İşgücü takip yazılımı kullanmanın iş akış yönetimine etkisi
17.06.2020
Sosyal Medya

İşgücü takip yazılımı kullanmanın iş akış yönetimine etkisi

İşletmelerde başarının anahtarlarından biri olan işgücünün doğru biçimde yönetimi verimliliği doğrudan etkiliyor. İşgücü takip yazılımı da tam da bu noktada devreye girerek iş akışı ve işgücü yönetimini kolaylaştırıyor.

 

İş dünyasında rekabet artıyor ve reklam verme ve müşteri bulma yarışı hızlanıyor. Bu nedenle hızlı sonuç almaya olanak tanıyan uygulamalara ihtiyaç duyuluyor. İşgücü takip yazılımları insan kaynaklarını etkin biçimde takip etmeye olanak tanıyor.

 

İşgücü takip yazılımı kullanım alanları

Personelin ve işyerinin genel çalışma performansını detaylı olarak takip etmeyi sağlayan işgücü takip yazılımı, yoğun iş trafiği olan işletmeler tarafından işlerini düzene koymak ve iş akışını kolaylaştırmak için başvurulan bir yöntem olarak iş dünyasında öne çıkıyor. Bu tür yazılımlar her sektörde kullanılabiliyor. Bu sayede finansal operasyonlar ve ticari süreçler zahmetsizce en yüksek verimlilik sağlanacak şekilde yürütülebiliyor.

 

 

İşgücü takip yazılımı ile iş akışı kolaylaşıyor

İşgücü takip yazılımları, en fazla hangi personelin iş bitirdiğini, hangi personelin hangi zaman diliminde hangi işi yaptığını görmeyi sağlıyor. Personelin verilerinin güvenle saklanması insan kaynakları yönetimini pratikleştiriyor. Bu sayede karar alma ve öngörü becerisini geliştiren raporlar üretilebiliyor.

 

İşgücü takip yazılımı siparişlerin hazırlanmasından teslim edilmesine kadar olan tüm süreçleri takip etmeyi sağlıyor. Stoklarınızı optimize ederek daha doğru ve hızlı teslimat yapmanın mümkün olmasıyla ve faturalama süreçlerinin daha sağlıklı ilerlemesiyle müşteri memnuniyeti ve sadakati artırılabiliyor. Süreçlerin otomatik hale gelmesiyle çalışanlar ve yöneticiler asıl faaliyetlerine odaklanabiliyor. 

 

İşgücü takip yazılımı diğer otomasyon sistemlerinde olduğu gibi insan kaynaklı hataları azalttığı gibi daha az kâğıt kullanarak maliyet açısından da avantaj sağlıyor. Elbette doğru KPI’larla kurulan işgücü takip programı kullanmak önem taşıyor. Yapılması gerekenleri tam zamanında hatırlatan ve kararları tüm kullanıcıların kullanımına açabilme imkânı sunan İşgücü takip yazılımı ile üretkenliği en az yüzde 22 oranında artırmak mümkün oluyor.

 

İnsan kaynağını daha verimli ve hatasız yönetmenin yolu: SAP SuccessFactors

Hangi sektörde olursanız olun, SAP SuccessFactors insan kaynakları çözümü ile çalışan deneyimini en üst seviyeye çıkarabilirsiniz. SAP SuccessFactors, potansiyel çalışanları sisteme aday olarak almaktan performans ve iş gücü takibine, süreç analizlerinden şirket içi iletişim yönetimine kadar tüm ihtiyaçlarınız için çözümler sunarak kusursuz bir deneyim sağlıyor.

 

En kapsamlı İK çözümü SAP SuccessFactors, işten verim elde etmek için anahtar bir rol oynuyor. İnnova’nın SAP alanındaki uzman kadrosu ile sunduğu SAP SuccessFactors çözümü 20 milyondan fazla kullanıcısıyla dünyadaki en büyük bulut platformlarından biri. SAP SuccessFactors, analitik yaklaşımla hata oranını en aza indiriyor, işe alım maliyetlerini düşürüyor ve iş süreçlerini kısaltıyor.