- ÇÖZÜM : Mobil Ambulans

- SEKTÖR : Telekomünikasyon

Avea Mobil Ambulans


İnnova'nın Avea ile birlikte geliştirdiği mobil ambulans uygulaması sayesinde acil durumlarda iletişim güçleniyor, insan hayatı değer kazanıyor.

Avea’nın Sağlık Bakanlığı işbirliğiyle hayata geçirdiği ‘Mobil Hastane Çözümleri’ projesi kapsamındaki bu uygulama sayesinde hastanelerin acil birimlerine yetiştirilmeye çalışılan hastaların bilgileri ambulanstan önce hastaneye ulaştırılıyor. Ambulanstaki doktorun mobil cihaz vasıtasıyla 3G bağlantı ile gönderdiği veriler, hastane acil servislerindeki uzman doktorlar tarafından izlenebiliyor. Böylece özellikle yaşamsal önem taşıyan acil vakalarda hastanın ulaşmasına kadar geçen sürede gerekli hazırlıklar yapılıyor, zaman kaybı en aza indiriliyor.

 

Sağlık sektöründeki diğer uygulamalar ile entegre olarak uçtan uca mobil çözüm imkânı veren Mobil Ambulans uygulaması hızlı iletişim için en az veri girişi, en fazla seçimlik alan içerecek şekilde tasarlandı.

 

Avea Mobil Ambulans

İlk olarak Ankara Keçiören Hastanesi (Eğitim ve Araştırma) acil servisi ve ambulans hizmetleri tarafından kullanılmaya başlanan Mobil Ambulans uygulaması; mobil cihazlar üzerinden hastaya ait bilgilerin girilmesi, ekranda sorunlu bölgenin işaretlenmesi ve fotoğraflanması, bilgilerin acil servis yönetim ekranında görüntülenmesi, sorunun içeriğine göre gerekli sağlık personelinin uyarılması gibi fonksiyonlar içeriyor.

 

Ayrıca Ankara Keçiören Hastanesi’nin uygulamasının kullanım kolaylığını sağlayabilmek için arabirim, tamamen dokunmatik ekran özelliklerinden yararlanılarak, hem dikey hem de yatay olarak kullanılabilecek şekilde geliştirildi.

 

Mobil Ambulans uygulamasını kullanan kullanıcılar sisteme görev tanımlarına göre dahil edilerek, farklı yetkilerle donatılabiliyor. Bu uygulama ile Ankara Keçiören Hastanesi’nde yapılan tüm işlemler, merkezi uygulamada güvenli bir şekilde saklanıyor ve gerektiğinde raporlara yansıtılarak analiz edilebiliyor.