İnnova'dan 'Ekspres ERP'

Aylar, yıllar süren ERP kurulumları tarih oluyor. İnnova, sadece haftalar içerisinde çok daha uygun maliyetlerle kullanıma alınabilecek ekspres ERP sistemi ile KOBİ'leri yeni nesil bir iş modeline davet ediyor. Hem de klasik implementasyon maliyetlerinden yüzde 70'e varan tasarruf fırsatıyla...

İnnova'dan 'Ekspres ERP'

İnnova'dan 'Ekspres ERP'

4.05.2009

Telekom, finans, kamu, üretim ve hizmet gibi çeşitli sektörlerdeki kuruluşlara verimlilik artışı, maliyet tasarrufu ve rekabet avantajı sağlayan yenilikçi ileri teknoloji çözümleri sunan İnnova Bilişim Çözümleri, Oracle Business Accelerator paketi ile ERP (Kurumsal Kaynak Planlama) projelerindeki, yüksek maliyet, yüksek risk ve uzun süren implementasyon sorunlarını ortadan kaldırıyor. 

KOBİ’lerin yapmaları gereken ERP yatırımını, maliyet, iş modelleri ve süre yönüyle standart bir yapıda sağlamayı amaçlayan ve ekspres şekilde uygulamaya geçirilebilen “Oracle Business Accelerator” sistemi kurumlara önemli avantajlar sağlıyor. 

Sınırlı bütçeye ‘sınırsız’ imkanlar

Accelerator’un en önemli avantajı hızlı bir şekilde kurulup, uygulamaya geçirilebilmesi... Standart ERP sistemlerinde firmanın büyüklüğüne ve kapsama bağlı olarak aylar hatta yıllar süren implementasyon süreci Accelerator ile haftalar seviyesine iniyor. 

Diğer yandan maliyet açısından da Accelerator sistemi, standart ERP sistemlerine göre oldukça avantajlı. KOBİ’ler satın almadan sevkiyata kadar tüm iş süreçlerinde, departmanların birbirleriyle entegre biçimde hareket etmesini sağlayabilmek için ERP sistemlerine ihtiyaç duyuyorlar. Ancak bu tip sistemler çoğu zaman orta ölçekli şirketlere göre yüksek sayılabilecek bir ilk yatırım maliyeti gerektiriyor. İlk yatırım maliyeti çok daha uygun olan Accelerator sistemi uygulamanın hayata geçirilmesine getirdiği yaklaşım ve bu noktada elde edilen kazanımlar için yüzde 70’e varan oranda bir tasarruf fırsatı ortaya çıkarıyor.

Sektör ya da ülke farkı yok 

ERP projelerinde uygulanan aşamalara bakıldığında, ilk önce müşterinin iş süreçleri inceleniyor, daha sonra ERP programlarının üzerinde bu iş süreçlerinin nasıl modelleneceğine karar veriliyor. Uzun süren bir analizin ardından test kurulumu yapılıyor ve tüm süreçler müşteriyle birlikte test ediliyor. Testlerin tamamlanmasının ardından sıra veri aktarımına geliyor. Canlı kullanıma kadar geçen bu süre en iyi ihtimalle birkaç ayda tamamlanabiliyor. Büyük ölçekli firmalarda ise bu süre 12-18 ay arasında değişebiliyor.

Accelerator ile uygulanan projelerde ise Oracle’ın ilgili sektörlerden ortaya çıkardığı en iyi iş süreçleri sistemde test edilmiş olarak hazır geliyor ve Accelerator aracı yardımıyla şirketin ihtiyaçlarına göre bu iş süreçlerinin konfigürasyonu yapılarak hızlı bir geçiş aşaması sağlanıyor. Dolayısıyla burada müşteriye özel değil, en iyi deneyimlerin olduğu yapıyı müşterilere adapte etmenin varlığı söz konusu. Kısacası bu sistemde pazar, sektör ve ülke çeşitlemeleri olan tek bir araç içerisinden müşteriye uygun olan kurulum gerçekleştiriliyor. Üstelik geleneksel ERP yaklaşımlarının esnek uyarlama özelliklerini de kaybetmeden! Accelerator ile dünyaca kabul görmüş en iyi uygulamalara göre iş süreçlerinin konfigürasyonu yapıldıktan sonra, müşterinin iş süreci içerisindeki özel yaklaşımlarını sisteme yansıtmak da mümkün.

Kurulum sihirbazı ile kurulan express ERP

‘Talepten ödemeye’, ‘Siparişten sevkiyata’, ‘Dönem sonu kapanışından finansal raporlamaya’ gibi hazır şekilde sunulan ve test edilmiş en iyi iş süreçleri ile ERP çözümlerinin işletmelere çok kısa bir süre içerisinde uyarlanabilmesini sağlayan bu sistemin en önemli özelliği; bir kurulum sihirbazı vasıtasıyla kolayca kurulabilmesi... 

Accelerator’un önceden konfigüre edilmiş bir sistemden alınan bir klon değil, gerçek bir kurulum sihirbazı içeren yepyeni bir sistem olduğunun altını çizen Feyza Narlı Güleç yeni ERP ürününü şu şekilde anlatıyor: “40 iş akışı ve 43 modülden oluşan, her sektöre uyarlanabilen esnek yapısı ve çağdaş proje metodolojisi ile Oracle Business Accelerator, işletmelerin tüm süreçlerini kısa bir zaman içerisinde ve uygun maliyetlerle kontrol altına almasını sağlayacaktır. Türkiye’ye özgü özellik ve yerelleştirmeleri de etkin hale getiren yeni sistemde ayrıca isteyen firmalar sistemin çoklu dil, çoklu hesap planı ve çoklu defter gibi esnek özelliklerden de faydalanabilecekler.” 


İnnova Yerli ve Milli Çözümlerini Integrated Systems Europe'da Tanıttı
İnnova Yerli ve Milli Çözümlerini Integrated Systems Europe'da Tanıttı
8.02.2019

İnnova, yenilikçi donanım, yazılım, içerik yönetimi çözümlerini, Amsterdam'da gerçekleşen Integrated Systems Europe Fuarı'nda tanıttı. Sistem entegrasyonu konusunda Avrupa’nın en büyük fuarlarından biri olan etkinlikte İnnova'nın ürün ve çözümleri fuar ziyaretçileri tarafından büyük ilgi gördü.

Detaylı İncele
ASO’nun 55. Yılında İnnova’ya Özel Ödül
ASO’nun 55. Yılında İnnova’ya Özel Ödül
13.02.2019

İnnova, teknoloji ve Ar-Ge alanında yaptığı çalışmalar sonucu “Ankara Sanayi Odası 55. Yıl Ödülleri” kapsamında özel ödüle layık bulundu.

Detaylı İncele
İnnova’ya Deloitte Teknoloji Fast 50’de “Big Star” ödülü
İnnova’ya Deloitte Teknoloji Fast 50’de “Big Star” ödülü
22.01.2019

İnnova, Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye Programı’nda üst üste 13’üncü kez yer aldı. Programda 2006 yılından bu yana aralıksız yer almayı başaran tek şirket olan İnnova ‘Büyükler Ligi’ olarak adlandırılan “Big Star” kategorisinde de Big Star ödülünün sahibi oldu.

Detaylı İncele
25 Ekim'de SAP Now'da Buluşalım
25 Ekim'de SAP Now'da Buluşalım
18.10.2018

SAP Now bu yıl İnnova'nın ana sponsorluğunda 25 Ekim tarihinde İstanbul Kongre Merkezi’nde ziyaretçilere kapılarını açıyor.

Detaylı İncele
İnnova’dan, İTÜ Çekirdek girişimlerine ‘Nesnelerin İnterneti’ alanında büyük destek
İnnova’dan, İTÜ Çekirdek girişimlerine ‘Nesnelerin İnterneti’ alanında büyük destek
3.10.2018

İnnova, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ARI Teknokent girişimci platformu olan İTÜ Çekirdek’in destekçileri arasına katıldı.

Detaylı İncele
İnnova’nın Arena Çözümü %100 Yerlilik Onayı Aldı
İnnova’nın Arena Çözümü %100 Yerlilik Onayı Aldı
19.10.2018

İnnova, %100 yerli kaynaklar kullanarak geliştirdiği çözümler ve ürünlerle güçlenmeye devam ediyor.

Detaylı İncele
İnnova, Perakende ekosistemine yönelik son teknoloji ürün ve çözümleri ile Perakende Günleri 2018’de.
İnnova, Perakende ekosistemine yönelik son teknoloji ürün ve çözümleri ile Perakende Günleri 2018’de
31.10.2018

18 yıldır ülkemizden ve tüm dünyadan birçok uzman konuşmacının katılımı ile gerçekleşen ve perakende sektörüne yön veren etkinliklerin başında gelen Perakende Günleri bu yıl 28-29 Kasım tarihlerinde Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde ziyaretçilerine kapılarını açıyor.

Detaylı İncele
İnnova, Digital Signage Çözümleri ile Integrated Systems Europe'da...
İnnova, Digital Signage Çözümleri ile Integrated Systems Europe'da...
9.11.2018

İnnova, Integrated Systems Europe'da, Digital Signage alanındaki en yeni ürün ve çözümlerini sergilemeye hazırlanıyor.

Detaylı İncele
İnnova’dan yeni SkywaveIoT Partner Programı
İnnova’dan yeni SkywaveIoT Partner Programı
20.11.2018

İnnova, SkywaveIoT Partner Programı ile IoT alanındaki inovatif şirketleri bir araya getirmeyi ve bu alanda sektör ve ülke gelişimine de katkı yapmayı amaçlıyor.

Detaylı İncele
İnnova’nın Yenilikçi Teknolojilerine IDC Türkiye’den İki Ödül Birden
İnnova’nın Yenilikçi Teknolojilerine IDC Türkiye’den İki Ödül Birden
13.12.2018

İnnova, IDC Nesnelerin İnterneti, Analitik, Büyük Veri & Yapay Zekâ Konferansı 2018 kapsamında gerçekleşen IDC Türkiye Ödülleri’nde iki ödül kazandı.

Detaylı İncele