- ÇÖZÜM : Endüstriyel Kiosk Çözümü

- SEKTÖR : Otomotiv

Ford Endüstriyel Kiosk Çözümü


Ford, Avrupa'daki pek çok fabrikasında ve Gölcük Fabrikasında tüm üretim süreçlerini Kiosk İnnova'nın ürettiği endüstriyel kiosklar ile kontrol ediyor.

Ford’un en büyük üretim tesislerinden biri İzmit Gölcük’te yer alıyor. Bu üretim tesisinde Ford; Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgesi için hafif ticari araç üretimi gerçekleştiriyor. Üretimin her aşamasında en güncel teknolojileri kullanarak hata payını en aza indirmeye çalışan Ford’un Gölcük fabrikasında, hem üretim sürecini, hem kalite kontrol sistemini, hem de üretilen araçların lojistik süreçlerini kontrol edebilecekleri endüstriyel bir kiosk terminaline ihtiyaç duyuluyordu.

 

Kiosk İnnova’nın ürettiği yüzlerce endüstriyel kiosk, Gölcük’teki fabrikada kullanılmaya başlandı. Ford tarafından gerçekleştirilen bir kullanıcı memnuniyeti araştırmasının sonucunda Kiosk İnnova ürünleri, yüzde 96 gibi yüksek bir puan alarak başarısını bir kez daha kanıtladı.

 

Ford Endüstriyel Kiosk Çözümü

Avrupa'daki tesislerinde de kullanılıyor

Ford'un İzmit’teki Gölcük fabrikasında kullanılmak üzere İnnova tarafından üretilen endüstriyel kiosklar, fabrika içerisinde yapılan bir memnuniyet araştırmasında yüzde 96’lık bir memnuniyet oranı elde ettikten sonra Ford, Avrupa’daki diğer üretim tesislerinde de İnnova ürünlerini kullanmaya karar verdi.

 

Dünya genelindeki otomobil satışları verilerine göre Dünya’nın en büyük 3. otomobil üreticisi konumunda olan Ford Motor Company, Amerika’daki merkezi dışında dünyanın pek çok ülkesinde kurduğu fabrikalarda üretim gerçekleştiriyor. Yılda yaklaşık 6.6 milyon otomobil üreten şirketin dünya genelindeki 100 kadar fabrikasında 280 bin çalışanı bulunuyor. 2006 yılındaki istatistiklere göre Ford yüzde 17.5’lik pazar payıyla Amerika’nın en büyük ikinci otomobil üreticisi konumundaydı.

 

Uzun vadeli çözümler

Ford’un dünya genelinde sıkı bir şekilde yürüttüğü tedarik zinciri yönetim politikaları nedeniyle, herhangi bir fabrikada kullanılacak bir teknolojinin öncelikle bazı testlerden geçmesi gerekiyordu. Kiosk İnnova tarafından üretilen IND 220 model endüstriyel kiosk cihazı öncelikle İngiltere’deki merkezde zorlu testlere tabi tutuldu. Üretim kalitesi, dayanıklılık ve teknik destek gibi konularda testleri başarıyla veren Kiosk İnnova Ford’un uluslararası tedarik zinciri içerisinde yetkili satıcı olmaya hak kazandı. Bu sürecin ardından Kiosk İnnova, Ford’un ihtiyaçlarını karşılayacak özelliklere sahip birçok kiosk modeli tasarladı ve üretti.

 

Kiosk İnnova’nın ürettiği yüzlerce endüstriyel kiosk Gölcük’teki fabrikada kullanılmaya başlandıktan sonra Ford tarafından gerçekleştirilen bir kullanıcı memnuniyeti araştırmasının sonucunda Kiosk İnnova ürünleri yüzde 96 gibi yüksek bir puan alarak başarısını bir kez daha kanıtladı. Bu büyük memnuniyet puanının sonucunda Gölcük’te kullanılan bu terminallerin Ford’un İngiltere ve Almanya’daki üretim tesislerinde de kullanılmasına karar verildi. Bugün Avrupa’daki pek çok Ford fabrikasında tüm üretim süreçleri Kiosk İnnova’nın ürettiği terminallerle kontrol ediliyor.