- ÇÖZÜM : PayFlex Sanal POS

- SEKTÖR : Finans

İnnova PayFlex sanal POS uygulaması entegrasyonuyla, üye işyerlerimize sunduğumuz e-ticaret altyapısını çeşitlendirerek, bu alandaki öncü konumumuzu pekiştirdik.

Serkan Uğraş KAYGALAK
Türkiye İş Bankası A.Ş.
Kartlı Ödeme Sistemleri Bölümü
Bölüm Müdürü

Türkiye İş Bankası Sanal POS Uygulaması


Yıldan yıla artan e-ticaret hacmine gelişmiş online ödeme altyapısı ile cevap veren Türkiye İş Bankası, müşterilerine sunmuş olduğu hizmetlerin kalitesini ve çeşitliliğini artırmak için PayFlex Sanal POS uygulamasını tercih etti.

 

Bulut çözüm olarak hayata geçirilen projede, İnnova’nın ödeme sistemlerindeki 15 yıllık deneyimi ve PayFlex Sanal POS uygulamasının esnek yapısı ön plana çıktı. Günden güne artan üye firma sayısı; sunulan hizmetlerin çeşitliliği, güvenlik gereksinimleri ve performans konularında yeni ihtiyaçlar doğurdu.

 

Bu ihtiyaçlar göz önünde bulundurularak gerçekleştirilen projede PayFlex Sanal POS diğer sanal pos uygulamaları ile de uyumlu çalışabilecek hale getirildi. Böylece hizmet sağlanan müşterilere önemli bir esneklik yaratılarak ileride oluşabilecek entegrasyon süreci minimize edildi. İş Bankası tarafında yürütülen çalışmalar sonucu üye işyeri tanımlama, yetkilendirme ve online işlemler başta olmak üzere bir çok servis için güvenli entegrasyon sağlandı.

 

Bankanın PayFlex Sanal POS uygulamasını tercih etmesinin önemli sebeplerinden biri ise bankacılık sistemleri ile entegre çalışan bağımsız bir alt yapı sunmasıydı. Ayrıca, İş Bankası bünyesinde hayata geçirilen proje sayesinde bu alanda maliyet tasarrufu da sağlanmış oldu.

 

Türkiye İş Bankası Sanal POS Uygulaması

Geleceğe Yatırım

Online ödeme konusunda en üst düzey veri güvenliği standardı olan PCI-DSS 3.0 sertifikalı PayFlex Sanal POS uygulaması ile İş Bankası geleceğe yatırım yapmayı seçti. Ayrıca, bulut çözüm sayesinde kullanım maliyetlerinin kendi kendine ölçeklenebilmesi de sağlandı. Buna ek olarak, banka kısa ve orta vadede ödeme sistemleriyle ilgili yatırım harcamalarının azalması için önemli bir adım atmış oldu.

 

PayFlex Sanal POS uygulaması, bankanın ödeme teknolojilerindeki gücünü daha da artırırken aynı zamanda e-ticaret alanında oluşan maliyetlerin azalmasına olanak sağladı.