İnnova'dan 'Ekspres ERP'

Aylar, yıllar süren ERP kurulumları tarih oluyor. İnnova, sadece haftalar içerisinde çok daha uygun maliyetlerle kullanıma alınabilecek ekspres ERP sistemi ile KOBİ'leri yeni nesil bir iş modeline davet ediyor. Hem de klasik implementasyon maliyetlerinden yüzde 70'e varan tasarruf fırsatıyla...

İnnova'dan 'Ekspres ERP'

İnnova'dan 'Ekspres ERP'

4.05.2009

Telekom, finans, kamu, üretim ve hizmet gibi çeşitli sektörlerdeki kuruluşlara verimlilik artışı, maliyet tasarrufu ve rekabet avantajı sağlayan yenilikçi ileri teknoloji çözümleri sunan İnnova Bilişim Çözümleri, Oracle Business Accelerator paketi ile ERP (Kurumsal Kaynak Planlama) projelerindeki, yüksek maliyet, yüksek risk ve uzun süren implementasyon sorunlarını ortadan kaldırıyor. 

KOBİ’lerin yapmaları gereken ERP yatırımını, maliyet, iş modelleri ve süre yönüyle standart bir yapıda sağlamayı amaçlayan ve ekspres şekilde uygulamaya geçirilebilen “Oracle Business Accelerator” sistemi kurumlara önemli avantajlar sağlıyor. 

Sınırlı bütçeye ‘sınırsız’ imkanlar

Accelerator’un en önemli avantajı hızlı bir şekilde kurulup, uygulamaya geçirilebilmesi... Standart ERP sistemlerinde firmanın büyüklüğüne ve kapsama bağlı olarak aylar hatta yıllar süren implementasyon süreci Accelerator ile haftalar seviyesine iniyor. 

Diğer yandan maliyet açısından da Accelerator sistemi, standart ERP sistemlerine göre oldukça avantajlı. KOBİ’ler satın almadan sevkiyata kadar tüm iş süreçlerinde, departmanların birbirleriyle entegre biçimde hareket etmesini sağlayabilmek için ERP sistemlerine ihtiyaç duyuyorlar. Ancak bu tip sistemler çoğu zaman orta ölçekli şirketlere göre yüksek sayılabilecek bir ilk yatırım maliyeti gerektiriyor. İlk yatırım maliyeti çok daha uygun olan Accelerator sistemi uygulamanın hayata geçirilmesine getirdiği yaklaşım ve bu noktada elde edilen kazanımlar için yüzde 70’e varan oranda bir tasarruf fırsatı ortaya çıkarıyor.

Sektör ya da ülke farkı yok 

ERP projelerinde uygulanan aşamalara bakıldığında, ilk önce müşterinin iş süreçleri inceleniyor, daha sonra ERP programlarının üzerinde bu iş süreçlerinin nasıl modelleneceğine karar veriliyor. Uzun süren bir analizin ardından test kurulumu yapılıyor ve tüm süreçler müşteriyle birlikte test ediliyor. Testlerin tamamlanmasının ardından sıra veri aktarımına geliyor. Canlı kullanıma kadar geçen bu süre en iyi ihtimalle birkaç ayda tamamlanabiliyor. Büyük ölçekli firmalarda ise bu süre 12-18 ay arasında değişebiliyor.

Accelerator ile uygulanan projelerde ise Oracle’ın ilgili sektörlerden ortaya çıkardığı en iyi iş süreçleri sistemde test edilmiş olarak hazır geliyor ve Accelerator aracı yardımıyla şirketin ihtiyaçlarına göre bu iş süreçlerinin konfigürasyonu yapılarak hızlı bir geçiş aşaması sağlanıyor. Dolayısıyla burada müşteriye özel değil, en iyi deneyimlerin olduğu yapıyı müşterilere adapte etmenin varlığı söz konusu. Kısacası bu sistemde pazar, sektör ve ülke çeşitlemeleri olan tek bir araç içerisinden müşteriye uygun olan kurulum gerçekleştiriliyor. Üstelik geleneksel ERP yaklaşımlarının esnek uyarlama özelliklerini de kaybetmeden! Accelerator ile dünyaca kabul görmüş en iyi uygulamalara göre iş süreçlerinin konfigürasyonu yapıldıktan sonra, müşterinin iş süreci içerisindeki özel yaklaşımlarını sisteme yansıtmak da mümkün.

Kurulum sihirbazı ile kurulan express ERP

‘Talepten ödemeye’, ‘Siparişten sevkiyata’, ‘Dönem sonu kapanışından finansal raporlamaya’ gibi hazır şekilde sunulan ve test edilmiş en iyi iş süreçleri ile ERP çözümlerinin işletmelere çok kısa bir süre içerisinde uyarlanabilmesini sağlayan bu sistemin en önemli özelliği; bir kurulum sihirbazı vasıtasıyla kolayca kurulabilmesi... 

Accelerator’un önceden konfigüre edilmiş bir sistemden alınan bir klon değil, gerçek bir kurulum sihirbazı içeren yepyeni bir sistem olduğunun altını çizen Feyza Narlı Güleç yeni ERP ürününü şu şekilde anlatıyor: “40 iş akışı ve 43 modülden oluşan, her sektöre uyarlanabilen esnek yapısı ve çağdaş proje metodolojisi ile Oracle Business Accelerator, işletmelerin tüm süreçlerini kısa bir zaman içerisinde ve uygun maliyetlerle kontrol altına almasını sağlayacaktır. Türkiye’ye özgü özellik ve yerelleştirmeleri de etkin hale getiren yeni sistemde ayrıca isteyen firmalar sistemin çoklu dil, çoklu hesap planı ve çoklu defter gibi esnek özelliklerden de faydalanabilecekler.” 


Bilişim 500’den İnnova’ya 4 Büyük Ödül…
Bilişim 500’den İnnova’ya 4 Büyük Ödül…
9.09.2021

Detaylı İncele
İnnova Yerli ve Milli Çözümlerini Integrated Systems Europe'da Tanıttı
İnnova Yerli ve Milli Çözümlerini Integrated Systems Europe'da Tanıttı
8.02.2019

İnnova, yenilikçi donanım, yazılım, içerik yönetimi çözümlerini, Amsterdam'da gerçekleşen Integrated Systems Europe Fuarı'nda tanıttı. Sistem entegrasyonu konusunda Avrupa’nın en büyük fuarlarından biri olan etkinlikte İnnova'nın ürün ve çözümleri fuar ziyaretçileri tarafından büyük ilgi gördü.

Detaylı İncele
ASO’nun 55. Yılında İnnova’ya Özel Ödül
ASO’nun 55. Yılında İnnova’ya Özel Ödül
13.02.2019

İnnova, teknoloji ve Ar-Ge alanında yaptığı çalışmalar sonucu “Ankara Sanayi Odası 55. Yıl Ödülleri” kapsamında özel ödüle layık bulundu.

Detaylı İncele
İnnova, Fintek Çözümleri ile BtVizyon Etkinliklerinde
İnnova, Fintek Çözümleri ile BtVizyon Etkinliklerinde
27.02.2019

İnnova, Türkiye’nin farklı illerinde gerçekleştirilecek BtVizyon etkinliklerinde ziyaretçilerle buluşmaya hazırlanıyor.

Detaylı İncele
Huawei’den İnnova’ya Büyük Ödül
Huawei’den İnnova’ya Büyük Ödül
21.03.2019

İnnova, Huawei’nin “The Consistent Leading Partner” ödülünün sahibi oldu.

Detaylı İncele
PayFlex Loyalty 3 Farklı Kategoride Birden Finalist
PayFlex Loyalty 3 Farklı Kategoride Birden Finalist
29.03.2019

İnnova’nın ödüllü sadakat çözümü PayFlex Loyalty, İngiltere’de düzenlenen The Loyalty Magazine Awards organizasyonunda 3 farklı kategoride birden finalist oldu.

Detaylı İncele
IDC Türkiye’den İnnova’nın PayFlex Ortak Banka Platformu Çözümüne Birincilik Ödülü
IDC Türkiye’den İnnova’nın PayFlex Ortak Banka Platformu Çözümüne Birincilik Ödülü
27.03.2019

İnnova’nın geliştirdiği PayFlex Ortak Banka Platformu çözümü, IDC Türkiye Bulut Bilişim Ödülleri “SaaS” kategorisinde birincilik ödülüne layık görüldü.

Detaylı İncele
Ankara Şehir Hastanesi’nin Teknoloji Altyapısında İnnova İmzası
Ankara Şehir Hastanesi’nin Teknoloji Altyapısında İnnova İmzası
16.03.2019

Türkiye’nin sağlık alanındaki en büyük ‘kamu-özel işbirliği’ projesi olan Ankara Şehir Hastanesi’nin tüm bilgi teknolojileri alt yapısı, İnnova’nın deneyimli kadrosu tarafından tamamlandı. Hastanenin veri merkezi, bilgisayar ve çevre birimleri, bilişim güvenliği alt yapısının yanı sıra Hastane Bilgi Yönetim Sistemi (HBYS) de İnnova tarafından sağlandı.

Detaylı İncele
İnnova’nın Sadakat Yönetimi Çözümü, Cezayir’deki  Ooredoo’da 2 Milyar Adet İşlem Hacmine Ulaştı
İnnova’nın Sadakat Yönetimi Çözümü, Cezayir’deki Ooredoo’da 2 Milyar Adet İşlem Hacmine Ulaştı
6.05.2019

İnnova, uluslararası pazardaki başarılarını ve Türkiye’nin teknoloji ihracatına yaptığı katkıları sürdürüyor. Cezayir’in lider telekom operatörlerinden Ooredoo için İnnova tarafından hayata geçirilen müşteri sadakat yönetimi programı, toplam 7 milyon’dan fazla müşteriye ve 2 milyar adet işlem hacmine ulaştı.

Detaylı İncele
İnnova Bilişim 500’de Ödülleri Topladı
İnnova Bilişim 500’de Ödülleri Topladı
5.07.2019

İnnova, Bilişim 500'de 3 ödül alarak önemli bir başarıya daha imza attı.

Detaylı İncele