Geleceğin iş yapma şekillerini bugün benimseyin
9.07.2021
Sosyal Medya

Geleceğin iş yapma şekillerini bugün benimseyin

Yeni nesil iş süreçlerine entegre olan işletmeler, akıllı ERP çözümü SAP S/4HANA ile tüm işletme işlevlerine yeni nesil iş süreçlerini entegre edebiliyor.

Akıllı işletme nedir?

Günümüz çalışma dünyasında sürdürülebilir iş yapabilmenin bazı olmazsa olmazları var. Her şeyden önce müşteri ve çalışan deneyimini iyileştirmek, yeni gelir kaynakları ve iş modelleri yaratmak, çevik ve odaklı olmak bunlardan bazıları. Bu kriterleri hayata geçiren şirketleri “akıllı işletme” olarak tanımlayabiliriz. Geleceği bugünden gören akıllı işletmeler süreç otomasyonu ve inovasyonu teşvik ederek, yeni büyüme alanları açarak ve daha iyi deneyimler sunarlar. 

Tüm iş kollarında verileri eyleme dönüştürmenizi sağlayan bir strateji olan akıllı işletme modelinde yapay zeka, öğrenen makineler, nesnelerin interneti, tahmine dayalı analitikler, dijital asistanlar ve konuşma arayüzleri gibi akıllı teknoloji uygulamalarının uçtan uca süreçlere dahil edilmesi, şirketlerin iş yapma şeklini inovatif olarak değiştiren en önemli adımlardır.

Akıllı İşletme olma vizyonunda en önemli adım: SAP S/4HANA

Günümüzün zorlukları ve geleceğin fırsatları kurumların esnek, hızlı ve öngörülü olmalarını diğer bir deyişle akıllı işletme haline gelmelerini gerektiriyor. Akıllı işletme olmak için ise uçtan uca tüm işlevlerinizde yeni nesil iş süreçlerini entegre etmenizi sağlayan akıllı ERP çözümü SAP S/4HANA’dan yararlanabilirsiniz.

SAP’nin bellek içi teknolojisi HANA’dan güç alan SAP S/4HANA, öncelikli hedefi verilerinden daha fazla ve daha iyi bilgiler-içgörüler çıkarmak olan şirketler için ideal çözümdür. Yeni nesil akıllı ERP olarak nitelenen çözüm, şirketlerin akıllı işletme olma vizyonunda en önemli adımı oluşturuyor. SAP S/4HANA geçişiyle, hem mevcut SAP ERP müşterileri hem de sıfırdan veya yeniden ERP sistemi kuracak şirketler, çığır açan özellikler ve yeniliklerle dijital dönüşümlerini gerçekleştiriyor, akıllı işletmeler haline geliyor.

İş süreçlerinde hız, esneklik ve sadelik sağlıyor

Akıllı işletmeler için akıllı ERP çözümü SAP S/4HANA, yeni nesil iş süreçleriyle hız, esneklik ve sadelik kazanmanızı sağlıyor. Finans, tedarik zinciri, üretim, satın alma, satış, servis gibi tüm iş kollarında ve tüm endüstrilerde uçtan uca etkileşimli akıllı süreçlerden, temel işlevlerde otomasyondan yararlanarak fark yaratmanıza olanak tanıyor.

S/4HANA, geleneksel sistemlerde olduğu gibi iş süreçlerinin ayrı ayrı çalışmaları yerine, hepsi tek bir veri tabanı üzerinde çalışan bütünleşik araçlar sayesinde birbiriyle etkileşimli olarak çalışmalarını sağlıyor. Veriyi kaydeden işlemsel (transactional) bir sistem yerine kullanıcılara hem iç hem dış kaynaklardan bilgilerle, gerçek zamanlı etkin bir karar destek sistemi sunuyor.

Veriye dayalı kararlar vermenizi, yeni pazarlara daha hızla ve kolayca girmenizi, finansal hedeflere ulaşıp sürekli büyüme elde etmenizi, tüm iş kollarınız ve süreçlerinizde otomasyonla hız kazanmanızı sağlayan SAP S/4HANA, makine öğrenmesi, yapay zeka, nesnelerin interneti gibi yenilikçi teknolojiler sayesinde de işletmenizi geleceğe taşıyor.

S/4HANA'ya geçiş ile ne kazanacaksınız?

  • Teslim sürelerinde iyileşme
  • Müşteri memnuniyetinde artış
  • Lojistik ve üretim maliyetlerinde azalma
  • Dönem kapanışlarında hızlanma
  • Daha iyi tahminleme
  • Organizasyonel değişiklikler veya sonuçlar için simülasyon olanağı
  • Gerçek zamanlı satış ve maliyet analizi
  • Gerçek zamanlı uygulamalarla rekabet avantajı

İnnova ile SAP S/4HANA'ya geçiş son derece kolay

S/4HANA için iki kullanım seçeneği bulunuyor. Şirketler S/4HANA’yı isterlerse kendi sunucuları üzerine kurulum yaparak kullanabiliyor, isterlerse bulutta hizmet olarak yararlanabiliyor. SAP S/4HANA dönüşümünüzü kısa sürede, düşük maliyetle ve hatasız gerçekleştirmek için İnnova’ya danışabilirsiniz. İnnova sahip olduğu deneyim ve uzmanlıklarla, şirketlerin S/4HANA geçiş yolculuğunda, şirket beklentilerine, yapısına ve işleyişine en uygun kullanımın seçilmesi konusunda yol gösteriyor. S/4HANA’nın kullanım seçeneklerini aşağıda kısaca görebilirsiniz.

Her şeyi kolayca kendiniz yönetin

Kendi sunucusu üzerinden S/4HANA kullanan şirketler HANA veri tabanı, uygulamalar, veri merkezi, işletim sistemi, ara katman yazılımları, sunucular, sanallaştırma ve ağ yönetimini kendileri yönetiyor. Versiyon güncellemeleri, yedekleme işlemleri şirketin planlarına göre kendi kaynaklarıyla gerçekleştiriliyor.

Bulut avantajlarından yararlanın

S/4HANA’yı bulut üzerinden bir hizmet modeliyle kullanan şirketler SAP tarafından yönetilen bulut platformu üzerinde SAP tarafından yönetilen veri tabanı, uygulamalar, veri merkezi ve ara katman yazılımlarından yararlanıyor. SAP tarafından periyodik olarak yapılan versiyon güncellemelerinden otomatik olarak faydalanıyor.