Yükselen Teknoloji Trendi: Dijital Cüzdanlar
19.11.2019
Sosyal Medya

Yükselen Teknoloji Trendi: Dijital Cüzdanlar

Yükselen Teknoloji Trendi: Dijital Cüzdanlar

Gelişen finansal teknolojiler ile birlikte nakit paranın yerini alan Dijital Cüzdanlar, kullanıcılara hız, güvenlik ve kolaylık sağlıyor.

 

Hızlı ve Kolay

NFC (Near Fİeld Communication ) teknolojisini destekleyen cep telefonlarının hızla yaygınlaşması ile birlikte bir mobil temassız ödeme yöntemi olan Dijital Cüzdana olan ilgi hızla artıyor.

Kullanıcılar Dijital Cüzdana hızlı ve kolay bir şekilde üye olup, birden fazla banka kartı ya da kredi kartı ekleyerek, kartları yanlarında taşımaksızın, telefona gelen onay kodu, QR kod ya da NFC gibi yeni nesil güvenli ödeme teknolojileri ile alışverişlerini kolayca tamamlayabiliyor. Bunun yanında ATM’ lerden nakit para çekebiliyor, fatura ödeyebiliyor, havale ve online alışverişlerini de Dijital Cüzdan ile kolayca tamamlayabiliyor.

 

Kredi Kartlarına Oranla Daha Güvenli

Dijital Cüzdanların güvenliği, kredi kartı bilgilerini satıcıların görmesini engelleyen tokenization şifreleme sistemiyle sağlanıyor. Bu sistem kredi kartı gibi hassas bilgilerini saklamak istemeyen kullanıcılar için bir ID üretiyor. Böylece kredi kartı gibi hassas bilgiler mobil cihazlarda depolanmıyor.

 

Üye İş Yerleri için Avantaj

Dijital Cüzdanın hızlı ve kolay olması nedeniyle kullanıcılarına yaşattığı ödeme deneyimi, kısalan bekleme süreleri gibi özellikler üye iş yerleri ve perakendeciler için de bir avantaja dönüşüyor, operasyonel maliyetlerini azaltmalarını sağlıyor.

 

Marka ve Müşteri Arasındaki Bağlılığı Artırır

Üye işyerleri; hediye, promosyon ve sadakat programı gibi çalışmalarını Dijital Cüzdan platformuna taşıyabiliyor. Böylece, marka ve müşteri arasındaki bağlılığı artırıyor.

 

Yükselen Trend: Cep Telefonları Dijital Cüzdan Olarak Kullanılıyor

Yapılan araştırmalar, artan akıllı telefon penatrasyonu ve internetin yaygınlaşması ile birlikte, kullanıcıların ödeme tercihlerindeki yönelimin de Dijital Cüzdanlardan yana olacağını gösteriyor.

2018 yılında 945 milyon mobil ödeme yapan kişi sayısının, 2022 yılında 1,5 milyara yükselmesi bekleniyor.

 

İnnova ile Finansal Teknolojileriniz Dijitalleşiyor

İnnova,  sunduğu uçtan uca Finansal Teknoloji çözümleri ile firmaların dijital dönüşümlerine katkı sağlamaya devam ediyor.

Düzenleyici kurumların Regülasyon ve Uyum standartlarına göre geliştirilen, PCI DSS Level 1 (Payment Card Data Security Standart) uyumlu kart saklama, tek tıkla ödeme ve düzenli tekrarlayan ödeme gibi hizmetleri de içerisinde barındıran Digital Cüzdan çözümü ile PSD2 (Payment System Directive 2) standartlarına uygun çözümler uyguluyor.

 

Detaylı bilgi almak için tıklayınız