Anında tüketici kredisi ile satışlarınıza sihirli bir dokunuş yapın
13.06.2022
Sosyal Medya

Anında tüketici kredisi ile satışlarınıza sihirli bir dokunuş yapın

Fintek olarak kısaltılan finansal teknolojilerde yaşanan hızlı gelişim, işletmelerin satışlarını hem çevrimiçi hem de fiziksel mağazalarda doğrudan artıran yenilikçi uygulamaların popülaritesini giderek artırıyor. Müşteri odaklı ürün ve servis geliştirmek için çalışan işletmeler aynı zamanda sosyal medya pazarlaması gibi yeni kanallarla iletişim stratejilerini güncel tutmaya çalışıyorlar. Doğru ürün, doğru fiyatlandırma ve doğru pazarlama çalışmaları dışında müşteriye sunulan ödeme seçeneklerinin de satışları artırma üzerinde büyük bir etkisi bulunuyor.   

Türkiye’deki bankacılık ve finansal sistemin güçlü altyapısının yanı sıra yeni teknolojilerin benimsenme oranının da yüksek olması hem e-ticarette hem de geleneksel perakende alanında faaliyet gösteren işletmelere önemli avantajlar getiriyor.

İster fiziksel mağaza ister sanal mağaza olsun kredi kartı ile sanal POS üzerinden yapılan ödemeler diğer seçeneklerle kıyaslandığında ilk sırada geliyor. Kredi kartı kullanımı her ne kadar çok yaygın olması ve kullanım kolaylığı sunması ile öne çıksa da özellikle belirli bir etiket fiyatının üzerindeki ürünler satın alınmak istendiğinde bazı zorluklar karşımıza çıkıyor. Satın almak istediği ürünün fiyatı aylık limitini aşan ya da önemli bir kısmını kapatan tüketiciler satın alma kararlarından vazgeçebiliyor. Bunun dışında çeşitli güvenlik endişeleri nedeniyle özellikle internet üzerinden yapacağı alışverişlerde kredi kartını kullanmak istemeyen önemli bir kesim de bulunuyor. Havale ve EFT yöntemleri ise yavaş ve uğraştırıcı olduğu için genellikle pek tercih edilmiyor.  

Anında tüketici kredisi işletmelere yeni fırsatlar sunuyor

Tüketicilerin istedikleri ürünü satın alırken kredi kartı limitlerini düşünmesine ya da herhangi bir güvenlik endişesi hissetmesine gerek kalmadan kolay ve hızlı bir çözüm sunan anında kredi ile ödeme seçeneği giderek daha fazla işletme tarafından kullanılıyor. Özellikle e-ticaret sitelerinde birkaç basit adımı tamamlayarak ve banka şubesine gitmeye de gerek kalmadan sonuçlanan kredi süreci, tüketicilerin istedikleri ürünlere erişimini kolaylaştırıyor. Aynı işlem fiziksel mağazalarda da ödeme esnasında hızlıca tamamlanabiliyor.  

Ortak Kredi Platformu ile ödeme seçenekleri zenginleşiyor

Çevrimiçi ya da fiziksel mağazalarına ortak kredi platformunu entegre eden işletmeler, tek bir banka yerine Türkiye’nin en büyük bankalarından gelen çok sayıda kredi teklifini müşterilerine anında sunabiliyor. Kendisine en uygun teklifi seçen müşteriler ödeme onayını verdikleri anda satın alma işlemi tamamlanıyor ve toplam tutar doğrudan satıcının hesabına geçiyor. Bu sayede satıcı açısından da güvenli ve hızlı bir çözüm sağlanmış oluyor. Anında tüketici kredisi ile etiket fiyatı 25.000TL’ye kadar olan ürünler satın alınabiliyor.

İnnova PayFlex Ortak Kredi Platformu ile satışlarınızı artırın 

İnnova tarafından geliştirilen PayFlex Ortak Kredi Platformu (OKP) çözümünden ile hem internet üzerinden hem de fiziksel mağazadan satış yapan işletmeler faydalanabiliyor. İnnova tarafından anahtar teslim bir şekilde kurulumu yapılan PayFlex OKP ile Garanti, Yapı Kredi, ING, Türkiye İş Bankası, Deniz Bank, Akbank ve Fibabanka’nın kredi teklifleri anında müşterilere iletilebiliyor. Satıcılar açısından da finansal riskleri sıfıra indirdiği için büyük bir avantaj sunan PayFlex OKP ile daha fazla müşteriye satış yapmak mümkün oluyor.

PayFlex OKP, bankaların anında kredi altyapılarını tek bir çatı altında toplayarak kredi kartı kullanmayan ya da kartının limiti alışveriş için yeterli olmayan tüketicilerin istedikleri ürünü kendilerine en uygun taksit seçeneği ile satın alabilmesini sağlıyor.

E-ticaret sitelerine kolayca entegre edilebilen PayFlex OKP ile anında kredi başvurusunun tüm süreçleri başka bir internet sitesine gitmeden tamamlanabiliyor. Ziyaretçiler ödeme sayfasına geldiklerinde “anında kredi” seçeneğini seçerek başvuru formunu dolduruyor ve ardından istenen belgeleri yükleyerek işlemi tamamlayabiliyor. Tüm başvurular banka tarafından anlık olarak değerlendiriliyor ve uygun bulunması durumunda ürün tutarı satıcının hesabına aktarılarak alışveriş sonuçlandırılıyor.

İnnova PayFlex’i kullanan işletmelerin taksit düzenlemelerini ve bankacılık mevzuatındaki değişiklikleri takip etmesine gerek kalmıyor. BDDK tarafından yapılan yasal güncellemeler otomatik olarak PayFlex OKP’ye yansıtılıyor. Böylece işletmelerin yazılım güncelleme için zaman harcamasına ya da ek masraflar ödemesine gerek kalmıyor