İNNOVA ve SAP’den işletmeleri büyütecek çözümler geliyor

Türk Telekom’un iştiraki İNNOVA ile SAP’den kurumlara özel çözümlerin geliştirilmesi ve ülke ekonomisinin belkemiği KOBİ’ler için işbirliği

 İNNOVA ve SAP’den işletmeleri büyütecek çözümler geliyor

İNNOVA ve SAP’den işletmeleri büyütecek çözümler geliyor

23.10.2017
  • Kurumlara yönelik teknolojik ürün ve hizmetleriyle iş dünyasında fark yaratan Türk Telekom ve bilişim çözümleri üreten iştiraki İNNOVA, global yazılım devi SAP ile kurumsal ve KOBİ çözüm paketlerini daha da çeşitlendirmek üzere işbirliği anlaşması imzaladı.
  • Türk Telekom ve İNNOVA, SAP ile olan işbirliğinde özellikle küçük işletmelere ve KOBİ’lere özel ön muhasebe ve mini kurumsal kaynak planlaması (ERP) uygulamaları sunacak. SAP uygulamaları, Türk Telekom’un iştiraki İNNOVA tarafından işletmelere özel hale getirilerek bulut teknolojisi üzerinden sunulacak ve ekonomimizin bel kemiğini oluşturan KOBİ’lerin işlerini büyütmelerini ve maliyetlerini kontrol altına almalarını sağlayacak.
  • Türk Telekom ve SAP, e-ticaret alanında da işbirliğine giderek yine KOBİ’lerin satın alma ihtiyaçlarını daha verimli bir şekilde karşılamak amacıyla online bir pazar yeri oluşturacak.
  • Kurumlara özel çözümlerin geliştirilmesi konusunda yapılan bu işbirliği kapsamında, havayolları sektörü de ayrıca stratejik alan olarak belirlendi. Bu doğrultuda havayolları şirketlerine sunulabilecek yenilikçi çözümler için yepyeni bir sistem tasarlanacak. Bu sistem ile İNNOVA ve SAP işbirliği, global pazarda da adından söz ettirecek.

Türkiye ekonomisinin belkemiğini oluşturan KOBİ’lere yönelik teknolojik ürün ve hizmetleriyle iş dünyasında fark yaratan Türkiye’nin lider bilgi ve iletişim teknolojileri şirketi Türk Telekom, global yazılım devi SAP ile kurumsal ve KOBİ çözüm paketlerini daha da çeşitlendiriyor. Teknolojik ürün ve hizmetleriyle 1 milyonu aşkın KOBİ müşterisinin büyümesine ve rekabette güçlenmesine katkı sağlayan Türk Telekom, dünya genelinde her boyutta şirkete yönelik yazılımlar sunan SAP ile yaptığı işbiriliğiyle özellikle küçük işletmelere özel muhasebe ve kurumsal kaynak planlaması programları sunacak. SAP’nin bu alanda bugüne kadar geliştirmiş olduğu teknolojiler, Türk Telekom’un bilişim çözümleri üreten iştiraki İNNOVA tarafından geliştirilecek ve işletmelere özel hale getirilerek bulut teknolojisi üzerinden sunulacak.

 

KOBİ’ler, verimlilik artışı ve etkili planlama fırsatı yakalayacaklar

Bu işbirliği kapsamında İNNOVA, mikro ve küçük ölçekli işletmelere yönelik özel platform ve uygulamalar geliştirerek bunların satışını ve kurulumunu gerçekleştirecek. Bu programları İNNOVA’nın bulut teknolojisi üzerinden kullanan mikro ve küçük işletmeler ön muhasebe, satış ve stok takibi gibi işlemlerini online olarak gerçekleştirerek, faaliyetlerini daha etkili yönetecek ve gelirlerini büyütme fırsatı yakalayacak. Böylece finansal kayıtlarını daha etkin bir şekilde takip edebilen KOBİ’ler, mikro ve küçük işletmeler, maliyet kontrolü ile verimliliklerini artırırken, geleceklerini de daha iyi planlayabilecekler. Ayrıca, Türk Telekom ve SAP, e-ticaret alanında da işbirliğine giderek yine KOBİ’lerin satın alma ihtiyaçlarını daha verimli bir şekilde karşılamak için online bir pazar yeri de oluşturacak.

 

İşbirliği ile havayolu şirketlerinin sistemleri boyut değiştirecek

Kurumlara özel çözümlerin geliştirilmesi konusunda yapılan işbirliği kapsamında ayrıca, havayolları sektörü stratejik alan olarak belirlendi. Bu doğrultuda havayolları şirketleri için biletlemeden fiyat tespit sistemine pek çok alanda inovatif çözümler için yepyeni bir sistem tasarlanacak. İNNOVA, SAP’nin havayolları şirketlerine yönelik çözümlerinin özelleştirilmesi, geliştirilmesi ve entegrasyonu gibi konularda önemli roller üstlenecek. Bu sistem ile İNNOVA ve SAP işbirliği global pazarda da adından söz ettirecek.

 

Doany: “İşletmelerin büyümelerine ve ülke ekonomisine olumlu katkı sağlayacak”

Türk Telekom CEO’su Paul Doany, Türkiye ekonomisinin belkemiğini oluşturan KOBİ’lerin büyümesine, iç ve global pazarda daha rekabetçi olmalarına katkı sağlayacak ürün ve hizmetleri geliştirmeye öncelik verdiklerini belirterek, şunları kaydetti: “KOBİ’ler ve mikro işletmeler büyüme ve istihdamda Türkiye ekonomisinin lokomotifi konumunda. Bu gerçekten hareketle her zaman küçük ve orta ölçekli işletmelerin daha da büyümesine, geleceğe dönük daha isabetli plan yapmalarına ve elbette yüksek teknoloji ile rekabet güçlerini artırmalarına olanak sağlayan ürün ve hizmetler sunuyoruz. İNNOVA ve SAP’nin işbirliği de bu hedefimizin bir parçası olarak gelişti. Amacımız mikro ve küçük işletmelerin daha etkili muhasebe/finans yönetimi ile mevcut faaliyetlerini daha iyi yönetebilmelerini katkı sağlamak hem de önlerini daha iyi görmelerine destek olmak. Bu işbirliğinin işletmelere getireceği verimliliğin yanı sıra işletmelerin faaliyetlerini daha sistematik bir şekilde takip etmesiyle ülke ekonomisinin büyümesi için en önemli aktörlerinden olan küçük işletme ve KOBİ’lere çok büyük katkı sağlayacağına inanıyoruz.”

 

Ersöz: “Bilişim yatırımlarının gerçek bir değere dönüşmesini sağlıyoruz”

İNNOVA Genel Müdürü Aydın Ersöz, bu işbirliği ile 0-9 arası çalışanı bulunan 2.7 milyonluk küçük ve mikro işletmelerin hedeflendiğinin altını çizerek şunları söyledi: “KOBİ’lerin verimlilik ve karlılıklarını artırmaları ve rekabet avantajı elde edebilmelerinde yenilikçi teknolojileri kullanmaları önemli bir yer tutuyor. Bunun bir lüks değil zorunluluk olduğunu fark eden KOBİ’ler ve mikro işletmeler bugün bulut bilişim teknolojisini kullanarak sayısal dönüşüm yoluna adım atmaya başladılar. Türk Telekom ve İNNOVA olarak SAP ile uzun yıllara dayanan iş ortaklığımızı yeni bir boyuta taşıyarak KOBİ’ler ve mikro işletmelerin performans, verimlilik artışı ve kârlılık sağlayabilecekleri bir platform oluşturuyoruz. Bu iş ortaklığı ile hedefimiz, KOBİ’ler ve mikro işletmelerin ihtiyaç duyduğu her noktada, geleceğe odaklı, güvenli ve akıllı çözümler üretmek; bilişim yatırımlarının gerçek bir değere dönüşmesini sağlamak.”

 

Candan: “Dijital dönüşüm artık tüm şirketler için kaçınılmaz”

SAP Türkiye Genel Müdürü Uğur Candan ise işbirliğine yönelik şunları aktardı: “Dijital devrim artık büyüklüğünden bağımsız olarak bütün firmaları zorunlu olarak bir teknoloji firması haline dönüştürüyor. Günümüzde dijital dünyanın geliştirdiği ürünler, endüstrilere yön verecek etkiye sahip oldu. Ülkemiz ekonomisinin belkemiği olan ve geniş kitlelere istihdam sağlayan KOBİ’ler de dijital dönüşümden etkilenmektedir. KOBİ’lerimizin dijital dönüşüm fırtınasından güçlü ve karlı bir şekilde çıkabilmeleri için SAP’nin geliştirdiği son teknoloji çözümleri kullanacak olmalarından dolayı büyük gurur ve mutluluk duyuyorum. Dijital teknoloji kullanan KOBİ’lerimiz finansal durumlarını daha iyi takip edecek, yatırım kararlarını daha isabetli yapacak. Bu iş birliği sonucunda KOBİ’lerimizin daha karlı, daha rekabetçi ve daha hızlı büyüyen şirketler haline gelerek ülke ekonomisine daha büyük katma değer yaratacağına inanıyorum.”

 

Türk Telekom Grubu hakkında

176 yıllık köklü bir geçmişe sahip olan Türk Telekom, Türkiye’nin ilk entegre telekomünikasyon operatörüdür. Müşterilerin hızla değişen iletişim ve teknoloji ihtiyaçlarına en güçlü ve en doğru şekilde cevap verebilmek amacıyla 2015 yılında Türk Telekomünikasyon A.Ş., Avea İletişim Hizmetleri A.Ş. ve TTNET A.Ş. tüzel kişiliklerini mevcut şekliyle muhafaza ederek ve tabi oldukları mevzuat ve regülasyonlara tamamen uyarak, “müşteri odaklı” ve entegre bir yapıya geçmiştir. Bireysel ve kurumsal hizmetler alanında geniş hizmet ağı ve zengin ürün çeşitliliğine sahip olan Türk Telekom, Ocak 2016 itibarıyla mobil, internet, telefon ve TV ürün ve hizmetlerini ‘Türk Telekom’ tek marka çatısı altında bir araya getirmiştir.

“Türkiye’nin Çoklu Oyuncusu” Türk Telekom’un, 30 Haziran 2017 itibarıyla 13,2 milyon sabit erişim hattı, 9,1 milyon genişbant ve 18,8 milyon mobil abonesi bulunmaktadır. Türk Telekom Grubu şirketleri Türkiye’yi yeni teknolojilerle buluşturma ve bilgi toplumuna dönüşüm sürecini hızlandırma vizyonuyla, 81 ilde 33.621 çalışanıyla hizmet vermektedir.

Türk Telekomünikasyon A.Ş., PSTN ve toptan genişbant hizmetlerini sunmakta olup, mobil operatör Avea İletişim Hizmetleri A.Ş., perakende internet hizmeti , IPTV, Uydu TV, Web TV, Mobile TV, Smart TV Hizmetleri sağlayıcısı TTNET A.Ş., Televizyon yayıncılığı ile isteğe bağlı yayıncılık (VOD) hizmetleri sağlayıcısı Net Ekran Şirketleri, yakınsama teknolojileri şirketi Argela Yazılım ve Bilişim Teknolojileri A.Ş., BT çözüm sağlayıcısı İnnova Bilişim Çözümleri A.Ş., çevrimiçi eğitim yazılımları şirketi Sebit Eğitim ve Bilgi Teknolojileri A.Ş., çağrı merkezi şirketi AssisTT Rehberlik ve Müşteri Hizmetleri A.Ş., toptan veri ve kapasite servis sağlayıcısı Türk Telekom International ve iştiraklerinin yüzde 100'üne sahiptir.

 

İnnova Hakkında

Bir Türk Telekom iştiraki olan İnnova Bilişim Çözümleri A.Ş, farklı teknolojilerde bilgi birikimine sahip 1.200 kişiyi geçen uzman kadrosuyla Türkiye’nin önde gelen bilişim çözümleri firmasıdır. Kurulduğu 1999 yılından bugüne telekomünikasyon, finans, üretim, kamu ve hizmet sektörleri başta olmak üzere her sektördeki kuruluşun bilişim alanındaki tüm ihtiyaçlarına uçtan uca anahtar teslim çözüm sağlayan İnnova, kendi kaynakları ile ürettiği çözümlerini 4 kıtada 37 ülkeye ihraç etmeyi başarmıştır. İnnova, faaliyetlerini İstanbul ve Ankara’daki merkez ofisleri ve 12 farklı şehirde yer alan destek ofisleri üzerinden sürdürmektedir.
www.innova.com.tr

 

SAP Hakkında

Kurumsal uygulama ve yazılım alanında dünya lideri olan SAP, dünya çapında 87.000’den fazla çalışanı, önde gelen ürün ve servisleri ile müşterilerinin iş alanlarındaki inovasyonu artırmasına yardımcı oluyor. SAP çözümleri, üretim, gıda, tekstil, otomotiv, sağlık, perakende, finans ve kamu sektörünün de aralarında yer aldığı 25’ten fazla sektörde, 180 ülkede faaliyet gösteren farklı ölçeklerdeki 355.000’den fazla SAP müşterisinin iş süreçlerine destek veriyor. SAP SE, New York ve Frankfurt’un da aralarında yer aldığı birçok borsada “SAP” sembolü ile işlem görüyor. SAP’nin iş yazılımları alanındaki liderliğini Türkiye’de de devam ettiren SAP Türkiye, şirketin 65. ülke ofisi olarak 2001 yılında kuruldu. Bugün SAP Türkiye, Ankara ve İstanbul’da yer alan ofisleri ve İstanbul Teknopark’ta yer alan SAP Geliştirme Merkezi dahil olmak üzere 250 kişilik uzman bir ekip ile 1300’ün üzerinde kuruma hizmet vermektedir. SAP’nin dünya genelindeki yaygın kullanımına paralel olarak Türkiye’de yıllık ciroya göre en büyük 10 şirketin 8’i iş süreçlerini, en büyük 10 bankanın 9’u ve Borsa İstanbul listesinin en tepesindeki şirketlerin %70’ten fazlası iş süreçlerini SAP çözümleri ile yönetiyor. Türkiye’de neredeyse her evde SAP sistemi üzerinde üretilen on ürün bulunuyor. Kurulduğu günden bu yana Türkiye’deki gelirlerini ve çalışan sayısını istikrarlı olarak artıran SAP Türkiye, ekosistemindeki onlarca iş ortağıyla birlikte 4000’in üzerinde nitelikli iş gücüne de istihdam imkânı sağlamış bulunuyor. SAP Türkiye hakkında daha ayrıntılı bilgi için www.sap.com/turkey adresini ziyaret edebilirsiniz.


25 Ekim'de SAP Now'da Buluşalım
25 Ekim'de SAP Now'da Buluşalım
18.10.2018

SAP Now bu yıl İnnova'nın ana sponsorluğunda 25 Ekim tarihinde İstanbul Kongre Merkezi’nde ziyaretçilere kapılarını açıyor.

Detaylı İncele
İnnova’dan, İTÜ Çekirdek girişimlerine ‘Nesnelerin İnterneti’ alanında büyük destek
İnnova’dan, İTÜ Çekirdek girişimlerine ‘Nesnelerin İnterneti’ alanında büyük destek
3.10.2018

İnnova, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ARI Teknokent girişimci platformu olan İTÜ Çekirdek’in destekçileri arasına katıldı.

Detaylı İncele
İnnova’nın Arena Çözümü %100 Yerlilik Onayı Aldı
İnnova’nın Arena Çözümü %100 Yerlilik Onayı Aldı
19.10.2018

İnnova, %100 yerli kaynaklar kullanarak geliştirdiği çözümler ve ürünlerle güçlenmeye devam ediyor.

Detaylı İncele
İnnova, Perakende ekosistemine yönelik son teknoloji ürün ve çözümleri ile Perakende Günleri 2018’de.
İnnova, Perakende ekosistemine yönelik son teknoloji ürün ve çözümleri ile Perakende Günleri 2018’de
31.10.2018

18 yıldır ülkemizden ve tüm dünyadan birçok uzman konuşmacının katılımı ile gerçekleşen ve perakende sektörüne yön veren etkinliklerin başında gelen Perakende Günleri bu yıl 28-29 Kasım tarihlerinde Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde ziyaretçilerine kapılarını açıyor.

Detaylı İncele
İnnova, Digital Signage Çözümleri ile Integrated Systems Europe'da...
İnnova, Digital Signage Çözümleri ile Integrated Systems Europe'da...
9.11.2018

İnnova, Integrated Systems Europe'da, Digital Signage alanındaki en yeni ürün ve çözümlerini sergilemeye hazırlanıyor.

Detaylı İncele
İnnova’dan yeni SkywaveIoT Partner Programı
İnnova’dan yeni SkywaveIoT Partner Programı
20.11.2018

İnnova, SkywaveIoT Partner Programı ile IoT alanındaki inovatif şirketleri bir araya getirmeyi ve bu alanda sektör ve ülke gelişimine de katkı yapmayı amaçlıyor.

Detaylı İncele
İnnova’nın Yenilikçi Teknolojilerine IDC Türkiye’den İki Ödül Birden
İnnova’nın Yenilikçi Teknolojilerine IDC Türkiye’den İki Ödül Birden
13.12.2018

İnnova, IDC Nesnelerin İnterneti, Analitik, Büyük Veri & Yapay Zekâ Konferansı 2018 kapsamında gerçekleşen IDC Türkiye Ödülleri’nde iki ödül kazandı.

Detaylı İncele
İnnova, Bilişim 500’den bul yıl da ödülle döndü
İnnova, Bilişim 500’den Bu Yıl Yine Ödülle Döndü
6.07.2018

İnnova, ödüllerine yenilerini eklemeye devam ediyor...

Detaylı İncele
İnnova Web Sitesine Bir Ödül Daha
İnnova Web Sitesine Bir Ödül Daha
13.08.2018

İnnova web sitesi Stevie, The International Business Awards "Computer Services” kategorisinde 2018 yılı Gold Stevie ödülünün sahibi oldu.

Detaylı İncele
Yılın iş uygulamaları kategorisinin galibi yine İnnova
Yılın iş uygulamaları kategorisinin galibi yine İnnova
12.07.2017

Bilişim 500 araştırma sonuçlarına göre “Yılın İş Uygulamaları” Kategorisinin birincisi İnnova oldu.

Detaylı İncele