı
İnnova’nın Arena Çözümü %100 Yerlilik Onayı Aldı
19.10.2018

İnnova, %100 yerli kaynaklar kullanarak geliştirdiği çözümler ve ürünlerle güçlenmeye devam ediyor.

Detaylı İncele
İnnova, Perakende ekosistemine yönelik son teknoloji ürün ve çözümleri ile Perakende Günleri 2018’de.
İnnova, Perakende ekosistemine yönelik son teknoloji ürün ve çözümleri ile Perakende Günleri 2018’de
31.10.2018

18 yıldır ülkemizden ve tüm dünyadan birçok uzman konuşmacının katılımı ile gerçekleşen ve perakende sektörüne yön veren etkinliklerin başında gelen Perakende Günleri bu yıl 28-29 Kasım tarihlerinde Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde ziyaretçilerine kapılarını açıyor.

Detaylı İncele
İnnova, Digital Signage Çözümleri ile Integrated Systems Europe'da...
İnnova, Digital Signage Çözümleri ile Integrated System Europe'da...
9.11.2018

İnnova, Integrated System Europe'da, Digital Signage alanındaki en yeni ürün ve çözümlerini sergilemeye hazırlanıyor.

Detaylı İncele
İnnova’dan yeni SkywaveIoT Partner Programı
İnnova’dan yeni SkywaveIoT Partner Programı
20.11.2018

İnnova, SkywaveIoT Partner Programı ile IoT alanındaki inovatif şirketleri bir araya getirmeyi ve bu alanda sektör ve ülke gelişimine de katkı yapmayı amaçlıyor.

Detaylı İncele
İnnova, Bilişim 500’den bul yıl da ödülle döndü
İnnova, Bilişim 500’den Bu Yıl Yine Ödülle Döndü
6.07.2018

İnnova, ödüllerine yenilerini eklemeye devam ediyor...

Detaylı İncele
İnnova Web Sitesine Bir Ödül Daha
İnnova Web Sitesine Bir Ödül Daha
13.08.2018

İnnova web sitesi Stevie, The International Business Awards "Computer Services” kategorisinde 2018 yılı Gold Stevie ödülünün sahibi oldu.

Detaylı İncele
Yılın iş uygulamaları kategorisinin galibi yine İnnova
Yılın iş uygulamaları kategorisinin galibi yine İnnova
12.07.2017

Bilişim 500 araştırma sonuçlarına göre “Yılın İş Uygulamaları” Kategorisinin birincisi İnnova oldu.

Detaylı İncele
İnnova, Perakende360 ile sunduğu tüm çözümleri Perakende Günlerinde Tanıtıyor
İnnova, Perakende360 ile sunduğu tüm çözümleri Perakende Günlerinde Tanıtıyor
15.10.2017

İnnova, perakende sektörüne yönelik yeni ürün ve çözümlerini Perakende Günleri’nde ziyaretçilerle buluşturuyor.

Detaylı İncele