Bulut üzerinden tereddütsüz ve anında tahsilatlar
14.02.2022
Sosyal Medya

Bulut üzerinden tereddütsüz ve anında tahsilatlar

Bulut tabanlı sanal POS sistemleri, şirketlerin donanım ve yazılım yatırımları yapmalarını, bakım ve güncelleme eforları göstermelerini gerektirmeden çevrimiçi ödeme almalarını sağlıyor. Tüm ödeme işlemlerini bulut üzerinde işleyen sanal POS sistemleri, ödeme süreçlerinin hızla ve güvenle tamamlanmasını sağlıyor.

Bulut tabanlı sanal POS sistemleri, pahalı donanım yatırımları ve lisans ücretleri gerektirmedikleri için e-ticarete atılmayı ya da işini büyütmeyi planlayan girişimciler için ideal seçenek olarak öne çıkıyor. Hizmet olarak Yazılım (SaaS) şeklinde sunulan bu bulut ürünleri, sürekli olarak yeni işlevler, düzenlemelere uyum ve artırılmış güvenlik için güncelleniyor. Öte yandan sanal POS sistemini SaaS olarak kullanan şirketler, sürekli teknik destek imkanı ve buna bağlı olarak sorunsuz ödeme süreçleri elde ediyor.

Yazılım güncellemeleri bir mobil uygulama güncellemek kadar kolay olduğu için bulut tabanlı sanal POS kullanıcıları sürekli en güncel ve güvenli sistemlerle ödeme alma rahatlığını yaşıyor. Sağlam güvenlik önlemlerinin alınması, işletmenizin ve müşterilerinizin hassas kredi kartı bilgilerinin güvenliğini sağlamak için çok önemlidir.

İyi bir sanal POS sistemi aynı zamanda e-ticaret şirketlerinin PCI standartlarına uyum sağlayarak ödeme almasını da kolaylaştırır. Örneğin, PCI-DSS 3.1 Level 1 güvenlik sertifikasına sahip bir sanal POS sistemi, gerçekleştirilen tüm işlemlerin ve bunlar için kullanılan kart ile müşteri bilgilerinin güvenli olduğunun garantisini verir. Bu sertifikaların vadettiği güvenlik, kişisel gizlilik konusunda giderek hassas bir tutum sergileyen tüketiciler için önemli bir tercih sebebidir.

Bulut tabanlı sanal POS sistemlerinin avantajları

Güvenli, kolay kullanılabilir ve düşük maliyetli bir tahsilat kanalı olan bulut tabanlı sanal POS sistemleri, aşağıdaki özellikleriyle sorunsuz tahsilat süreçleri yürütmenizi ve işinizi büyütmenizi sağlıyor:

  • Gizli maliyetler yok: Birçok bulut tabanlı sanal POS sistemi, işletmenin yapacağı tahmini işlem sayısı üzerinden önceden belirlenen abonelik ücretlerine sahiptir.
  • Sürekli kullanılabilir: Bulut üzerinde muhafaza edilen sistem, işletmenin BT altyapısından bağımsız çalışır ve olası felaket durumlarında hizmet vermeye devam eder.
  • Hızlı ödemeler: Bulut tabanlı sistemler ödeme işlemlerini hızla alır, ilgili banka sistemleriyle iletişime geçer ve tüm tahsilat süreci birkaç saniyede tamamlanır.
  • Güvenli ödemeler: Sanal POS sistemleri yüksek güvenlikli yapılarıyla bilinir. Ödeme Kartı Endüstrisi Veri Güvenliği Standardına (PCI-DSS) uyumlu çalışırlar.
  • SMS ve e-posta ile tahsilat: Gelişmiş sanal POS sistemleri işletmelere, oluşturdukları ödeme bağlantılarını SMS ve e-posta ile ilettikleri müşterilerden tahsilat yapma şansı sunar.
  • Entegrasyonlar: Bulut tabanlı sanal POS sistemleri farklı altyapılar üzerinde çalışan mağazaların entegrasyonunu kolaylaştırır ve diğer kurumsal sistemlerle birlikte çalışabilir.
  • Özelleştirilebilir: İşletmenin ölçeğine ve çalışma koşullarına göre özelleştirilebilen bulut tabanlı sanal POS sistemleri, aynı zamanda marka kimliğine uygun ödeme sayfaları tasarlanmasına da olanak tanır.
  • Bakım ve güncelleme masrafı yok: Kendi sunucularınızın bakımını yapmak maliyetli ve zaman isteyen bir iştir. Uzak sunucularda muhafaza edilen bulut tabanlı sanal POS, bu ihtiyacı ortadan kaldırır.

PayFlex Sanal POS Yönetimi

İnnova’nın engin ödeme sistemleri tecrübesi ve bilgi birikimiyle geliştirilen bulut tabanlı PayFlex Sanal POS çözümü, e-ticaret şirketlerinin Türkiye’deki 13 bankanın kartlarıyla gerçekleştirilen ödemeleri güvenle tahsil etmelerini sağlıyor. Yazılım ve donanım yatırımı gerektirmeyen sistem, aynı zamanda değişen yasal düzenlemelere uyum sağlamak için geliştirme yapmak zorunda kalmıyor.

Verfied by Visa ve MasterCard SecureCode’un yanı sıra uluslararası güvenlik standartlarındaki en yüksek seviye olan PCI-DSS 3.1 sertifikalarına sahip olan PayFlex Sanal POS, tüm işlemleri, karttan tutarın düşülmesinden paranın hesaba geçirilmesine kadar ,uçtan uca korur.

Ücretsiz kart saklama hizmeti ve özelleştirilebilir ödeme sayfaları da sunan PayFlex Sanal POS, isteyen kurumlar tarafından kendi sunucularında muhafaza edilebildiği gibi bir SaaS hizmeti olarak da tercih edilebiliyor.