Banka hesapları tek ekrandan nasıl yönetilir?
29.08.2021
Sosyal Medya

Banka hesapları tek ekrandan nasıl yönetilir?

Birden çok banka hesabı kullanan kurumlar için banka hesapları tek ekrandan nasıl yönetilir, blog yazımızda anlattık. Banka hesap hareketlerini tek ekrandan yönetmek, çok sayıda bankayla çalışan işletmelerin banka hesapları üzerindeki kontrolünü artırıyor ve banka hesap hareketleri daha kolay takip edilebiliyor. Tüm online banka işlemleri, bir banka hesap izleme uygulaması sayesinde tek hesap üzerinden görüntülenebilir. Ortak hesap yönetimi sayesinde farklı bankalardaki işlemler için her bankanın online bankacılık sistemine tek tek giriş yapılmasına gerek kalmıyor.

Tüm banka hesaplarını tek ekrandan görüntülemek

Birden fazla online banka hesabını geleneksel yöntemlerle tek tek yönetmeye çalışmak zaman isteyen zorlu bir iştir. Bunun yanında mobil uygulama veya internet bankacılığı ekranlarının kontrolü sırasında hesaplarınızdaki güncel bakiyeler değişiklik gösterebilir. Artık tüm bankalar ve hesaplardaki gelir ile giderlerin tek kullanıcı adı ve parola ile, Ortak Banka Platformu ekranları üzerinden görüntülenmesi mümkün.

Ortak banka platformu, banka hesaplarının tek ekrandan yönetilmesinin yanı sıra, işletmelerin halihazırda kullandığı CRM, ERP, faturalama, tahsilat yazılımları ve e-ticaret uygulamaları gibi kurumsal sistemlerle entegre çalışabiliyor. Bu sayede çalışanlar hataya açık rutinleşmiş bu sürece zaman harcamak yerine, gerçekten değer yaratabilecekleri işlere daha iyi odaklanabiliyor.   

Tüm banka hesaplarını tek ekrandan görüntülemenin avantajları nelerdir?

Tek ekrandan farklı hesapların yönetimi, ortak banka platformlarının birçok özelliğinden yalnızca birisidir. Birçok banka hesabındaki hareketleri takip etmeyi sağlamanın yanında aşağıdaki kabiliyetleri sunar:

 • Banka hesap hareketleri dökümünü görebilme
 • Banka hesaplarına online erişim
 • Tek hesaptan yönetim

Banka Hesap hareketleri dökümünü görebilme

Tüm banka hesap hareketleri dökümünü tek bir ekrandan görebilmek için banka hesap izleme uygulaması kullanabilirsiniz. Farklı bankalardaki hesapların tek bir platform üzerinden yönetilmesini sağlayan bu çözümler, hesaplara kimin erişebileceğinin yetkilendirme sistemiyle belirlenmesini de mümkün kılıyor. Böylece işletmeler online bankacılık işlemlerini güvenle tek bir platformdan yürütebiliyor.

Banka Hesap hareketleri silme

Banka hesap hareketleri silmek mümkün değildir.

Tek platformdan güvenli yönetim

Tek platformdan yönetim ile müşterilerinizin bilgileri güvende olur. Online bankacılık verileriniz IP kısıtlamaları, 256 bit SSL koruma protokolü ve HSM (Hardware Security Module) gibi modern güvenlik önlemleriyle korunur.

Takip ve raporlama nasıl yapılır?

Ortak banka platformlarının sahibi olduğu gelişmiş raporlama ve takip araçları, kullanıcı hatalarının da önüne geçiyor. Otomasyon sayesinde kullanıcılara bağlı hatalar ortadan kaldırılıyor ve verilerin doğru ve güvenli biçimde işlenmesi sağlanıyor.

Banka hesaplarınızı en etkin şekilde yönetin

İnnova’nın finans sektöründe uzun yıllara dayanan deneyimiyle geliştirdiği yerli ve milli PayFlex OBP-Ortak Banka Platformu, işletmelerin banka para transfer süreçlerini online ve güvenli şekilde izleyebilmelerini, birçok bankada bulunan hesap akışını tek bir platformdan görüntüleyebilmelerini sağlıyor.

Çalışılan tüm bankaların internet şubelerini tek tek dolaşmaya gerek kalmadan, tek bir ekrandan görebilme kolaylığı sunan PayFlex OBP’nin sunduğu avantajlar ise şu şekilde sıralanıyor:

 • Banka ya da hesap bazında kullanıcı yetkileri oluşturabilir, tüm çalışanların yetkilerini istediğiniz şekilde düzenleyerek güvenliği sağlayabilirsiniz.
 • Banka para transferini gerçekleştiren müşterileriniz otomatik olarak tespit edilir. Müşteri ve para transferi otomatik olarak eşleştirilir.
 • Halihazırda kullandığınız ERP, CRM, faturalama, tahsilat yazılımları ve e-ticaret uygulamalarıyla entegre olarak çalışır. Bankalardan gelen para transferleri otomatik olarak diğer uygulamalarınızda da görülür.
 • 7/24 görev yaparak resmî tatiller de dahil olmak üzere para transferlerinin anında işlenmesini sağlar.
 • Yöneticilere anlık olarak hesapları takip etme olanağı sunar.
 • Müşteri yönetim ekranları üzerinden her bir müşteri özelinde para akışını gösterir.
 • Müşteri bazlı ve banka bazlı para transferlerini, toplam varlığı online olarak takip eder.
 • Banka hesap özetini ve gerçekleşen para transferlerini istenilen tarih aralıklarında raporlar.