Satışlarınız kredi kartı limitlerine takılmasın
21.04.2022
Sosyal Medya

Satışlarınız kredi kartı limitlerine takılmasın

Günümüzde özellikle e-ticarette kolay ve hızlı bir ödeme çözümü sunduğu için kredi kartları yoğun bir şekilde kullanılıyor. Havale/EFT ile ödeme ise kredi kartları kadar pratik olmadığı için genelde ikinci plana atılıyor. Nakit kullanımının giderek azalması sonucu insanlar günlük harcamalarını genellikle kredi kartları ile yapıyor. Bunun sonucu olarak kredi kartı limitleri ay içinde giderek azalıyor. Güvenlik endişesi ya da harcama kontrolü gibi farklı nedenlerle kredi kartı limitlerini artırmak istemeyen tüketiciler elektronik cihaz, beyaz eşya ya da mobilya gibi ürünleri satın almak istediklerinde çoğunlukla limit sorunu yaşıyor. Anında kredilendirme uygulamaları ise bu engeli ortadan kaldırarak işletmelerin satışlarını artırmaları için büyük bir fırsat sunuyor.  

Anında kredilendirme ile satış kaçırmaya son

Nakit, EFT/Havale, banka kartı ve kredi kartı ile ödemenin dışında yeni bir çözüm olarak giderek daha çok işletme tarafından tercih edilen anında kredilendirme sistemleri, hem satıcıya hem de alıcıya avantajlar sunuyor. İşletmeler, potansiyel müşterilerinin kredi kartı limitlerini düşünmeden istedikleri ürüne erişebilmelerini sağlayarak satış kaçırmamış ve karlılıklarını artırmış oluyorlar.  

Kredi kartı ile alışveriş kadar kolay

Anında kredilendirme, tüketicilerin alışveriş yaptıkları e-ticaret sitesinden ya da fiziksel mağazadan başvuru yaptığı anda hemen sonuçlandığı için kredi kartı ile alışveriş kadar kolay bir deneyim sunuyor. Bankalar, başvuruda bulunan tüketicinin kredi ve risk puanını değerlendirerek sonucu ve ödeme planını anında karşı tarafa iletiyor. Kredi kullanmak isteyen müşteriler başvuru formunu ve gerekli belgeleri internet üzerinden yükleyerek fiziksel olarak bankaya ya da mağazaya gitmeden satın alma işlemini hemen tamamlayabiliyor.   

Ortak Kredi Platformu (OKP) ile istediğiniz bankayı seçebilirsiniz

Ortak kredi platformları hem fiziksel mağazalardan hem de internet üzerinden satış yapan işletmelerin, çok sayıda bankadan gelen anında kredi tekliflerini müşterilerine sunmasını sağlıyor. Kredi ile satın alma işlemi gerçekleştiğinde toplam tutar doğrudan satıcının hesabına yatırılarak güvenli ve hızlı bir çözüm sağlanmış oluyor. Müşterilerin kredi başvuru işlemleri işletmeye ait e-ticaret sitesinden çıkmadan tamamlanabildiği için pratik bir alışveriş deneyimi sunuluyor. Anında kredi ile banka kredisine uygun ürünlerden 25.000TL’ye kadar satın alma yapılabiliyor.

İnnova’nın yerli çözümü PayFlex Ortak Kredi Platformu (OKP) ile satışlarınızı artırın

İnnova’nın yerli kaynaklarla ürettiği ortak kredi platformu PayFlex OKP (Ortak Kredi Platformu) kullanan işletmeler müşterilerine Garanti, Yapı Kredi, ING, Türkiye İş Bankası, Denizbank, Akbank ve Fibabanka’nın anında kredilendirme tekliflerini sunabiliyor. E-ticaret sitelerinde ve fiziksel mağazalarda kullanılabilen PayFlex OKP, bankacılık mevzuat değişikliklerinin de anında uygulanabilmesini sağlıyor. Tüketiciler kullanmak istedikleri kredi için sistemdeki bankalardan kendilerine en uygun olanı seçerek alışverişlerini hemen tamamlayabiliyor.

Bankaların anında kredi altyapılarını tek bir çatı altında toplayan PayFlex OKP ile kredi kartı kullanmayan ya da kartının limiti alışveriş için yeterli olmayan tüketiciler istedikleri ürünü kendilerine en uygun taksit seçeneği ile satın alabiliyor. E-ticaret sitelerinin ödeme sistemlerine entegre edilebilen PayFlex OKP ile anında kredi başvurusu başka bir internet sitesine gitmeden tamamlanabiliyor. Ödeme sayfasına geldiklerinde kendilerine en uygun kredi ve ödeme planını seçen müşteriler başvuru formunu doldurup istenen belgeleri kolayca yükleyerek anında krediden faydalanabiliyor. Başvuru anlık olarak değerlendirilip uygun bulunması durumunda alışveriş işlemi tamamlanıyor.

PayFlex OKP, işletmelerin finansal risklerini en aza indirmelerinin yanı sıra müşteri sayılarını ve cirolarını da artırmalarını sağlıyor. PayFlex OKP kullanan işletmelerin yazılım geliştirme ya da güncelleme gibi nedenlerle ek masraflara girmesine gerek kalmıyor.