- ÇÖZÜM : Ürün Teşhir Kiosku

- SEKTÖR : Üretim ve Hizmet

 

  Adventure HQ Ürün Teşhir Kiosku


  Birleşik Arap Emirlikleri'nin en büyük elektronik perakende zinciri olan Sharaf DG, "Adventure HQ" mağazalarında müşterin ürünleri kıyaslayabilmeleri için ihtiyaç duyduğu kiosklar için İnnova'yı tercih etti.

   

  Birleşik Arap Emirlikleri içerisindeki en büyük elektronik perakende zinciri olan Sharaf DG, macera tutkunu müşterileri için yepyeni bir konsept geliştirerek doğa sporları gereçleri, denizcilik elektroniği ve sıra dışı sporlar gibi alanlarda geniş bir marka yelpazesi sunan ‘Adventure HQ’ isimli yeni mağazalar açmaya karar verdi.

   

  Adventure HQ müşterileri, mağazada mevcut ve benzer özellikler taşıyan ürünler arasında seçim yapmakta ve ürünlerin özelliklerini kıyaslamakta zorluk yaşamaktaydı. Bu durum alım kararını olumsuz yönde etkilemekteydi. Kurumun, müşterilerinin ürünler hakkında detaylı bilgi edinerek, kolay karar vermelerini destekleyecek ve müşteri memnuniyeti ile birlikte satışları da artırmayı sağlayacak bir çözüm arayışı vardı.

   

  Adventure HQ Ürün Teşhir Kiosku

  Ürün teşhirinde yenilikçi uygulama

  Kiosk İnnova, bu proje için müşterinin ihtiyacına cevap verecek yepyeni bir konsept geliştirdi. AR-GE ekibi tarafından üzerinde çalışılan tasarımlar, yazılım ekibinin de profesyonel çalışmasıyla birleştiğinde; müşterinin ihtiyacını tam olarak adresleyen bir çözüm ortaya çıktı. Mağazaya özel üretilen ürün teşhir kiosklarında; olta, navigasyon cihazı ve sualtı kol saati gibi ürünler interaktif biçimde teşhir edilmeye başlandı.

   

  Her bir ürünün, fiziksel özelliklerinin dışında, farklı kullanım özellikleri öne çıkarken kioskun üzerinde yer alan güvenlik aparatları sayesinde numune ürünün çalınması da engelleniyor. Bilgi kiosklarında ise ürün kataloğu incelenebiliyor ve istenen ürüne ait özellikler ve fiyat bilgisi termal yazıcıdan çıktı olarak alınabiliyor.

   

  Diğer taraftan merkezi yönetim yazılımı, kiosklarda sergilen ürünlere ait bilgi ve görsellerin güncellenmesini sağlıyor, ayrıca kiosklardan gelen bilgileri toplayarak; ürünlerin incelenme sıklıklarını detaylı bir rapor halinde mağazanın pazarlama bölümüne sunuyor. Mağaza personeline destek sağlayan ürün teşhir kioskları, özellikle yeni ürünlerin hem müşteriler hem de personel tarafından tanınmasında önemli rol oynuyor.

   

   

  Kolay tercih için…

  2011 Mart ayında başlayan proje, üretilen kioskların Haziran ayında Dubai’deki Times Square isimli alışveriş merkezine kurulmasıyla başarıyla tamamlanmış oldu. Kiosk İnnova ürün teşhir cihazları sayesinde artık Adventure HQ müşterileri ürün tercihlerini sağlıklı ve rahat bir şekilde yapabiliyor, aynı zamanda merkezi yönetim yazılımının ürettiği raporlar da mağazanın pazarlama faaliyetlerine katkı sağlıyor.