YAZARLAR

Sanal POS ödeme dünyasını nasıl değiştiriyor?27Ekim

Sanal POS ödeme dünyasını nasıl değiştiriyor?

Sanal POS sistemleri son dönemde geçirdiği evrimle satışların gerçekleşmesini ve kaydedilmesini sağlayan aracılardan fazlasına dönüştü. Artık pazarlama, envanter yönetimi, muhasebe ve veri analitiği araçlarıyla entegre çalışabilir hale geldi. Üstelik sistemin evrimi hız kazanarak sürmeye ve ödeme dünyasında köklü değişiklikler meydana getirmeye devam ediyor.

Daha Fazla
Doğru fizibilite ile daha verimli inovasyon mümkün26Ekim

Doğru fizibilite ile daha verimli inovasyon mümkün

İnovasyonun üç ayağı olarak görülen arzulanabilirlik, fizibilite ve başarılılık üzerine yapılacak planlama ile inovasyon çalışmalarını daha verimli hale getirebilirsiniz. Bu yazıda, fizibilitenin inovasyondaki yeri üzerinde dururken, fizibilite nedir, fizibilite çalışmasının özellikleri nelerdir ve fizibilite çalışmaları nasıl yapılır, anlatacağız.

Daha Fazla
STEM eğitimi, teknolojik gelişime hazır bir nesil yetiştiriyor23Ekim

STEM eğitimi, teknolojik gelişime hazır bir nesil yetiştiriyor

Çocukların ve gençlerin teknoloji sayesinde hızla dönüşen iş dünyasına hazır olmalarını sağlayan STEM eğitimi nedir, ne işe yarar, neden önemlidir gibi soruları blog yazımızda yanıtlıyoruz.

Daha Fazla
COVID-19 ile yeni dijital dönüşüm fırsatları karşımızda22Ekim

COVID-19 ile yeni dijital dönüşüm fırsatları karşımızda

COVID-19 salgınının ortaya çıkmasıyla, çalışanlar bir gecede işlerini eve taşımak zorunda kalırken, şirketler ise dijital dönüşüm süreçlerini hızlandırdı. Tüm iş dünyası, salgının ileri aşamalarına ve gelecekte yaşanabilecek benzer krizlere karşı nasıl daha dayanıklı ve çevik olabileceklerinin yanıtını aramaya başladı.

Daha Fazla
Ödeme sistemleri rehberi21Ekim

Ödeme sistemleri rehberi

Dijital ödeme sistemleri ve teknolojileri her geçen gün daha da yaygın kullanılıyor; yazımızda ödeme sistemi türleri ve konuya daha fazla aşina olmak isteyenler için temel ödeme terimleri sözlüğü yer alıyor.

Daha Fazla
Hibrit Bulut ve Cloud Native trendleri20Ekim

Hibrit Bulut ve Cloud Native trendleri

Her geçen gün yaygınlaşan Hibrit Bulut ve Cloud Native ile ilgili en yeni trendleri bu yazıda inceliyoruz.

Daha Fazla
SWOT analizi nasıl yapılır?19Ekim

SWOT analizi nasıl yapılır?

Bir stratejik planlama tekniği olan SWOT analizi nedir, nasıl yapılır sorularının yanıtları, özellikle girişimciler tarafından merak edilenlerin başında geliyor. Kariyerinin başında olan kişilerin kendisine birçok soru sorması gerekir: Şirketim hangi noktada? Rakiplere göre avantajlarım nedir? Zayıf noktalarım var mı? Ne tür risklerle karşı karşıya kalabilirim? Bunlara benzer sorular SWOT analizi kapsamında yanıtlanır ve mevzubahis işin ve fırsatların gerçekçi olup olmadığını ortaya çıkartabilir.

Daha Fazla
e-Tebligat işlemleri hızlandırırken verileri koruyor16Ekim

e-Tebligat işlemleri hızlandırırken verileri koruyor

Resmi bilgilendirmelerin elektronik ortam üzerinden gerçekleştirilmesini sağlayan e-Tebligat nedir, nasıl görüntülenir, e-Tebligatın zorunlu olduğu haller gibi soruları yanıtlıyoruz.

Daha Fazla
Fintech yeni iş modelleri yaratmaya devam ediyor15Ekim

Fintech yeni iş modelleri yaratmaya devam ediyor

Farklı teknolojilerin yakınsamasıyla misyonunu güçlendiren finans teknolojileri (fintech), mevcut iş modelleri yenilemenin yanı sıra, yepyeni iş modelleri ortaya çıkarmaya da öncülük ediyor.

Daha Fazla
İnovasyon çeşitleri, farklı problemlerin çözümü için fırsatlar sunuyor14Ekim

İnovasyon çeşitleri, farklı problemlerin çözümü için fırsatlar sunuyor

Son dönemde herkes inovatif (yenilikçi) olmanın yollarını ararken, inovasyon çeşitleri, farklı sektörler ve iş kolları için fırsatlar sunuyor. Tüm ürünler, süreçler ve hizmetler, bu kavrama ayak uydurması için değişime uğrarken, daha geleneksel ve yerleşik süreçler ise geçmişin sayfaları arasında yerini alacağa benziyor.

Daha Fazla
Yapay Zeka ile kariyer yolları çeşitleniyor13Ekim

Yapay Zeka ile kariyer yolları çeşitleniyor

Yapay Zeka, dijital dönüşüme katkı sağlayarak yeni kariyer yolları açmaya devam ediyor. Yeni profesyonel alanlar ortaya çıkarken, artan otomasyon sayesinde kimi alanlarda da artık insan emeğine ve gözlemciliğine olan gerek ortadan kalkıyor. Bu nedenle, Yapay Zeka, işin yalnızca yapılış biçimlerini değil, istihdam tarafını da değiştiriyor.

Daha Fazla
3D Secure protokolü çevrimiçi ödemelere güven sağlıyor 12Ekim

3D Secure protokolü çevrimiçi ödemelere güven sağlıyor

İnternet üzerinden yapılan ödemeler için 3D Secure protokolü güvenlik sağlıyor. Tüketiciler açısından pek bilinmeyen bir protokol gibi görülse de, aslında akıllı telefonların icadından çok önce kredi kartı şirketleri tarafından "Verified by Visa", "Secure Code" (MasterCard) ve "Safe Key" (Amex) gibi isimlerle ödemeleri koruma altına alıyordu.

Daha Fazla
Diyalog tabanlı yapay zeka uygulamaları müşteri etkileşimlerini zenginleştiriyor09Ekim

Diyalog tabanlı yapay zeka uygulamaları müşteri etkileşimlerini zenginleştiriyor

İnsan iletişimini taklit edebilen diyalog tabanlı yapay zeka (Conversational AI), sohbet robotlarında, dijital asistanlarda çoktan yerini alırken, yakın gelecekte eğlenceden İK’ya, profesyonel karar verme süreçlerinden e-ticarete kadar birçok alanda karşımıza çıkacak.

Daha Fazla
Büyük Veri Gölü iş dünyasının hangi problemlerini çözüyor?08Ekim

Büyük Veri Gölü iş dünyasının hangi problemlerini çözüyor?

Büyük Veri, birçok sektörde oyunun kuralını değiştiren ana unsur olarak görülüyor. Büyük Veri Gölü adı verilen merkezi depolama noktaları, kamu kurumlarından sigorta şirketlerine, STK'lardan eğitim kurumlarına kadar tüm organizasyonlar için yeni faydalar sağlıyor.

Daha Fazla
Başarılı bir RPA uygulaması için ipuçları07Ekim

Başarılı bir RPA uygulaması için ipuçları

Son dönemde birçok sektörde kullanılmaya başlanan Robotik Süreç Otomasyonu (RPA) uygulaması ile başarılı olmak için bilmeniz gerekenler ve ipuçları içeren ufak bir rehber hazırladık. Şirketlerin dijital dönüşüm yolculuğunda, ekip ve mentalite hazırlığı kadar teknik hazırlık da önem taşıyor. RPA, yazılım robotları ile kurum içi yönetim sistemlerine hız, verimlilik, kaynak ve maliyet tasarrufu gibi avantajlar sağlıyor. Peki şirketler başarılı bir RPA uygulaması için ne yapmalı?

Daha Fazla
3D baskı inovasyonları çeşitleniyor06Ekim

3D baskı inovasyonları çeşitleniyor

Herkesin özel tasarımlar yapabilmesini sağlayan 3D baskı, geleneksel üretime olan ihtiyacı azaltırken, farklı alanlardaki inovasyonları da artırıyor. Bir 3D yazıcıya sahip olmasanız bile bu cihazları tıpkı baskı ofisleri gibi kullanabileceğiniz alanlar da çoğalıyor.

Daha Fazla
Derin Öğrenme uygulamaları artık gündelik hayatımızda05Ekim

Derin Öğrenme uygulamaları artık gündelik hayatımızda

İnsan beynini simüle edebilen makineler, derin öğrenme teknikleri ile diğer makinelerin çözemediği problemlerin bile üstesinden gelebiliyor. Yapay Zeka ve Makine Öğrenimi çalışmalarının bir parçası olan Derin Öğrenme (Deep Learning) nedir, neden önemli gibi soruların yanıtları ile gündelik hayatta karşımıza çıkan bazı derin öğrenme uygulamaları, yazımızda yer alıyor.

Daha Fazla
Nesnelerin İnterneti (IoT) tüm sektörleri değiştiriyor02Ekim

Nesnelerin İnterneti (IoT) tüm sektörleri değiştiriyor

Cihazları ve sensörleri internete bağlayarak iş yapış biçimlerini köklü biçimde değiştiren Nesnelerin İnterneti (IoT) nedir, hangi amaçla kullanılır, genel uygulamaları gibi başlıkları, yazımızda inceliyoruz.

Daha Fazla
Büyük Veri hangi kaynaklardan elde edilir?01Ekim

Büyük Veri hangi kaynaklardan elde edilir?

Kurumların stratejik kararlar vermesine yardımcı olan Büyük Veri (Big Data) nedir, türleri, nasıl ve hangi kaynaklardan elde edilir, Büyük Veri'nin en çok kullanıldığı sektörler ve uygulamaları gibi başlıkları sizin için derledik.

Daha Fazla
Open API dönemi, bankacılıkta değer yaratacak30Eylül

Open API dönemi, bankacılıkta değer yaratacak

PSD2 ile karşımıza çıkan Open API (Açık API) dönemi ile bankacılıkta iş modelleri genişleyip dönüşmeye başlıyor.

Daha Fazla
İş dünyası için Makine Öğrenimi teknikleri29Eylül

İş dünyası için Makine Öğrenimi teknikleri

İş dünyası, Makine Öğrenimi (Machine Learning) teknikleri ile hangi müşterisinin kendisini terk etmeye hazırlandığını önceden kestiriyor, müşterilerinin kendisine ödemeyi kabul edeceği en yüksek fiyatı tespit ediyor, yatırım geri dönüşünü azamiye çıkartmak için ne kadar üretmesi gerektiğini hesaplıyor ve daha birçok alanda yapay zekanın bu alt kolundan faydalanıyor.

Daha Fazla
İki faktörlü kimlik doğrulama (2FA) internette güvende kalın28Eylül

İki faktörlü kimlik doğrulama (2FA) ile internette güvende kalın

İki faktörlü kimlik doğrulama ya da kısaca 2FA olarak bilinen güvenlik önlemi, internetteki giriş işlemlerinde hızlı ve pratik bir koruma sağlıyor. İnternetteki güvenliğimizi artırmak ve sorun yaşamamak için en önemli noktalardan biri hesaplarımızı her zaman güvende tutmaktır. Bu, potansiyel davetsiz misafirlerin bunlara erişmesini ve güçlü parolaları kullanmasını engellemek anlamına gelir.

Daha Fazla
ERP uygulamaları sektörlere göre nasıl değişiyor?25Eylül

ERP uygulamaları sektörlere göre nasıl değişiyor?

Modüllerle zenginleştirilebilen kurumsal kaynak planlama (ERP) uygulamaları sektörlere göre farklı biçimlerde oluşturulup kullanılabilir. Üstelik işletme büyüklüğü de bu noktada önemli bir fark yaratmamaktadır, çünkü bir ERP sistemi hem çok uluslu büyük işletmelere hem de KOBİ'lere uygundur.

Daha Fazla
Dünden bugüne Yapay Zeka24Eylül

Dünden bugüne Yapay Zeka

Bilgi işlemin bulunmasından bu yana teknolojideki en önemli devrim kabul edilen Yapay Zeka kavramını dünden bugüne incelerken, AI nedir, yapay zekanın tarihi, türleri, özellikleri ve örnekleri ile açıklayacağız.

Daha Fazla
Mesh kablosuz ağlar ile otomasyon sistemleri daha avantajlı23Eylül

Mesh kablosuz ağlar ile otomasyon sistemleri daha avantajlı

Mesh kablosuz ağlar, otomasyon sistemlerinde henüz yaygınlık kazanmadı, halbuki çeşitli uygulama alanlarında klasik bir kablosuz ağ altyapısına göre açık avantajlar sunuyorlar.

Daha Fazla
Büyük Veri Yönetişimi ile kurumsal veri yönetimi kolaylaşıyor22Eylül

Büyük Veri Yönetişimi ile kurumsal veri yönetimi kolaylaşıyor

Kurumsal veri yönetimi çalışmalarını iyileştirmek için Büyük Veri Yönetişimi (Big Data Governance) uygulamaları yaygınlaşıyor. Birçok şirket, kendi verilerinin yapılandırılmış bir şekilde işlenmesinin ve gözden geçirilmesinin nihai olarak kaçınılmaz olduğunun farkına varıyor. Özellikle büyük veri projeleriyle ilgili olarak, gerçek veri selleriyle baş edebilmek için verilerin korunması gerekiyor. Bu nedenle, büyük veri girişimlerinin başarılı sonuçlar alması için bütünsel bir strateji gerekiyor.

Daha Fazla
Başarılı müşteri deneyimi stratejisi nasıl oluşturulur?21Eylül

Başarılı müşteri deneyimi stratejisi nasıl oluşturulur?

Mevcut müşteri portföyünü korurken, yeni müşteriler kazanmak için başarılı bir müşteri deneyimi stratejisi doğrultusunda hareket etmek gerekiyor.

Daha Fazla
Dijital Dönüşümde Siber Güvenlik neden önemli?18Eylül

Dijital Dönüşümde Siber Güvenlik neden önemli?

Dijital dönüşümde, sürecin ilerleyen adımlarına bırakılan siber güvenlik, planlama aşamasında ele alınarak dijitalleşmeye beklenenden çok katkı sağlayabilir.

Daha Fazla
Yapay Zeka, IoT dünyasında neleri değiştirecek?17Eylül

Yapay Zeka, IoT dünyasında neleri değiştirecek?

Yapay Zeka ve IoT, tamamen yeni iş modelleri ve hizmetlerin ortaya çıkışını sağladı. Bu konudaki gelişmeler, her iki teknolojinin de tüketici ürünlerine inmesiyle hız kazanırken, Nesnelerin İnterneti olarak bilinen IoT, artık sadece 'nesnelerle' sınırlandırılamayacak kadar farklı bir noktaya gidiyor.

Daha Fazla
Kurumlar DevOps ile inovasyonu hızlandırabilir16Eylül

Kurumlar DevOps ile inovasyonu hızlandırabilir

DevOps ekipleri, geleneksel yazılım geliştirme çalışmalarının aksine, birkaç saat içerisinde yeni kod geliştirerek inovasyonu hızlandırma çalışmalarına katkı sağlıyorlar. Bir ürünün pazara çıkış süresini (time-to-market) hızlandırmak, altyapı süreçlerinin, test ve konuşlandırmanın otomasyonuna dayanıyor.

Daha Fazla
Perakende sektörünü değiştiren Yapay Zeka uygulamaları15Eylül

Perakende sektörünü değiştiren Yapay Zeka uygulamaları

Yapay zeka uygulamaları, perakende sektörünün hızlı büyüyen e-ticaret karşısında yeniden güç kazanmasını sağlıyor. Veriler ve algoritmalar, perakendecilerin iş modellerini değiştirerek geleceğe hazır olmasının anahtarı niteliği taşıyor.

Daha Fazla
İnsan Kaynakları için uzaktan işe alım tavsiyeleri14Eylül

İnsan Kaynakları için uzaktan işe alım tavsiyeleri

Uzaktan işe alım, koronavirüs sonrasında yaygınlaşan uzaktan çalışma ile hayatımızda yer eden yeniliklerden birisi olarak dikkat çekiyor. Ancak bu konuyla ilgili zorluk yaşayan kurumlar da var. Fiziksel ortam sağlanamayınca, iyi bir video mülakat nasıl yapılır, online iş başvuruları üzerinden doğru adaylar nasıl seçilir, yüz yüze görüşme olmadan çalışanlar nasıl ikna edilir gibi akla takılan soruları bu yazıda yanıtlıyoruz.

Daha Fazla
Kablosuz ağ trendleri, 2020 yılında neleri değiştirecek?11Eylül

Kablosuz ağ trendleri, 2020 yılında neleri değiştirecek?

Yeni kablosuz ağ trendleri, 2020 yılında ev ve ofis kullanımının yanında, ulaşım, ticaret gibi alanları ve endüstrileri etkileyecek.

Daha Fazla
Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) trendleri10Eylül

Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) trendleri

Koronavirüs, birçok alandaki gibi Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) için de dönüştürücü olurken, 2020 trendleri de buna göre yeniden şekillendi.

Daha Fazla
PSD2 ve Açık Bankacılık dönemi başlıyor09Eylül

PSD2 ve Açık Bankacılık dönemi başlıyor

Avrupa Birliği tarafından hazırlanan ikinci Ödeme Sistemleri Direktifi olan PSD2 ve Açık Bankacılık kavramları nedir, ödeme ve finans dünyası için sunduğu avantajlar ve fırsatlar nelerdir, bu yazıda açıklıyoruz.

Daha Fazla
Akıllı şehir: Yeni trend sensör tabanlı akıllı binalar08Eylül

Akıllı şehir: Yeni trend sensör tabanlı akıllı binalar

Hızla yaygınlaşan akıllı şehir konseptleri içerisinde yeni trend haline gelen sensör tabanlı akıllı binalar ile bina yönetimi kolaylaşırken, çevresel faktörlerin yanı sıra, yapıyla ilgili de birçok farklı konuda bilgi alabilmek mümkün oluyor.

Daha Fazla
Pazarlamada sanal asistan dönemi: Chatbot’lar07Eylül

Pazarlamada sanal asistan dönemi: Chatbot’lar

Her alandaki gelişmelerin müşteri profilinde yarattığı değişim, şirketlerin pazarlama stratejisi ve kanallarında farklılık yapmasını gerektiriyor. Pazarlamanın rolü gelenekselin dışına çıkıyor. Pazarlama uzmanları chatbot pazarlama ile yeni stratejiler geliştiriyor. Bu yazımızda chatbot ne demek, chatbot pazarlamada nasıl kullanılır, nasıl avantajlar sağlar sorularının yanıtını veriyoruz.

Daha Fazla
İşletmenize inovatif fikir üretimi ile değer katın04Eylül

İşletmenize inovatif fikir üretimi ile değer katın

İş dünyasında değişim yadsınamaz bir gerçek. Küreselleşme ve yoğun rekabet nedeniyle değişime ayak uyduracak yöntemleri uygulamanın yanı sıra değişimi yönlendirecek yenilikleri de ortaya koymak önem taşıyor. Peki, inovatif fikir üretimi ile işletmeye değer katmak için ne yapmak gerekiyor? Blog yazımızda bu konuya açıklık getiriyoruz.

Daha Fazla
İşletmelerde zaman yönetiminin önemi03Eylül

İşletmelerde zaman yönetiminin önemi

Kişiler için olduğu gibi, kurumsal yapılar için de zamanı doğru yönetmek, başarıda önemli bir etken. İş hayatında zaman yönetiminin doğru yapılamaması, verim ve performans kayıplarına sebep olabiliyor. Peki, işletmelerde, telafisi mümkün olmayan zaman nasıl en iyi şekilde değerlendirilebilir? Bu yazımızda işletmelerde zaman yönetiminin önemi ve etkin zaman yönetimi için yapılması gerekenleri aktarıyoruz.

Daha Fazla
İş dünyasında bulut hizmetlerin önemi02Eylül

İş dünyasında bulut hizmetlerin önemi

Yapılan güncel araştırmalar da gösteriyor ki, şirketlerin yüzde 23’ü bulut hizmetleri tercih ediyor. Dünyadaki büyük kurumsal şirketlerin önemli bir kısmı da bulut depolama uygulamaları kullanıyor. Peki bulut tabanlı teknolojilerin popülerliğinin sebebi nedir? Blog yazımızda sorunun yanıtına ve iş dünyasında bulut hizmetlerin önemi konusuna açıklık getiriyoruz.

Daha Fazla
İş hayatında Z Kuşağı’nın yarattığı dönüşüm01Eylül

İş hayatında Z Kuşağı’nın yarattığı dönüşüm

Aile yapıları, kültürel değerlere bakış açısı, tüketici profili, iş hayatı ve kuşaklar… İş dünyası değişimin en yoğun olduğu alanlardan biri olarak farklı araştırmaların konusu haline gelmiş durumda. Diğer kuşaklardan farklı olarak yüksek teknolojinin içinde doğan Z kuşağı iş dünyasında başlayan ve hızlanması öngörülen değişimin sorumlusu kabul ediliyor. Bu yazımızda iş hayatında Z kuşağı ve Z kuşağını yönetmek konusuna açıklık getiriyoruz.

Daha Fazla
Dijital dönüşümde yönetişim kavramı31Ağustos

Dijital dönüşümde yönetişim kavramı

Dijital dönüşüm işletmelerin büyüme beklentilerini karşılayıp kârlılıklarına ve rekabetçi güçlerine katkı sağlayarak üretkenlik ve verimlilikte değer artışına olanak tanıyor. Teknolojik dönüşümle başlayan dijital dönüşümün sürdürülebilir bir yönetişim modeliyle desteklenmesi de çok önemli. Bu yazımızda dijital dönüşümde yönetişim kavramına açıklık getiriyoruz.

Daha Fazla
Gelecekte tarım nasıl olacak?28Ağustos

Gelecekte tarım nasıl olacak?

Tarım sektörünün önemi küreselleşen ekonomik sistem, artan rekabet ve değişkenlik gösteren pazar şartlarının etkisiyle giderek artıyor. Tüm dünyanın mücadele ettiği Koronavirüs (Covid-19) salgınının da etkisiyle tarımda sürdürülebilirlik konusu masaya yatırılıyor ve gelecekte tarım nasıl olacak sorusuna yanıt aranıyor.

Daha Fazla
Bulut hizmetleri seçerken bakılması gereken özellikler27Ağustos

Bulut hizmetleri seçerken bakılması gereken özellikler

Yapılan araştırmalara göre Türkiye’de şirket ve kurumların yüzde 34’ü bir bulut bilişim hizmeti kullanıyor. E-posta, barındırma ve veri yedekleme hizmetlerinin yaygın olarak tercih edildiği bulut bilişimde seçim kriterlerine hakim olmak çok önemli. Bu yazımızda bulut hizmetleri seçerken dikkat edilmesi gerekenleri açıklıyoruz.

Daha Fazla
İşletmelerde kullanılan e-Dönüşüm sistemleri26Ağustos

İşletmelerde kullanılan e-Dönüşüm sistemleri

Teknolojideki hızlı ilerleme sağlıktan eğitime iletişimden tarıma pek çok sektörde geleneksel yöntemleri yetersiz hale getiriyor. Kamu ve özel işletmelerde çoğu iş süreci dijitalleşmeyle tanışmış durumda. Kâğıttan elektronik ortama ve akıllı uygulamalara geçiş olarak ifade edebileceğimiz e-Dönüşüm, çalışma şeklini değiştirerek iş verimliliğine yeni bir boyut kazandırıyor. Peki, işletmelerde hangi e-Dönüşüm sistemleri yaygın olarak kullanılıyor?

Daha Fazla
Veri merkezi seçerken dikkat edilmesi gerekenler25Ağustos

Veri merkezi seçerken dikkat edilmesi gerekenler

Nesnelerin İnterneti teknolojisindeki gelişmelerin de etkisiyle, üretilen veri miktarı katlanarak artıyor. Yapılan araştırmalar, son iki yılda üretilen veri miktarının, insanlığın başlangıcından itibaren toplanmış veriden daha fazla olduğunu ortaya koyuyor. Dünya hızla dijitalleşirken veri merkezleri hayati önem taşıyan kurumlar olarak şirketlerin gündeminde yer alıyor. Bu yazımızda veri merkezi seçerken dikkat edilmesi gerekenleri yazdık.

Daha Fazla
Toplam Kalite Yönetimi’nde Deming Döngüsü24Ağustos

Toplam Kalite Yönetimi’nde Deming Döngüsü

İşletmeler yeni bir çalışmaya başlarken, kalitenin sürekliğini sağlamak için iyileştirme gerektiğinde ve yeni işleyiş şekli geliştirmek istendiğinde Deming Döngüsü sistemini devreye sokuyor. Bu sayede iç iletişimde şeffaflık sağlanabiliyor, işleyiş esnasında oluşan aksiliklere anında müdahale edilebiliyor ve iş süreçlerinde verimlilik artırılıyor. Peki, Deming Döngüsü nedir, aşamaları nelerdir? Blog yazımızda Deming Döngüsü hakkında bilinmesi gerekenleri aktarıyoruz.

Daha Fazla
Ticarette feedback (geribildirim) alma yöntemleri21Ağustos

Ticarette feedback (geribildirim) alma yöntemleri

İngilizcesiyle feedback, yani geribildirim kavramı, özellikle iş hayatında çok sık gündeme geliyor. Türkçede geri besleme veya geri bildirim olarak sıklıkla kullanılan bu terim, etkiden doğan tepki olarak önemli fırsatlar sunuyor. Uzun vadeli büyüme planlarının temelini oluşturan müşteri geri bildirimi yöntemlerini blog yazımızda anlattık.

Daha Fazla
KVKK Hakkında Bilinmesi Gerekenler  20Ağustos

KVKK Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bilgi teknolojilerinin yaygınlaşması, bazı güvenlik risklerini de beraberinde getiriyor. Bireylerin yanı sıra, kurumların bilgi güvenliği konusunda alması gereken bir dizi tedbir bulunuyor. Kişisel Verileri Koruma Kanunu (KVKK), tam da bu noktada risklerin ortadan kaldırılmasına önemli katkı sağlıyor. Blog yazımızda KVKK hakkında bilinmesi gerekenler konusunu masaya yatırıyoruz.

Daha Fazla
İnternet dünyasına ilk adım: Web Hosting19Ağustos

İnternet dünyasına ilk adım: Web Hosting

Şirketlerin hızlı ve güvenli web sitesine sahip olması, rekabet ortamında avantaj elde etmelerini de sağlıyor. Son teknolojili donanım ve yazılımların etkin biçimde kullanıldığı web hosting hizmetine bu yazımızda açıklık getiriyoruz.

Daha Fazla
Geçmişe özlemin satışa dönen adı: Retro pazarlama18Ağustos

Geçmişe özlemin satışa dönen adı: Retro pazarlama

Dijitalin ve teknolojik cihazların etkisiyle bugün ile geçmiş arasındaki farklılık giderek büyüse de, bir pazarlama yaklaşımı olan retro pazarlama, tüketicide geçmişe olan özlemi bir nebze olsa dindiriyor. Retro pazarlamanın anlamına ve nasıl yapıldığına dair detayları blog yazımızda aktarıyoruz.

Daha Fazla
Fiziksel ve dijital dünya arasında köprü: Dijital ikiz17Ağustos

Fiziksel ve dijital dünya arasında köprü: Dijital ikiz

NASA’nın danışmanlık görevini üstlenen Dr. Michael Grieves tarafından 2002’de ortaya atılan Dijital ikiz kavramı, Nesnelerin İnterneti (IoT) teknolojisinin yaygınlaşması sayesinde son yıllarda daha sık karşımıza çıkıyor. Bu yazımızda, 2018’de Gartner tarafından en iyi 10 stratejik teknoloji trendi arasında kabul edilmesinin de etkisiyle popülerleşen dijital ikiz teknolojisi hakkında bilinmesi gerekenleri anlatıyoruz.

Daha Fazla
Kalkınmanın anahtarı: Yeni nesil girişimcilik14Ağustos

Kalkınmanın anahtarı: Yeni nesil girişimcilik

Teknolojideki gelişmeler Türkiye dâhil olmak üzere birçok ülkede pek çok alanı dönüştürüyor. Değerler paranın önüne geçiyor ve insan büyümenin temel öğesi kabul ediliyor. İşte bu bilgi toplumunda dönüşüm girişimcilikte de karşımıza çıkıyor. Yeni nesil girişimcilik kavramı tam da bu dönüşümü yansıtıyor.

Daha Fazla
Doğru karar vermede Stok Yönetimi etkisi13Ağustos

Doğru karar vermede Stok Yönetimi etkisi

Bir işletmenin talepleri karşılayabilmesi için deposunda yeteri kadar stok bulundurması gerekiyor; fakat stok bulundurmak maliyetli olabiliyor. Bu nedenle doğru bir stok yönetimi politikası üzerinden stok takibi yapmak büyük önem taşıyor. Bu blog yazımızda üretim ve arz süreçleriyle kol kola ilerleyen stok yönetimi konusuna değindik.

Daha Fazla
Şirketlerin yapısını sağlamlaştıran teknolojiler12Ağustos

Şirketlerin yapısını sağlamlaştıran teknolojiler

Yoğun rekabet ortamında şirketler, global ve lokal trendleri takip etmek, pazar payını artırmak ve potansiyelini keşfetmek için teknoloji yatırımını en doğru biçimde yapmalı. Şirketlerde teknoloji kullanımı sayesinde hız, maliyet, kalite dengesi sağlanabiliyor. Bu blog yazımında şirketlerde kullanılan yeni teknolojiler hangileri sorusunun cevabını veriyoruz.

Daha Fazla
Sürdürülebilir dünya için Yeşil Ofis11Ağustos

Sürdürülebilir dünya için: Yeşil Ofis

En büyük uluslararası organizasyonlardan ve devletlerden, sivil toplum örgütlerine, şirketlere ve bireylere kadar bu konuda farkındalık oluşturmak önem kazanıyor. Son yıllarda çevrecilik adına alınan önlemlerden biri de Yeşil Ofis. Hemen akla gelen Yeşil Ofis nedir, Yeşil Ofis uygulamaları nelerdir sorularını bu blog yazımızda yanıtlıyoruz.​​​​​​​

Daha Fazla
E-ticarette başarı için ürün fotoğrafçılığı10Ağustos

E-ticarette başarı için ürün fotoğrafçılığı

Ülkemizde ve dünyada e-ticaretin hacmi her geçen gün artıyor. İç ve dış pazarlara e-ticaret platformlarıyla ulaşan iş profesyonelleri, rekabette öne çıkmak için belirli yöntemlere  başvuruyor. E-ticaret veya sosyal medyadan ürün satanlar için fark yaratmanın etkili yollarından biri ürün fotoğrafçılığı. Bu yazımızda ürün fotoğrafçılığı hakkında bilinmesi gerekenleri aktarıyoruz.

Daha Fazla
Devlet dairesine gitmeden internetten yapılabilen işlemler07Ağustos

Devlet dairesine gitmeden internetten yapılabilen işlemler

Bilgi toplumunun yolu, dijitalleşen devletten geçiyor. Dijital dönüşüme yatırım yapan ülkelerde hem vatandaş, hem de devlet için bürokrasinin azalması, zaman ve para tasarrufu gibi avantajlar elde ediliyor. Ülkemizde de bu noktada oldukça önemli adımlar atıldı ve yatırımlar devam ediyor. Bu yazımızda devlet dairesine gitmeden internetten yapılabilen işlemler hakkında yazdık.

Daha Fazla
Perakende mağazalarında performans ölçümleme kriterleri06Ağustos

Perakende mağazalarında performans ölçümleme kriterleri

Araştırmalar, perakende sektörünün en hızlı değişen ve gelişen sektörlerin başında geldiğini ve perakende deneyiminin müşteri kazanımı ve sadakati üzerinde doğrudan etkili olduğunu gösteriyor. Perakende mağazaları sürdürülebilir büyümeyi sağlamak için performans ölçümleme kriterleri uyguluyor. Blog yazımızda perakende mağazalarında performans ölçümleme kriterlerine açıklık getiriyoruz.

Daha Fazla
Sosyolojik reformun yeni adı: Toplum 5.005Ağustos

Sosyolojik reformun yeni adı: Toplum 5.0

Teknolojik gelişmeler hayatın tüm alanlarında hızlı ve köklü değişimlere sebep oluyor. Toplumun sosyal ve kültürel yapısı da bunlara bağlı olarak değişiyor. Bir büyüme ve kalkınma stratejisi olarak değerlendirilen Toplum 5.0, siber alan ve fiziksel alanın entegre olduğu teknoloji çağında insanların, robotların ve yapay zekanın güç birliği yaptığı “süper akıllı toplum” modelini öneriyor. Blog yazımızda Toplum 5.0 kavramına açıklık getiriyoruz.

Daha Fazla
Pazarlama dünyasında farklı bir boyut: Nöropazarlama04Ağustos

Pazarlama dünyasında farklı bir boyut: Nöropazarlama

Pazarlama dünyasının 2002 yılında tanıştığı nöropazarlama, son yıllarda popülerliğini artırmaya başladı. Tüketici nöro bilimi olarak da adlandırılan nöropazarlama, insan psikolojisini en aktif kullanan pazarlama yöntemlerinden biri olarak kabul ediliyor. Peki, nöropazarlama nedir, nöropazarlama nasıl faydalar sağlıyor? Nöropazarlama hakkında merak edilen bu sorulara, blog yazımızda cevap veriyoruz.

Daha Fazla
Girişimci olunur mu, doğulur mu?03Ağustos

Girişimci olunur mu, doğulur mu?

Dijitalleşmenin tüm kuralları yeni baştan yazdırdığı ve hayatın 7/24 online olduğu çağımızda startup, girişimci, inovasyon ve inovatif fikir kavramları sık sık karşımıza çıkan kavramlar. Kimi zaman yaratıcı fikirler kaynak yetersizliğiyle düşlerde veya arkadaş sohbetlerinde kalırken kimi zaman fikrin sahibinin adını dergilerde kalın puntolarla yazılmış olarak görüyoruz. Peki, girişimci olunur mu doğulur mu? Blog yazımızda bu sorunun yanıtını bulmaya çalıştık.

Daha Fazla
Sanal POS hata kodları ne anlama geliyor?30Temmuz

Sanal POS hata kodları ne anlama geliyor?

Fraud-kredi kontrol aksiyonu sayesinde sahte veya çalıntı kredi kartları tespit ediliyor ve olası dolandırıcılığın önüne geçilebiliyor. Sanal POS hata kodları da fraud kontrol yönteminin sağladığı bir avantaj olarak karşımıza çıkıyor. Peki, bu kodlar ne anlama geliyor? Blog yazımızda bu konuya açıklık getiriyoruz.

Daha Fazla
Inbound ve outbound marketing arasındaki farklar29Temmuz

Inbound ve outbound marketing arasındaki farklar

Pazarlama, işletmelerin olmazsa olmazı. Bu kavram iki temel türe ayrılıyor: Gelen ve giden pazarlama. Pazarlamanın amacına ulaşabilmesi, doğru kanalın seçilmesiyle mümkün oluyor. Inbound ve outbound marketing türlerinden hangisi daha iyi sorusu pazarlama dünyası için de tartışma konusu. Peki, inbound ve outbound marketing arasındaki farklar neler? Sorunun yanıtını blog yazımızda aktarıyoruz.

Daha Fazla
Küreselleşme 4.0 nedir, önceki evreleri nelerdir?28Temmuz

Küreselleşme 4.0 nedir, önceki evreleri nelerdir?

Dijitalleşmenin tüm alanlarda hızını artırdığı günümüzde, endüstrinin yeni formu olarak nitelendirilen Endüstri 4.0 kavramı sıklıkla gündeme geliyor. Endüstri 4.0 ile birlikte yaşanan pek çok değişim, küreselleşmeye farklı bir boyut kazandıran Küreselleşme 4.0’ı öne çıkarıyor. Yeni ekonomik çağın temsilcisi olan Küreselleşme 4.0 konusuna bu yazımızda açıklık getiriyoruz.

Daha Fazla
E-ticaret siteleri pazar yeri puanını nasıl artırabilir?27Temmuz

E-ticaret siteleri pazar yeri puanını nasıl artırabilir?

İnternet üzerinden satış yapmak için pek çok şirket, e-ticaret sitesi kurmak yerine online pazar yerlerini (marketplace) tercih ediyor. Online pazar yerlerinde teknik altyapı konularıyla ilgilenmek gerekmediği gibi, rekabet de daha net gözlemlenebiliyor. Bu rekabet içinde mağaza puanı önemli bir kriter. Peki, mağaza puanı nasıl artırılabilir? Bu önemli sorunun cevabını blog yazımızda aktarıyoruz.

Daha Fazla
Konuk Yazar: Endüstri 4.0 ekseninde rekabet ve insan27Temmuz

Konuk Yazar: Endüstri 4.0 ekseninde rekabet ve insan

Robotların ve yapay zekanın iş hayatına daha fazla katıldığı bir dönemdeyiz. Endüstri 4.0 ile "insansız fabrikalar"dan söz ediliyor olması bazı tartışmaları da beraberinde getiriyor. İş dünyasının yakından tanıdığı, kurumsal itibar ve stratejik iletişim yönetimi konularında pek çok kitabı ve konuşmaları bulunan Salim Kadıbeşegil, İnnova Blog'un konuk yazarı olarak Endüstri 4.0 objektifinden insan ve rekabet kavramlarını ele alıyor.

Daha Fazla
E-Fatura başvurusu için yol haritası24Temmuz

E-Fatura başvurusu için yol haritası

Yıllık cirosu 5 milyon TL ve üzerinde olan işletmeler için e-Fatura’ya geçiş zorunluluğunun 1 Temmuz’da başlamasıyla birlikte e-Fatura başvuru aşamaları yeniden gündeme geldi. Blog yazımızda e-Fatura başvurusu nasıl yapılır sorusuna açıklık getiriyoruz.

Daha Fazla
Çalışma hayatında Japonların 5S taktiği23Temmuz

Çalışma hayatında Japonların 5S taktiği

Hemen her alanda kendilerine özgü uygulamaları bulunan Japonlar, disiplin ve istikrarı harmanladıkları çalışma düzeninde verimliliği artırmak için 5S taktiği kullanıyor. Çalışma sahasında tertip, düzen ve temizlik olarak ifade edilen bu toplam kalite tekniği, global çapta popülerlik kazanıyor. Blog yazımızda girişimlerin başarılı olmasında etkili olan Japon 5S taktiği hakkında bilinmesi gerekenleri paylaşıyoruz.

Daha Fazla
Başarılı bir iş planı için dikkat edilmesi gerekenler22Temmuz

Başarılı bir iş planı için dikkat edilmesi gerekenler

Başarı için harika bir fikir ve sağlam bir ekip oluşturmak yeterli olmayabilir. Büyüme yolculuğunda rehberiniz olacak bir “iş planı” sayesinde sürekliliği sağlayabilirsiniz. Peki, başarılı bir iş planı hazırlarken dikkat edilmesi gerekenler neler? Bu sorunun cevabını blog yazımızda ayrıntılı biçimde anlatıyoruz.

Daha Fazla
Şirketler için yeni bir rekabet aracı: Yeşil Pazarlama21Temmuz

Şirketler için yeni bir rekabet aracı: Yeşil Pazarlama

Pazarlama dünyasının son yıllardaki önemli temalarından biri olan çevrecilik, tüketicinin de daha fazla hassasiyet gösterdiği bir konu haline geldi. Markalar üretim süreçlerini, iş yapma biçimlerini ve sosyal sorumluluk çalışmalarını çevreci bir bakışla elden geçirerek fark yaratmaya çalışıyor. Yeşil pazarlama olarak da anılan bu yaklaşımın öne çıkan özelliklerini blog yazımızda aktarıyoruz.

Daha Fazla
Sosyal medya madenciliği ile veriye hükmedin!20Temmuz

Sosyal medya madenciliği ile veriye hükmedin!

Mobil internet kullanımının artışına paralel olarak son yıllarda büyüme gösteren sosyal medya platformları, yaygın iletişim araçlarına pek çok noktada alternatif oluşturuyor. Güncel araştırmalara göre Türkiye nüfusunun %64’ü sosyal ağları aktif olarak kullanıyor. Sosyal medyanın büyük miktarda veriye erişim imkânı sunması, şirketler için sosyal medya madenciliği konusunu gündeme getiriyor.

Daha Fazla
Saha satış ekibi yönetiminde başarı için ipuçları17Temmuz

Saha satış ekibi yönetiminde başarı için ipuçları

Çoğu şirket için başarının en önemli unsuru olan satış, başarısını nitelikli insan gücünden alıyor. Güçlü bir satış ekibi, aynı zamanda daha geniş ve getirisi yüksek müşteri kitlesi anlamına geliyor. Bu nedenle saha satış ekibi yönetimi için güçlü stratejiler oluşturmak şirketler için büyük önem taşıyor. Bu yazımızda saha satış ekibi yönetiminde başarı için gerekli unsurları anlatıyoruz.

Daha Fazla
Perakende sektöründe kiosk kullanarak satış artırma16Temmuz

Perakende sektöründe kiosk kullanarak satış artırma

Herhangi bir şey satın almadan önce hızlı biçimde araştırma ve fiyat karşılaştırma yapabilen kullanıcıları etkilemek için markaların artık pek çok aracı birden kullanması gerekiyor. Tüketiciye ürün veya hizmetin özelliklerini ve vadettiği faydaları satış noktalarında sunmanın teknolojik yollarından biri de kiosk. Farklı iş kolları için önemli avantajlar sağlayan kiosk uygulamaları hakkında bilinmesi gerekenleri paylaşıyoruz.

Daha Fazla
Dropshipping nedir, nasıl yapılır?15Temmuz

Dropshipping nedir, nasıl yapılır?

Online alışverişe olan talep arttıkça pek çok kişi ve işletme için yeni fırsatlar da doğuyor. E-ticaret sektörü ağını genişletirken bazı yeni yöntemler de gelişme kaydediyor. Dropshipping de bu yöntemlerden biri olarak pek çok kişinin ilgisini çekiyor. Dropshipping nedir ve nasıl yapılır gibi sorulara bu blog yazımızda cevap veriyoruz.

Daha Fazla
Soru-Cevap: Pandemi döneminde finteklerin önemi nasıl anlaşıldı?15Temmuz

Soru-Cevap: Pandemi döneminde finteklerin önemi nasıl anlaşıldı?

İçinde olduğumuz normalleşme sürecinden önceki 5 aylık pandemi dönemi, bazı sektörlerde pozitif anlamda önemli değişiklikleri de beraberinde getirdi. İnsanların evlerinde izole bir yaşam sürdüğü bu dönemde, e-ticaretin hacmi %45 seviyelerinde büyüdü. Bu durum beraberinde fintek çözümlerini de daha fazla gündeme getirdi. Konuyla ilgili tespit ve araştırmalarıyla tanınan, dijital dönüşüm danışmanı ve Ussal Danışmanlık kurucusu Ussal Şahbaz'a, koronavirüs döneminde finteklerde yaşanan değişimleri sorduk.

Daha Fazla
Kripto Para nedir, fırsatları ve dezavantajları nelerdir?14Temmuz

Kripto Para nedir, fırsatları ve dezavantajları nelerdir?

Hakkında farklı görüşler sunulan dijital para birimleri merkez bankalarının, devletlerin ve büyük şirketlerin odağında. Başta Bitcoin olmak üzere, kripto paralar küçük yatırımcılar için de ilgi çekici görünüyor. Peki kripto para nedir, sağladığı fırsatlar ve sahip olduğu dezavantajlar nelerdir? Blog yazımızda açıklık getiriyoruz.

Daha Fazla
Oryantasyon nedir, amacı ve faydaları nelerdir?13Temmuz

Oryantasyon nedir, amacı ve faydaları nelerdir?

Şirketlerin işe alma sürecinde kritik bir yere sahip olan oryantasyon, çalışanların işe ve kuruma uyum sürecini hızlandırması açısından büyük önem taşıyor. Yoğun rekabet koşulları altında değişime ayak uydurmak için olası performans düşüklüğünün önüne geçmek açısından önem taşışan oryantasyon hakkında bilinmesi gerekenleri bu yazımızda okuyabilirsiniz.

Daha Fazla
E-ticarette güven kazanmak için ipuçları10Temmuz

E-ticarette güven kazanmak için ipuçları

Kullanıcıların e-ticarette en önem verdiği kriterlerden biri güven. Başarılı satış için gelen ziyaretçiye güven vermek, e-ticaret şirketleri içn öncelikli bir sonuç. Bu yazımızda e-ticarette güven kazanmak için yapılması gerekenleri anlatıyoruz.

Daha Fazla
Multidisipliner çalışanlar, işletmelere kazandırıyor09Temmuz

Multidisipliner çalışanlar, işletmelere kazandırıyor

Son dönemde iş hayatındaki yenilikçi yaklaşımlardan biri olan multidisipliner çalışma, yakın gelecekte her boyutta işletme için daha fazla önem taşıyacak. Peki, multidisipliner çalışma nedir, şirketlere ne gibi faydalar sağlar? Bu soruların cevaplarını blog yazımızda paylaşıyoruz.

Daha Fazla
Saha yönetimi yazılımının şirketlere sağladığı avantajlar08Temmuz

Saha yönetimi yazılımının şirketlere sağladığı avantajlar

İşletmelerin hedeflerine ulaşmasında önemli paya sahip olan saha yönetimi, teknolojiyle birlikte büyük bir dönüşüm sağladı. Saha yönetimi yazılımı sayesinde şirketler saha ekiplerini daha kolay takip ederek yönetebiliyor, tüm birimler aynı verimlilikte ve entegre biçimde çalışabiliyor.

Daha Fazla
Müşteri sadakati sağlamanın popüler yolu: Oyunlaştırma07Temmuz

Müşteri sadakati sağlamanın popüler yolu: Oyunlaştırma

Dijital dünyanın getirdiği değişimlerden biri olarak son dönemde çokça konuşulan oyunlaştırma, iş dünyasına eğlence katan popüler bir iş modeli, bir pazarlama yöntemi ve kimi zaman da bir İK stratejisi olarak karşımıza çıkıyor. Bu yazımızda oyunlaştırma nedir, nasıl uygulanır ve ne gibi faydalar sağlar sorularına cevaplar veriyoruz.

Daha Fazla
CVV kodu nedir ve alışverişlerde nasıl kullanılır?06Temmuz

CVV kodu nedir ve alışverişlerde nasıl kullanılır?

İnternetten alışveriş yapmayı tercih edenler, ödeme adımında kredi kartı bilgilerini girerken CVV kodu ile karşılaşıyor. Peki, CVV kodu nedir ve CVV kodu nerede yazıyor? Bu soruların cevaplarını blog yazımızda paylaşıyoruz.

Daha Fazla
İşletmeler bayi yönetiminde nelere dikkat etmeli?03Temmuz

İşletmeler bayi yönetiminde nelere dikkat etmeli?

Şirketlerin takvimleri içinde en önemli iş kalemlerinden birini, yeni müşteri portföyü yaratmak oluşturuyor ve bunun için de potansiyel müşteriyle temas kurmak değerli bir adım olarak öne çıkıyor. Etkili bir büyüme için bayi yönetimi daima işletmelerin dikkat etmesi gereken bir nokta. Peki, güçlü bir bayi ağı inşa etmek için ne yapmalısınız? Bu yazımızda bayi yönetiminde dikkat edilmesi gerekenlere değindik.

Daha Fazla
Finans sektörü için devrim: Açık bankacılık02Temmuz

Finans sektörü için devrim: Açık bankacılık

Teknolojik gelişmelerin en hızlı dönüştürdüğü alanlardan biri olan finans, yenilikçi yaklaşımların odak noktalarından birini oluşturuyor. İnternet bankacılığı ile başlayan, gelişmiş yazılım ve yapay zekanın yanı sıra biyometrik teknolojilerle de güvenliği öne çıkaran yaklaşımlar finans sektörünü hızla dönüştürüyor. Bu dönüşümlerin somut sonuçlarından biri olan Açık bankacılık sistemi, finans sektörünü etkileyen teknolojik bir inovasyon olarak gündemde yer alıyor.

Daha Fazla
E-ticaret firmaları lojistik yönetiminde nelere dikkat etmeli?01Temmuz

E-ticaret firmaları lojistik yönetiminde nelere dikkat etmeli?

E-ticaret dünyasında başarı ve müşteri memnuniyetinin arkasında yatan en önemli faktörlerden biri olarak lojistik yönetimi öne çıkıyor. Gerçek sermayenin envanter olduğunu göz önünde bulundurarak, e-ticarette lojistik yönetimi için strateji geliştirilmesi şart. Bu yazımızda e-ticarette lojistik yönetiminin önemine ve yapılması gerekenlere değiniyoruz.

Daha Fazla
Mobilde kullanılan pazarlama türleri30Haziran

Mobilde kullanılan pazarlama türleri

Araştırmalar Türkiye’de 60,3 milyon mobil cihaz kullanıcısı bulunduğunu ve internete bağlanan kullanıcıların yüzde 67’sinin sosyal medyayı aktif olarak kullandığını gösteriyor. Mobil cihaz kullanımı, mobil cihaz çeşitliliği, mobil uygulama ve servislerin artmasıyla birlikte pazarlama dünyasında mobil çağa uygun stratejiler geliştiriliyor.

Daha Fazla
Şirketlere yeni bir pencere açan kavram: Rekabet Analizi29Haziran

Şirketlere yeni bir pencere açan kavram: Rekabet Analizi

Ürün veya hizmetini ideal formuna kavuşturmak ve güçlü iş stratejileri oluşturup doğru ilerleyebilmek için işletmelerin bir dizi çalışma yapması şart. Hedef pazarla ilgili; müşteri adayları ve rakipler hakkında bilgi toplayarak sonuçları yorumlamak, yani pazar araştırması yapmak gerekiyor. Blog yazımızda pazar araştırmasının önemli bir aşaması olan rekabet analizi hakkında bilinmesi gerekenleri anlattık.

Daha Fazla
Güvenlik ve hizmet kalitesi standardının göstergesi: Güven Damgası26Haziran

Güvenlik ve hizmet kalitesi standardının göstergesi: Güven Damgası

E-ticaret hacmi, internet penetrasyonunun ve internetten alışveriş yapma oranının artmasıyla paralel olarak artış gösteriyor. Veriler Türkiye'de e-ticaret hacminin yüzde 39 büyüyerek 83,1 milyar lira değerine ulaştığını ortaya koyuyor. Online alışverişi tercih etmeyenlerin geçerli nedeni ise güvensizlik. İşte bu noktada blog yazımızın konusunu oluşturan Güven Damgası devreye giriyor.

Daha Fazla
Dijital Sözleşme ile süreçler daha güvenli25Haziran

Dijital Sözleşme ile süreçler daha güvenli

Şirketler yazılım platformları kullanarak süreçlerini dijitalleştirmeye; robotik sistemler, yapay zeka ve IoT gibi yeni teknolojiler ile toplam kalite yönetimini gerçekleştirmeye devam ediyor. Dijital dönüşüm resmi işlemlerde de uygulanıyor. Bürokrasiyi azaltan uygulamalardan biri de elektronik sözleşme olarak da bilinen dijital sözleşme. Blog yazımızda dijital sözleşme nedir, hukuki geçerliliği nedir sorularını yanıtlıyoruz.

Daha Fazla
Depo Yönetimi ile gelen avantajlar24Haziran

Depo Yönetimi ile gelen avantajlar

İşletmelerde üretim veya müşteri istekleri tedarik ihtiyacının sürekli olmasına sebebiyet veriyor. Bu durum depo ve sevkiyat sistemini etkin ve verimli bir biçimde yönetebilmeyi gerektiriyor. Peki, Depo Yönetimi nasıl yapılıyor ve nasıl avantajlar sağlıyor? Blog yazımızda bu sorulara cevaplar aradık.

Daha Fazla
İş akışı yönetimi ile rekabet gücünü artırın23Haziran

İş akışı yönetimi ile rekabet gücünü artırın

Şirketler kaynaklarını ve iş verilerini gözlemleyerek, hangi birimlerin ne oranda verimle çalıştığını tespit edebilir ve doğru iş stratejileri geliştirerek hedefe ulaşma yolundaki tüm engelleri kaldırabilir. Bu noktada şirketlerin faaliyetlerinin sorunsuzca işleyebilmesine olanak tanıyan İş Akışı Yönetimi devreye giriyor. Bu blog yazımızda İş Akışı Yönetimi nedir sorusunu yanıtlıyor ve İş akışı Yönetimi’nin sağladığı faydalara değiniyoruz.

Daha Fazla
Yeni nesil yatırım sistemi: Kitle Fonlaması22Haziran

Yeni nesil yatırım sistemi: Kitle Fonlaması

Finansal piyasada imece usulü olarak nitelendirilen kitle fonlaması, girişim şirketlerinin sermayeye ulaşımını kolaylaştırıyor. Geleneksel finansman yöntemlerine alternatif bir finans teknolojisi ürünü olan kitle fonlaması, klasik finansman modellerinin dışında yöntem arayışındakileri heyecanlandırıyor. Peki, kitle fonlaması nasıl fayda sağlıyor, Türkiye’de kitle fonlaması sistemi nasıl işliyor?

Daha Fazla
Satış ve müşteri artırmak için 5 anahtar tavsiye19Haziran

Satış ve müşteri artırmak için 5 anahtar tavsiye

Sektör fark etmeksizin fiziksel mağazacılıkta da online mağazacılıkta da başarıyla yürütülmesi gereken ilk faaliyet satış. Satışları artırmak için farklı satış artırma teknikleri uygulanabiliyor.

Daha Fazla
Pazarlamada en iyi geri dönüş sağlayan yöntemler18Haziran

Pazarlamada en iyi geri dönüş sağlayan yöntemler

Pazarlama trendleri ile çağa ayak uyduran markalar farklı pazarlama stratejileri oluştursa da hedef aynı: Marka hafızası yaratarak marka bilinirliğini artırmak ve satın almanın önündeki tüm engelleri kaldırarak markayı ayrıştırmak. Peki, hangi yöntem nasıl geri dönüş sağlıyor.

Daha Fazla
Konuk Yazar: 5G ve IoT Devrimi 18Haziran

Konuk Yazar: 5G ve IoT Devrimi

Mobil hücresel iletişim, toplumumuzu şekillendirmede, bizi dünyadaki insanlarla buluşturmada ve ekonomilerimizi hızlandırmada önemli rol oynuyor. Hücresel teknolojiler veri hızı, enerji dağılımı, bant genişliği kullanımı ve spektrum yönetimi gibi çeşitli odak noktalarıyla 1G'den 4G'ye evrimleşmiş durumda. Şimdi, 5G'yi bekliyoruz. İnnova Blog'un bu ayki konuk yazarı, bilişim sektörünün değerli gazetecilerinden, BT Günlüğü Dergisi Yayın Yönetmeni Ali Yavuz Şahin 5G ve IoT devrimini yazdı.

Daha Fazla
İşgücü takip yazılımı kullanmanın iş akış yönetimine etkisi17Haziran

İşgücü takip yazılımı kullanmanın iş akış yönetimine etkisi

İşletmelerde başarının anahtarlarından biri olan işgücünün doğru biçimde yönetimi verimliliği doğrudan etkiliyor. İşgücü takip yazılımı da tam da bu noktada devreye girerek iş akışı ve işgücü yönetimini kolaylaştırıyor.

Daha Fazla
KOBİ’leri başarısızlığa sürükleyen hatalar16Haziran

KOBİ’leri başarısızlığa sürükleyen hatalar

Ekonominin can damarı olarak ifade edilen KOBİ’ler, ayakta kalma koşullarını zorlaştıran rekabet ortamında yönetim sorunları yaşayabiliyor. Bu sorunların çözülmesi KOBİ’lerin uzun ömürlü olması açısından kritik önem taşıyor.

Daha Fazla
Sanal POS nasıl alınır?15Haziran

Sanal POS nasıl alınır?

Sanal POS, alışveriş trendinin fiziksel mağazacılık anlayışının ötesine geçtiği dijital ticaret çağında internet mağazacılığının en önemli çözüm noktası olarak öne çıkıyor. İnternet girişimcileri Sanal POS nedir nasıl alınır sorusuna yanıt arıyor. Blog yazımızın devamını okuyarak Sanal POS hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Daha Fazla
Online ödeme alma yöntemleri ile e-ticarette yeni bir sayfa12Haziran

Online ödeme alma yöntemleri ile e-ticarette yeni bir sayfa

Öncelikler hızla değişirken e-ticaret siteleri için de hizmet standartları farklılaşıyor. Online ödeme alma yöntemleri öncelikli hizmet standardı olarak finansal piyasalarda paradigmaları değiştirip kuralları yeniden yazdırıyor.

Daha Fazla
Organizasyonlarda kuşak karması ve iş hayatında kuşaklar11Haziran

Organizasyonlarda kuşak karması ve iş hayatında kuşaklar

Bugünün iş ortamında beş farklı nesil ortak ekonomik ve ticari hedefler için yan yana çalışmak durumunda kalabiliyor. Hedef aynı olsa da bakış açılarının farklı olması organizasyonlarda kuşak karması sorununu ortaya çıkarıyor.

Daha Fazla
Soru-Cevap: Kripto paranın geleceği nasıl olacak?11Haziran

Soru-Cevap: Kripto paranın geleceği nasıl olacak?

Son yılların popüler konularından biri olan kripto para ve üzerinde çalıştığı Blokchain teknolojisi ülkemizde de pek çok sektörde ilgi görüyor. Dijital paraların ortaya çıkışı ve yakın gelecekte bu alanda yaşanabilecek gelişmeleri Kadir Has Üniversitesi Yeni Medya Öğretim Görevlisi İsmail Hakkı Polat'a sorduk.

Daha Fazla
E-Residency nedir?10Haziran

E-Residency nedir?

Günümüzün modern girişimcileri, AB vatandaşlığı bulunmadan ve yüksek sermayeye sahip olmadan da AB’deki pazarlara ve müşterilere ulaşabiliyor. Nasıl mı? E-Residency sayesinde! Yurt dışında online şirket kurmak, Türkçede e-oturum olarak karşılık bulan E-Residency ile mümkün. Peki, E-Residency nedir, sistem nasıl işliyor? Cevapları blog yazımızda.

Daha Fazla
Dijital Esnaf nasıl olunur?09Haziran

Dijital Esnaf nasıl olunur?

KOBİ’lerin bel kemiğini oluşturan esnafın dijitalleşmesi, hem kendi varlığını sürdürebilmesi, hem de ülke ekonomisinde kalkınma açısından kritik önem taşıyor. Peki, esnaf için dijitalleşme nasıl gerçekleşebilir ve dijital esnaf nasıl olunur?

Daha Fazla
Motivasyon ve verimliliğin kaynağı: Personel eğitimi08Haziran

Motivasyon ve verimliliğin kaynağı: Personel eğitimi

Şirketlerin büyümesi için en değerli kaynak olan insana yatırım yapmak gerekiyor. Nitelikli ve yetenekli çalışanlar, işletmelere rekabet avantajı sağlıyor. Bu nedenle personel eğitimi hem özel hem kamu sektöründe periyodik olarak uygulanması gereken bir yöntem olarak öne çıkıyor.

Daha Fazla
İlk üreticiden son tüketiciye: Lojistik Yönetimi05Haziran

İlk üreticiden son tüketiciye: Lojistik Yönetimi

Taşıma uzaklıklarının ve maliyetinin artması ve tüketici alışkanlıklarının değişim göstermesi lojistiğin işletmelerde önem kazanmasını sağladı. Bu durum tedarik yönetimi, üretim lojistiği (iç lojistik) ve outbound lojistikten (dağıtım lojistiği) oluşan lojistik yönetiminin gerekliliğini ortaya koydu. Peki, lojistik yönetimi nedir ve nasıl yapılır? Bu blog yazımızda bu soruların yanıtını vereceğiz.

Daha Fazla
En doğru yol haritası: Finansal Fizibilite04Haziran

En doğru yol haritası: Finansal Fizibilite

Yapılabilirlik çalışmaları olarak da bilinen fizibilite çalışmaları teknik, ekonomik ve finansal olmak üzere üç ana bölümden oluşuyor. Bu blog yazımızda işletmelerin ve girişimcilerin en zorlandığı konular arasında bulunmakla birlikte, en doğru yol haritasını oluşturan finansal fizibilite konusuna odaklanıyoruz.

Daha Fazla
KOBİ’lerin dijital dönüşüm sürecini yönetmelerini sağlayan teknolojiler03Haziran

KOBİ’lerin dijital dönüşüm sürecini yönetmelerini sağlayan teknolojiler

Şirketler için dijital dönüşümü sosyal medya ve web sitesi ile sınırlamak rekabette geri kalarak yarıştan düşmeye sebep oluyor. Peki, dijital dönüşüm süreçleri için hangi temel teknolojileri kullanmak gerekiyor?

Daha Fazla
İnsan kaynakları 4.0 nedir, işe alım sürecini nasıl değiştiriyor?02Haziran

İnsan kaynakları 4.0 nedir, işe alım sürecini nasıl değiştiriyor?

Lügatımıza yeni dahil olan İnsan kaynakları 4.0 kavramı, Endüstri 4.0'la gelen değişimlerin yansımalarını ifade ediyor. Peki, Endüstri 4.0 ve insan kaynakları ilişkisi ile doğan bu kavram işe alım sürecini nasıl değiştiriyor? Blog yazımızda bu konuyu işledik.

Daha Fazla
Bulut CRM uygulamaları küçük ölçekli işletmelere nasıl avantajlar sunuyor?01Haziran

Bulut CRM uygulamaları küçük ölçekli işletmelere nasıl avantajlar sunuyor?

Müşteri profilinin bu denli büyük değişimi ve her sektörde yüzlerce rakibin oluşu “müşteri” kavramının öneminin artmasına sebebiyet verdi. İşte tam da bu noktada en iyi dijitalleşme araçlarından biri olan CRM programı devreye giriyor.

Daha Fazla
E-ticareti dönüştüren sosyal ticaret29Mayıs

E-ticareti dönüştüren sosyal ticaret

Sosyal medyanın yoğun kullanımıyla markalar farkındalık yaratmak için kullandıkları sosyal medyayı itibar yönetimi için de kullanıyor. Bu sayede s-ticaret olarak bilinen sosyal medya odaklı e-ticaret faaliyetleri yani sosyal ticaret artış gösteriyor. Peki, sosyal ticaret nedir, nasıl yapılır?

Daha Fazla
SAP programlarının süreç verimliliği için önemi28Mayıs

SAP programlarının süreç verimliliği için önemi

Tüm dünyada dijital dönüşümü yakalayan ve sektöründe önde gelen firmalar SAP programı kullanıyor. Küçük ve orta ölçekli işletmelerden global şirketlere kadar tüm ölçeklerdeki işletmeler ihtiyaçlarını SAP programı ile karşılıyor. SAP programı ile muhasebe, satış, üretim, finans ve insan kaynakları gibi birçok iş süreci yönetilerek yüksek verimlilik sağlanıyor.

Daha Fazla
KOBİ’ler için cazip pazarlar27Mayıs

KOBİ’ler için cazip pazarlar

KOBİ’lerin küresel tedarik zincirlerinde yerlerini alabilmeleri kalkınma açısından büyük önem taşıyor. İhracatın önemi artarken KOBİ’ler dünyaya açılma eğilimi gösteriyor. Peki, KOBİ’ler için cazip pazarlar hangi ülke ve bölgelerde?

Daha Fazla
Konuk Yazar: Akıllı şehirler salgına çare mi?27Mayıs

Konuk Yazar: Akıllı şehirler salgına çare mi?

Son dönemin en çok konuşulan konularından biri akıllı şehir kavramı, Covid-19 dönemiyle birlikte tekrar gündeme taşındı. Akıllı şehirlerin pandemi ile öne çıkan yönlerini, Türkiye bilişim medyasının önemli üyelerinden biri olan Fatih Sarı, İnnova Blog için kaleme aldı.

Daha Fazla
Şirketlerde güvenlik kültürü oluşturmanın yolları26Mayıs

Şirketlerde güvenlik kültürü oluşturmanın yolları

Kurumlara dönük siber güvenlik saldırılarla ilgili haberlerin sayısı günden güne artarken, buna paralel olarak siber güvenlik bilinci de hızla yayılıyor. Her ölçekte ve sektörde şirketin oluşturması gereken güvenlik kültürüyle ilgili detayları blog yazımızda paylaşıyoruz.

Daha Fazla
Veriye dayalı işletmeler bilgiyi nasıl gelire dönüştürüyor?25Mayıs

Veriye dayalı işletmeler bilgiyi nasıl gelire dönüştürüyor?

Şirketler veri analizi sayesinde müşteri deneyimini iyileştirerek hem maliyet artışı hem rekabet avantajı elde edebiliyor. Bu durum şirketlerin saygınlık kazanmasında da etkili oluyor. Peki, bilgiyi gelire dönüştürmek için şirketlerin nasıl strateji izlemesi gerekiyor?

Daha Fazla
Soru-Cevap: Akıllı Sözleşmeler nedir, hukuki yapısı nasıl işler?22Mayıs

Soru-Cevap: Akıllı Sözleşmeler nedir, hukuki yapısı nasıl işler?

Bu ayki Soru-Cevap bölümümüzün konusu akıllı sözleşme kavramı. İnternete bağlı cihazların sayısındaki artış ile Blockchain ve sensör teknolojilerinin geniş kullanım alanı bulması, akıllı sözleşme uygulamasının daha sık gündeme gelmesini sağladı.  Bu konuyu, Bilişim Hukukçusu Avukat M. Gökhan Ahi'ye sorduk.

Daha Fazla
İş analitiği neden önemli?21Mayıs

İş analitiği neden önemli?

Şirketlerin pazara ilişkin öngörü geliştirmeleri ve iş stratejileri uygulayabilmeleri, “neler oluyor”, “gelecekte ne olabilir” ve “ne yapmalıyız” sorusunu yanıtlamalarını gerektiriyor. İşte bu noktada iş analitiği çözümleri devreye giriyor. Peki, iş analitiği nedir, neden önemlidir?

Daha Fazla
İnternet girişimcileri için faydalı tüyolar20Mayıs

İnternet girişimcileri için faydalı tüyolar

İnternet girişimciliği, girişimlerin daha fazla kişiye iletilebilmesi ve hem ekonomik oluşu hem de sosyal istihdamı artırması sayesinde çok tercih ediliyor. İnternet girişimciliği birkaç konuya özellikle önem vermeyi gerektiriyor. İnternet girişimcileri için tüyolar arayışındaysanız blog yazımızın devamını okumanızı öneririz.

Daha Fazla
Proje yönetimi neden önemli18Mayıs

Proje yönetimi neden önemli

İş dünyasında farklı büyüklükteki şirketlerin başarıyı elde etmek için uygulaması gereken bir dizi yöntem bulunuyor. Planlı ve sistematik olunmak ise bunların başında geliyor. Az hata ile kaliteli iş yapmak proje yönetimi ile mümkün oluyor. Bu nedenle proje yönetimi nedir, proje yönetimi nasıl yapılır gibi sorular, iş dünyasında başarı için doğru biçimde cevaplanmalı ve uygulanmalı.

Daha Fazla
İK yönetimi çalışanları nasıl verimli kılabilir?15Mayıs

İK yönetimi çalışanları nasıl verimli kılabilir?

Yapılan araştırmalar mutlu çalışanların mutsuz çalışanlara oranla %70’e kadar daha verimli performans gösterdiğini ortaya koyuyor. Çalışanların verimliliğini artırma konusunda, iş yerinde mutluluk ve verimlilik çalışanın değerli olduğunu hissetmesiyle mümkün oluyor. Peki, İK yönetimi çalışanlara nasıl değerli hissettirebilir?

Daha Fazla
Markaların büyük veri analizini kullandığı alanlar14Mayıs

Markaların büyük veri analizini kullandığı alanlar

Büyük veri analizi; yapılacak yatırımlar, büyüme ya da küçülme gibi kritik karar alma süreçlerini kolaylaştırması açısından şirketler için hayati önem taşıyor. Bununla birlikte verinin yanlış yöntemler kullanılarak analiz edilmesi firmaları çok büyük zarara uğratabiliyor. Peki, big data kullanan firmalar, büyük veri analizini hangi alanlarda kullanıyor?

Daha Fazla
CRM sistemi tercih ederken dikkat edilmesi gereken kritik noktalar13Mayıs

CRM sistemi tercih ederken dikkat edilmesi gereken kritik noktalar

Yapılan araştırmalar, satış süreci yazılımı kullanmayan satış personelinin %45’inin hedefleri tutturamadığını gösteriyor. Tüm ekibe yer ve zaman bağımsız olarak ortak çalışma imkanı sağlayan CRM sistemi sayesinde sürdürülebilir bir şirket büyümesi için gerekli altyapıyı oluşturabilirsiniz.

Daha Fazla
Sağlık sektöründe güçlü bir dijital pazarlama stratejisi için ipuçları12Mayıs

Sağlık sektöründe güçlü bir dijital pazarlama stratejisi için ipuçları

Yüksek düzeyde bakım ve tedavi arayışındaki hastalar veya hasta yakınları sağlık hizmeti veren kuruluşu internette araştırmadan karar vermiyor. Bu nedenle sağlık sektöründe dijital pazarlama büyük önem taşıyor.

Daha Fazla
Profesyonelleşme sürecinde personel güçlendirme11Mayıs

Profesyonelleşme sürecinde personel güçlendirme

Yardımlaşma, iş birliği, geliştirme, örgütleme, kararlara katılım gibi bir dizi yönetim sürecini ifade eden ve iş gücü güçlendirme olarak da bilinen personel güçlendirme, başarılı yönetim stratejisi izleyen işletmelerin gündeminde yer alıyor.

Daha Fazla
İşletmeler için Covid-19 sonrası “yeni normal” önerileri08Mayıs

İşletmeler için Covid-19 sonrası “yeni normal” önerileri

Alınan tedbirler meyvelerini vermeye başladı ve Türkiye’de “yeni normal” süreci nihayet başlıyor. Bu dönemde tekrar faaliyete başlayacak olan şirketler, asansörlerden çalışma alanlarına kadar pek çok alanda değişiklik yapmak durumunda. Peki bu süreçte işletme yöneticileri olarak neler yapmalısınız?

Daha Fazla
Sosyal girişimciliğe genel bakış ve Türkiye’deki örnekler07Mayıs

Sosyal girişimciliğe genel bakış ve Türkiye’deki örnekler

Girişimcilik nedir, girişimci nasıl olunur soruları sorulduğunda “verimlilik” ve “kâr” kavramlarından bahsediliyor. Sosyal girişimcilik, girişimciliğin yalnızca üretim faktörlerini bir araya getirmek ve fırsatlardan istifade ederek kâr elde etmek olmadığını gösteriyor.

Daha Fazla
İK’cıların KVKK konusunda dikkat etmesi gerekenler06Mayıs

İK’cıların KVKK konusunda dikkat etmesi gerekenler

7 Nisan 2016 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu, insan kaynakları süreçlerinde şirketleri çeşitli yükümlülükleri yerine getirmeyi zorunlu kılıyor ve KVKK insan kaynakları birimi için büyük önem taşıyor. Bu yazımızda insan kaynakları biriminin KVKK konusunda dikkat etmesi gerekenleri derledik.

Daha Fazla
Covid-19 ve sonrası süreçte B2B pazarlama ipuçları05Mayıs

Covid-19 ve sonrası süreçte B2B pazarlama ipuçları

Eğitimden alışverişe, toplantı düzenlemekten sosyalleşmeye kadar pek çok konuda online çözümler öne çıktı. Bu durum B2B pazarlama stratejisinin önemini de artırdı. Covid-19 ve sonrası dönemde B2B pazarlama stratejisi için ipuçlarını bu yazımızda paylaşıyoruz.

Daha Fazla
Müşteri sadakati ve müşteri memnuniyeti nasıl sağlanır?04Mayıs

Müşteri sadakati ve müşteri memnuniyeti nasıl sağlanır?

Müşteri memnuniyeti, markaların bir standart oluşturmakta zorlandıkları konuların başında geliyor. Şirketlerin çoğu müşteri sadakati nasıl sağlanır sorusuna yanıt arıyor. Bu yazımızda bu konu hakkında sorulara yanıtlar veriyoruz.

Daha Fazla
Bilişim yatırımları, işletmelerin krizden çıkmasına yardımcı olacak27Nisan

Bilişim yatırımları, işletmelerin krizden çıkmasına yardımcı olacak

Covid-19 pandemisiyle birlikte dünya çapında, hayatın her alanını derinden etkileyen bir süreç yaşandı. Bu sürecin elbette kişiler, şirketler ve devletler açısından pek çok öğretici yanı da oldu. Global çapta kriz döneminde şirket yönetimi konusunun öneminin daha iyi anlaşılmasına sebebiyet veren zincirleme bir reaksiyon oluştu.

Daha Fazla
KOBİ'lerin İş Zekâsına Yatırım Yapması İçin 7 Neden24Nisan

KOBİ'lerin İş Zekâsına Yatırım Yapması İçin 7 Neden

Nitelikli bilginin hem tüzel kişiler hem gerçek kişiler tarafından kritik değer olarak kabul gördüğü günümüzde CIO’lar yeniden elden geçirilmesi gereken, verim alamadıkları süreçleri belirlemek için iş zekası teknolojileri kullanıyor.

Daha Fazla
Sağlık hizmetlerinde veri yönetimi nasıl yapılıyor?23Nisan

Sağlık hizmetlerinde veri yönetimi nasıl yapılıyor?

Bilgi temeline dayanan bir sektör olan sağlık sektöründe işlemlerin her aşamasında bilgiye gereksinim duyulması sağlık hizmetlerinde veri yönetimi için önem verilmesi gerektiğini ortaya koyuyor.

Daha Fazla
Etkili bir Müşteri İlişkileri Yönetimi için her şirketin bilmesi gereken 6 şey22Nisan

Etkili bir Müşteri İlişkileri Yönetimi için her şirketin bilmesi gereken 6 şey

Sadakatle sonuçlanacak ilişkiler kurmanın gerekliliği Müşteri İlişkileri Yönetimi kavramının şirketlerin gündeminde yoğun olarak yer almasına sebebiyet veriyor. Peki, şirketlerin ne yapması gerekiyor?

Daha Fazla
Yeni başlayan şirketler için dijital pazarlamanın ABC'si 21Nisan

Yeni başlayan şirketler için dijital pazarlamanın ABC'si

Değişen paradigmalardan biri de pazarlama alanında oldu ve dijital pazarlama ortaya çıktı. Peki, yeni başlayan şirketler için dijital pazarlama nasıl olmalı?

Daha Fazla
Perakende sektöründe trendleri belirleyen teknolojiler 20Nisan

Perakende sektöründe trendleri belirleyen teknolojiler

Perakende sektöründe teknoloji; bilginin doğru kullanılmasını, müşterilerin doğru tanınmasını, rekabet şartlarında avantaj elde edilmesini sağlıyor.

Daha Fazla
Geleceğin akıllı şehir konsepti nasıl bir yaşam vadediyor?17Nisan

Geleceğin akıllı şehir konsepti nasıl bir yaşam vadediyor?

20. yüzyılın son çeyreğinden itibaren gelişen teknolojilerle yenilikçilik kavramlarını bir araya getiriliyor ve yeni bir yapı oluşturuluyor: Akıllı şehir. Bu yazımızda Akıllı şehir konseptinin yakın gelecekte vadettiklerini anlatıyoruz.

Daha Fazla
Covid-19 dönemi, bulut teknolojisine olan ilgiyi artırdı16Nisan

Covid-19 dönemi, bulut teknolojisine olan ilgiyi artırdı

Covid-19 salgını, bulut bilişim uygulamaları ve sistemlerinin öncelikli ihtiyaç haline gelmesini ve tüm sektörlerin odağında bulut bilişimin olmasını sağladı.

Daha Fazla
Biyometrik imza teknolojisinin bugünü ve geleceğine bakış15Nisan

Biyometrik imza teknolojisinin bugünü ve geleceğine bakış

Bugünün ve geleceğin teknolojisi olarak karşımıza çıkan biyometrik imza nedir, biyometrik imza teknolojisi nasıl avantajlar sunuyor?

Daha Fazla
Yakın gelecekte yaygınlaşacak 6 iş zekası trendi14Nisan

Yakın gelecekte yaygınlaşacak 6 iş zekası trendi | İnnova

İş zekası çözümleri, şirketlerin ileriye yönelik sağlıklı kararlar verebilmesi ve analitik rekabette öne geçebilmesinde etkili oluyor. Peki, iş zekası trendleri hangileri?

Daha Fazla
2020 İçin Müşteri Sadakatine Dair Çarpıcı Rakamlar10Ocak

2020 İçin Müşteri Sadakatine Dair Çarpıcı Rakamlar

21. yüzyılın ikinci on yılını kapattığımız bu ilk günlerde, geriye dönük bir değerlendirme yapacak olursak, perakende sektöründeki çarpıcı değişiklikleri ve yenilikleri hızlıca hatırlayabiliriz.

Daha Fazla
KVKK Yükümlülüğü Kapınızda03Aralık

KVKK Yükümlülüğü Kapınızda

Teknolojinin gelişimi ve internetin hayatımıza girmesi ile birlikte, iletişim kurma biçimimiz ve günlük işlerle başa çıkma şeklimiz büyük ölçüde değişti.

Daha Fazla
Yükselen Teknoloji Trendi: Dijital Cüzdanlar19Kasım

Yükselen Teknoloji Trendi: Dijital Cüzdanlar

Gelişen finansal teknolojiler ile birlikte nakit paranın yerini alan Dijital Cüzdanlar, kullanıcılara hız, güvenlik ve kolaylık sağlıyor.

Daha Fazla
Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı Yeni Tebliği Yayımlandı22Ekim

Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı Yeni Tebliği Yayımlandı

Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından 19 Ekim 2019 tarihli Resmi Gazete ile yeni vergi usul kanunu yayımlandı.

Daha Fazla
Nesnelerin İnterneti, Yapay Zekâ ve Verinin Gücü20Ağustos

Nesnelerin İnterneti, Yapay Zekâ ve Verinin Gücü

Son yıllarda gündemden düşmeyen “Büyük Veri” konusu yapay zekâ uygulamalarının da gelişmesiyle daha önemli bir kavram haline dönüştü.

Daha Fazla
Yapay Zeka Destekli Organizasyonlar19Haziran

Yapay Zeka (AI) Destekli Organizasyonlar

Yapay zekanın (AI) kurumlar açısından potansiyeli şimdi çok daha fazla önem kazanıyor.

Daha Fazla
Robotik Süreç Otomasyonu (RPA) Nedir? Nasıl Çalışır? 14Mart

Robotik Süreç Otomasyonu (RPA) Nedir? Nasıl Çalışır?

Robotik süreç otomasyonu (Robotic Process Automation - RPA) nedir? Nasıl çalışır? Bu soruların cevaplarını bulmaya çalışacağımız yazımızda gelin kısaca RPA nedir ona bir bakalım.

Daha Fazla
Sadakat Programları ile Müşterilerinizi Harekete Geçirin27Aralık

Sadakat Programları ile Müşterilerinizi Harekete Geçirin

Sadakat programları ile müşterilerinizi harekete geçirerek, yeni müşteri kazanımı sağlamanız düşündüğünüz karar zorlu bir süreç olmaktan çıktı.

Daha Fazla
Bankacılıkta Dijital Dönüşüm24Aralık

Bankacılıkta Dijital Dönüşüm

Bankacılıkta dijital dönüşüm rüzgarı ülkemiz bankacılık sektörünü de etkisine alarak, pek çok uygulama biçimini değişikliğine uğratıyor.

Daha Fazla
Temassız Ödemeler Konusunda Doğru Bilinen Yanlışlar17Aralık

Temassız Ödemeler Konusunda Doğru Bilinen Yanlışlar

Temassız ödeme yöntemi aslında uzun zamandır hayatımızın bir parçası durumunda. Öyle ki Türkiye, ilk temassız kredi kartını 2006 yılında lanse ederek Avrupa’nın öncüsü olmayı başarmıştır.

Daha Fazla
Ön Ödemeli Kartların Eğitim Sektöründeki Geleceği13Aralık

Ön Ödemeli Kartların Eğitim Sektöründeki Geleceği

Dinamik bir yaşam tarzına sahip öğrencilerin hayatının bir parçası olmak ön ödemeli kartlar ve entegre sadakat sistemlerini ile mümkün; bu sayede yaşam boyu değer noktasında güçlü bir marka yaratmanın da fırsatı doğmuş oluyor.

Daha Fazla
Lokasyon Bazlı Pazarlama ile Müşteri Deneyimi22Kasım

Lokasyon Bazlı Pazarlama ile Müşteri Deneyimi

Dijital pazarlama ve analiz olanaklarının da artmasıyla lokasyon bazlı pazarlama çalışmaları giderek hız kazanırken, potansiyel müşterileriniz ile anlık ve tutarlı şekilde iletişimde kalmanız daha da mümkün hale geliyor.

Daha Fazla
FinTek Alanında Geleceğin Trendleri06Kasım

FinTek Alanında Geleceğin Trendleri

Değişimin hızla yaşandığını günümüzde dijital dönüşüm olanakları etrafımızı sarmış durumda, bu dönüşümün bariz bir şekilde görülebildiği alanlardan biri de FinTek.

Daha Fazla
E-Mutabakat ile Karmaşık Mutabakat Süreçlerine Son!23Ekim

E-Mutabakat ile Karmaşık Mutabakat Süreçlerine Son!

E-Mutabakat çözümleri ile mutabakat süreçlerini daha rahat ve kolay adımlarla tamamlayabilir, zor koşulları ortadan kaldırabilirsiniz.

Daha Fazla
Açık Bankacılık ve Kartlı Ödeme Sistemleri17Ekim

Açık Bankacılık ve Kartlı Ödeme Sistemleri

Alternatif ödeme altyapılarının gelişimi açık bankacılık uygulamalarıyla daha da hız kazanırken, alternatif ödeme araçları kredi kartı kullanım alışkanlarını şekillendirmeye devam ediyor.

Daha Fazla
Sadakat Programına Ne Zaman Başlamalı?03Eylül

Sadakat Programına Ne Zaman Başlamalı?

“Sadakat Programına ne zaman başlamalı?” sorusunu kendinize soruyor olabilirsiniz. Gelin yanıtını birlikte verelim.

Daha Fazla
İnsan Kaynağına Verilen Değerin En Önemli Göstergesi: Yan haklar17Temmuz

İnsan Kaynağına Verilen Değerin En Önemli Göstergesi: Yan haklar

Modern yönetim bilimcilere göre bir işletmenin başarısında etkili olan girdiler malzeme, makine, sermaye, insan ve yönetim olarak tanımlanıyor. Bu girdiler arasındaki ilk üç unsur işletmenin kapasitesi, maddi olanakları ve tercihleriyle bağlantılı. Ama konu insan kaynağı olduğunda durum değişiyor. İşletmeler, kendileri için en önemli unsur olan insanı elde tutabilmek ve işletme başarısındaki etkisini artırmak ve sürdürmek için farklı yaklaşımlar kullanmak zorunda kalıyor.

Daha Fazla
Oyunlaştırma ve Viral Pazarlama’nın Gücü Markanıza Değer Katıyor22Haziran

Oyunlaştırma ve Viral Pazarlama’nın Gücü Markanıza Değer Katıyor

Oyunlaştırma ve viral pazarlama son yılların gözde pazarlama stratejileri arasında yer alıyor. Yeni neslin teknolojik yatkınlığı sebebiyle şirketler de müşteri sadakati alanında viral pazarlamanın gücünü bir süredir iletişimlerine yansıtmakta.

Daha Fazla
İK Departmanlarının Neden Bulut Tabanlı Bir İK Çözümüne İhtiyacı Var?01Haziran

İK Departmanlarının Neden Bulut Tabanlı Bir İK Çözümüne İhtiyacı Var?

"Akıllı insanları işe alıp, onlara neler yapacağını söylemek mantıklı değil. Akıllı insanları, bize ne yapmamız gerektiğini söylemeleri için işe alırız." - Steve Jobs

Daha Fazla
Sanal Zekanın FinTek Dünyasına Etkileri15Mayıs

Sanal Zekanın FinTek Dünyasına Etkileri

Sanal zeka algoritmalarının gelişimiyle, kullanıldığı sektörlere sağladığı katma değer son yıllarda belirgin bir şekilde artmış durumda. Bu nedenle bankacılık ve finans sektörleri yeni nesil FinTek girişimlerinin artan tehditleri nedeniyle dijital dönüşümü kısmen zorunlu olarak yaşıyorlar.

Daha Fazla
FinTek’in Hızlanan Gelişimi26Nisan

FinTek’in Hızlanan Gelişimi

Fintek alanınındaki yatırımlar gelişimi hızlandırırken, geleneksel finansal kuruluşların yeni nesil FinTek girişimleri ile nasıl bir işbirliği içerisinde olacağı büyük bir merak konusu. Bankalar ve diğer finansal kuruluşlar stratejik planları doğrultusunda değişimlerini sürdürürken bir yandan da teknolojinin gelişimine ve regülasyonların değişimine adapte olmaya çalışıyorlar.

Daha Fazla
Müşteri Sadakati için Youtube Yayıncılarından İlham Alın 25Ocak

Müşteri Sadakati için Youtube Yayıncılarından İlham Alın

YouTube kanal sahiplerinin abone artırma taktikleri müşterinizi farklı bir deneyim sunmanızı sağlayabilir.

Daha Fazla
Bir Müşteri Sadakat Programı Uygulamanız İçin Rakamlarla Desteklenen 3 Sebep25Ocak

Bir Müşteri Sadakat Programı Uygulamanız İçin Rakamlarla Desteklenen 3 Sebep

Varsayımlar ya da öngörüler yeterli değilse, bu istatistikler, neden bir müşteri sadakat programına ihtiyacınızı olduğunu açıklıyor.

Daha Fazla
Nesneleri İnterneti 2020 Stratejik Öngörüleri 25Ocak

Nesneleri İnterneti 2020 Stratejik Öngörüleri

Gartner tarafından yayımlanan stratejik öngörüler, 2020 yılında üretilen hemen her elektronik aygıtın Nesnelerin İnterneti ile uyumlu olacağını dikkat çekiyor.

Daha Fazla
Bankacılık Sektörünü Bekleyen Büyük Değişim29Aralık

Bankacılık Sektörünü Bekleyen Büyük Değişim

Bankacılık sektörü büyük bir devrim ile karşı karşıya, Avrupa Birliği bünyesinde 2015 yılında hazırlanan ve önümüzdeki dönemde yürürlüğe girmesi beklenen Ödeme Sistemleri Direktifi'nin (Payment Services Directive) 2. versiyonu ile sektörde taşların ciddi anlamında yerinden oynayacağı öngörülüyor.

Daha Fazla
Omni-Channel Perakende ile Müşteri Deneyimi Yönetimi01Kasım

Omni-Channel Perakende ile Müşteri Deneyimi Yönetimi

Bundan 30 sene önce sözlüklerde yer almayan dijital bilgi kavramı bugün katlanarak inanılmaz bir hızla büyüyen dev bir oluşum haline geldi. Y ve Z jenerasyonları bu dijital ortamda büyüdü ve onu günlük hayatın bir parçası gibi kullanıyorlar. İşin açıkçası bu devirde hayatta kalmak için markaların neler yapabileceğine değil, neler yapmaması gerektiğine de bakmak gerekir.

Daha Fazla
Güçlü Bir CRM ile 4 Adımda Gelirlerinizi Artırın09Ekim

Güçlü Bir CRM ile 4 Adımda Gelirlerinizi Artırın

CRM ile müşterilerinin beklentilerine hızlı ve etkin yanıt vermek kolaylaşırken, satış ve servislere bağlı gelirler de artıyor.

Daha Fazla
Perakende Sektörünün Teknolojiye Yatırımları Artıyor28Eylül

Perakende Sektörünün Teknolojiye Yatırımları Artıyor

Perakende şirketleri IT için yaptıkları harcamayı artırarak, rekabette öne çıkmayı hedefliyor. Ancak dijital dönüşümde doğru iş ortağını seçmek de büyük önem taşıyor.

Daha Fazla
Perakende sektörünü yeniden şekillendiren teknolojiler27Eylül

Perakende sektörünü yeniden şekillendiren teknolojiler

Ne bulursa onu satın alan müşteriler evlerine çekildi.Alışveriş merkezlerini kolay yoldan ikna olmayan bir nesil sardı. Bu kitle, teknolojinin nimetlerinden yararlanmayan mağazaların önünden teğet geçiyor.

Daha Fazla
Digital Signage eğitim alanında nasıl fayda sağlıyor?27Eylül

Digital Signage eğitim alanında nasıl fayda sağlıyor?

Hayatlarının büyük kısmını ekran karşısında geçiren milenyum nesliyle iletişim kurmanın yolu onlarla aynı dili konuşmaktan, yani dijitale ayak uydurmaktan geçiyor.

Daha Fazla
Maliyetlerinize ne kadar hakimsiniz?21Eylül

Maliyetlerinize ne kadar hakimsiniz?

İyi bir CRM çözümü, gelir kalemlerinde sağladığı fayda kadar giderlerin daha etkin takibini de kolaylaştırıyor.

Daha Fazla
CRM kullanmıyor musunuz? Krize hazır olun!19Eylül

CRM kullanmıyor musunuz? Krize hazır olun!

CRM kullanmadığınız için dolu dizgin yaklaşan krizi tespit etmenizi sağlayacak 4 temel belirti.

Daha Fazla
Perakende sektörünü 2017'nin kalanında neler bekliyor?10Ağustos

Perakende sektörünü 2017'nin kalanında neler bekliyor?

Satın aldığı ürünlerin ödemesini yapmak için kasa önünde bekleyen müşteri kavramı çok geride kaldı. Devir ÖKC; yani ödeme kaydedici cihazları müşterinin ayağına getirme devri.

Daha Fazla
Müşteri verilerini akıllıca değerlendirmenin yolu04Ağustos

Müşteri verilerini akıllıca değerlendirmenin yolu

Müşterileriniz değerlidir. Onları daha değerli hissettirmek için yapmanız gerekenlerden biri ise onlara ait verileri akıllı bir şekilde ele alarak kişi ya da gruplara özel çözümler sunmaktan geçer.

Daha Fazla
Mimar Sinan Camii ve iBooks'un Ortak Meselesi31Temmuz

Mimar Sinan Camii ve iBooks'un Ortak Meselesi

Apple’ın tasarım odaklı bir şirket olduğu, donanımlarındaki minimalist ve çağdaş tasarımların bilgisayar kullanım deneyimini farklı bir boyuta taşıdığı yadsınamaz.

Daha Fazla
S/4HANA ile Birlikte Metodoloji Değişiyor12Mayıs

S/4HANA ile Birlikte Metodoloji Değişiyor

S/4HANA’ya geçiş ile birlikte sadece kullanıcılar için daha kolay kullanılabilir, hızlı bir SAP ortaya çıkmıyor, danışmanların iş yapış şekli de bununla birlikte değişiyor. Peki yeni proje yönetim metodolojisi SAP Activate neler getiriyor?

Daha Fazla
Konsolide Bankacılık Çözümlerine Ne Kadar Yakınız28Nisan

Konsolide Bankacılık Çözümlerine Ne Kadar Yakınız

Türkiye'deki işletmelerin tamamına yakını birden fazla banka ile çalışıyor. Aynı anda onlarca hesabı yönetmek zorunda kalan muhasebe bölümlerinin hayatını kolaylaştırmanın bir yolu var mıdır?

Daha Fazla
Fintek - Londra Innovate Finance Konferansı19Nisan

Fintek - Londra Innovate Finance Konferansı

Londra Innovate Finance Konferansı'ndan izlenimler

Daha Fazla
Müşteri Sadakati Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar14Nisan

Müşteri Sadakati Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

Köşedeki bakkalın bile müşteri sadakat alanında aksiyon aldığı bir çağı yaşıyoruz.

Daha Fazla
Masa  Başından Kurtulmak12Nisan

Masa Başından Kurtulmak

Dünya üzerinde cep telefonu kullanan insan sayısı, diş fırçası kullanan insan sayısından daha fazla.

Daha Fazla
ISO 27001 ve ISO 27002 Standartları Değişiyor11Nisan

ISO 27001 ve ISO 27002 Standartları Değişiyor

Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi standartları ISO 27001 ve ISO 27002'nin yeni versiyon taslakları yayımlandı.

Daha Fazla
Dijital Dönüşüm Yakın Geleceği Nasıl Etkileyecek?24Mart

Dijital Dönüşüm Yakın Geleceği Nasıl Etkileyecek?

Dijital dönüşüm geçen yüzyılın üçüncü çeyreğinden bu yana dile getirilen ama asla bitmeyecek bir dönüşüm. Yakın geleceğe nasıl yansıyacağının örnekleri ise Webrazzi Dijital 2017 etkinliğinde karşımıza çıktı.

Daha Fazla
Bilgi Toplumu Stratejisi Mevcut Durum Raporu02Mart

Bilgi Toplumu Stratejisi Mevcut Durum Raporu

Türk bilişim sektörüne ilişkin iyi bir kaynak

Daha Fazla
Enerji 4.0 - Nesnelerin Şebekesi25Ocak

Enerji 4.0 - Nesnelerin Şebekesi

Cep telefonlarımız, sohbet edebildiğimiz sanal asistanlarımız, kendi kendine gidebilen otomobiller gibi görünen akıllı dünyanın dışında, enerji gibi altyapı çözümlerine uygun görünmeyen bir akıllı dünyaya doğru gidiyoruz.

Daha Fazla
İşletmeler Neden Mobil Ödeme Sistemleri Kullanmalı?28Aralık

İşletmeler Neden Mobil Ödeme Sistemleri Kullanmalı?

Paranın bulunmasından beri büyük değişim gösteren ödeme sistemlerinde hayatımıza giren son yenilik 'Mobil Ödeme Sistemleri'. Mobil ödeme sistemleri nedir, ekonomiyi ne ölçüde etkilemesi bekleniyor, işletmelere ne gibi faydalar sunar? Aradığınız cevaplar bu yazıda...

Daha Fazla
Hastane Yönetimi Artık Dijital Bir İş26Aralık

Hastane Yönetimi Artık Dijital Bir İş

Türkiye’de hastanelerdeki yatak sayısının beşte biri entegre sağlık kompleksleri ile yenileniyor. Bu komplekslerin etkin bir hizmet verebilmesinin öncelikli şartı ise, doğru uygulanmış bir hastane bilgi yönetim servisleri çözümü.

Daha Fazla
Facebook Neden Arayüz Geliştirme İçin Yüzlerce Kişi Çalıştırıyor?22Aralık

Facebook Neden Arayüz Geliştirme İçin Yüzlerce Kişi Çalıştırıyor?

Facebook halen sosyal medya platformu olarak tanınıyor olabilir. Ama şirketin araştırma ekibinin çalışmaları bu algının yakında değişeceğini gösteriyor.

Daha Fazla
En Faydalı Kısaltmamız: IOT22Aralık

En Faydalı Kısaltmamız: IOT

Nesnelerin interneti dünyası pek çok soru işaretini ve avantajı beraberinde getiriyor. İşin endüstri tarafındaysanız da içiniz rahat olsun. SkywaveIoT platformu, yetenekleriyle ihtiyaç duyduğunuz dönüşüm için uygun ortamı sunuyor.

Daha Fazla
Akıllı Şehirlerin Kalbi Çin'de Atıyor14Kasım

Akıllı Şehirlerin Kalbi Çin'de Atıyor

Müşterisini doğru tanıyan ve müşterisinin isteklerine hızlı cevap veren, kısacası değişime ayak uyduran, perakendeciler avantajlı hale gelecek, nasıl mı?

Daha Fazla
Perakendede Rönesans: Akıllı Mağazalar05Ekim

Perakendede Rönesans: Akıllı Mağazalar

Müşterisini doğru tanıyan ve müşterisinin isteklerine hızlı cevap veren, kısacası değişime ayak uyduran, perakendeciler avantajlı hale gelecek, nasıl mı?

Daha Fazla
Perakendenin Dijital Dönüşümü09Ağustos

Perakendenin Dijital Dönüşümü

Dijital dönüşümün geleneksel zincirleri kırdığı sektörlerin başında perakende geliyor. Artık rekabet edilen alanlar gelenekselin önüne geçerek, online mecraları da kapsama alanına almaya başladı ve etkisi günden güne artış gösteriyor.

Daha Fazla
İş Sağlığı Güvenliğinde Ziyaretçi Karşılama Teknolojileri08Ağustos

İş Sağlığı Güvenliğinde Ziyaretçi Karşılama Teknolojileri

İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası (Kanun No.6331), TBMM tarafından kabulünden sonra, 30 Haziran 2012 tarih ve 28339 sayılı Resmi Gazete'de ilan edilerek kısmen yürürlüğe girdi.

Daha Fazla
Bir Buluttan Daha İyisi, Birden Fazla Bulut28Temmuz

Bir Buluttan Daha İyisi, Birden Fazla Bulut

Kurumlarda bulut kullanımı yaygınlaştıkça, buluta olan bakış açısı daha verimli çözümlere ulaşmak için evrim geçiriyor. Günümüz şirketleri artık farklı amaçları için bir değil, birden fazla bulut servis sağlayıcısını aynı anda tercih ederek çözüm üretiyor.

Daha Fazla
Endüstri 4.0 ile Gelen Yeni Üretim Çağı - Akıllı Fabrikalar13Temmuz

Endüstri 4.0 İle Gelen Yeni Üretim Çağı - Akıllı Fabrikalar

Makinelerin kendi aralarında konuştuğu, üretimi insanların değil makinelerin organize ettiği Akıllı Fabrikalar ile üretimin en temel performan kriteri olan verimlilik ile tavan yapacak.

Daha Fazla
Ürünü Müşteriden Önce Satış Danışmanına Sat16Haziran

Ürünü Müşteriden Önce Satış Danışmanına Sat

Artan rekabet sonucunda düşük büyüme ve karlılık tehdidine karşı karşıya kalan perakende sektörü, ancak elindeki kaynakları daha verimli kullanarak bu sorunları aşabilir. Bu kaynakların temelinde ise oyunlaştırma teknikleri ile motivasyonu ve sadakati artırılmış bir satış ekibi bulunuyor.

Daha Fazla
E-Ticarette OmniChannel Yaklaşımına Dair Kulağa Küpe Tavsiyeler04Mayıs

E-Ticarette OmniChannel Yaklaşımına Dair Kulağa Küpe Tavsiyeler

Müşteriye ulaştığınız kanalların sayısının sürekli arttığı, müşteriyle iletişim kurmak için kullandığınız iletişim ortamlarına her gün yenisinin eklendiği bir dünyada OmniChannel kavramı giderek daha geniş kesimlerin ilgisini çekiyor. Ben de özellikle e-ticarette OmniChannel yaklaşımını avantaja çevirmek isteyenlere birkaç tavsiye sıralamak istedim.

Daha Fazla
Endüstri 4.0 Çağı Başladı: Yeni Rakipleriniz Robotlar ve Yapay Zeka04Mayıs

Endüstri 4.0 Çağı Başladı: Yeni Rakipleriniz Robotlar ve Yapay Zeka

Bilgi teknolojilerinin gelişimiyle birlikte cihazların ve süreçlerin sürekli birbirine bağlı ve birbirinden haberdar hale gelmesi, yeni bir endüstri çağının başlangıcı olarak tanımlanıyor. Dördüncü endüstri devrimi, kısaca 'Endüstri 4.0' olarak tanımlanan bu dönemde, daha önce hiç karşılaşmadığınız türden rakiplerle mücadele etmeye hazır mısınız?

Daha Fazla
Kurumsal Hafıza Nedir, Nasıl Çalışır?29Şubat

Kurumsal Hafıza Nedir, Nasıl Çalışır?

Kağıttan ekrana doğru hızla dijitalleşen belgeler ve iş süreçleri geleceğin kurumlarını şekillendiriyor. Belge ve süreç yönetimi sistemleri yarının dünyasına ışık tutuyor.

Daha Fazla
Nesnelerin İnternetinin Proje Yönetimine Etkisi08Şubat

Nesnelerin İnternetinin Proje Yönetimine Etkisi

Günümüzde 'Dijitalleşme' ve 'Nesnelerin İnterneti' teknolojilerinin yaygınlaşması şirketlerin büyümesi için önemli rol oynuyor.

Daha Fazla
Sen Oyunlaştır, Acenten Daha Çok Kazansın!29Ocak

Sen Oyunlaştır, Acenten Daha Çok Kazansın!

Özellikle son dönemde artan primler nedeniyle satışları tıkanma noktasına gelen sigorta sektörüne ilaç olacak yeni pazarlama unsuru, oyunlaştırma olarak göze çarpıyor. Sigorta şirketleri oyunlaştırma sayesinde hem günün trendlerine uyuyor hem de acenteleri kanalıyla satışlarını artırıyor.

Daha Fazla
10 Soruda Bulut Planlama ve Bütçeleme Hizmeti26Ekim

10 Soruda Bulut Planlama ve Bütçeleme Hizmeti

Plan ve bütçe süreçlerini bir bulut çözümüyle yönetmek isteyenlerin mutlaka bilmesi gereken 10 maddeyi bu yazıda derledik.

Daha Fazla
Şirketlerde Satışları Artırmak İçin Oyunlaştırma Kullanın16Ekim

Şirketlerde Satışları Artırmak İçin Oyunlaştırma Kullanın

Aberdeen Group'un yaptığı araştırmaya göre, oyunlaştırma satış performansını %48 ve satışları da %36 artırıyor. Çalışanların işine oyun mantığıyla yaklaşması ve personelin oyuna dahil edilmesi, şirket içi iletişimi güçlendirerek satışlarda istikrarlı artış sağlıyor.

Daha Fazla
Müşteriyi Tanımak 2: 'Biri bizi gözetliyor mu?'13Ekim

Müşteriyi Tanımak 2: 'Biri bizi gözetliyor mu?'

Müşterilerinizin olağan şüphelerini gidermek için yapmanız gerekenler...

Daha Fazla
Markanıza Ortak Lazım (mı?)09Ekim

Markanıza Ortak Lazım (mı?)

Müşteri ile doğru ve kalıcı ilişkiler kurmanın en önemli yollarından bir tanesi sadakat uygulamalarının kullanılması. Günümüzde sık sık karşılaştığımız bu ilişki yönetimini, marka çözümleri ile harmanlayarak müşteri memnuniyetini çok daha verimli hale getirebilir ve satışlarınızı artırabilirsiniz.

Daha Fazla
Müşteriniz Gerçekte Kim?01Ekim

Müşteriniz Gerçekte Kim?

'Benim ne istediğimi anla dedi, gözlerime bak, hareketlerimi incele, zamanın harcama, aynı şeyleri defalarca sorma, ne olur beni yorma, beni tanı artık!'

Daha Fazla
Nesnelerin İnterneti İle Perakende Sektöründe Yenilikçi Çözümler18Eylül

Nesnelerin İnterneti İle Perakende Sektöründe Yenilikçi Çözümler

Nesnelerin İnterneti ile Büyük Veri analizini kolaylaştırarak kampanyalarınızı nasıl optimize edebilirsiniz?

Daha Fazla
Müşteriyi Tanımak 1: Kişisel Deneyimler12Eylül

Müşteriyi Tanımak 1: Kişisel Deneyimler

Onlara değer verdiğinizi göstermenin ilk adımı onları gerçekten iyi tanımak...

Daha Fazla
Perakende Sektörüne Özel 5 IoT Uygulaması28Ağustos

Perakende Sektörüne Özel 5 IoT Uygulaması

Mağazacılıkta IoT uygulamaları harikalar yaratabilir mi? 5 IoT uygulamasını bir araya getirerek mükemmele en yakın iş süreçlerini inceledik.

Daha Fazla
Daha Fazla ATM, Daha Kolay Yönetim12Ağustos

Daha Fazla ATM, Daha Kolay Yönetim

Bankalar hizmet ağlarını geliştirmek için daha düşük maliyetli self-servis çözümlerine yöneliyor. Peki, şehir merkezlerinden en uç noktalara kadar ATM'lerinizi yönetmenin maliyetini nasıl azaltabileceğinizi biliyor musunuz?

Daha Fazla
Beacon Varsa Perakendede Sınır Yok29Temmuz

Beacon Varsa Perakendede Sınır Yok

Müşteriyi veriye, veriyi yeniden müşteriye çeviren Beacon teknolojisiyle tasarlanan perakende uygulamaları sektöre nasıl bir katkı sağlıyor?

Daha Fazla
IT'deki Yeni Akım, Servisler Ekonomisi Olabilir mi?26Temmuz

IT'deki Yeni Akım, Servisler Ekonomisi Olabilir mi?

Günümüz IT dünyasının en çok yatırım yapılan alanları nelerdir diye bir araştırma yapılsa, ilk 5 içinde loT, Big Data ve SaaS'ın yer alması hiçbirimizi şaşırtmaz sanırım.

Daha Fazla
Artık Sizin İçin de E-Fatura Zamanı!06Temmuz

Artık Sizin İçin de E-Fatura Zamanı!

Gelirler İdaresi Başkanlığı 2010 yılı itibariyle kurumlar arası faturalaşma sürecini elektronik ortama taşımak amacıyla e-fatura uygulamasını başlattı.

Daha Fazla
E-Ticaret Sitenizin Satışlarını Müşteri Sadakat Programları İle Artırın01Temmuz

E-Ticaret Sitenizin Satışlarını Müşteri Sadakat Programları İle Artırın

Müşteri deneyiminin önemi e-Ticaret sektöründe hızla artıyor.

Daha Fazla
Nakit Modası Geçiyor: Mobil Ödeme Sistemlerinin Geleceği25Haziran

Nakit Modası Geçiyor: Mobil Ödeme Sistemlerinin Geleceği

ABD ve Danimarka başta olmak üzere birçok ülke artık nakit para kullanımını kaldırmayı planlıyor. Ancak mobil ödeme sistemlerinin yaygınlaştığı günümüzde sadece madeni paranın modası geçmiyor. Akıllı telefonlar ve parmak iziyle kimlik denetimi sistemleri yaygınlaştıkça, nakit para da ortadan kalkacak. Ancak bunun için veri güvenliği sağlamak şart.

Daha Fazla
Hayatta Kalabilmek için Sayısal Dönüşüm (Digital Transformation)01Haziran

Hayatta Kalabilmek için Sayısal Dönüşüm (Digital Transformation)

Önümüzdeki dönemde şirketlerimizin hayatta kalmasını - ve bu şirketlerde hala çalışabilir olmayı - istiyorsak, Sayısal Dönüşümü bilmemiz gerek.

Daha Fazla
Ayrılmaz İkili: 3 Adımda Pazarlama-CRM Entegrasyonu15Mayıs

Ayrılmaz İkili: 3 Adımda Pazarlama-CRM Entegrasyonu

Dijital pazarlamanın bulut bilişimle birleşerek hızla yaygınlaştığı ve LED billboardlarla lokasyon bazlı öneri sistemlerinin PC platformlarını birlikte kullandığı günümüzde 360 derece pazarlama otomasyonu ve CRM platformları ayrılmaz ikili oldu.

Daha Fazla
Dış Kaynak Kullanımı ile 'Managed Services' Arasında Ne Fark var?07Mayıs

Dış Kaynak Kullanımı ile 'Managed Services' Arasında Ne Fark var?

Günümüzde yönetilen hizmetler (managed services) dış kaynak kullanımının ötesine geçerek organizasyonlara bulut bilişimle en esnek çözümleri sunuyor.

Daha Fazla
Dakikada 7.900 dolar nereye gidiyor?05Mayıs

Dakikada 7.900 dolar nereye gidiyor?

Siber Saldırılar şirketlerin dakikada 7.900 dolar zarar etmesine yol açıyor ve bu saldırıları düzenleyen hackerlar özellikle KOBİ'lerin müşteri bilgileriyle online ödeme sistemlerini hedefliyor.

Daha Fazla
Havacılıkta Yeni Dönem: Dijital Kabin Yönetimi17Nisan

Havacılıkta Yeni Dönem: Dijital Kabin Yönetimi

Rekabetçi piyasa koşullarında, küçük kar ooranları ile farklılık yaratmaya çalışan ticari kurumlar için operasyonel maliyetleri düşürmek çok önemli.

Daha Fazla
Apple Pay'den Sonra Android Pay de Geliyor!16Nisan

Apple Pay'den Sonra Android Pay de Geliyor!

Apple'ın 9 Eylül 2014 tarihinde yaptığı Apple Pay lasmanı sonrasında, Google da 2 Mart 2015 tarihinde Barcelona'da yapılan Mobile World Congress'te Android Pay adında yeni bir mobil ödeme sistemi geliştirdiğini doğruladı.

Daha Fazla
Excel'den modern bütçe planlama dönemine geçiş01Nisan

Excel'den modern bütçe planlama dönemine geçiş

Bügüne kadar Excel üzerinde gerçekleştirilen bütçeleme süreçleri Hyperion'un yetenekleriyle hızlanıyor.

Daha Fazla
'E-ticaret siteleri için e-Arşiv ve e-Fatura zorunluluğu'01Nisan

'E-ticaret siteleri için e-Arşiv ve e-Fatura zorunluluğu'

Cirosu 5 milyon TL ve üzerinde olan e-ticaret sitelerine 2015 yılı sonuna kadar e-Arşiv ve e-Fatura uygulamasına geçme zorunluluğu getirildi. Bu zorunluluk, şirketleri, kestikleri her faturanın bir kopyasını 10 boyunca kağıt ortamda saklama zorunluluğundan kurtarıyor. Bu da akıllara, yeni uygulamanın sanal POS (vPOS) ile yapılan tahsilatlardaki süreçleri nasıl etkileyeceği sorusunu getirebilir.

Daha Fazla
Sanal POS ile bayilerden e-tahsilat26Mart

Sanal POS ile bayilerden e-tahsilat

Sanal POS teknolojisi, bayi ağına sahip şirketlerin bayi tahsilatlarını güvenli bir altyapı üzerinden yapmalarına imkan sağlıyor.

Daha Fazla
Agile hakkında her şey...20Şubat

Agile hakkında her şey...

Agile proje yönetimi ve yazılım geliştirme süreçleri nasıl işler? Agile hakkındaki tüm detayları adım adım öğreniyoruz.

Daha Fazla
Sigorta Sektörünün Kanayan Yarası: Sadakatsizlik!22Ocak

Sigorta Sektörünün Kanayan Yarası: Sadakatsizlik!

Günümüzde hemen her sektörde olduğu gibi sigorta şirketinin gündeminde de "müşteri odaklı" olmak kavramı yatıyor. Peki müşteri odaklı nasıl olunur? Bir şirket neleri yaparsa müşteri odaklıyım diyebilir? Aslında olayın temelinde sadık müşteri yaratmak ve onu elde tutmak yatıyor ancak bunları yakalamak sigorta şirketleri için göründüğü kadar kolay değil.

Daha Fazla
Beacon teknolojisi ve proximity marketing ile müşterinin kalbini yerinde fethedin12Ocak

Beacon teknolojisi ve proximity marketing ile müşterinin kalbini yerinde fethedin

Yeni müşteri kazanma ve var olan müşterileri elde tutma çalışmalarını bir adım öteye taşıyan kişisel alan pazarlaması da diyebileceğimiz "Proximity Marketing", beacon teknolojisi ile çalışarak müşterilere ulaşmada bize daha etkili bir yol açıyor.

Daha Fazla
Yeni Nesil müşteri deneyimi: Omni-channel yaklaşımının sadakat uygulamalarına etkisi08Ocak

Yeni Nesil müşteri deneyimi: Omni-channel yaklaşımının sadakat uygulamalarına etkisi

Müşteri ulaştığınız kanalların sayısı arttıkça ve alternatifler çeşitlendikçe, bu kanallar üzerinden sadakat deneyimini de sürdürülebilir kılmak önemli bir konu haline geliyor. Bu yazımızda omnichannel yaklaşımından ve bunun "Customer Engagement" konusunda etkisinden kısaca değinelim istedik.

Daha Fazla
Saha teknisyenlerinin kış aylarında karşılaştığı 3 temel sorun26Aralık

Saha teknisyenlerinin kış aylarında karşılaştığı 3 temel sorun

'Mart kapıdan baktırır, kazma kürek yaktırır' ama Mart'a kadar geçen kış günleri de hiç kolay değildir... Özellikle yılın 365 günü sahada operasyon yürüten işletmerin kış aylarında karşılaştıkları ek zorlukların neler olduğuna ve bunlara yönelik çözüm önerilerine bakmakta yarar var...

Daha Fazla
Saha hizmetlerinin performansı nasıl ölçülebilir?25Aralık

Saha hizmetlerinin performansı nasıl ölçülebilir?

Sahada operasyon yürüten işletmetlerin, performans artışı için aksiyon almadan önce kendilerine sormaları gereken 8 önemli soru...

Daha Fazla
Müşteriyle yakınlaşmada CRM'in ötesi: Customer Engagement19Aralık

Müşteriyle yakınlaşmada CRM'in ötesi: Customer Engagement

Müşterinin ürün ve hizmetlerin şekillenmesinde çok daha fazla söz sahibi olduğu günümüzde, müşterinin kalbini fethetmek için klasik CRM yaklaşımıyla sunulan puan ve ödüller yeterki olmuyor. Bunun bir adım ötesine geçerek, Customer Engagement (müşteri katılımı) ile çift yönlü diyalogla kişiye özel yaklaşımları kurgunlanması gerekiyor.

Daha Fazla
Kapı kolundan, son kullanıcıya: Tasarım19Aralık

Kapı kolundan, son kullanıcıya: Tasarım

İyi tasarım kurallarının bilimsel bir şekilde uygulanmasına kapı kollarından yazılıma kadar günlük yaşantımızın her alanında ihtiyacımız var. İnsan-Bilgisayar iletişimi alanında duayen isim Don Norman'ın düşüncelerinin ışığında iyi tasarımın özelliklerinin neler olması gerektiğini ele alacağız...

Daha Fazla
Akıllı şehirler çağı başlıyor (2)10Kasım

Akıllı şehirler çağı başlıyor (2)

Akıllı şehirler, teknolojiyi 'akıllıca' kullanarak, vatandaşların yaşam standardını yükseltecek akıllı çözümleri hayata geçiriyorlar.

Daha Fazla
Akıllı şehirler çağı başlıyor (1)03Kasım

Akıllı şehirler çağı başlıyor (1)

Her geçen gün daha da büyüyen, karmaşık ve kalabalık hale gelen şehirlerin elektrik, doğal gaz, su, ulaşım ve iletişim şebekelerinin doğru ve etkin yönetimi için bilgi ve iletişim teknolojilerini kullanan akıllı şebekeler, akıllı çözümlerin tipik örneklerini oluşturuyor. Her alanda akıllı çözümlerin hayata geçirildiği şehirler ise 'Akıllı Şehir' olarak adlandırılıyor...

Daha Fazla
Geleceğin 8 Enerji Trendi31Ekim

Geleceğin 8 Enerji Trendi

Enerjiyi eskisinden çok daha 'iyi anlayan' yeni bir dünyayla tanışmaya hazır mısınız?

Daha Fazla
e-Arşiv Fatura uygulamasına nasıl geçilir?17Eylül

e-Arşiv Fatura uygulamasına nasıl geçilir?

Kağıt faturaları 10 yıl boyunca klasörlerde saklamaktan kurtulmak için e-Arşiv Fatura uygulamasının sağladığı avantajlardan faydalanmaya karar verdiyseniz, vermeniz gereken ikinci karar, "e-Arşiv'e nasıl geçebilirim?" sorusuna vereceğiniz cevap ile ilgili olacak.

Daha Fazla
Faturaları kağıt olarak saklamaktan kurtaran çare: 'e-Arşiv'16Eylül

Faturaları kağıt olarak saklamaktan kurtaran çare: 'e-Arşiv'

İşletmeleri, faturaların ikinci nüshalarını kağıda basılı olarak 10 yıl saklamaktan kurtaran e Arşiv Fatura uygulaması, faturaların ikinci nüshalarının elektronik ortamda saklanabilmesine imkan sağlayarak, işletmelere rahat bir nefes aldırıyor.

Daha Fazla
Çok mobilsiniz ama ne kadar güvendesiniz?05Eylül

Çok mobilsiniz ama ne kadar güvendesiniz?

Sistemlerden ve uygulamalardan kaynaklanan güvenlik açıkları, şirketlerin dijital sinir ağlarında dolaşan en önemli varlık olan bilgiyi tehdit ediyor. Peki ama ortalıkta bunca farklı sistem, uygulama ve standart varken sırtınızı nereye yaslayacağınızı nerden bileceksiniz?

Daha Fazla
BYOD: Çalışanlarınız Kendi Cihazını Seçsin mi Seçmesin mi?05Eylül

BYOD: Çalışanlarınız Kendi Cihazını Seçsin mi Seçmesin mi?

Bring Your Own Device - İşe Kendi Cihazını Getir (BYOD) akımı son birkaç yıldır kurumların gündeminde yer alan konuların başında geliyor. Kullanıcılar bu durumdan memnun olsa da, acaba beraberinde getireceği risklerin farkında mı?

Daha Fazla
Veri Merkezi Taşımasında Hayat Kurtaran İpuçları22Temmuz

Veri Merkezi Taşımasında Hayat Kurtaran İpuçları

Planlanmış Veri Merkezi (data center) taşımasında 6 hayati kontrol adımına ve diğer önemli hususlara dikkat etmek gerekiyor.

Daha Fazla
ISO 27000:2014 güncellemesinin getirdiği yenilikler09Haziran

ISO 27000:2014 güncellemesinin getirdiği yenilikler

ISO/IEC 27000 serisi hakkında genel bilgi edinmek ve güncellenen ISO 27000:2014 revizyonu ile standartta yapılan değişikliklerden haberdar olmakta yarar var.

Daha Fazla
Microsoft Dynamics CRM ile dinamik bir işletmeye dönüşün06Haziran

Microsoft Dynamics CRM ile dinamik bir işletmeye dönüşün

Sosyal medyada şikayet eden müşterilerin %20'si ilk bir saat içinde geri dönüş bekliyor. Bunun anlamı şu: Siz bir işletme sahibi olarak müşterinizin ne hissettiğini ya da yaşadığını bilemezken, müşterinizi çoktan rakiplerinize kaptırmış olabilirsiniz.

Daha Fazla
Mobil yaşam tarzını benimseyenler için Dynamics CRM 201313Mayıs

Mobil yaşam tarzını benimseyenler için Dynamics CRM 2013

Ofisteyken Microsoft Dynamics CRM'in pazarlama, satış ve müşteri hizmetleri yetenekleri elinizin altında... Peki ya yanınızda sadece bir tablet bilgisayar varken?

Daha Fazla
Dijital sinir ağları şehri akıllandırmaya yeter mi?03Şubat

Dijital sinir ağları şehri akıllandırmaya yeter mi?

günümüzde karşı karşıya kaldıkları problemler nedeniyle gelişigüzelliğin, hatta neredeyse kaosun simgesi olarak görülen çağdaş büyük şehirler, teknoloji yardımıyla düzen ve huzur bulabilecek mi?

Daha Fazla
Mindshift29Ocak

Mindshift

"Farklı" olanı bulmanın sırrı... Eski günlerde arkadaş buluşmalarının ve aile toplantılarının en büyük eğlencesi, "board game"lerdi.

Daha Fazla
Endüstriyel internet ile akıllanan nesneler31Aralık

Endüstriyel internet ile akıllanan nesneler

Bilim kurguyu çağrıştıracak senaryolar, internete bağlanarak IQ kazanan nesneler sayesinde gerçeğe dönüşüyor. Cebinizdeki telefondan kemerinizdeki tokaya kadar bu sistemin parçası olmanızı bekleyen birçok fikir havada uçuşuyor.

Daha Fazla
Türk Bilişim Sektörünün - ve Türkiye'nin - Önündeki Fırsat KOBİ'ler10Aralık

Türk Bilişim Sektörünün ve Türkiye'nin Önündeki Fırsat KOBİ'ler

KOBİ'lerde bilişim kullanımını yaygınlaştırabilsek, sadece Bilişim sektörünün on yıllardır beklenen patlamasını gerçekleştirmiş olmayacağız, ülkemizin geleceğe doğru büyük bir atılım yapmasını sağlayacağız.

Daha Fazla
İdeal Programı Kurgulamak15Kasım

İdeal Programı Kurgulamak

100 liralık bir alışverişe karşılık 1 liralık puanı mı tercih edersiniz, yoksa size özel bir kasada öncelikli işlem yapabilmeyi mi?

Daha Fazla
Nane, Limon Kabuğu, Üstüne Biraz da Büyük Veri13Kasım

Nane, Limon Kabuğu, Üstüne Biraz da Büyük Veri

Büyük veri gerçekten hayat kurtarır mı? Verilere doğru şekilde bakabilecek, analiz edebilecek ve küçük ipuçlarını bir araya toplayabilecek bir yöntem geliştirebilseydik; yaşam süremizi değiştirebilir miydik?

Daha Fazla
ISO 27001 standardının 2013 revizyonunda neler değişiyor?11Kasım

ISO 27001 standardının 2013 revizyonunda neler değişiyor?

ISO27001 2013 revizyonu ile neler değişti? Belgelendirme ve belge yenilemesi sürecinde şirketleri neler bekliyor?

Daha Fazla
Kamuda ortak veri merkezine hazır mıyız?08Kasım

Kamuda ortak veri merkezine hazır mıyız?

Türkiye'de kamu hizmetlerinin ortak bir veri merkezinde toplanmasının sağlayacağı faydalarla birlikte risklerin de göz ardı edilmemesi gerekiyor. "Kamu Entegre Veri Merkezi" olası senaryolar neler?

Daha Fazla
350 milyar faturanın kaderi e-fatura ile yeniden yazılıyor08Kasım

350 milyar faturanın kaderi e-fatura ile yeniden yazılıyor

Alternatif elektronik haberleşme yöntemlerinin artık olgun olarak nitelendirilebilecek ölçüde yaygınlaşması, her ay milyonlarca abonesine fatura göndermek zorunda kalan şirketler için yeni bir fırsat yarattı: E-fatura.

Daha Fazla
Kaos yaratan mobil cihaz çeşitliliği...08Kasım

Kaos yaratan mobil cihaz çeşitliliği...

Mobil cihazların yaygınlaşması, büyük bir çeşitliliği de beraberinde getiriyor. Çalışanlar, çalışma ortamında kendilerine dayatılan cihazları değil, kendi tercih ettikleri cihazları kullanmayı talep ediyor. Bu durumu yönetebilmek mümkün mü?

Daha Fazla
Belki bir yazar değilsiniz ama, sizin de yazdıklarınızın peşindeler24Ekim

Belki bir yazar değilsiniz ama, sizin de yazdıklarınızın peşindeler

Klavye... Farkında olmasanız da aslında nice sırlarımızı emanet ettiğimiz vazgeçilmez bir aygıt.

Daha Fazla
416 gündür bir hırsızla yaşıyor olabilirsiniz24Ekim

416 gündür bir hırsızla yaşıyor olabilirsiniz

Kurumların yüzde 94'ü siber saldırıya uğradıklarını bir başkasından duyuyorlar. Siber sistemlerine sızan kişilerin yakalanmadan önce ortalama içerde kalma süresi ise tam 416 gün.

Daha Fazla
Teknolojide gerçek devrim: Nesnelerin İnterneti, Büyük Veri ve Bulut Bilişimin Kesişimi30Eylül

Teknolojide gerçek devrim: Nesnelerin İnterneti, Büyük Veri ve Bulut Bilişimin Kesişimi

Artık bilgisayardan ne istediğinizi net olarak ortaya koymanız şart değil. Buluttaki uygulamalar, size özel bilgileri büyük veriden damıtılmış akılla şekillendiriyor, sizin bir şey yapmanıza gerek olmadan proaktif olarak aksiyon alıyor.

Daha Fazla
İK teknolojilerinde 5 trend, 3 aksiyon26Eylül

İK teknolojilerinde 5 trend, 3 aksiyon

Kurumun sağlıklı bir şekilde işleyebilmesi için çok büyük önem taşımasına rağmen, zamana zaman İK, özellikle teknoloji yatırımları açısından hak ettiği ilgiyi göremeyebiliyor. Oysa İnsan Kaynaklarında doğru bir strateji belirleyerek yenilikçi teknolojilerden yararlanmak, kurumun toplam performansını hızla yukarı çekebilir.

Daha Fazla
Zamanla Rekabet İçin Mobilite19Eylül

Zamanla Rekabet İçin Mobilite

Cep telefonunuz paranın bile yerini aldı. Hala işinizi değiştiremeyeceğini mi düşünüyorsunuz?

Daha Fazla
Büyük Veri, Büyük Sırlar, Büyük Fırsatlar19Eylül

Büyük Veri, Büyük Sırlar, Büyük Fırsatlar

Tarihin başlangıcından 2003 yılına kadar ürettiğimiz miktarda veriyi, artık yalnızca 2 günde üretiyoruz.

Daha Fazla
Dış Kaynak Sayesinde Gücünüzü Katlayın19Eylül

Dış Kaynak Sayesinde Gücünüzü Katlayın

Başarılı olmak için farklı uzmanlıklara ihtiyaç duyduğumuz günümüzde, dış kaynak hizmetleri kurumlar için vazgeçilmeze dönüşüyor.

Daha Fazla
Maliyetlerinizi hafifletmek için 'Bulut Bilişim'19Eylül

Maliyetlerinizi hafifletmek için 'Bulut Bilişim'

Bulut Bilişim, işletmelerin çağdaş gereksinimlere daha hızlı uyum sağlayabilmesi ve maliyetlerini hafifletmesi adına büyük fırsat getiriyor.

Daha Fazla
Aramızdaki Mesafe: En fazla 6 Kişi10Eylül

Aramızdaki Mesafe: En fazla 6 Kişi.

LinkedIn’de herhangi bir kişinin, kaçıncı derece uzağınızda olduğunuz bilgisini elde edebiliyorsunuz. Hiç tanımadığınız biriyle bağlantı kurmanız gerektiğinde o kişiyle aranızda genelde kaç kişi oluyor?

Daha Fazla
Teknolojide Yeniden Devrim Zamanı: Bulut Bilişim08Eylül

Teknolojide Yeniden Devrim Zamanı: Bulut Bilişim

Kış aylarında doğalgazı kesilen Ukrayna durumuna düşmemek, kritik bilgilerin mahremiyetini riske atmamak için, Türkiye’nin Bulut Bilişimin etkilerini çok iyi düşünmesi ve özellikle veri merkezlerine ilişkin stratejisini bir an önce oluşturması gerekli.

Daha Fazla
Teknolojide Yeniden Devrim Zamanı: Büyük Veri11Ağustos

Teknolojide Yeniden Devrim Zamanı: Büyük Veri

Büyük Verinin doğru kullanımının yarattığı rekabet avantajı o denli büyük ki, herhangi bir sektördeki oyunculardan biri elindeki verilerin değerini ortaya çıkarmaya başladığında, diğer oyuncuların takip etmek zorunda kalacakları kesin. Erken davranan, oyunun kurallarını değiştirecek.

Daha Fazla
Teknolojide Yeniden Devrim Zamanı: Nesnelerin İnterneti27Temmuz

Teknolojide Yeniden Devrim Zamanı: Nesnelerin İnterneti

Nesnelerin interneti, yaşantımıza girmeye hazırlanıyor. Fiziksel dünyadaki pek çok olguyu, hava sıcaklığı ve nemi, tansiyon ve kalp atışını, bir sokaktan geçen otomobillerin sayısını basit algılayıcılar ile ölçmek, sayısallaştırmak ve ölçümleri bilgisayarlara aktarmak artık mümkün.

Daha Fazla
Elinizde Tuttuğunuz Veriyi Bir De Gözünüzle Görün23Temmuz

Elinizde Tuttuğunuz Veriyi Bir De Gözünüzle Görün

Sayfalar süren raporlar yerine bazen tek bir görüntü, farklı alanlardaki potansiyellerin keşfedilebilmesi için çok daha etkili olabiliyor.

Daha Fazla
Enerji Sektöründe Bilgi Güvenliği Tebliği23Temmuz

Enerji Sektöründe Bilgi Güvenliği Tebliği

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), enerji sektöründe bilişim güvenliğinin sağlanmasına yönelik bir tebliğ yayınlamaya hazırlanıyor.

Daha Fazla
E-Fatura Bu Kışa Yetişir Mi?18Temmuz

E-Fatura Bu Kışa Yetişir Mi?

Kurumların Gelir İdaresi Başkanlığına başvurmaları için iki aydan daha kısa bir süre kaldı. Cevap bekleyen sorular ve geçişin oluşturabileceği riskler…

Daha Fazla
Limited ve Anonim Şirketleri Ekim 2013'e Kadar Sitelerini Güncellemek Zorunda…15Temmuz

Limited ve Anonim Şirketleri Ekim 2013'e Kadar Sitelerini Güncellemek Zorunda…

Şirketler Ekim 2013’e kadar mali bilgilerini web sitelerine eklemek zorunda. Hala sitesi olmayan denetime tabi şirketler ise Ekim 2013’e kadar standartlara uygun şekilde web sitelerini hayata geçirmekle yükümlü…

Daha Fazla
Yetenekler Çağı12Temmuz

Yetenekler Çağı

İçinde bulunduğumuz çağı yetenekler çağı olarak nitelendirmek doğru olur.

Daha Fazla
CRM Raporları Müşteri Beklentilerini Anlatır Mı?12Temmuz

CRM Raporları Müşteri Beklentilerini Anlatır Mı?

''İnsanların güvenini kaybetmektense para kaybetmeyi tercih ederim.'' sözünü kuşkusuz bilmeyen yok. Peki bu sözüyle Robert Bosch'u, müşteri sadakati kavramının yaratıcılarından biri ilan edebilir miyiz? Şöyle okursak, evet: ''Devamlı para kazanmak için güveni mutlaka elde tutmak gerekir.''

Daha Fazla
Bankaların Apple'dan Alması Gereken Önemli Ders07Temmuz

Bankaların Apple'dan Alması Gereken Önemli Ders

Bankacılık sisteminin Apple'ın başarılı omnichannel sisteminden ilham alarak yeniden yapılanması ve daha yüksek müşteri sadakati sağlamasının zamanı geliyor.

Daha Fazla
Ver(g)i  Madenciliği26Haziran

Ver(g)i Madenciliği

Sosyal ağlar firmalar için adeta bir derya. Bu deryada aradığınızı bulabilmeniz için önce aramayı bilmeniz gerekiyor.

Daha Fazla
Hızlı Balık, Hızlı Veri...25Haziran

Hızlı Balık, Hızlı Veri...

Günümüzde büyük balık küçük balığı yutmuyor. Artık hızlı olan kazanıyor.

Daha Fazla
Bu Dönüşümden 'Dönüş' Yok: E-Fatura19Haziran

Bu Dönüşümden 'Dönüş' Yok: E-Fatura

e-Fatura sisteminin başarılı olması, devletin ilgili kurumları için olduğu kadar, vergi mükellefleri ve bu piyasayı donatacak çözüm sağlayıcılar için de çok önemli... Dönüşü olmayan bir dönüşüme çok az kaldı.

Daha Fazla
Sikkeden NFC'ye...25Mayıs

Sikkeden NFC'ye...

Kurumsal entegrasyon çözümleri sunan firmaların 2013 ajandalarında NFC ön sıralarda yer alıyor...

Daha Fazla
Modern Zamanlar23Mayıs

Modern Zamanlar

Şirketlerin en değerli varlıkları, sahip oldukları bilgi birikimleri ve bu birikimlerle hizmet veren çalışanları...

Daha Fazla
Zeki Ama Analitik Değil23Mayıs

Zeki Ama Analitik Değil

Analitik bir kişiyle mi çalışmak istersiniz yoksa zeki bir kişiyle mi? Bu sorunun kesin bir cevabını vermek güç...

Daha Fazla
Büyük Veri Ve Büyüyen İhtiyaçlar09Mayıs

Büyük Veri Ve Büyüyen İhtiyaçlar

Büyük Veri sadece fütüristik bir yaklaşım veya büyük şirketler için tercih edilen bir yaklaşım biçimi değil...

Daha Fazla
Bilgi Güvenliği: Rekabetin Yeni Boyutu17Nisan

Bilgi Güvenliği: Rekabetin Yeni Boyutu

Bilgiye erişimde sınırların silikleştiği bir dünyada bilgi güvenliği nasıl sağlanır?

Daha Fazla
E-Yaşama Geçiş, E-Devlet ve Rakamlar16Nisan

E-Yaşama Geçiş, E-Devlet Ve Rakamlar

Yükselen bir ekonomi olan Türkiye'nin büyüme trendine uyum sağlayacağından kuşku yok.

Daha Fazla
Müşteri Sadakati Yönetiminde Trendler15Nisan

Müşteri Sadakati Yönetiminde Trendler

Müşteri sadakati değişken bir gündeme sahip ve birçok bileşenden oluşan bu kavram her geçen gün farklı bir anlam taşıyor.

Daha Fazla
Müşteri Sadakatini Sağlamanın 7 Yolu14Nisan

Müşteri Sadakatini Sağlamanın 7 Yolu

Tüm müşteriler sadakat gösterir, siz beklentileri doğru kavradığınız sürece...

Daha Fazla
Müşteri Sadakatı 2.014Nisan

Müşteri Sadakatı 2.0

Müşteriyi gözünden tanıma dönemi bitti. Şimdi verileri doğru okuma zamanı...

Daha Fazla
Yeterince Hafif Misiniz?13Nisan

Yeterince Hafif Misiniz?

Kurumların devasa sunucu odaları, 15-20 yıl öncesi için gelişmişlik ifadesi sayılabiliyordu. Ancak bugün kurumsal bir kambur niteliği taşıyor.

Daha Fazla
E-Devlet Yaygınlaşmaya Hazır13Mart

E-Devlet Yaygınlaşmaya Hazır

E-Devlet'in yaygınlaşması, ancak kamu görevlilerinin ve vatandaşların bu dönüşümün birer paydaşı olacağı interaktif bir mimariyle mümkün.

Daha Fazla
'Girişimciler için teşvikler - 2: Döviz kazandırıcı hizmetler için destek'24Kasım

'Girişimciler için teşvikler - 2: Döviz kazandırıcı hizmetler için destek'

'Döviz Kazandırıcı Hizmetlerin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ' yayınlandı.

Daha Fazla