Bayi tahsilat süreçlerinizi modernleştirin
3.09.2021
Sosyal Medya

Bayi tahsilat süreçlerinizi modernleştirin

E-ticaret devrimi, birçok işletmenin daha fazla müşteriye ulaşmak için bayilere duyduğu ihtiyacı azalttı. Ancak telekomünikasyon, kamusal hizmetler, yayıncılık ve perakende gibi hedef kitlesi milyonlara ulaşabilen sektörler hâlâ Türkiye’nin dört bir yanından müşterilere ulaşmak için bayilerle çalışmaya ihtiyaç duyuyor.

Türkiye’nin en sevilen ve en büyük şirketleri müşterilerine ulaşmak için bayilerle çalışıyor. Ancak işin ölçeği ve müşteri tabanı büyüdükçe bayilerin yönetimi geleneksel yöntemlerle gerçekleştirilemeyecek bir hal alabiliyor. Bayi yönetiminde özellikle tahsilat süreçlerinin geleneksel yönetimi birçok hataya gebe olmasının dışında, muhasebe departmanları için zorlu görevler içeriyor. Bu süreçlerin dijitalleşmesi, doğru çözümlerin tercih edildiği durumlarda kurumunuzun yanı sıra, hem müşterilerinize hem de paydaşlarınız bayilere büyük avantajlar sağlayabilir.

Güvenilir çevrimiçi tahsilatlar

İnnova tarafından geliştirilen PayFlex Bayi Yönetim Sistemi, bayilerinizle ilgili tüm tahsilat süreçlerini merkezi olarak yönetmenizi ve aynı zamanda hem müşterilerinize hem de bayilerinize avantajlar sunmanıza olanak tanır.

Modüler olarak güvenli tahsilatlar sağlamak üzere geliştirilen PayFlex Bayi Yönetim Sistemi, Türkiye’nin ya da dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar tüm bayilerinizle tahsilat süreçlerinizi anlık olarak yönetebilme kabiliyeti kazandırır.

PayFlex BYS’de gerçekleştirilen tüm işlemler özel bir veritabanında tutulur. Bu sayede tahsilat süreçlerini merkezi olarak yönetmek hiç olmadığı kadar kolay hale gelir. Merkezi yapı, bayilerinizin sadece satışlarını değil, aynı zamanda diğer işlemlerini de takip etmenizi sağlar.

Bir kurumun bayilerinden aldığı veriler, müşterilerine dokunduğu kanallara dair daha derin iç görüler elde etmesini sağlar. PayFlex Bayi Yönetim Sistemi, bayilerinizden topladığı verilerle kurumunuza yeni iş modelleri ya da ürünler geliştirmek için kullanabileceğiniz anlamlı bilgileri de sunar. PayFlex BYS ile bayilerinizin performansını analiz edebilir, ön ödemeli tahsilat sistemlerini yönetebilir, bayi ağınızı segmentlere ayırarak farklı yetkiler tanımlayabilir ve mutabakat sürecini otomasyona bağlayabilirsiniz.

PayFlex Bayi Yönetim Sistemi işinize hangi kolaylıkları vadediyor?

PayFlex BYS, İnnova’nın finans teknolojileri alanındaki engin tecrübeleri sonucu ortaya çıkmış bir üründür ve tahsilat süreçlerinizde sıkça karşılaşılan tüm zorlukları tek bir platformda çözmek amacıyla geliştirilmiştir. Platformun sahip olduğu özellikler, tahsilat sürecini kolaylaştırmanın yanında güvenlik ve kimi senaryolarda doğrudan rekabet avantajı da sağlar.

Merkezi kontrol

Bayileriniz nerede olurlarsa olsun, işleme aldıkları fiş ve biletleri takip edebilirsiniz. Bu veriler, ürün ve hizmetlerinizin hangi lokasyonlarda daha çok sattığını öğrenmenize ve bu doğrultuda yeni iş yaklaşımları geliştirmenize olanak tanır.

Yazdırmaya gerek yok

PayFlex BYS, biletler ve makbuz gibi daha önce tahsilat süreci için yazdırılması gereken bu tip belgelerin kağıt çıktılarının alınması ihtiyacını ortadan kaldırır. Bu özellik sayesinde yalnızca baskı maliyetinden değil, aynı zamanda belgelerin dağıtım ve arşivleme sürecinden de kurtulursunuz.

Dolandırıcılığa karşı korumalı

Tüm tahsilat sürecini dijital olarak gerçekleştiren PayFlex BYS, hem bayilerinizin hem de müşterilerinizin sahte bilet ve makbuz gibi yöntemlerle mağdur edilmelerini engeller.

Seçim özgürlüğü

PayFlex BYS, tüm kanallardan yapılacak satışların tek bir merkezden yönetilmesini sağlar. Müşterileriniz biletlerini ister web’ten, ister mobil uygulamalardan, isterlerse de kiosk’lardan alabilirler. Tüm bu satışları tek bir merkezden izleyebilirsiniz.

PayFlex Bayi Yönetim Sistemi’nin teknik kabiliyetleri

PayFlex BYS, tüm tahsilat sürecini merkez, bayi, alt bayi ve terminal hiyerarşisinde anlık yönetmenizi sağlar. Geleneksel uygulamalarda satış adedi ve ciro bilgileri için bayilerinizin bildirimde bulunmasını gerekirken, PayFlex BYS tüm bu bilgileri merkezden ve anlık olarak takip ederek raporlar.

Milyonlarca işlemin üstünden gelebilecek güçte bir altyapıyla donatılan PayFlex BYS, tahsilat süreçlerinizde kullanılan tüm bilgi ve verilerin güvenliğini de sağlar. Çözümü dilerseniz İnnova'nın sağladığı API'ler ile kullanabilir, kurumunuza özel PayFlex BYS temelli yenilikçi çözümler geliştirebilirsiniz.

PayFlex Bayi Yönetim Sistemi’nin modülleri

PayFlex VMS modüler bir yapıda geliştirilmiştir. Yalnızca ihtiyaç duyduğunuz alt modülleri alarak düşük maliyetli bir çözüme kavuşabilirsiniz. Seçtiğiniz modüllerle çözümü kendi ihtiyaçlarınıza göre özelleştirebilirsiniz.

  • Saha ekibi yönetimi modülü

Bayi ve alt bayi yapısının kurulmasını, yetkilendirilmesini ve yönetilmesini sağlayan modüldür.

  • Sipariş ve tedarik yönetimi modülü

Siparişlerin sisteme girişinden, son kullanıcıya ulaşana kadarki süreci yöneten modüldür.

  • Ürün ve stok yönetimi modülü

Satacağınız tüm ürün ile hizmetleri merkezi platformdan belirlenmesini bayi bazında atanmasını sağlayan modüldür.

  • Fiyatlama yönetimi modülü

Fiyat kataloglarının oluşturulmasını ve indirim oranlarının bayi, alt-bayi seviyesinde belirlenmesini sağlaya modüldür.

  • Performans ve komisyon yönetimi modülü

Performans kriterlerinin belirlenmesini ve komisyonların dağıtımını yöneten modüldür.

  • Depozito ve limit yönetimi modülü

Bayilerin işlemlerinde kullandıkları depozito ve limitleri kontrol eden modüldür.

  • Rota ve harita yönetimi modülü

Saha ekibi için satış rotalarının belirlenmesi, optimize edilmesi ve coğrafi kısıtlamaların getirilmesini sağlayan modüldür.

  • Satış kanalları yönetimi modülü

Bayi ve alt bayilerin web, mobil, POS ya da kiosk gibi farklı kanallar üzerinden yaptığı işlemlerin takibini sağlayan modüldür.

  • Kullanıcı yönetimi modülü

Kullanıcı rollerinin belirlendiği ve yetkilendirmelerin gerçekleştirildiği modüldür.

  • Rapor yönetimi modülü

Raporların otomatik hazırlanmasını ve yetkilendirilmiş kişilere ulaştırılmasını sağlayan modüldür