Odeabank şubeleri İnnova çözümleri ile teknoloji üssüne dönüşüyor

İnnova işbirliği ile Odeabank, Türkiye’de bir ilke imza atarak, başka hiçbir bankada bulunmayan üstün teknolojik alt yapı sistemleri ile hizmet veriyor.

Odeabank şubeleri İnnova çözümleri ile teknoloji üssüne dönüşüyor

Odeabank şubeleri İnnova çözümleri ile teknoloji üssüne dönüşüyor

30.04.2013

Kişiye özel bankacılık hizmeti sunan Odeabank, şubelerini, müşterilerini ayrıcalıklı hissettirecek yeni nesil teknolojilerle donatmaya devam ediyor. İnnova Bilişim Çözümleri'nden yazılım, donanım ve danışmanlık hizmetleri alan Odeabank'ın şubeleri, dokunmatik bilgi ekranları, Self servis kioskları ve her biri konumuna göre farklı amaçlara hizmet eden Digital Signage ürünleri ile adeta teknoloji üssü gibi hizmet veriyor.

 

"Geleceğin bankasını kurduk..."

Düzenlenen basın buluşmasında konuşan Odeabank Direkt Bankacılık, İşlem Bankacılığı ve İş Çözümleri'nden Sorumlu Genel Müdür Yardımcı Tayfun Küçük, İnnova ile yaptıkları işbirliğinden büyük memnuniyet duyduklarını dile getirerek "Odeabank olarak biz, düne ait bankacılık anlayışını bırakıp, geleceğin bankasını kurduk. Bu yolda şubelerimizi ve dağıtım kanallarımızı, müşterilerimizin memnuniyetine hizmet edecek üstün teknolojik alt yapı ile donattık. Kullandığımız entegre sistemler, dokunmatik ekranlar ve kablosuz altyapıya sahip son teknolojik iş alanlarıyla müşterilerimize ve çalışanlarımıza kendilerini özel hissettirecek koşulları sağladık. Odeabank müşterisi olunduğu anda sahip olunabilecek banka kartı ile kullanabilecek İnternet Bankacılığı, tümü -dokunmatik ve TL-USD-EUR para yatırma ve çekme imkanı sunan ATM'ler ve iletişim merkezi üzerinden görüntülü konuşma hizmetine kadar teknolojinin son gelişmelerini ürün ve hizmetlerimizde kullanıyoruz. Müşterilerimizi çağdaş, ileri teknoloji bankacılık sistemleriyle tanıştırmaya devam edeceğiz" dedi.

İnnova Genel Müdürü Aydın Ersöz ise "İnnova olarak Türkiye'de ve dünyada onlarca bankanın güvenini farklı çözümlerle kazanmayı başarmış bir firmayız. Şimdi bu alandaki en genç ve inovatif oyunculardan biri olan Odeabank ile gerçekleştirdiğimiz işbirliği ile Odeabank'ın müşterilerine sunduğu yeni nesil bankacılık hizmetlerine katkıda bulunmayı hedefledik. Gerçekleştirdiğimiz işbirliği sonucunda hayata geçirilen müşteri deneyimi tasarımı ile yeni nesil bankacılık anlayışına ortak olmanın gururunu yaşıyoruz" dedi.

 

"İnnova çözümler bütünü" ilk kez Odeabank'ta

Odeabank şubeleri için İnnova tarafından gerçekleştirilen projede, donanım ve yazılım tarafında güçlü bileşenler içeren bir çözümler bütünü hayata geçirildi. Bankanın tüm şubelerine yerleştirilen çok sayıda ekran, müşterilere ürün ve hizmetleri ile ilgili bilgi akışı sağlıyor. Bazı ekranlar ise interaktif uygulamalar için hazırlanan, dokunmatik özellikleriyle şubenin vitrinlerini renklendiriyor. Dokunmatik ekranlarda bulunan kredi ve mevduat hesaplama araçları sayesinde müşteriler, mesai saatleri dışında daürünlerimiz konusunda detaylı bilgi alabiliyor, hesaplama yapabiliyor.

Odeabank şubeleri aynı zamanda çevreci yaklaşımıyla da rakiplerinden sıyrılıyor. Ülkemizde, bugüne kadar hiçbir bankanın sunmadığı bir uygulama olan 'Zorunlu Evrak Ekranı' ile Odeabank şubelerde kâğıt tüketimini azaltmayı hedefliyor. Bankanın sıramatik sistemi ile yapılan entegrasyon sayesinde, Digital Signage ekranlarında müşteriler, sıraları geldiğinde yönelmeleri gereken gişe bilgisini görebiliyor. Yine bu sayede, CNBC-e’den güncel haberler ve ekonomi bilgileri ekranlara yansıyor. Ayrıca bu ekranlar Odeabank'ın kapalı devre yayınlarının gösterimi için de kullanılıyor.

 

Çağrı merkeziyle görüntülü görüşme

İnnova Bilişim Çözümleri işbirliği ile Odeabank müşterileri, şubelerde bulunan self servis kiosklar aracılığıyla - 444 8 444 İletişim merkeziyle doğrudan iletişim kurarak görüntülü görüşme yapabiliyor. - Tüm Odeabank şubelerinde bulunan Self servis kioskları ayrıca tüm internet bankacılığı işlevini şube içerisine taşıyor. Bu sistemle, müşteriler zaman kaybetmeden bankacılık işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar.

Odeabank, şube içerisinde misafir edilen müşteriler için de üstün bankacılık deneyimi sağlıyor. 40 inç büyüklüğündeki dokunmatik masalar da şubelerdeki diğer dokunmatik ekranların tüm işlevlerini yerine getirebiliyor. Yine şubelerde bulunan tabletler üzerinde ise tüm kredi işlemleri kolaylıkla gerçekleştirilebiliyor.

Odeabank şubelerini teknoloji üssüne dönüştüren proje hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın.


İnnova Yerli ve Milli Çözümlerini Integrated Systems Europe'da Tanıttı
İnnova Yerli ve Milli Çözümlerini Integrated Systems Europe'da Tanıttı
8.02.2019

İnnova, yenilikçi donanım, yazılım, içerik yönetimi çözümlerini, Amsterdam'da gerçekleşen Integrated Systems Europe Fuarı'nda tanıttı. Sistem entegrasyonu konusunda Avrupa’nın en büyük fuarlarından biri olan etkinlikte İnnova'nın ürün ve çözümleri fuar ziyaretçileri tarafından büyük ilgi gördü.

Detaylı İncele
ASO’nun 55. Yılında İnnova’ya Özel Ödül
ASO’nun 55. Yılında İnnova’ya Özel Ödül
13.02.2019

İnnova, teknoloji ve Ar-Ge alanında yaptığı çalışmalar sonucu “Ankara Sanayi Odası 55. Yıl Ödülleri” kapsamında özel ödüle layık bulundu.

Detaylı İncele
İnnova’ya Deloitte Teknoloji Fast 50’de “Big Star” ödülü
İnnova’ya Deloitte Teknoloji Fast 50’de “Big Star” ödülü
22.01.2019

İnnova, Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye Programı’nda üst üste 13’üncü kez yer aldı. Programda 2006 yılından bu yana aralıksız yer almayı başaran tek şirket olan İnnova ‘Büyükler Ligi’ olarak adlandırılan “Big Star” kategorisinde de Big Star ödülünün sahibi oldu.

Detaylı İncele
25 Ekim'de SAP Now'da Buluşalım
25 Ekim'de SAP Now'da Buluşalım
18.10.2018

SAP Now bu yıl İnnova'nın ana sponsorluğunda 25 Ekim tarihinde İstanbul Kongre Merkezi’nde ziyaretçilere kapılarını açıyor.

Detaylı İncele
İnnova’dan, İTÜ Çekirdek girişimlerine ‘Nesnelerin İnterneti’ alanında büyük destek
İnnova’dan, İTÜ Çekirdek girişimlerine ‘Nesnelerin İnterneti’ alanında büyük destek
3.10.2018

İnnova, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ARI Teknokent girişimci platformu olan İTÜ Çekirdek’in destekçileri arasına katıldı.

Detaylı İncele
İnnova’nın Arena Çözümü %100 Yerlilik Onayı Aldı
İnnova’nın Arena Çözümü %100 Yerlilik Onayı Aldı
19.10.2018

İnnova, %100 yerli kaynaklar kullanarak geliştirdiği çözümler ve ürünlerle güçlenmeye devam ediyor.

Detaylı İncele
İnnova, Perakende ekosistemine yönelik son teknoloji ürün ve çözümleri ile Perakende Günleri 2018’de.
İnnova, Perakende ekosistemine yönelik son teknoloji ürün ve çözümleri ile Perakende Günleri 2018’de
31.10.2018

18 yıldır ülkemizden ve tüm dünyadan birçok uzman konuşmacının katılımı ile gerçekleşen ve perakende sektörüne yön veren etkinliklerin başında gelen Perakende Günleri bu yıl 28-29 Kasım tarihlerinde Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde ziyaretçilerine kapılarını açıyor.

Detaylı İncele
İnnova, Digital Signage Çözümleri ile Integrated Systems Europe'da...
İnnova, Digital Signage Çözümleri ile Integrated Systems Europe'da...
9.11.2018

İnnova, Integrated Systems Europe'da, Digital Signage alanındaki en yeni ürün ve çözümlerini sergilemeye hazırlanıyor.

Detaylı İncele
İnnova’dan yeni SkywaveIoT Partner Programı
İnnova’dan yeni SkywaveIoT Partner Programı
20.11.2018

İnnova, SkywaveIoT Partner Programı ile IoT alanındaki inovatif şirketleri bir araya getirmeyi ve bu alanda sektör ve ülke gelişimine de katkı yapmayı amaçlıyor.

Detaylı İncele
İnnova’nın Yenilikçi Teknolojilerine IDC Türkiye’den İki Ödül Birden
İnnova’nın Yenilikçi Teknolojilerine IDC Türkiye’den İki Ödül Birden
13.12.2018

İnnova, IDC Nesnelerin İnterneti, Analitik, Büyük Veri & Yapay Zekâ Konferansı 2018 kapsamında gerçekleşen IDC Türkiye Ödülleri’nde iki ödül kazandı.

Detaylı İncele